جانمایی ملک و انحصار وراثت

ر پ پرسیده شده در 4 ماه پیش
باسلام و عرض خسته نباشید .

یک قطعه زمینی به مساحت ۴۵۶۰۰ متر مربع که جز ماترک مرحوم پدرم که سال ۱۳۶۶ فوت نموده میباشد به ۲پسر و ۵دختر و مادرم رسیده است که عرصه ان متعلق به اوقاف و حق تملک اعیانی بنام مرحوم پدرم بوده که زارع صاحب نسخ بوده اند که اسناد اجاره اوقافی بصورت مشاعی بنام کلیه وراث صادر و تمدید شده است . برادر بزرگ اقدام به جانمایی و فروش زمین نموده است که اداره اب هم اقدام به حفر چاه و تصرف زمین نموده و تعدادی از خریداران هم اقدام به تصرف زمین نموده اند یکی از خواهرانم فوت نموده ورثه ان با برادرم همکاری دارند و حاضر به شکایت و پیگیری تصرف عدوانی و خاضر به مشخص نمودم جانمایی سهم دیگر وراث نمی باشند .

باتوجه به تصرف اداره اب و اشخاص ثالث بقیه وراث که هفت سهم میباشند طبق اسناد اجاره که حدود ۳۳۰۰۰ متر مربع سهم سایر ورثه میباشد را با توجه به محل قرارگیری متصرفین جدا کرده ایم سهم برادرم و ورثه خواهرم هم مشخص شده است ایا از نظر قانونی برای ما که بیشترین سهام داران هستیم این جانمایی مشکلی ندارد ؟

لطفا راهنمایی فرمایید باتشکر از همکاری و پاسخ گویی

1 پاسخ
وکیل پایه یک دادگستری عضو سایت پاسخ داده شده در 4 ماه پیش
هیچ یک از ایراداتی که بیان نمودید مانع طرح دعوی از سوی شما نیست لذا حق طرح دعوی دارید اگر ایرادی باشد دادگاه ان را کشف خواهد کرد

تماس جهت اعطای وکالت

مشاوره حقوقی (همراه با هزینه)

سوال حقوقی دارم (رایگان)

دکمه بازگشت به بالا
error:
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل