call picture

ساعت کاری دادگاه ها

برای اعطای وکالت به وکیل متخصص تماس بگیرید: 44899341-021

در صورتی که تنها نیاز به مشاوره و یا سوالی درباره ساعات کاری دادگاه ها دارید، سوال خود را در کامنت های انتهای این صفحه بپرسید. مشاورین حقوقی ما در کوتاه‌ترین زمان به سوالات شما پاسخ می‌دهند.


در این مقاله قصد داریم ساعت کاری دادگاه ها، دادسرا ها و شوراهای حل اختلاف را به طور جامع در اختیار شما قرار دهیم. همچنین با توجه به همه گیری بیماری کرونا، شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که ساعت کاری دادگاه ها در ایام کرونا به چه صورت است؟ از طرفی از آن جایی که ساعت کاری در ماه مبارک رمضان نیز دستخوش تغییراتی میگردد، در ادامه به این سئال نیز پاسخ خواهیم داد که ساعت کاری دادگاه ها در ماه رمضان به چه صورت است. در ادامه با ما همراه باشید.

ساعت کاری دادگاه ها و دادسرا ها

به طور معمول ساعت بسیاری از ادارات دولتی، از ساعت 8 صبح الی 2 بعد از ظهر می باشد. ساعت کاری دادگاه ها و دادسرا ها نیز از این قاعده مستثنی نیست و معمولا دادگاه ها و دادسراها از ساعت 8 صبح شروع به فعالیت کرده و تا ساعت 14 به صورت رسمی به کار خود ادامه می دهند. البته باید ایت نکته نیز در نظر گرفته شود که برخی از شعبه ها فعالیت خود را تا ساعتی بعد از 2 بعد از ظهر نیز ادامه می دهند.

ساعت کاری دادگاه ها

همانطور که گفته شد، معمولا ساعت کاری دادگاه ها از ساعت 8 صبح الی 2 بعد از ظهر می باشد.

ساعت کاری دادسرا ها

دادسرا ها نیز معمولا همانند دادگاه ها از ساعت 8 صبح الی 14 به طور رسمی فعالیت می کنند.

بیشتر بخوانید | آیا دادسراها پنجشنبه ها باز هستند؟

ساعت کاری شورای حل اختلاف

فعالیت شوراهای حل اختلاف عموما به سه شیفت صبح، ظهر و عصر تقسیم میشود که این موضوع توسط رییس دادگستری استان تعیین میگردد. معمولا این ساعات به شرح زیر است:

  • شیفت صبح – 8 الی 12
  • شیفت ظهر – 14 الی 18
  • شیفت عصر – 15 الی 19

ساعت کاری دادگاه ها در ایام کرونا

فعالیت دادگاه ها در ایام کرونا نیز تفاوتی با روزهای معمول ندارد و همانند سایر روز ها فعالیت می‌کنند.

ساعت کاری دادگاه ها در ماه رمضان

با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، معمولا بسیاری از ادارات دولتی حدودا 1 ساعت نسبت به روزهای معمول کمتر فعالیت میکنند. دادگاه ها و دادسرا ها نیز در ایام ماه رمضان از ساعت 8:30 الی 12:30 به طور رسمی کار میکنند و پاسخگوی مراجعین میباشند.

ساعت کاری دادگاه ها در ماه رمضان

تا بدین لحظه دستورالعملی به صورت رسمی مبنی بر ساعت کاری دادگاه ها و دادسراها در ماه رمضان مشخص نشده است. اما باتوجه به شیوع بیماری کرونا و همچنین فرارسیدن ماه مبارک رمضان، انتظار میرود همانند سال های گذشته، ساعات کاری ادارات دولتی از جمله دادگاه ها، دادسراها و شورا های حل اختلاف کاهش پیدا کند.

در صورت اعلام ساعت کاری دادگاه ها و دادسراها و شوراهای حل اختلاف در ماه رمضان 1400 در همین صفحه اطلاع رسانی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید | تعطیلی دادگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
phone برای‌تماس‌کلیک‌کنید021-44899341