دیه تصادف بدون گواهینامه رانندگی

ه ث پرسیده شده در 2 ماه پیش
باسلام.درخصوص راننده خودرو که خودروی وی واژگون میشودومصدوم یافوت شوددرصورتی که ۱:راننده فاقدگواهینامه باشدولی بیمه نامه شخص ثالث دارددراین صورت از شرکت بیمه به ایشان دیه تعلق میگیرد۲:درصورتی که راننده فاقدگواهینامه وبیمه شخص ثالث باشددراین صورت دیه به ایشان تعلق میگیرداگرجواب مثبت است ازصندوق یابیت المال؟باتشکر

1 پاسخ
وکیل پایه یک دادگستری عضو سایت پاسخ داده شده در 2 ماه پیش
طبق بند پ ماده ۱۵ قانون بیمه شخص ثالث در صورت فقدان گواهینامه ی راننده مقصر بیمه گر مکلف به پرداخت خسارت زیاندیده بدون شرط و اخذ تضمین بوده و پس از آن میتواند جهت بازیافت به راننده مقصر مراجعه کند.

در خصوص دیه ی راننده ی مقصر نیز با عنایت به آیین نامه اجرایی ماده ۳قانون بیمه اجباری یکی از شرایط پرداخت دیه و ارش به راننده ی مقصر داشتن گواهینامه ی متناسب با وسیله نقلیه میباشد.

لذا در صورت فقدان گواهینامه خسارت دیه و ارش راننده مقصر غیر قابل پرداخت خواهد بود.

تماس جهت اعطای وکالت

مشاوره حقوقی (همراه با هزینه)

سوال حقوقی دارم (رایگان)

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل
error: