آیا مرد میتواند زن را برای همیشه طلاق ندهد؟

گ.م پرسیده شده در 1 سال پیش
با سلام ، اگر زن هیچکدام از شرایط ضمن عقد را نداشته باشد و همچنین نتواند طلاق خلع بگیرد و مرد به طلاق رضایت ندهد ، با این شرایط میتواند تا آخر عمر همسر خود را طلاق ندهد؟


برای اطلاعات بیشتر مقاله روبرو را مطالعه کنید: وکیل طلاق

 

5 پاسخ
گروه وکلای دیوان‌سالار عضو سایت پاسخ داده شده در 1 سال پیش
با پرداخت هر ماهه‌ی نفقه‌ی ایشان و عدم اثبات عسر و حرج زوجه، بله می‌تواند.

فریبا آزاده رنجبر (کارشناس حقوقی) پاسخ داده شده در 12 ماه پیش
سلام. در حقوق ایران طبق مبانی فقهی ، طلاق حق مرد است و تحت شرایطی زن میتواند با طرح درخواست طلاق ، از دادگاه تقاضای طلاق نماید.طبق ماده 1133 قانون مدنی ایران زن تنها در سه صورت میتواند درخواست طلاق دهد و دادگاه به درخواست وی ترتبیب اثر دهد: داشتن وکالت در طلاق . عدم پرداخت نفقه توسط مرد. اثبات عسر و حرج. اگر دو مورد اول نبود ولی زندگی برای زن در کنار مرد همراه با سختی و مشقت بود به گونه ای که هیچ تمایلی به زندگی مشترک با مرد نداشته باشد ، با طرح دعوای طلاق و گذشت چند سال ،این مرور زمان در برخی از دادگاه ها نشان دهنده ی عسر و حرج زن بوده و ممکن است در چنین حالتی و با بخشش مهریه دادگاه با اعماال طلاق موافقت کند،  که البته این امر باید توسط وکلای دادگستری با توجه به  شناخت نسبت به قضات و دیدگاه آن ها نسبت به این امر اقدام کرد.

گروه وکلای دیوان‌سالار عضو سایت پاسخ داده شده در 9 ماه پیش
شرايط درخواست طلاق از سوي زن (زوجه) محدود هست .اگر اون شرايط براي زن موجود نباشه ،مرد ميتونه زن خودشو طلاق نده.مثلاً ندادن نفقه يكي از شرايطي هست كه زن ميتونه درخواست طلاق كنه.البته اول به مرد اجبار ميكنن كه نفقه بده.در مرحله بعدي طلاق زن رو ميگيرن.اما اگر اين شرايط موجود نباشه مرد ميتونه تا آخر عمر طلاق نده

حامد شاکری نیا (وکیل پایه یک دادگستری) پاسخ داده شده در 4 ماه پیش
طبق قانون ایران طلاق حق مرد است و در صورتیکه زن نتواند یکی از موارد قید شده در قانون را که حق طلاق برایش ایجاد می کند اثبات نماید امکان طلاق وجود ندارد

تماس جهت اعطای وکالت

مشاوره حقوقی (همراه با هزینه)

سوال حقوقی دارم (رایگان)

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل