چه قدر طول میکشد تا حکم مهریه صادر شود؟ 6 ماهه پروندم شورای حل اختلاف بوده و الان دو هفتس فرستادن دادگاه تا حکمش بیاد.

سپهری پرسیده شده در 1 سال پیش
چند روز دیگه قرار طلاق توافقی داریم ولی همسرم اصلا راضی به دادن مهریه نمیشه ، اگه نرم و منتظر حکم بمونم میتونم مهریه ام رو بگیرم؟یا باید درخواست طلاق یک طرفه  بدم تا مهریه بگیرم ؟ یا بگم طلاق نمیخوام تا حکم مهریه بیاد و بعد چندماه  مهرمو ببخشم و طلاق بگیرم؟

4 پاسخ
سعید ستوده پارسا (وکیل پایه یک دادگستری) پاسخ داده شده در 1 سال پیش
در سایت عدل ایران از قسمت اطلاع رسانی اشخاص حقیقی روند پرونده را مشاهده کنید 

سعید ستوده پارسا (وکیل پایه یک دادگستری) پاسخ داده شده در 1 سال پیش
برای طلاق توافقی نیاز به تراضی طرفین است در این صورت به سایت تصمیم مراجعه و ثبت نام کنید سپس در جلسات مشاوره که 45 روز است شرکت کنید و پس از اخذ گواهی عدم انصراف از طلاق با کارت ملی، شناسنامه و سند نکاح به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه و دادخواست طلاق توافقی را ثبت کنید. 

گروه وکلای دیوان‌سالار عضو سایت پاسخ داده شده در 1 سال پیش
طلاق توافقی به این معنی است که شما نسبت به کلیه‌ی امور مالی خود از جمله مهریه از قبل، توافقات لازم را انجام داده باشید و صرفاً آن را برای قاضی ذکر می‌کنید تا در حکم خود لحاظ کند.
مهریه، مقوله‌ای جداگانه است که هیچ ربطی به طلاق نداشته و چنانچه زوجه درخواست طلاق دهد و عسر و حرج زوجه در زندگی مشترک ثابت شود قاضی حکم به طلاق خواهد داد.

حامد شاکری نیا (وکیل پایه یک دادگستری) پاسخ داده شده در 4 هفته پیش
در طلاق توافقی اساس تصمیم گیری دادگاه مبنی بر توافق طرفین در خصوص کلیه حق و حقوق زوجه از جمله مهریه میباشد.
مهریه اگر مورد توافق طرفین واقع نگردد . بصورت علیحده قابل مطالبه بوده و در حال حاضر ابتداعا از اجرائیات ثبت ادارات ثبت قابل وصول و پیگیری خواهد بود.
زوجه در صورتی میتوانند در درخواست طلاق از ناحیه زوجه مهریه را دریافت نمایند که بابت طلاق تمام مهریه بذل نشده باشد . و پس از اجرای طلاق اقدام به مطالبه ان نمایند .

تماس جهت اعطای وکالت

مشاوره حقوقی (همراه با هزینه)

سوال حقوقی دارم (رایگان)

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل