وکیل

وکیل قاضی بازنشسته دیوان عالی کشور✔️【بالاترین درصد موفقیت✔️】

قاضی بازنشسته دیوان عالی | قاضی سابق دیوان عالی کشور

شماره وکیل قاضی بازنشسته دیوان عالی کشور

علت محبویت وکیل قاضی بازنشسته در بین مردم خصوصا وکیل قاضی بازنشسته دیوان عالی کشور، این است که این قاضیان در طول کار قضاوت خود تجربه های بسیاری کسب کرده اند و خط فکری دیگر قاضیان را به خوبی می دانند؛ پس با سخنان سنجیده، درست و به جا می توانند موفقیت پرونده را بسیار بیشتر از سایر وکلا کنند.

درصورتی که پرونده پیچیده ای دارید و واقعا به یک فرد حرفه ای و مجرب نیاز دارید، حتما از یک وکیل قاضی بازنشسته دیوان عالی کشور کمک بگیرید.

در ادامه این مقاله قصد داریم پس از معرفی بهترین وکیل قاضی بازنشسته دیوان عالی کشور و مرور برخی از پرونده های شاخص وکلای حاضر در گروه وکلای دیوان سالار، مهم‌ترین موارد در خصوص انتخاب وکیل قاضی بازنشسته را برای شما بیان کنیم.

گروه وکلای دیوان سالار با تیمی از چندین وکیل قاضی بازنشسته دیوان عالی کشور با سال ها تجربه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد. با توجه به اینکه در گروه وکلای دیوان سالار وکالت تخصصی توسط وکلای پایه یک دادگستری انجام می‌شود، درصد موفقیت در این مجموعه بسیار بالاست، چرا که وکالت هر پرونده را وکیلی می‌پذیرد که چندین سال تجربه در آن زمینه داشته و پرونده های موفق و مشابه در زمینه پرونده موکل را دارد. همین امر باعث شده تا کیفیت وکالت و درصد موفقیت پرونده ها در گروه وکلای دیوان سالار نسبت به مجموعه های دیگر بسیار بالاتر باشد. به طوری که وکیل کیفری دیوان سالار در بیش از ۳۱۵ پرونده کیفری، بیش از ۹۵ درصد موفقیت داشته است.

ما در گروه وکلای دیوان سالار با تیمی متشکل از چندین وکیل قاضی بازنشسته دیوان عالی کشور با سال ها تجربه، با کارنامه ای درخشان در کنار شما هستیم.

برای تماس جهت رزرو جلسه وکالت کلیک کنید:

☎️ 021-44899341

☎️ 0937-937-0-110 (منشی وکیل | پاسخگویی فوری 24 ساعته)

نمونه پرونده های شاخص دیوان سالار

⭐️ پرونده سرقت گوشی با ۶۸ شاکی خصوصی که برای موکل منع تعقیب صادر شد و تبرئه شد.

⭐️ پرونده آتش زدن دختر جوان توسط نامزد او که ویدیوی آن در شبکه های اجتماعی جنجالی شد.

⭐️ پرونده کلاهبرداری و جعل ۱۰ میلیارد تومانی که منجر به محکومیت کلاهبرداران و دریافت خسارت از آن ها برای موکلین شاکی این پرونده شد.

⭐️ پرونده سرقت از یک نهاد دولتی که موکل به رد مال ۱۶ میلیارد تومانی محکوم شده بود اما با تلاش های وکیل وی تبرئه شد.

⭐️ پرونده دستگیری باند تولید مواد مخدر که از آشپرخانه ساخت مواد مخدر ۴۰۰ کیلوگرم شیشه کشف شد.

⭐️ پرونده سرقت از منزل که سارقین پس از ورود به منزل و جمع آوری مقداری طلا، متاسفانه به موکل خانم تجاوز کردند. این پرونده نیز با موفقیت موکل به پایان رسید.

⭐️ پرونده رابطه نامشروع و خیانت همسر، که در این پرونده خانم که همسر موکل ما بود با مردی دیگر رابطه برقرار کرده بود. این پرونده با موفقیت موکل ما که شاکی بود به پایان رسید.

⭐️ پرونده سرقت مسلحانه از یک طلا فروشی با رد مال ۵ میلیارد تومانی که در انتها وکیل توانست موکل را از کلیه اتهامات تبرئه نماید.

مشاهده
وکیل خانم در تهران + [شماره و آدرس]

⭐️ پرونده قتل شوهر با سم توسط همسر

⭐️ پرونده قتل دختر جوان که متهم پس از رابطه جنسی با دختر خانم وی را به قتل رساند و جنازه وی را در اطراف تهران مدفون نمود.

⭐️ پرونده سرقت مسلحانه در کرج که موکل ما شاکی بود و وکیل توانست خسارت را از سارقین برای موکل بگیرد.

⭐️ پرونده سرقت مسلحانه منزل در شهرری توسط سارقین سابقه دار

⭐️ پرونده آدم ربایی مسلحانه و تجاوز به یک خانم که خانم موکل ما بودند و در نهایت پرونده با موفقیت به نفع موکل به سرانجام رسید.

⭐️ پرونده قتل که موکل با اتهام قتل با چاقو و سوزاندن جنازه روبرو بود.

⭐️ پرونده سرقت از منزل با رد مال ۳ میلیارد تومانی که منجر به محکومیت متهم و دریافت خسارت برای شاکی از سوی وکیل سرقت شد.

⭐️ پرونده جعل سند و فروش مال غیر که منجر به محکومیت متهم و دریافت خسارت برای موکل شد.

⭐️ پرونده زمین خواری در استان البرز به ارزش ۳۵۰ میلیارد تومان

⭐️ پرونده رابطه نامشروع و اتهام زنای محصنه در سعادت آباد تهران که منجر به رفع اتهام و تبرئه موکل گردید.

⭐️ پرونده تولید، توزیع و حمل ۱۵۰ لیتر مشروبات الکلی در دادگاه انقلاب که منجر به موفقیت در پرونده شده و حداقل مجازات ممکن (شلاق تعزیری که نهایتا به جزای نقدی تبدیل شد) برای متهم صادر شد.

⭐️ پرونده قطع دست پسر جوان با شمشیر توسط اراذل و اوباش در یکی از پارک های تهران

⭐️ پرونده دستور فروش ملکی به ارزش ۳۸ میلیارد تومان

⭐️ پرونده ملکی ۴۰ هکتاری در شهریار

⭐️ پرونده اختلاف در تهاتر ملکی به ارزش ۲۴ میلیارد تومان

⭐️ پرونده زمین‌خواری ملکی در دماوند به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان که منجر به محکومیت زمین‌خواران و بازپس‌گیری املاک شد.

⭐️ پرونده ملکی که طرف مقابل موکل ستاد اجرایی فرمان امام بود. این پرونده به نفع موکل به اتمام رسید.

⭐️ پرونده شکایت مشارکت در ساخت در تهران

⭐️ بیش از ۲۰ پرونده الزام به تنظیم سند رسمی

⭐️ طلاق از طرف زوجه برای بازیگر مطرح سینمای کشور

⭐️ پرونده 1500 سکه طلا مهریه برای زوجه

⭐️ بیش از 50 طلاق توافقی

و…

قاضی کیست؟

در ابتدای مقاله بهتر است نیم نگاهی به اینکه فرد قاضی چه کسی است و وظایف او چیست، بپردازیم.

قاضی باید بتوانند با توجه به مطالب مربوط به قوانین قضاوت و مقررات حاکم بر کشور که سال ها به مطالعه شان مشغول بوده و به آن ها تسلط کامل دارد، در موقعيت های حساس تصمیم های به حق و منصفانه بگیرد و حکم را صادر کند.

البته می دانیم هر انسانی جایزالخطاست و قاضیان نیز از این قضیه مستثنی نیستند پس ممکن است اشتباه کنند اما هر چه قدر علم و تجربه شان بیش تر باشد کمتر احتمال خطا وجود دارد.

وکیل قاضی بازنشسته دیوان عالی کشور

مهم ترین منبع و مرجعی که قضات به آن مراجعه می کنند، قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.

ورود قضات بازنشسته به حرفه وکالت

از مدت ها پیش بسیاری از قاضیان پس از بازنشستگی وارد حرفه ی وکالت می شدند و این امر منتقدان زیادی را در پی داشته است. به همین دلیل اواسط سال 1396 و اوایل سال 1400 قوه قضاییه درصدد تصویب طرحی بود که در صورت تایید نهایی قضات و دادستان های بازنشسته نمی توانستند وارد حرفه ی وکالت شوند؛ اما درنهایت این قانون تصویب نشد.

علت انتقاد منتقدان این بود که قاضیان باتجربه عرصه را برای ورود وکلای تازه کار سخت تر می کردند و یک وکیل بی تجربه و مبتدی حتی اگر در آزمون وکالت پذیرفته می شد، برای ورود به بازار کار باید با قاضی حاذق و کارآزموده ای رقابت میکرد که کوچک ترین شانسی در برابرش نداشت.

مشاهده
وکیل خوب در تهران + [آدرس و شماره]

معمولا قاضیانی که سابقه ی درخشانی در امور قضاوت دارند و تخلفاتی مانند رشوه گیری را در زمان قضاوتشان مرتکب نشده اند می توانند برای تبدیل به وکیل قاضی بازنشسته دیوان عالی شدن اقدام کنند.

قابل ذکر است که فرصت تقاضای پروانه ی وکالت برای قاضیان، به کاهش نیرو های موجود در قوه قضاییه و کمبود قاضی و دادستان منجر شده است.

دیوان عالی کشور کجاست؟

قبل از شروع توضیحات اصلی، بهتر است کمی در مورد فضای دیوان عالی کشور بدانیم.

دیوان عالی کشور بالاترین مرجع قضایی در کشور است و وظیفه اش این است که بر حسن انجام کار دادگاه ها و اجرایی شدن کامل قوانین و مقررات نظارت داشته باشد. به نوعی می توان گفت اجرا شدن عدالت و موازین شرعی را تضمین می کند.

بهترین و مطرح ترین قاضیان ایران در دیوان عالی کشور هستند.

هیات عمومی دیوان عالی کشور

هیات عمومی دیوان عالی کشور شامل مجموعه ای از قاضیان مطرح کشور (حداقل دو سوم کل قضات دیوان عالی) و همچنین رئیس دیوان عالی کشور است و علت تشکیل این هیات این است که در صورتی که قاضیان به مشکل بربخورند و تفاوت نظر داشته باشند و با اتکا به یک قانون یکسان به حکم های متفاوت رسیده باشند، هیئت عمومی تشکیل می شود و پس از بحث و مذاکره، نظر اکثریت به عنوان نظر نهایی و حکم قطعی اعلام می گردد و قابل اعتراض نمی باشد که به آن رای وحدت رویه می گویند. این رای همانند سایر قانون های کشور است و پیروی از آن در تمامی مراجع قضایی کشور ضروری و اجباری می باشد.

به علت تجربه هایی که قضات در این مجموعه ها کسب می کنند و همچنین دیده ها و شنیده ها و تجربیاتشان در طول دوره ی قضاوت، وکیل قاضی بازنشسته دیوان عالی می تواند بهترین نتیجه را برای موکلش رقم بزند.

وظایف دیوان عالی کشور

دیوان عالی کشور وظایف مهم و خطیری دارد که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نظارت بر اجرای درست قوانین و مقررات درتمامی دادگاه ها

ارجاع دادن بعضی پرونده های خاص به شعب دیوان عالی کشور

تصمیم گیری و رسیدگی در خصوص رای های متفاوت از شعبه های مختلف دادگاه ها در مورد یک موضوع و با استناد به یک قانون (این بررسی و اتخاذ تصمیم وظیفه ی هیات عمومی است که بالاتر به آن پرداخته شد).

  • حل اختلاف بین مراجع قضایی
  • بررسی اعاده های دادرسی در پرونده های کیفری و جنایی و موافقت یا مخالفت با آن
  • ارجاع برخی پرونده ها به مراجع قضایی دیگر برای بررسی های بیش تر
  • رسیدگی به تخطی های شخص رئیس جمهور

قابل ذکر است که پیگیری و رسیدگی به تخلفات قضات در اختیار دیوان عالی نیست.

شعبه های دیوان عالی کشور

علاوه بر هیات عمومی، دیوان عالی کشور از دو شعبه ی زیر تشکیل شده است که هر شعبه شامل دو نفر قاضی می باشد:

  • شعبه حقوقی
  • شعبه کیفری

شعبه حقوقی

شعبه های حقوقی موارد فرجام خواهی را مورد بازبینی و بررسی قرار می دهند. (در ادامه ی مقاله توضیح خواهیم داد)

شعبه کیفری

به بررسی مشکلات کیفری می پردازند.

فرجام خواهی یا اعتراض به رای صادر شده در در دیوان عالی کشور

همان طور که گفته شد یکی از وظایف دیوان عالی کشورنظارت بر اجرای درست قوانین است و وظیفه ی رسیدگی به اعتراضات به رای دیوان عالی یا همان فرجام خواهی را برعهده دارد که به آن رسیدگی فرجامی می گویند.

در رسیدگی فرجامی دیوان عالی بررسی می کند که آیا رای صادر شده با قوانین و مقررات شرعی و عرفی تطابق دارد یا نه.

در صورت تطابق، رای تایید می شود اما در صورت عدم تطابق رای صادره نقض خواهد شد و درصورت نقض رای پرونده را به مراجع قضایی پایین تر ارجاع می دهد.

مشاهده
شماره وکیل در تهران

مهلت درخواست فرجام خواهی برای افرادی که داخل کشور ساکن هستن 20 روز و برای اشخاص مقیم خارج از ایران 2 ماه یا 60 روز پس از تاریخ انقضای مهلت تجدید نظرخواهی می باشد.

دیوان عالی کشور، عالی ترین مرجع قضایی کشور ایران است و تجدید نظرخواهی را انجام نمیدهد؛ دقت کنید که تجدید نظرخواهی با فرجام خواهی یا همان اعتراض به دیوان عالی کشور تفاوت دارد و حتی در اعتراض هم صرفا بعضی از آرا قابلیت فرجام خواهی را دارا می باشند.

در صورت کمک گرفتن از یک فرد مجرب مانند وکیل قاضی بازنشسته دیوان عالی، می توان شانس بیش تری برای پذیرش اعتراض ها داشت.

اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور

اعاده دادرسی در مورد آرایی قابل انجام است که به قطعیت رسیده باشند (چه در دادگاه بدوی چه دادگاه تجدید نظر) و می توانند حقوقی یا کیفری باشند.

اگر پس از بررسی پرونده درخواست اعاده دادرسی قبول شود، ارزیابی انجام می گیرد و اگر درخواست مورد تایید قرار بگیرد باید حکم دیگری صادر شود.

مهلت ثبت درخواست اعاده دادرسی همانند فرجام خواهی برای اشخاص ساکن ایران 20 روز و برای اشخاصی که خارج از ایران زندگی می کنند 60 روز است.

نحوه بررسی پرونده ها در دیوان عالی کشور

در دیوان عالی پرونده ها به صورت شکلی (و نه ماهوی) بررسی می شوند. به این معنی که فقط رای را از نظر موازین شرعی و عرفی و قانونی آن را بررسی کرده و تایید یا رد می کند و مجددا پرونده مورد بررسی قرار نمی گیرد و رای صادر نمی شود.

و در صورت صلاحدید رسیدگی مجدد، همان طور که گفته شد آن را به مراجع پایین تر ارجاع می دهد.

شماره تلفن وکیل قاضی بازنشسته دیوان عالی کشور

قبل از تماس با وکیل قاضی بازنشسته ی دیوان عالی بهتر است بدانید که این افراد پرونده ی های کوچک و دعوی جزئی را قبول نمی کنند و صرفا روی پرونده های سخت و پیچیده کار می کنند که معمولا این گونه پرونده ها کیفری می باشند.

درصورتی که فکر می کنید قاضی بازنشسته می تواند به شما در پیروزی در پرونده‌تان کمک کند با ما تماس بگیرید تا از مشاوره و راهنمایی های بیش تر بهره مند شوید.

بهترین وکیل قاضی بازنشسته دیوان عالی کشور

با استنباط از موارد گفته شده تا به اینجا دریافتیم که دیوان عالی کشور بالاترین مرجع قضایی در کشور است و وظایف مهم و عدیده ای را داراست؛ تنها وکیل پایه یک دادگستری یا وکیل قاضی بازنشسته دیوان عالی می تواند در آن به فعالیت بپردازد.

به جرات می توان گفت تمامی قاضیان بازنشسته ای که در دیوان عالی کشور کار کرده اند یا تجربه ای دارند می توانند بسیار حرفه ای عمل کنند و با احتمال بسیار بالایی پرونده را به نفع شما تمام کنند.

گروه وکلای دیوان سالار با بهره گیری از مجرب ترین وکلا، در این حوزه نیز با افراد خبره ای همکاری می کند که بیش ترین تجربه و تخصص را دارند.

سخن پایانی

مقاله ی بالا خلاصه ای از شرایط دیوان عالی کشور و شرح حال وکیل قاضی بازنشسته ی دیوان عالی کشور بود.

نتیجه ی پایانی که می توان خیلی کوتاه آن را بیان کرد این است که در صورت دارا بودن تمکن مالی و وجود شرایط سخت و پیچیده در پرونده‌ی خود، بهره مندی از وکیل قاضی بازنشسته دیوان عالی کشور بسیار سودمند و اثربخش خواهد بود.

به این مطلب امتیاز دهید!

5 / 4.82

اگر هنوز سوالی از وکیل قاضی بازنشسته دیوان عالی کشور دارید در کامنت ها بپرسید. کارشناسان در کمترین زمان پاسخ خواهند داد.

امتیاز کاربران: 4.65 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل

پرونده خود را به وکیل متخصص بسپارید!

گروه وکلای دیوان سالار | وکالت تخصصی

به وکیل متخصص

      نیاز دارید؟