خانواده

احتمال تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور✔️ |【وکیل طلاق✔️】

عوامل تغییر رای طلاق در دیوان عالی | نحوه ابلاغ رای در دیوان عالی | روش های اعتراض به رای طلاق | شروط 12گانه برای تغییر رای طلاق و...

پاسخ به این سؤال کلی که احتمال تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور چقدر است به اطلاعاتی نیاز دارد که در این متن، شرایط و جزئیات برای تغییر رای طلاق به‌صورت کامل توضیح داده شده است.

ما در گروه وکلای دیوان سالار با تیمی متشکل از چندین وکیل طلاق متخصص و باتجربه، با کارنامه ای درخشان در کنار شما هستیم.

برای تماس جهت رزرو جلسه وکالت کلیک کنید:

☎️ 021-44899341

☎️ 0937-937-0-110 (منشی وکیل | پاسخگویی فوری 24 ساعته | تماس تلفنی + واتساپ)

برای افزایش احتمال تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور به دلایل قابل قبولی نیازمند است که باید به‌صورت مدارک یا شهود به دادگاه ارائه گردد.
احتمال تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور با اعتراض به اعتبار نداشتن مستندات دادگاه، وجود تضاد رای با شرع و قانون، و دیگر دلایل افزایش می یابد و درنتیجه می توان رای را به نفع خود تغییر داد.
حتی در شرایطی می‌توان با اثبات صلاحیت نداشتن قاضی (با دلایلی مانند داشتن ارتباط خویشاوندی) و همچنین صلاحیت نداشتن شهود، درخواست تجدیدنظر کرد و برای تغییر رای اقدام کرد.

دیوان عالی

دیوان عالی کشور یکی از مراجع قضایی کشور است که مهم ترین وظیفه آن رسیدگی به اجرای صحیح احکام در دادگاه ها است.
بررسی و اجرای حکم برای تخلفات ریاست‌جمهوری در صورت مرتکب شدن، بررسی و اجرای حکم برای درخواست های تجدیدنظر از سوی دادگاه های عمومی، نظامی و انقلاب، یکی دیگر از وظایف دیوان است.
شعبه اصلی دیوان عالی کشور در تهران می باشد، دیوان شعبه های متعددی در مشهد و قم نیز دارد.

رسیدگی حضوری به دادخواست و پرونده‌های تجدیدنظر در دیوان عالی کشور، فقط توسط وکلا انجام می شود، یعنی برای انجام کار های پرونده، خود فرد نمی تواند به دیوان مراجعه کند مگر در شرایط خاص.

دیوان عالی کشور در حال بررسی حکم طلاق

انواع پروندههای مورد بررسی در دیوان عالی کشور

پرونده هایی که به دیوان عالی ارسال می شوند، از اهمیت بالایی برخوردارند و همین امر باعث شده که قضاتی باتجربه که سال های زیادی در این زمینه فعالیت می کنند برای قضاوت این پرونده ها انتخاب شوند.
در کل پروند های تجدیدنظر و بدوی در دیوان بررسی می شوند که این پرونده ها می توانند از نوع حجر، طلاق و تولیت (اداره اموالی که وقف شده) باشند.

پرونده هایی از نوع مالی که جریمه آن ها بیشتر از 2 میلیون تومان باشد در دیوان بررسی می‌شوند.

طلاق و دادخواست طلاق

طلاق، پایان یافتن زندگی و خاتمه رابطه زوجین به‌صورت شرعی است که به3 نوع اصلی، از طرف مرد، از طرف زن و توافقی دسته‌بندی می شود.
هنگام طی‌کردن روند طلاق احتمال داده می شود حقوق فرد ضایع شود و کار به درخواست تجدیدنظر و یا اعاده دادرسی برسد که در این حالت به وکلایی با تخصص در زمینه طلاق توصیه می شود تا با کمک آن ها بتوان احتمال تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور را بیشتر کرد و حقوق خود را تمام‌وکمال دریافت کرد.

شماره، آدرس و لوکیشن گروه وکلای دیوان سالار

انواع طلاق

طلاق به سه نوع اصلی از طرف مرد، از طرف زن و توافقی تقسیم‌بندی می شود که به‌صورت خلاصه و ساده توضیحاتی ارائه شده.

طلاق از طرف مرد

بر اساس قانون مرد می‌تواند هرزمان که بخواهد درخواست طلاق کند، فقط باید حقوق همسر خود را بپردازد. در این صورت زن نمی تواند مخالفت کند، فقط توانایی درخواست حقوق خود را دارد.

امضاء کردن برگه طلاق توسط زوج

طلاق از طرف زن

زن زمانی می تواند درخواست طلاق کند که دارای شروط 12گانه یا عسروحرج باشد و یا حق طلاق از طرف همسر داشته باشد.

شروط 12گانه برای افزایش احتمال تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور

شروط 12 گانه: زمانی که زن در شرایط دشواری باشد و امکان ادامه زندگی با همسر خود را نداشته باشد.

 • فعالیت مرد در شغلی که از نظر دادگاه مغایر با حیثیت زوجه است
 • ترک منزل
 • ترک نفقه
 • محکومیت زوج به حبس و زندان
 • اعتیاد
 • بدرفتاری
 • ابتلا به بیماری های صعب‌العلاج
 • جنون
 • محکومیت به مجازات حد و تعزیری
 • اختیار کردن همسری دیگر
 • مفقودالاثر شدن
 • ارتکاب جرم

زوجه برای افزایش احتمال تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور باید دلایلی قانع‌کننده ارائه دهد یا به‌صورت توافقی برای طلاق اقدام کند که در این شرایط بهتر است با وکیل متخصص در این زمینه مشورت کرده و سپس نسبت به این دادخواست اقدام کند.

گروه وکلای دیوان سالار با تیمی از چندین وکیل طلاق متخصص با سال ها تجربه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد. با توجه به اینکه در گروه وکلای دیوان سالار وکالت تخصصی توسط وکلای پایه یک دادگستری انجام می‌شود، درصد موفقیت در این مجموعه بسیار بالاست، چرا که وکالت هر پرونده را وکیلی می‌پذیرد که چندین سال تجربه در آن زمینه داشته و پرونده های موفق و مشابه در زمینه پرونده موکل را دارد. همین امر باعث شده تا کیفیت وکالت و درصد موفقیت پرونده ها در گروه وکلای دیوان سالار نسبت به مجموعه های دیگر بسیار بالاتر باشد. به طوری که تیم طلاق دیوان سالار در بیش از ۳۰۰ پرونده خانواده بیش از ۹۵ درصد موفقیت داشته است.
مشاهده
دریافت مهریه بعد از طلاق✔️ |【صفر تا ۱۰۰✔️】

طلاق توافقی

در این نوع طلاق که زوجین توانایی ادامه زندگی با یکدیگر را ندارند و بر سر مسائل مهریه و دیگر مسائل توافق کرده و سپس با رضایت طرفین از یکدیگر جدا می‌شوند.

در طلاق توافقی زوجین باید در محضر حضور داشته باشند مگر درصورتی‌که فرد از همسرخود وکالت‌نامه داشته باشد.
یکی از انواع طلاق توافقی، طلاق بائن است که در همین متن چگونگی و شرایط آن به‌صورت مختصر و کلی گفته شده است.

امضاء کردن برگه طلاق توسط زوج

طلاق بائن

نوعی از طلاق که مقابل طلاق رجعی است، در این شرایط امکان رجوع زوج وجود ندارد.
در طلاق بائن مرد نمی تواند بدون عقد کردن، دوباره به همسر خود رجوع کند و با زوجه ازدواج کند و حق دریافت نفقه در زمان عِدَّه (زمان بعد از طلاق یا فوت همسر که زوجه از نظر شرعی اجازه ازدواج کردن ندارد) از زن سلب گردد.

انواع طلاق بائن
 • طلاق قبل از نزدیکی (زمان عقد)
 • طلاق زوجه در دوره یائسگی
 • سومین طلاق
 • طلاق خلع و مبارات

شرط تنصیف

در شرط تنصیف اگر طلاق از طرف مرد باشد، موظف است که نصف اموال خود یا هزینه ای به معادل آن را به زوجه بدهد.
این قسمت از اموال زوج، شامل دارایی های به دست آوردۀ وی در زمان بعد از ازدواج است و اموال از بین رفته زوج به‌عنوان دارایی فرد حساب نمی شود.
اگر از طرف زوجه سوء رفتاری سر زند این شرط عملی نمی شود و امکان دارد که کمتر از نصف اموال زوج به او برسد و در زمینه تجدیدنظر، باعث کاهش احتمال تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور شود.

مهلت تجدیدنظر برای تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور

مهلت ارسال دادخواست 20 روز است، اگر مهلت تمام شود دادخواست فرد مورد قبول واقع نمی گردد، مگر اینکه فرد با مدرک اثبات کند که برای او مشکلی پیش‌آمده یا از ابلاغ حکم بی خبر بوده.

20روز مهلت برای اشخاص مقیم کشور است درحالی‌که برای افراد خارج از کشور تا 2 ماه فرصت برای تجدیدنظر وجود دارد.

در این صورت دادگاه ابتدا باید تصمیم بگیرد که آیا دادخواست واخواهی طلاق مورد قبول بوده یا نه اگر مورد قبول بود، پرونده بررسی می شود و احتمال تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور وجود خواهد داشت.

اعتراض به رای برای افزایش احتمال تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور

در صورتی زوجین می توانند به‌حکم صادر شده اعتراض کنند که حق تجدیدنظرخواهی را از خود سلب نکرده باشند. اما درصورتی‌که حق اعتراض به رای دادگاه را از خود سلب کرده باشند، حکم صادر شده حکم نهایی و قطعی محسوب می شود و احتمال تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور از بین می رود.

ویژگی وکیل در دیوان عالی کشور

اولین و مهم‌ترین ویژگی وکلا در دیوان عالی، باتجربه بودن وکلا است که باعث بهتر و مطمئن طی شدن روند پرونده می شود. در کل استفاده از افراد متخصص برای پیروزی در پرونده توصیه می شود.
از دیگر ویژگی‌های وکیل خوب می توان به معتمد و امین بودن آن اشاره کرد که در گروه وکلای دیوان سالار می توان تمام ویژگی های یک وکیل خوب را در تمام وکلا مشاهده کرد.
در دادگاه بدوی یک قاضی به پرونده رسیدگی می کنند درصورتی‌که در دادگاه تجدیدنظر چند قاضی به دلیل کم‌شدن احتمال خطا بر روی پرونده رسیدگی می کنند.
در واقع وکلای دیوان عالی کشور از تحصیلات یکسانی برخوردار هستند و تفاوت این وکلا در تجربه آنهاست و بر روی پرونده های خود کسب کرده اند و این وکلا می توانند احتمال تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور را افزایش دهند و شانس شما را برای دریافت حقوق خود بیشتر کنند.

مشاهده
وکیل خانواده پونک ✔️ |【وکیل متخصص✔️】

تاثیر پزشک قانونی در افزایش احتمال تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور

در پزشک قانونی آزمایشاتی برای تشخیص باردار نبودن زوجه، بکارت و یا ناباروری صورت می گیرد. بیشترین مراجعه به پزشکی قانونی به‌خاطر گواهی عدم بارداری است زیرا در صورت نبود این گواهی طلاقی صورت نمی گیرد و یا در افزایش احتمال تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور تأثیرگذار است.
عده طلاق (مدت زمانی پس از طلاق یا فوت شوهر که زن نباید ازدواج کند) شروطی دارد که یکی از این ها زمانی صورت می گیرد که زوجه باردار باشد.

آزمایشاتی نیز برای مردان صورت گیرد، برای مثال این آزمایش‌ها در شرایطی مثل ادعای زن به‌منظور مشکلات روانی و مشکلات جنسی مرد و… صورت می گیرد که در این صورت مرد نیز باید به پزشکی قانونی مراجعه کند.

روش‌های اعتراض به رای طلاق

واخواهی، فرجام خواهی، تجدیدنظرخواهی و اعاده دادرسی از روش های اعتراض به رأی طلاق هستند که برای آشنایی بیشتر، توضیحاتی در این باره ارائه شده است.

واخواهی طلاق

واخواهی وضعیتی است که فرد هیچ یک از ابلاغیه‌ها را مشاهده نکرده و در جلسات طلاق حضور نداشته باشد، در نتیجه فرد می تواند با استناد این وضعیت درخواست واخواهی کند و با ارائه مدارک و یا شهود، احتمال تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور را افزایش دهد.

 اعتراض به رأی غیابی (حضور نداشتن فرد در محکمه و یا خبر نداشتن از ابلاغیه‌ها) را واخواهی می‌گویند.
فرجام‌خواهی طلاق در دیوان عالی کشور

فرد می تواند پس از صادر شدن رای در دادگاه‌های بدوی و یا تجدیدنظر درخواست فرجام خواهی را به دیوان عالی کشور ارسال کند.
در این نوع از اعتراض، حکم صادر شده از نظر شرعی بررسی می شود، یعنی اگر حکم طلاق صادر شده از لحاظ شرعی و قانونی ایرادی به آن وارد باشد، احتمال تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور افزایش پیدا می کند.
پرونده درصورتی‌که رای درست نباشد به دادگاه فرستاده می شود تا کاستی‌های آن بررسی و تکمیل شود.

تجدیدنظرخواهی طلاق

در این روش از بررسی دوباره پرونده، فرد متقاضی درخواست خود را برای رسیدگی مجدد به رأی اولیه دادگاه در مرجع بالاتر ارسال می کند.
فرد می‌تواند بعد از صادر شدن حکم دادگاه بدوی با مراجعه به دفتر خدمات الکترونیکی قضایی درخواست تجدیدنظر خود را ارسال کند.

اعاده دادرسی طلاق

همان‌طور که در بالا اعاده دادرسی را توضیح دادیم این نوع اعتراض به رای طلاق در صورتی امکان پذیر است که دادگاه رای نهایی طلاق را داده باشد و این اعتراض به شروطی وابسته است که اگر رای از نظر فرد، دارای یکی از این شروط باشد، می تواند درخواست اعاده دادرسی کند.

اعاده دادرسی

چهار روش کلی اعتراض به‌حکم صادر شده وجود دارد، درصورتی‌که فرد، حکم به نفع او نباشد، می تواند اعتراض کند که پرونده در روش واخواهی در همان مرجع و روش تجدیدنظر در مرجع بالاتر مورد بررسی قرار می گیرد.
در این شرایط نبود حکم به نفع فرد و درخواست اعاده دادرسی کافی نیست، بلکه باید حداقل دارای یکی از شروط اعاده دادرسی باشد.

احتمال تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور

اعاده دادرسی اصلی

این اعاده دادرسی در صورتی وقوع می یابد که فرد ضرر کرده در اجرای حکم به‌صورت مستقل برای اعاده دادرسی درخواست کرده باشد و این درخواست به همان دادگاهی که رای قطعی صادر کرده ارسال می شود.

اعاده دادرسی طاری

فرد برنده در دادگاه قبلی، دادخواست دیگری بر علیه فرد ضرر کرده می‌دهد و از حکمی که به نفع او بوده و در دادگاه قبلی صادر شده استفاده می کند.
فرد ضرر کرده با ارائه مدارک به‌منظور تقلب متقاضی، برای حکم اول درخواست اعاده دادرسی می کند و شعبه دوم ارائه می دهد که در این شرایط این دادگاه پرونده را به دادگاه قبلی جهت رسیدگی ارسال می کند.

شروط اعاده دادرسی برای افزایش احتمال تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور
 • نبودن موضوع حکم مورد ادعای خواهان
 • صادر شدن حکم به میزان بیشتر از خواسته
 • تضاد داشتن مفاد یک حکم ناشی از استناد به اصول
 • متضاد بودن دو حکم در مورد موضوعی با همان افراد
 • استفاده از روش های غیرقانونی جهت تاثیر در رای دادگاه که موجب شکستن رای در دیوان عالی کشور می-شود
 • مشخص شدن جعلی بودن اسناد بعد از صدور حکم
 • بدست آوردن اسناد پنهان شده برای طلاق بعد از صدور حکم که موجب نقض رای طلاق در دیوان عالی کشور می شود
مشاهده
صفر تا صد قوانین صدور حکم رشد ✔️ |【وکالت تخصصی✔️】

نحوه ابلاغ رای در دیوان عالی کشور

سامانه ثنا به‌منظور ارائه خدمات برای دریافت اوراق قضایی و مشاهده ابلاغیه قرار داده شده که توسط این سامانه افراد مربوطه به پرونده می توانند بدون حضور داشتن در مرجع قضایی، توسط پیامک باخبر شده و با ورود به سامانه جواب پرونده در دیوان عالی کشور را مشاهده کنند.

پیگیری پرونده طلاق در دیوان عالی کشور

برای ثبت شکایت و یا پیگیری پرونده در دیوان عالی کشور، ابتدا شاکی باید در سامانه، ثبت‌نام کند و سپس توسط اطلاعات پرونده در سامانه از مسیر پرونده مطلع شود.

همان‌طور که در ابتدای متن گفته شد، افزایش یا کاهش احتمال تغییر رای طلاق در دیوان عالی کشور به عواملی وابسته است که با این محتوایی که مطالعه کردید، می توانید به‌صورت کلی وضعیت خود را در هر مرحله از پرونده بسنجید.
حکم صادر شده در هر پرونده در اولین مرحله به قوانین وابسته است اما تأثیر یک وکیل متخصص و مجرب در حکم صادر شده می تواند چشمگیر باشد.

لیست وکیل طلاق

 

وکیل حامد شاکری نیا

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل حامد شاکری نیا

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
⚖️ از موفق ترین وکلای تهران

⚖️ بیش از12 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل سعید حسین مروج 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

دکتر حسین مروج وکیل قاضی بازنشسته

⚖️ بیش از 40 سال سابقه حقوقی
⚖️ دارای 2 دکتری حقوق و DBA
⚖️ استاد دانشگاه

⚖️از مدیران حقوقی نیرو های مسلح

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل مرجانه فشنگچی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

عکس وکیل خانم مرجانه فشنگچی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ رتبه دو رقمی در آزمون سراسری کانون وکلای مرکز
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با رتبه دو رقمی

⚖️ بیش از15 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل مونا الماسی سهی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

خانم مونا الماسی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو کانون وکلای مرکز
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی

⚖️ بیش از 6 سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


دکتر مهرداد محمدی [بخش بین‌الملل]

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی و امور قراردادهای شرکت‌هایی چون هواپیمایی قطر و …
⚖️ داوری اختلافات قراردادی فدراسیون فوتبال ایران
⚖️ داور مرکز بین‌المللی مرکز داوری شانگهای (SHIAC)

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل ملیحه سنگ سفیدی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق
⚖️ عضو مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل محمد فرخی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

محمد فرخی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 20 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل امیر بهادر عامری

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 5 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


آیا می دانید؟

نمونه پرونده های شاخص دیوان سالار

⭐️ طلاق از طرف زوجه برای بازیگر مطرح سینمای کشور

⭐️ پرونده 1500 سکه طلا مهریه برای زوجه

⭐️ بیش از 50 طلاق توافقی

⭐️ بیش از ۵۰ پرونده اجرت المثل برای زوجه

⭐️ بیش از ۵۰ پرونده ترک انفاق

⭐️ پرونده طلاق یک طرفه از طرف زوجه در تهران که آقا با معلم مدرسه فرزندشان رابطه نامشروع برقرار کرده بود

⭐️ پرونده طلاق یک طرفه از طرف مرد که همسر وی با ۴ مرد دیگر از جمله وکیل طلاق خود رابطه برقرار کرده بود.

و بیش از 300 پرونده طلاق دیگر

وکالت تخصصی

به این مطلب امتیاز دهید!

5 / 4.91

اگر هنوز سوالی از وکیل طلاق دارید، در کامنت ها بپرسید. کارشناسان در کمترین زمان پاسخ میدهند.

امتیاز کاربران: 4.78 ( 2 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل