تکلیف قبض در هبه

ب ص پرسیده شده در 3 ماه پیش
سلام

اگر خانمی که با شوهرش به صورت مساوی سه دانگ به سه دانگ شریک باشند واین خانم دووارث داشته باشدو دردفتراسنادرسمی اموال منقول و غیر منقول خود وآنچه که بهش به ارث رسیده وکیل رسد رو به نوه خودهبه ونذر کند بطوری که حق اعتراض راازخود وورثه خود ساقط کند البته بارضایت کامل ودرحضور شهود وقبل از اینکه در دفتر اسناد رسمی هبه رو تنظیم کنن در بنگاه معاملاتی هم درمبایعه نامه بطور توافقی هبه ونذر کرده باشن البته سایر ورثه اجازه تصرف درآن را نداده ونمیدن.بااین شرایط آیا قبض هبه مال غیر منقول انجام شده یا مشکلی دارد؟آیاخللی به این هبه نامه وارده یانه؟مال غیر منقول درحالی با سه دانگ شوهرش شریک بوده چطور قبض انجام میگیره.

مهدی رحیمی
عضو سایت 1 ماه پیش

آیا می توان برای قبض هبه از دادگاه نامه گرفت و قبض کننده را به زندان انداخت

1 پاسخ
وکیل پایه یک دادگستری عضو سایت پاسخ داده شده در 3 ماه پیش
سلام در فرض موضوعی که مطرح کرده اید اصل هبه ایرادی ندارد ولی طبق ماده 798 قانون مدنی قبض باید صورت گیرد و در عرف مردم وقتی سند بصورت رسمی منتقل گردد قبض صورت گرفته است

تماس جهت اعطای وکالت

مشاوره حقوقی (همراه با هزینه)

سوال حقوقی دارم (رایگان)

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل
error: