خانواده

وکیل ترک انفاق در تهران

برای اعطای وکالت به وکیل متخصص ترک انفاق تماس بگیرید: 44899341-021

در صورتی که تنها نیاز به مشاوره دارید، سوال خود را در کامنت های انتهای این صفحه بپرسید. مشاورین حقوقی ما در کوتاه‌ترین زمان به سوالات شما پاسخ می‌دهند.


مطالبه نفقه به کمک وکیل ترک انفاق در تهران

ازدواج آثار مختلفی را به دنبال دارد، و برای زن و مرد حقوق و تکالیفی را ایجاد می کند. پرداخت نفقه یکی از مواردی است که قانونگذار آن را حق زن قرار داده و مرد را موظف کرده است که نیازهای مالی زن را برطرف کند و نفقه او را بپردازد. گاهی افراد در برابر ایفای این تکلیف سرپیچی می کنند و باعث تشکیل پرونده های حقوقی و کیفری خواهند شد که باید به کمک وکیل ترک انفاق در تهران آن را پیگیری نمود.

در ادامه مهم‌ترین نکات مربوط به نفقه، ترک انفاق، مجازات ترک انفاق و … را بررسی کرده و بهترین وکیل ترک انفاق تهران را معرفی خواهیم کرد. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ما در گروه وکلای دیوان سالار با تیمی متشکل از چندین وکیل متخصص ترک انفاق در تهران، با کارنامه ای درخشان در کنار شما هستیم.

برای تماس جهت رزرو جلسه وکالت کلیک کنید:

☎️ 021-44899341

☎️ 0937-937-0-110 (منشی وکیل – 24 ساعته)

نمونه پرونده های شاخص دیوان سالار

⭐️ طلاق از طرف زوجه برای بازیگر مطرح سینمای کشور

⭐️ پرونده 1500 سکه طلا مهریه برای زوجه

⭐️ بیش از 50 طلاق توافقی

و…

لیست وکیل ترک انفاق در تهران

سعید ستوده پارسا [وکیل متخصص ترک انفاق]

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

سعید ستوده پارسا وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۱۰ سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت


مرجانه فشنگچی [وکیل متخصص ترک انفاق]

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

عکس وکیل خانم مرجانه فشنگچی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ رتبه دو رقمی در آزمون سراسری کانون وکلای مرکز
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با رتبه دو رقمی

⚖️ بیش از 15 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


منا محمدی سام [وکیل متخصص ترک انفاق]

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل منا محمدی سام

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق دانشگاه تهران
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 11 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


محمد فرخی [وکیل کیفری]

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

محمد فرخی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 20 سال سابقه وکالت قتل و جنایی

تماس جهت اعطای وکالت


دکتر مهرداد محمدی [بخش بین‌الملل]

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی و امور قراردادهای شرکت‌هایی چون هواپیمایی قطر و …
⚖️ داوری اختلافات قراردادی فدراسیون فوتبال ایران
⚖️ داور مرکز بین‌المللی مرکز داوری شانگهای (SHIAC)

تماس جهت اعطای وکالت


امیر بهادر عامری [وکیل متخصص ترک انفاق]

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 5 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل ملیحه سنگ سفیدی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

مشاهده
[صفر تا ۱۰۰] دریافت مهریه بعد از طلاق

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق
⚖️ عضو مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


محمدرضا عطایی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ رتبه ۴۲ کانون وکلا
⚖️ مشاور حقوقي موسسه اشامهر
⚖️ مشاور حقوقي و امور قردادهاي شركت ساختماني تچرپل

⚖️کمتر از 2 سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت


اصغر قنبری

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ کارآموز وکالت
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی اهر
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


خانم فریبا رنجبر

امتیاز ⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی

⚖️ بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

تماس جهت مشاوره


خانم نسترن صادقی گندم آباد

امتیاز ⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق بین الملل
⚖️ پژوهشگر شرکت انتقال گاز ایران

⚖️بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

تماس جهت مشاوره


آقای مهدی مصفا

امتیاز ⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس حقوق

⚖️بیش از 2 سال سابقه مشاوره حقوقی

تماس جهت مشاوره

نحوه پیگیری حقوق مالی زوجه توسط وکیل ترک انفاق در تهران

یکی از مهمترین حقوق مالی که بعد از عقد نکاح دائم برای زوجه به وجود می آید، نفقه است. پس از مهریه، نفقه نقش اصلی در حق و حقوق مالی زن ایفا می کند، و زوجه باید بتواند توسط وکیل ترک انفاق در تهران از این حق قانونی خود دفاع کند.

قانونگذار به طور مفصل به مسئله نفقه در قانون مدنی پرداخته است اما اینکه چگونه بتوان آن را مطالبه کرد و شوهر را ملزم به پرداخت نفقه نمود در تخصص وکیل ترک انفاق در تهران است که با ارائه راهکارهای حقوقی کمک می کند که افراد مطالبات مالی خود را دریافت کنند.

قبل از آنکه به نکات مهم درباره پرداخت نفقه و جرایم مرتبط سخن گفته شود، باید مفاهیم حقوقی نفقه و الزام به پرداخت آن را شرح داد.

نفقه چیست؟ 

 بر اساس ماده 1106 قانون مدنی که بیان می دارد: در عقد دائم نفقه زن بر عهده شوهر است» زن با انجام ازدواج مستحق دریافت نفقه می باشد، اما پرداخت نفقه منوط به انجام تمکین از طرف زن است. تمکین می تواند به دو صورت عام و خاص باشد، اما آنچه که مد نظر قانونگذار است تمکین خاص است، که دارای اسبابی بوده از جمله فراهم کردن مسکن مستقل از طرف شوهر.

بنابراین در صورتی که زوجین در دوران عقد باشند، و امکان قرار گرفتن در زیر یک سقف و تشکیل زندگی مشترک و در نتیجه تمکین خاص وجود نداشته باید، زوج الزامی به پرداخت نفقه نخواهد داشت. به طور کلی اختلافاتی که در دوران عقد درباره نفقه و مهریه به وجود می آید بسیار بحث برانگیز است و در رویه قضایی تصمیم گیری درباره ی آن متفاوت می باشد اما به کمک وکیل ترک انفاق در تهران می توان اینگونه مسائل را به طور اصولی و دقیق پیگیری نمود.

میزان نفقه زن چگونه تعیین می شود؟ 

میزان نفقه زن به مسائل مختلفی بستگی دارد، شأن اجتماعی زن، طبقه خانوادگی او، سطح مالی ایشان و از طرف دیگر تمکن مالی مرد می تواند شاخص مهمی برای تعیین میزان نفقه زن باشد. وکیل ترک انفاق در تهران با بررسی همه جانبه پرونده، طرفین پرونده را راهنمایی می کند که چگونه برای پرداخت و یا دریافت نفقه باید اقدام کنند.

مشاهده
توقیف ارث پدری برای مهریه امکانپذیر است؟ + [مراحل کاری]

قانونگذار در ماده 1107 به تعریف نفقه پرداخته و آورده است که:

نفقه عبارت است از همه نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن، البسه، غذا، اثاث منزل و هزینه های درمانی و بهداشتی و خادم در صورت عادت یا احتیاج به واسطه نقصان یا مرض.»

همانطور که در متن ماده قانونی آمده، نفقه زن تمام نیازهای او را شامل می شود، بر خلاف نفقه سایر افراد واجب النفقه که تنها نیازهای ضروری ایشان را در بر می گیرد. عبارت متعارف و متناسب که در این ماده آورده شده به وضعیت خانوادگی زن قبل از جاری شدن عقد دائم اشاره دارد. بنابراین اگر زن قبل از ازدواج از سطح مالی متوسطی برخوردار بوده، نمی تواند بعد از ازدواج با توقعات بالا مرد را تحت فشار قرار داد، و همینطور مرد نباید در برآورده کردن نیازهای معقول همسر خود کوتاهی کند، و می بایست مطابق شان خانوادگی ایشان عمل نماید.

نحوه مطالبه نفقه

باید توجه داشت که اگر زن دارای درآمد اختصاصی باشد، مرد نمی تواند از پرداخت نفقه شانه خالی کند، و به هیچ وجه درآمد زن و میزان آن ملاکی در پرداخت نفقه از سوی مرد نیست، و در بررسی مطالبه نفقه مورد توجه قرار نمی گیرد. وکیل ترک انفاق در تهران در پیگیری پرونده نفقه نکات مختلفی را لحاظ می کند و با ارائه روش های حقوقی افراد می توانند به حق و حقوق خود برسند.

چه کسانی واجب النفقه بوده و مستحق دریافت نفقه هستند؟ 

نفقه زن یکی از شناخته شده ترین حقوق مالی است که افراد برای مطالبه می توانند به کمک وکیل ترک انفاق در تهران اقدام کنند. اما قانونگذار دایره افرادی که می توانند از حق انفاق بهره مند شوند را گسترده تر کرده است. بعد از همسر فرزندان نیز از جمله افرادی هستند که مرد به عنوان پدر ملزم به پرداخت نفقه ایشان است.

فرزندان بعد از طلاق و حتی در صورتی که مادر حضانت آن را بر عهده گرفته باشد، باید از سوی پدر تامین مالی شوند و نفقه ایشان پرداخته شود. اما این حمایت مالی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ برای فرزندان پسر تا زمانی که به شغل مناسب دست پیدا نکرده باشند، بر پدر واجب است که نفقه آنها را بپردازد، و در صورتی که از کار بیکار شوند، حمایت مالی پدر باید وجود داشته باشد.

برای فرزندان دختر تا زمان ازدواج پدر باید در پرداخت حق و حقوق مالی آنها بکوشد، و چنانچه بعد از ازدواج دچار طلاق شدند، می توانند برای نفقه به پدر خود رجوع کنند.

وکیل ترک انفاق در تهران

به غیر از فرزندان در ماده 1196 قانون مدنی آمده است که:

در روابط بین اقارب فقط اقارب نسبی و در خط عمودی اعم از صعودی و یا نزولی ملزم به انفاق یکدیگرند.»

بنابراین اقارب نیز در دریافت نفقه سهمی خواهند داشت. با توجه به متن ماده اقارب شامل پدر و مادر و اجداد هر چه که بالاتر رود، و فرزندان و نوادگان هر چه که پایین بیاید، می شود.

اما پرداخت نفقه به اقارب شروطی دارد که قانونگذار در ماده 1124 به آن اشاره کرده است. از جمله این شروط آن است که نفقه ای که برای اقارب در نظر گرفته می شود، نیازهای ضروری ایشان را پوشش می دهد، برخلاف نفقه زوجه که تمام نیازهای او را شامل می شود.

همچنین در صورتی که اقارب از جایی دیگری درآمد داشته باشند و توانایی گذران زندگی را داشته و امرار معاش برای آنها امکان پذیر باشد، مرد تکلیفی در پرداخت نفقه ندارد. و با توجه به ماده 1197 در صورتی مرد ملزم به پرداخت نفقه است که شخص مستحق باشد و وسیله اشتغال و یا فراهم کردن شغل مناسب را نداشته باشد در این ماده آمده است :

مشاهده
توقیف ماشین برای مهریه [شرایط و مراحل انجام کار]

کسی مستحق نفقه است که ندار بوده و نتواند به وسیله اشتغال به شغلی وسائل معیشت خود را فراهم سازد.»

وکیل ترک انفاق در تهران با در نظر گرفتن مواد قانونی مختلف برای مطالبه نفقه اقدام خواهد کرد، و راهنمایی لازم را در مسیر دادرسی به افراد ارائه می کند. باید توجه داشت که نفقه زن در میان سایر افراد واجب النفقه و حتی تمام دیون مرد اولویت دارد، و در صورتی که مرد مفلس شود و یا دچار و شکستی گردد، اولین دینی که از اموال وی پرداخت خواهد شد نفقه زوجه می باشد.

 

ضمانت اجرای پرداخت نفقه چیست؟ 

همانطور که ملاحظه می شود قانونگذار در مواد قانونی مختلف مرد را ملزم کرده که نفقه زن را بپردازد، اما برای پرداخت این حق مالی چه ضمانت اجرایی وجود دارد، و چگونه می توان مرد را به پرداخت نفقه وادار کرد. وکیل ترک انفاق در تهران راه حل هایی را در اختیار افراد قرار می دهد که زوجه بتواند در سریعترین زمان ممکن از این حق خود بهره مند شود. قانونگذار نیز در قوانین مختلف از جمله قانون مدنی، قانون مجازات اسلامی و قانون حمایت از خانواده مصوب 1391 ضمانت اجراهای الزام به پرداخت نفقه را قرار داده است.

ضمانت اجرای حقوقی پرداخت نفقه

در صورتی که شرایط زندگی مشترک برای زوجه وجود داشته باشد و زن از مرد تمکین کند، اما مرد با وجود تمکن مالی حاضر به پرداخت نفقه نباشد، با توجه به ماده 1111 قانون مدنی زوجه می تواند به دادگاه عمومی مراجعه کرده و دادخواست مطالبه نفقه را ارائه دهد. دادگاه با تعیین وقت رسیدگی طرفین را فرا می خواند و بعد از شنیدن دفاعیات در این باره حکم خود را صادر خواهد کرد.

ضمانت اجرای کیفری پرداخت نفقه

مقنن در ماده 642 قانون مجازات اسلامی ترک انفاق را جرم انگاری کرده، و در صورتی که مرد از پرداخت نفقه سرپیچی کند، به مجازات حبس درجه شش محکوم خواهد شد. در قوانین جدیدی که تصویب شده است میزان حبس از سه ماه تا یک سال تعیین گردیده، و با حکم مقام قضایی فرد روانه زندان خواهد شد.

در ماده 53 قانون حمایت از خانواده به ضمانت اجرای کیفری الزام پرداخت نفقه اشاره شده و در این قانون آمده است که:

هرکس با داشتن استطاعت مالی، نفقه زن خود را در صورت تمکین او ندهد یا از تادیه نفقه سایر اشخاص واجب ‌ النفقه امتناع کند به حبس تعزیری درجه شش محکوم می‌شود. تعقیب کیفری منوط به شکایت شاکی خصوصی است و در صورت گذشت وی از شکایت در هر زمان تعقیب جزائی یا اجرای مجازات موقوف می‌شود.»

سخن پایانی

وکیل ترک انفاق در تهران برای اثبات پرداخت نفقه و یا عدم پرداخت آن روش های مختلفی را مورد بررسی قرار می دهد. از جمله، شهادت شهود، تحقیقات از شاهدان و مطلعین، ارزیابی رسیده‌ای پرداخت و… که این موارد در پیگیری پرونده حقوقی طرفین موثر خواهد بود.

به این مطلب امتیاز دهید!

4.52/5

امتیاز کاربران: 4.77 ( 3 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس بگیرید (44899341-021)
error:

پرونده خود را به وکیل متخصص بسپارید!

گروه وکلای دیوان سالار | وکالت تخصصی

به وکیل متخصص

      نیاز دارید؟