انتقال سند و خسارت تاخیر به چه صورتی قابل مطالبه است؟

کفایت پرسیده شده در 1 سال پیش
با سلام.
بنده در سال 96 و بهمن ماه، یک واحد آپارتمان را پیش خرید کردم. طبق متن مبایعه نامه باید کار تا 15 خرداد تکمیل و تحویل داده میشد و برای هر روز تاخیر نیز 100 هزار تومان جریمه در نظر گرفته شد. از طرفی توافق کردیم که سند را در 15 شهریور انتقال دهیم اما برای تاخیر در انتقال سند هیچ جریمه‌ای در نظر گرفته نشد.
آپارتمان را در مرداد ماه یعنی با دو ماه تاخیر تحویل گرفتم، هنوز سازنده و فروشنده موفق نشدن که مار را تمام کنند. چون آگاهی کافی نداشتم، در موعد انتقال سند به دفتر خانه مراجعه کردم اما واهی عدم حضور فروشنده را نگرفتم.
هنوز انتقال سند انجام نشده است، برای اینک جریمه تاخیر آپارتمان را دریافت کنم وسند را انتقال بدهم، چکار باید انجام دهم؟ آیا میتوان درخواست خسارت کنم؟

1 پاسخ
گروه وکلای دیوان‌سالار عضو سایت پاسخ داده شده در 1 سال پیش
باسلام 
جهت تاخیر در تحویل آپارتمان مطابق با بندهای قراردادی میتوان اقدام به طرح دادخواست الزام به تحویل مبیع و مطالبه خسارت تاخیر در انجام تعهد نمود . 
برای انتقال سند رسمی نظر به اینکه هم در بند قراردادی خسارت تاخیر در انجام تعهد یا به عبارتی وجه التزام قراردادی در نظر گرفته نشده است خسارتی قابل مطالبه نمیباشد و فقط میتوانید دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی به دادگاه صالح ارائه دهید . 

تماس جهت اعطای وکالت

مشاوره حقوقی (همراه با هزینه)

سوال حقوقی دارم (رایگان)

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل