حکم دادگاه در خصوص زنا میان دختر و پسر چیست؟

م. ک پرسیده شده در 1 سال پیش
سلام وقتتون بخیر من با دختری رابطه داشتم که به سن بلوغ نرسیده وقرار بود باهم  ازدواج کنیم ولی الان میگه نمیخواد ازدواج کنه و رابطه ای که داشتیم قبول داره از بین بردن بکارت او کار من نبوده (یعنی 50 به 50 مقصر بودیم که بکارتش ازبین رفت) و خودش هم راضی بود که بکارتش ازبین رفت در حقیقت خودش عمدا در موقع رابطه بکارت خودشو ازبین برده و مدارکی هم از ایشون دارم و ادعا میکنه که من بزور اینکار رو انجام دادم درصورتی که مدارکی دارم که اثبات میکنه خودش هم راضی به این رابطه نا مشروع بود آیا با مراجعه به دادگاه حکم ازدواج صادر میشه یا شلاق؟شلاق برای هر دو نفر اجرا میشه؟

2 پاسخ
سعید ستوده پارسا (وکیل پایه یک دادگستری) پاسخ داده شده در 1 سال پیش
خیر الزامی به نکاح وجود ندارد
صد ضربه شلاق حدی 

مهدی مصفا پاسخ داده شده در 1 سال پیش
چون طرف مقابل شما نابالغ بوده است در زمان ارتکاب زنا ، فقط شما محکوم به مجازات میباشید. حال ، بدلیل اینکه شما دارای احصان در زمان ارتکاب جرم زنا نبوده اید ، طبق ماده 230 قانون مجازات اسلامی محکوم به  صد ضربه شلاق حدی میشوید و چون خانم باکره بوده و به سبب انجام این عمل قبیح بکارت خود را از داده است شما علاوه بر صد ضربه شلاق  به پرداخت ارش البکاره نیز میشوید

تماس جهت اعطای وکالت

مشاوره حقوقی (همراه با هزینه)

سوال حقوقی دارم (رایگان)

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل