وکیل تجاوز (زنای به عنف)

  1. خانه
  2. کیفری
  3. وکیل تجاوز (زنای به عنف)
وکیل تغییر کاربری

وکیل تجاوز (زنای به عنف)

برای اعطای وکالت به وکیل متخصص تجاوز تماس بگیرید: 44899341-021

در صورتی که تنها نیاز به مشاوره دارید، سوال خود را در کامنت های انتهای این صفحه بپرسید. مشاورین حقوقی ما در کوتاه‌ترین زمان به سوالات شما پاسخ می‌دهند.


از گذشته ­های دور بحث تجاوز جنسی در همه جوامع وجود داشته و همه آنها، آن را محکوم و ناپسند می­ دانسته و می­ دانند. از طرفی با توجه به مجازات های سنگینی که برای زنای به عنف در نظر گرفته شده است، اثبات تجاوز و یا دفاع در مقابل اتهام تجاوز امری پیچیده و تخصصی بوده و ضروری است در اینگونه پرونده ها از وکیل تجاوز خبره و باتجربه بهره برد.

گروه وکلای دیوان سالار با تیمی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری متخصص تجاوز (زنای به عنف)، با کارنامه ای درخشان در کنار شماست.

عوامل زیادی در اینکه یک فرد دست به تجاوز می­ زند می­ توانند دخیل باشند، از دلایل روانی گرفته مانند اینکه به عقیده روانشناسان بسیاری از متجاوزان خود زمانی مورد تجاوز قرار گرفته­ اند و این چرخه ادامه پیدا خواهد کرد، تا دلایل اقتصادی و فرهنگی مانند فراهم نبودن شرایط ازدواج، افسار گسیختی­ های روابط بین دو جنس در جوامع و پیشرفت­ های تکنولوژی و شبکه­ های ارتباطی که اجازه ارتباط سریع­ تر و راحت ­تر را به افراد داده است را می ­توان از دلایل بروز این پدیده دانست.

بحث تجاوز جنسی بسیار مهم و حساس می ­باشد به این خاطر که اولا با روح، روان و آبروی افراد سرو کار دارد، فردی که مورد تجاوز قرار گرفته قطعا دچار مشکلات عدیده روانی مانند افسردگی، اختلال استرس پی از سانحه، حملات پنیک و…. خواهد شد.

ثانیا به این خاطر که این مسئله عرف و اخلاق اجتماعی را زیر پا گذاشته است قطعا اذهان عمومی را ناراحت و احساساتشان را خدشه­ دار خواهد کرد، به همین دلیل مردم جامعه پیگیر آن خواهند شد. در آخر نیز به دلیل اینکه در بحث تجاوز با جان انسان ­ها سروکار داریم، چه جان متجاوز چه فرد مورد آزار قرار گرفته پس قطعا نیاز به یک وکیل تجاوز کاملا متخصص و باتجربه داریم.

زنا

زنا طبق تعریف به معنای همبستر شدن و رابطه جنسی بین زن و مردی است که پیمان علقه (عقد) زوجیت بین آنها نیست. به این معنا که عقد نکاح چه به صورت دائم و چه به صورت موقت بین آنها جاری نشده است و بر یکدیگر حرام می­ باشند. زنا انواع مختلفی دارد، مانند زنا با محارم نسبی که معنای رابطه با خیشاوندان است. زنای محصن یا محصنه که معنای رابطه فرد متاهل است و زنای غیر محصنه که به معنای رابطه جنسی فرد مجرد است. علاوه بر این سه نوع زنا نوع دیگری از زنا وجود دارد که به آن زنای به عنف یا تجاوز گویند که در این مقاله به صورت مفصل راجب به آن، انواع آن و راه ­های اثبات تجاوز (زنای به عنف) صحبت خواهیم کرد پس همراه ما باشید.

تجاوز (زنای به عنف)

عنف به معنای خشونت و زور است. تجاوز به عنف یکی از منفورترین و در عین حال مورد غضب ترین گناهان از نگاه دین و جامعه است، و زمانی اتفاق می­ افتد که مرد و زنی بدون اینکه محرم یکدیگر باشند با هم رابطه جنسی که دخول انجام گرفته باشد انجام می ­دهند. البته در این رابطه فرد زناکار با استفاده از ابزار زور و تهدید فرد دیگر را مجبور به این کار می­ کند.

برای تعیین مجازات زنای عنف نیاز است که فرد مورد تجاوز قرار گرفته این مسئله را که به وی تجاوز شده و وی با زور و تهدید این کار را انجام داده است ثابت کند. که در این راه بهره بردن از وکیل تجاوز خیلی می تواند کمک کننده باشد. در صورت اثبات از جانب وی، فرد متجاوز محکوم به اعدام خواهد شد.

درمورد مجازات تجاوز به عنف باید این نکته را نیز خاطر نشان کرد، در صورتی که فرد مورد تجاوز باکره بوده باشد متجاوز علاوه بر حکم اعدام محکوم به پرداخت ارش البکاره و مهر المثل است. اما درصورتی که زن باکره نباشد فقط محکوم به پرداخت مهرالمثل خواهد شد.

مهرالمثل چیست؟

زمانی که تجاوزی صورت می­ گیرد، فرد متجاوز طبق قانون علاوه بر محکومیت به اعدام موظف می­ ذشود مهرالمثل زن را نیز بپردازد. مهرالمثل همان مهریه است که برای زن در نظر گرفته می­ شود با توجه به جایگاه و شان زن درجامعه.

ارش البکاره چیست؟

زمانی که تجاوز صورت می­ گیرد، اگر فردی که مورد تجاوز قرار گرفته باکره بوده باشد و در حین آن تجاوز پرده بکارت خود را از دست دهد علاوه برمجازات­ های اعدام و مهرالمثل، متجاوز محکوم به پرداخته ارش البکاره خواهد بود که مطابق قانون برابر دیه یک زن کامل است.

انواع تجاوز

رایج­ ترین نوع تجاوز، همان تجاوز مرد به زن است که بالاتر به صورت کامل راجع به آن صحبت کردیم اما موارد دیگری از تجاوز نیز وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می­ کنیم.

تجاوز به همجنس

یکی از بزرگترین گناهان که در دین اسلام به عنوان گناه کبیره شناخته می­ شود رابطه بین دو همجنس مرد یا زن است. در مورد اول رابطه بین دو مرد را لواط گویند اما در صورتی که که رابطه جنسی بین دو زن برقرار شود با اینکه در فرهنگ عامه جامعه به عنوان لزبین شناخته می­ شود اما در دین اسلام به عنوان مساحقه از آن یاد شده است.

تجاوز به همجنس زمانی صورت می­ گیرد که یکی از طرفین با اجبار و تهدید فرد دیگری را مجبور به اینکار می­ کند تا تن به عمل جنسی دهد. در این نوع رابطه در صورتی که لواط صورت گرفته باشد برای فرد متجاوز حکم اعدام را در نظر می­ گیرند، اما در مورد دو همجنس زن حکمی در قانون تعریف نشده است.

تجاوز زن به مرد

شاید کمی به دور از ذهنیتی است که اکثریت افراد آن را دارا می­ باشند به این خاطر که همیشه بحث تجاوز به زنان و گاهی همجنس ­ها مطرخ بوده است، و احتمالا اولین باری است که این مسئله به گوشتان می خورد که یک زن به مرد تجاوز کند. ولی مسئله­ ای هست که در دنیای امروزی وجود دارد، اما به دلایل مختلفی از آن صحبت چندانی نمی ­شود. از دلایل آن شاید بتوان به این نکته اشاره کرد که بیشتر این مردان به خاطر بحث ­هایه جنسیتی که مرد را جنس برتر می­ دانند و از اینکه مورد تمسخر همجنسان خود قرار بگیرند از افشای آن پرهیز می ­کنند. یا در مواردی خود فرد نمی ­داند یا متوجه نمی ­شود که این یک نوع تجاوز به وی هست. همچنین بحث اثبات این ادعا سخت­ تر از اثبات تجاوز به زنان است به همین خاطر است که استفاده از وکیل تجاوز توصیه می­ شود.

فرق زنای به عنف با رابطه نامشروع

با اینکه شاید بسیاری از مردم عادی رابطه نامشروع و زنا را به یک معنی بدانند اما باید گفت که این دو مقوله بسیار با هم تفاوت دارند. رابطه نامشروع هر عملی که خلاف عرف جامعه باشد و از سوی دو جنس مخالف صورت بپذیرد را گویند، مانند بوسیدن، گرفتن دستان یکدیگر، صحبت­ ها و حتی پیامک­ های خارج از عرف جامعه را رابطه نامشروع گویند، در حالیکه زنا به معنای رابطه جنسی است .

با اینکه زنای به عنف را باید زیر مجموعه رابطه نامشروع تلقی کرد اما همانطور که گفتیم تفاوت­ های زیادی بین این دو مسئله وجود دارد، در مورد مجازات­ های این دو مقوله هم باید گفت، مجازات رابطه نامشروع تا نهایتا 99 ضرب شلاق می­ باشد که به صورت تعزیری است و در بیشتر اوقات به جزای نقدی تبدیل می ­شود، اما در جزای زنای به عنف همانطور که اشاره شد اعدام است. در واقع باید گفت مجازات­ های رابطه نامشروع تعزیری و مجازات ­های رابطه زنای به عنف حدی است، که در بحث پیگیری چنین پرونده­ هایی بهره بردن از وکیل تجاوز مسمر ثمر خواهد بود.

اثبات تجاوز

یکی از مشکلاتی که در دادگاه­ ها برای فردی که مورد تجاوز قرار گرفته پیش می­ آید، اثبات این مسئله است که به وی تجاوز شده است. تجاوزی که که توسط خشونت و تهدید، از سوی متجاوز انجام شده است. به دلیل حساسیت این موضوع و اینکه معمولا قربانیان بعد از حادثه از نظر روانی و هیجانی دچار مشکلات فراوانی شده­ اند استفاده از وکیل تجاوز برای جلو بردن و اثبات این امر ضروری به نظر می­ رسد.

وکیل تجاوز با پیگیری­ های خود می­ تواند از سه طریق ادعا تجاوز را به اثبات برساند:

  •  اقرار و اعتراف خود فرد: که در این حالت خود متجاوز بدون اینکه از جانب هیچ نهاد یا فردی تحت فشار باشد چهار بار در چهار جلسه اقرار به تجاوز خود کند.
  •  شهادت شهود: که در آن 4 مرد بالغ، عاقل، عادل بدون اینکه خصومت شخصی با متجاوز داشته باشند شهادت علیه وی دهند. یا 3 مرد و دو زن .
  •  قضاوت قاضی: مواقعی نیز وجود دارد که نه فرد اعتراف می ­کند نه شهود وجود دارد، در این زمان قاضی با توجه به مدارک و حکم پزشک قانونی که بوسیله وکیل تجاوز جمع آوری شده است، می­ تواند حکم متجاوز بودن فرد را صادر و فرد متجاوز را به اعدام محکوم کند.

تکلیف فرزند متولد شده از تجاوز

به کودکی که از رابطه خارج از عرف متولد شود زنا­زاده یا فرزند نامشروع می­ گویند. در برخی کشورها این کودکان دارای حقوقی برابر با سایر افراد هستند، اما در دین و قانون کشورما این کودکان از برخی امتیازات اجتماعی محرومند، نظیر اینکه نمی­ توانند مرجع تقلید یا امام جماعت شوند، زیرا یکی از شرایط آنها حلال­ زادگی است.

اما این به این معنی نیست که دین اسلام تربیت و پرورش آنها را نادیده گرفته باشد. مطابق با دین اسلام و قانون جمهوری اسلامی اگر فرد یا وکیل تجاوز وی این مسئله را پیگیری کنند این کودکان می­ توانند دارای شناسنامه شوند و نام پدر آنها در آن قید خواهد شد، لذا نفقه هم به آن­ها پرداخت می­ شود، که به عهده پدر می­ باشد. اما این کودکان از ارث پدر محروم خواهند بود.

وکیل تجاوز

بحث تجاوز به عنف اولا با روح و روان و بیماری­ های این زمینه مرتبط است. ثانیا باعث آزرده خاطری اذهان عمومی می­ شود. ثالثا به این دلیل که بحث جان و زندگی افراد در میان است، پس به شدت امری حساس می­ باشد، و فقط و فقط نیازمند وکیل تجاوز با دانش و تجربه بالا در این زمینه است.

ویژگی­ های بهترین وکیل تجاوز

همانطور که اشاره شد به دلیل حساسیت بالای مسئله تجاوز به عنف این حوزه وکیلی را می­ طلبد که بهترین وکیل تجاوز باشد که علاوه بر تجربه و تخصص از توانایی روحی و روانی بالایی در برخورد با چالش ­ها برخوردار باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
phone برای‌تماس‌کلیک‌کنید021-44899341