خانواده

طلاق توافقی چقدر طول میکشد؟ +【وکالت تخصصی✔️】

طلاق توافقی چقدر زمان میبرد؟ | طلاق توافقی چند روز طول میکشد؟ مدت زمان طلاق توافقی با وکیل و بدون وکیل

طلاق توافقی چقدر زمان میبرد؟

علیرغم اینکه به وفور از مضرات طلاق شنیده ایم اما گاهی در زندگی زوجین شرایطی پیش می آید که دیگر هیچ کاری از دست روانشناسان هم ساخته نیست. بنابراین در این شرایط تنها راه ممکن برای آرامش بیشتر دو طرف، جدا شدن خواهد بود و چه بهتر است که بدون دردسر تن به طلاق توافقی بدهند.

شاید برای شما هم سوال باشد که طلاق توافقی چقدر زمان میبرد و چه مراحلی دارد؟

ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد طلاق توافقی، مراحل طلاق توافقی، فرق طلاق توافقی با طلاق غیر توافقی، طلاق توافقی با وکیل یا بدون وکیل و اینکه طلاق توافقی چقدر طول  می کشد، صحبت کنیم. در انتها نیز لیست چندین وکیل طلاق توافقی در تهران را آورده ایم. برای اطلاع از  تمامی این موارد تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ما در گروه وکلای دیوان سالار با تیمی متشکل از چندین وکیل طلاق توافقی در تهران متخصص و باتجربه، با کارنامه ای درخشان در کنار شما هستیم.

برای تماس جهت رزرو جلسه وکالت کلیک کنید:

☎️ 021-44899341

☎️ 0937-937-0-110 (منشی وکیل | پاسخگویی فوری 24 ساعته | تلفنی و واتساپ)

نمونه پرونده های شاخص دیوان سالار

⭐️ طلاق از طرف زوجه برای بازیگر مطرح سینمای کشور

⭐️ پرونده 1500 سکه طلا مهریه برای زوجه

⭐️ بیش از 50 طلاق توافقی

و…

شماره وکیل طلاق توافقی در تهران

طلاق توافقی با طلاق غیر توافقی چه تفاوتی دارد؟

وقتی زوجین به دلایل گوناگون، دیگر قادر به ادامه ی زندگی با یکدیگر نباشند و با وجود مضرات طلاق چاره ای جز جدا شدن نداشته باشند، اقدام به طلاق می نمایند. اما اینکه طلاق توافقی چقدر زمان میبرد بستگی به شرایطی دارد که در ادامه آن ها را شرح می دهیم.

در اینجا ممکن است یکی از طرفین به دلایلی همچون اذیت کردن طرف مقابل و غیره، حاضر به این جدایی نشود. به طور مثال آقا راضی به طلاق نیست مگر اینکه خانم، مهر خود را ببخشد!

هنگامی که اختلافات این چنینی پیش می آید، خانم مجبور به اقدام یک طرفه می شود و داد خواست طلاق می دهد و با یک وکیل خبره وارد پروسه طلاق می شود.

اگر زوجین عاقل و برای جدا شدن مصر باشند، بهترین کار این است که طلاق توافقی را انتخاب کنند و در رابطه با حضانت فرزندان، مهریه، نفقه و جهیزیه به نظری واحد برسند. در صورتی که قصد طلاق به صورت توافقی را دارید بهترین گزینه برای شما می‌تواند گروه وکلای دیوان سالار باشد.

با کمک گروه وکلای دیوان سالار، شما می‌توانید ظرف تنها یک هفته الی ۱۰ روز جهت طلاق توافقی اقدام نمایید.

جهت اعطای وکالت با شماره 44899341-021 تماس حاصل فرمایید.

طلاق توافقی چیست چقدر طول میکشد ؟

طلاق توافقی بر اساس توافق طرفین و حل تمامی مسائل از قبیل حضانت، مسایل مالی و … پیش از دادگاه و در کمترین زمان ممکن اتفاق می افتد. طلاق توافقی سریعترین نوع طلاق محسوب میشود.

در طلاق توافقی زوجین میتوانند در ابتدا با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی در سامانه ثنا ثبت نام کنند و پس از آن برای انجام طلاق در سامانه تصمیم ثبت نام خود را تکمیل کنند.

مدت زمان طلاق توافقی در شهرستانهای مختلف متفاوت میباشد. معمولا پس از ثبت درخواست طلاق بنا به نظر دادگاه زوجین می بایست چند جلسه مشاوره بگذرانند و در صورت تایید، مرکز مشاوره گواهی عدم سازش را صادر میکند.

زوجین با ارائه این گواهی  به دادگاه خانواده معمولا طی مدت 45 روز میتوانند از یکدیگر جدا شوند ولی ثبت گواهی طلاق در دفتر خانه 3 ماه پس از صدور رای قطعی طلاق امکان پذیر است.

مراحل طلاق توافقی به چه صورت است؟

 • ثبت نام در سامانه ی تصمیم

پس از به توافق رسیدن زوجین در مورد حضانت، نفقه، مهریه و جهیزیه، برای به سر انجام رساندن طلاق توافقی موظف به ثبت نام در سامانه ی تصمیم هستند.

زوجین باید وارد سامانه ی تصمیم بشوند و زمان و مرکز غربالگری مشاوره خود را به دلخواه انتخاب کنند و در زمان مقرر به آن جا مراجعه کنند. یکی از مواردی که تعیین می کند طلاق توافقی چقدر طول می کشد، تعداد جلسات مشاوره است.

 • شرکت در جلسات مشاوره

بعد از مراجعه به مرکز مربوطه برای عملی کردن درخواست طلاق توافقی، موظف به شرکت در جلسات مشاوره هستند.

پس از گذراندن تمام جلسات مشاوره، اگر زوجین همچنان اصرار به جدا شدن داشته باشند، مرکز مشاوره ی غربالگری، گواهی را تحت عنوان عدم انصراف از طلاق صادر می کند. این گواهی در سامانه قضایی نیز ثبت می شود و به دادگاه خانواده ارجاع داده می شود.

 • دادگاه

دادگاه، دادخواست زوجین را بررسی می کند و سپس رای خود را صادر می کند. پس از این مرحله، خانم و آقا برای ثبت طلاق خود باید به یکی از دفاتر رسمی طلاق مراجعه کنند و طلاق توافقی خود را به سرانجام برساند.

چه مدارکی برای طلاق توافقی لازم است؟

مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی عبارتند از:

 • سند ازدواج
 • شناسنامه ی زوجین
 • کپی کارت ملی خانم و آقا

✅ چند نکته مهم!

مشاهده
لیست وکیل خانم برای طلاق در تهران ✔️ |【متخصص و مجرب✔️】
اگر سند ازدواج مفقود شده باشد، هر یک از زوجین می توانند با شناسنامه‌ی خود به محضرخانه ای که در آن جا ازدواجشان را ثبت کرده اند مراجعه کنند و رو نوشت عقدنامه ی خود را تحویل بگیرند. بنابراین برای اینکه بدانید طلاق توافقی چقدر زمان میبرد باید تمامی این موارد را در نظر بگیرید چرا که در روند مراحل طلاق توافقی تاثیر گذار هستند.
اگر برای طلاق توافقی با حضور وکیل، شناسنامه ی یکی از طرفین مفقود شده باشد، با تحویل کپی شناسنامه به وکیلشان می توانند به ادامه ی مراحل قانونی برای طلاق توافقی بپردازند.

چنانچه زوجین به دنبال طلاق توافقی در دوره عقد باشند، علاوه بر این مدارک باید زوجه به پزشکی قانونی مراجعه کند. او باید پس از مراجعه، گواهی بکارت بگیرد که مشخص شود شخص مربوطه باکره می باشد یا بکارت خود را از دست داده است.

مراحل طلاق توافقی چند روز طول میکشد؟

اگر سؤال شما در این باره است که فرایند طلاق توافقی چقدر طول می‌کشد، در این قسمت می‌خواهیم با گفتن جزئیات مراحل طلاق توافقی، مدت زمان طول کشیدن آن را نیز بگوییم.

جلسات مشاوره طلاق توافقی (بهزیستی) 5 جلسه می باشد که با توجه به شرایط زوجین حدودا 45 روز زمان میبرد. اگر زوجین تمایلی به شرکت در این جلسات اجباری نداشته باشند، با مراجعه به وکیل و پیگیری های او می توانند در جلسات مشاوره حضور نیابند.

طلاق توافقی با حضور وکیل در اکثر دفاتر وکالت حدود ۱ ماه زمان میبرد. اما طلاق توافقی در گروه وکلای دیوان سالار، معمولا بین ۷ تا ۱۰ روز زمان میبرد.

 

طلاق توافقی چقدر زمان میبرد

طلاق توافقی بدون وکیل چقدر طول می‌کشد؟

اگر تصمیم به طلاق بدون نیاز به وکیل دارید، باید بگوییم که در این صورت باید حدوداً دو ماه از وقت خود را برای این کار بگذارید تا در آخر بتوانید از همسر خود به صورت توافقی، طلاق بگیرید.

اما همانطور که گفته شد در صورت استفاده از وکیل طلاق توافقی در گروه وکلای دیوان سالار، پروسه طلاق توافقی بسیار کمتر زمان خواهد برد.

آیا در طلاق توافقی مهریه به زن تعلق می گیرد؟

همان طور که در بخش های قبلی اشاره شد، زن و شوهر برای انجام مراحل طلاق توافقی موظف هستند تا در مورد موضوعات گوناگونی از جمله مهریه به اتفاق نظر برسند.

به طور مثال زوجه می تواند تمام مهریه ی خود را ببخشد یا اینکه مقداری از آن را ببخشد و مقداری را بنابر توافقی که با همسرش می کند، از او طلب کند.

شاید در این جا سوالی مطرح شود تحت این عنوان که اگر دختر و پسری در دوران عقد به سر ببرند و تصمیم به جدایی بگیرند، باز هم زوجه می تواند مهریه خود را تمام و کمال اخذ کند یا خیر؟

در این حالت است که بحث باکره بودن خانم به میان می آید.

در عرف جامعه، مردم بعد از عقد رسمی دختر و پسر، آن ها را زن و شوهر شرعی یکدیگر می خوانند. اما برای مسائل حقوقی، زن و شوهری مدنظر ما هستند که ازدواجشان به روابط زناشویی منتهی شده باشد و خانم، دیگر دوشیزه و دختری باکره نباشد.

در اینجا دو مسئله پیش می آید:

 • مهریه در صورتی که زوجه باکره باشد

پس از معاینه ی پزشکی توسط پزشکی قانونی اگر ثابت شود که خانم همچنان باکره می باشد، تنها نصف مهر خود را می تواند طلب کند. (البته فقط در صورت جدا شدن قطعی این شرط مطرح می باشد و در همان دوره عقد اگر تصمیمی برای جدایی گرفته نشده باشد، می‌تواند مهر خود را تمام و کمال دریافت کند.)

 • مهریه در صورتی که زوجه باکره نباشد

اگر ثابت شود که زوجه باکره نیست، همانند گذشته می تواند تمام مهر خود را درخواست کند.

مشاهده
تنظیم دادخواست با بهترین قیمت ✅

بنابراین مقدار مهریه در طلاق توافقی وابسته به شرایطی است که ذکر شد.

نکته:

هنگامی که بحث طلاق توافقی مطرح می باشد، از اسمش مشخص است که بدون توافق صد در صدی به سر انجام نمی رسد. در نتیجه رضایت شوهر در پرداخت مهریه ضروری می باشد و اگر توافق نکنند، زن نمی تواند مهریه خود را دریافت کند.

 ((در نتیجه هر دو طرف باید با یکدیگر کنار بیایند و به توافق کامل برسند.))

طلاق توافقی با وکیل و طلاق توافقی بدون وکیل چه تفاوتی دارد؟

 • اگر هنوز امیدی به ادامه ی زندگی خود دارید و مصر نیستید تا طلاق توافقی بگیرید.
 • اگر مشتاق هستید که جلسات مشاوره بهزیستی را شرکت کنید!
 • اگر زمان بسیار زیادی را دارید و یا اینکه برای عمر خود و لحظات زندگیتان ارزشی قائل نیستید!
 • اگر اعصابی نظیر فولاد دارید و دوندگی برای طلاق توافقی را دوست می دارید!
 • اگر عجله ای برای جدا شدن ندارید و برایتان فرقی نمی کند که طلاق توافقی چقدر زمان میبرد!

❌ پیشنهاد ما این است که حتما طلاق توافقی بدون وکیل را انتخاب کنید!

تصویر ساعت برای طلاق توافقی بدون وکیل

اما …

 • اگر تصمیم قطعی خود را گرفته اید
 • زمان برایتان با ارزش است
 • حوصله پیگیری کار های حقوقی را ندارید
 • دوست دارید هر چه زودتر مراحل طلاق توافقی شما طی شود
 • مهمتر از همه اینکه تخصصی در این زمینه ندارید

✅ پیشنهاد ما این است که کار خود را به یک وکیل طلاق توافقی باتجربه بسپارید.

اگر یکی از زوجین به توافق های خود پس از طلاق توافقی پایبند نباشد چه می شود؟

این توافقات ثبت و ضبط می شوند و با وجود همین توافقات است که به صورت قانونی می توانند از یکدیگر طلاق بگیرند. با این کار بعد از طلاق، هیچ کدام از آن ها نمی توانند ادعایی خلاف واقع کنند و موظف به انجام آن تعهدات هستند.

سامانه ثنا چیست؟ آیا ثبت نام در این سامانه اجباری است؟

برای انجام کارهای حقوقی از جمله طلاق توافقی، هر شخصی باید در دادگاه پرونده ای مخصوص خود داشته باشد پس لازم است که در این سامانه ثبت نام کند.

ثبت نام در این سامانه برای همه افراد اجباری است و فرقی نمی کند که آن شخص وکیل دارد یا ندارد.

ثبت نام در این سامانه کار دشواری نیست و تنها با کد ملی امکان پذیر است. کافی است به یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی مراجعه کنید و با کد ملی خود ثبت نام کنید.

اگر بعد از صدور رای طلاق توافقی، یکی از طرفین برای نهایی شدن آن حضور پیدا نکند چه می شود؟

 • اگر به هر دلیلی پس از صدور رای، آقا در محضر خانه حضور پیدا نکند، همه چیز منتفی می شود و کاری از دست خانم و وکیل او ساخته نیست. اما اگر خانم دارای حق طلاق باشد و یا اینکه در دادگاه از آقا وکالت برای مراجعه به محضر گرفته باشد، می تواند طلاق خود را در محضر نهایی کند.
 • اگر خانم در محضر حاضر نشود، آقا می تواند بدون حضور او طلاق توافقی را نهایی و ثبت نماید.

آیا گرفتن شناسنامه ی سفید پس از طلاق توافقی صحت دارد؟

پس از انجام طلاق توافقی، اگر خانم باکره باشد، می توانند به ثبت احوال مراجعه کنند و با ارائه ی طلاق نامه و حکمی که از دادگاه اخذ کرده اند، شناسنامه ی سفید بگیرند. 

چرا باید گروه وکلای دیوان سالار را انتخاب کنیم؟

گروه وکلای دیوان سالار، متشکل از بهترین وکلای خانواده است که با خیال راحت می توانید کارهای حقوقی خود را به آن ها بسپارید و با مدارک یاد شده، بدون حضور طرفین و هیچ گونه مشکلی به طلاق توافقی 7 تا 10 روزه برسید.

((این زمان در مقایسه با گروه وکلاهایی دیگر نیز بسیار کمتر می باشد.))

مشاهده
انتقال اموال قبل از مطالبه مهریه | آیا راهی وجود دارد؟

سخن پایانی

امیدواریم که با ارائه این مقاله توانسته باشیم بسیاری از ابهامات شما از جمله اینکه طلاق توافقی چقدر طول میکشد را برطرف کرده باشیم.

اگر به کمک و همراهی بیشتر ما نیازمند هستید، می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود با گروه وکلای دیوان سالار ارتباط برقرار کنید تا به یاری شما بیاییم.

برای مطالعه مقاله های مفید دیگر در زمینه های گوناگون، می توانید سایت ما را مشاهده و دنبال بفرمایید.

گروه وکلای دیوان سالار با تیمی از چندین وکیل متخصص طلاق توافقی با سال ها تجربه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد. با توجه به اینکه در گروه وکلای دیوان سالار وکالت تخصصی توسط وکلای پایه یک دادگستری انجام می‌شود، درصد موفقیت در این مجموعه بسیار بالاست، چرا که وکالت هر پرونده را وکیلی می‌پذیرد که چندین سال تجربه در آن زمینه داشته و پرونده های موفق و مشابه در زمینه پرونده موکل را دارد. همین امر باعث شده تا کیفیت، سرعت و درصد موفقیت پرونده ها در گروه وکلای دیوان سالار نسبت به مجموعه های دیگر بسیار بالاتر باشد.

لیست وکیل طلاق

 

وکیل حامد شاکری نیا

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل حامد شاکری نیا

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
⚖️ از موفق ترین وکلای تهران

⚖️ بیش از12 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل سعید حسین مروج 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

دکتر حسین مروج وکیل قاضی بازنشسته

⚖️ بیش از 40 سال سابقه حقوقی
⚖️ دارای 2 دکتری حقوق و DBA
⚖️ استاد دانشگاه

⚖️از مدیران حقوقی نیرو های مسلح

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل مرجانه فشنگچی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

عکس وکیل خانم مرجانه فشنگچی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ رتبه دو رقمی در آزمون سراسری کانون وکلای مرکز
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با رتبه دو رقمی

⚖️ بیش از15 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل مونا الماسی سهی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

خانم مونا الماسی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو کانون وکلای مرکز
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی

⚖️ بیش از 6 سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


دکتر مهرداد محمدی [بخش بین‌الملل]

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی و امور قراردادهای شرکت‌هایی چون هواپیمایی قطر و …
⚖️ داوری اختلافات قراردادی فدراسیون فوتبال ایران
⚖️ داور مرکز بین‌المللی مرکز داوری شانگهای (SHIAC)

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل ملیحه سنگ سفیدی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق
⚖️ عضو مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل محمد فرخی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

محمد فرخی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 20 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل امیر بهادر عامری

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 5 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


به این مطلب امتیاز دهید!

4.92/5

اگر هنوز سوالی مبنی بر اینکه طلاق توافقی چقدر زمان میبرد دارید در کامنت ها بپرسید.

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

10 دیدگاه

  1. سلام وقت بخیر. در صورتی که از طریق گروه وکلای دیوان سالار اقدام به طلاق توافقی کنید معمولا ظرف ۱ تا ۲ هفته طلاق توافقی شما انجام خواهد شد.

 1. با عرض سلام و خسته نباشید
  من و همسرم تصمیم به طلاق گرفته ایم می خواستمم بدانم ثبت درخواست طلاق توافقی چقدر طول میکشد و نیاز به حضور وکیل است؟

  1. سلام وقت بخير. در صورتي كه قصد اعطاي وكالت جهت طلاق توافقي داريد تماس بگيريد

  1. سلام بر شما
   در صورت حضور وکیل حدود 10 روز طول می کشد در غیر این صورت حدود سه ماه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
error:
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل