وکیل تغییر کاربری

وکیل خانواده پونک

برای اعطای وکالت به وکیل خانواده متخصص تماس بگیرید: 44899341-021

در صورتی که تنها نیاز به مشاوره دارید، سوال خود را در کامنت های انتهای این صفحه بپرسید. مشاورین حقوقی ما در کوتاه‌ترین زمان به سوالات شما پاسخ می‌دهند.


شاید خودتان به خاطر بیاورید یا از بزرگترهایتان شنیده باشید که می­ گویند قبلا طلاقی نبود، مهریه، جهیزیه، ارث و میراث و امثالهم با اینکه وجود داشتند ولی معنایی نداشتند، دو فرد با هم عهد می بستند و با تمام سختی ها و مشکلات تا آخر عمر به پایه عهد خود می­ ماندند. اما در سال­ های اخیر با توجه به عوامل مختلف اقتصادی و تغییرات فرهنگی آسیب ­هایی مانند طلاق در جامعه فراگیر شده است و از آنجایی که خود افراد عامه جامعه تخصص کافی در زمینه این مسائل را ندارند از این رو نیاز به وکلا به شدت افزایش یافته است که در مورد مسائل خانوادگی نیز وکیل خانواده پونک برای ساکنین این منطقه آماده ارائه خدمات به مراجعان خویش می­ باشد.

در این مقاله درمورد زمینه­ های مختلفی که وکیل خانواده در پونک فعالیت می­کند اعم از ازدواج، طلاق، مهریه، نفقه، حضانت فرزند و قوانین مقررات آن صحبت خواهیم کرد.

وکیل خانواده پونک

با یک نیم نگاه و سرشماری سرسری شاید بتوانید چندین خانواده را بین بستگاه و اطرافیان خود پیدا کنید که درگیر مسائل خانوادگی از قبیل طلاق، مهریه، حضانت و غیره هستند، که بسیاری از آنها به دلیل اینکه از راهنمایی یک مشاور یا وکیل خانواده خوب بهره نمی ­برند باعث این مشکلات و رنجش­ ها شده است.

 

وکیل خانواده فردی است با تحصیلات و تجربه کاری در زمینه­ های ازدواج، طلاق، مهریه، نفقه، حضانت فرزند و .. که می ­تواند در زمینه مشکلات خانوادگی یاری دهنده خوبی برای خانواده ­ها باشد.وکیل خانواده پونک، وکیلی است که در محدوده شمال غربی و غرب تهران اعم از پونک، جنت آباد، شهرک غرب آماده ارائه خدمات است.

طلاق

طلاق در لغت به معنای ترک کردن، رها کردن یا آزاد کردن می­ باشد. و در اصطلاح به معنای پایان دادن به یک رابطه زناشویی است که به وسیله خواندن خطبه عقد بین زوجین صورت گرفته است.

متاسفانه طبق آمار و ارقام منتشر شده در کشور به ازای هر 3 ازدواج یک طلاق صورت می ­گیرد.

طلاق به سه نوع مختلف تقسیم می­ شود که هر کدام شرایط خاص خود را دارند که ما به طور مختصر به آنها اشاره می­ کنیم و در صورت نیاز به استفاده از مشاوره طلاق می ­توانید با وکیل خانواده در پونک ارتباط برقرار کنید.

  •  طلاق به خواست مرد
  •  طلاق به خواست زن
  •  طلاق توافقی

طلاق به خواست مرد

این نوع طلاق زمانی صورت می ­پذیرد که مرد درخواست طلاق را داده باشد که اصطلاحا به آن(طلاق رجعی) گویند، که به معنای امکان بازگشت برای مرد است، یعنی تا مدت زمان مشخصی که 3 ماه می­ باشد مرد امکان برگشت و ابراز پشیمانی را دارد که نام این 3 ماه عده می­ باشد.

طلاق به خواست زن

 در این نوع طلاق که تقریبا شایع­ تر است فرد متقاضی طلاق زوجه می­ باشد و معمولا زن با بخشیدن مال و اموالی از خود(معمولا تمام مهریه یا بخشی از آن) سعی در گرفتن رضایت مرد برای طلاق را دارد. به این نوع طلاق، (طلاق خلعی) گویند که معمولا نیاز به یک وکیل خوب دارد که گروه وکلای خوب در پونک توانایی اخذ بهترین نتیجه ها را برای موکلان خود دارند.

طلاق توافقی

طبق تعریف در این نوع از طلاق زوجینی که به انتهای خط رسیده ­اند با توافق یکدیگر تصمیم به جدا شدن می­ گیرند و درمورد مباحث حضانت فرزند، جهیزیه، مهریه و مسائل دیگر معمولا از قبل به توافق رسیده ­اند.

در این صورت تقاضای خود را به دادگاه ارائه می ­دهند اما دادگاه قبل از صدور و پیگیری درخواست زوجین با همکاری خودشان سعی درانتخاب فردی را می ­کند تا در بین آنها وساطت ایجاد کند و مانع از فروپاشی زندگی زناشویی آنها شود اما اگر این مورد هم افاقه نداشت دادگاه وارد مراحل بعدی می­ شود.

مهریه

مهریه مالی است که پس از جاری شدن خطبه عقد زوج به زوجه می­ دهد، و زوجه هر زمان که بخواهد می ­تواند آن را طلب کند.

اما این مهریه باید دارای شرایطی باشد تا مرد بتواند آن را به عنوان مهر به همسرش بپردازد، اول اینکه باید مالک آن باشد دوم اینکه ارزش مالی داشته باشد که بتوان آن را خرید و فروش کرد، سوم اینکه هر زمان زوجه طلب آن را کرد بتواند مالک آن بشود و از نظر قانونی مشکلی برای آن نداشته باشد، به عنوان مثال یک رودخانه یا آبشار را نمی­ تواند به عنوان مهر برای همسرش در نظر بگیرد. همچنین لازم به ذکر است که برخلاف تصور بسیاری فقط سکه یا پول نقد نیست که به عنوا مهر می­ تواند تعیین گردد ملک و املاک یا حتی ماشین هم این قابلیت را دارند.

از آنجای که در حال حاضر بسیاری از افرادی­ که در بازداشتگاه­ ها به سر می­ برند به خاطر مهریه است در نقاط مختلف تهران مانند شمال غربی و غرب، استفاده از وکیل خانواده پونک خوب می­تواند به ساکنین این مناطق کمک کند.

انواع پرداخت مهریه

مهریه به عنوان حق شرعی و قانونی زن در نظر گرفته می­ شود و هر زمان که اراده کند عندالمطالبه هست و همسر وی باید به او بپردازد حتی اگر در زندگی مشترک باشند.

پرداخت مهریه بستگی به شرایط زناشویی زوجین دارد به عنوان مثال هیچ مهری در دوران نامزدی به زوجه تعلق نمی­ گیرد و دو طرف فقط می­ توانند هدایا برای هم تهیه کنند که اگر در دورانی نامزدی رابطه­ شان تمام شد می­ توانند آن هدایا یا معادل ریالی آن هدایا را از طرف دیگر طلب کنند.

اما پس از خواندن خطبه عقد به چه صورت است؟ اگر زوجین بعد از خطبه عقد رابطه زناشویی داشته باشند زوج برای طلاق موظف به پرداخت کل مهریه زن می ­باشد اما اگر در طول این مدت رابطه زناشویی رخ نداده باشد زوج محکوم به پرداخت نصف مهر می ­باشد.

با تفاسیر گفته شده توصیه ما این است که قبل از هر نوع اقدامی برای تعیین مهریه به اوضاع مالی خود توجه کنید ولی اگر در مرحله­ ای هستید که گرفتار مباحث مهریه شدید برای افرادی که در منطقه شمال غربی و غرب تهران هستند می­ توانید از کمک وکیل خانواده در پونک استفاده کنید.

ازدواج موقت

ازدواج موقت، نکاح موقت یا صیغه عناوینی است که به این پدیده داده ­اند. امری است که فقط در بین مسلمانان و آن هم در مذهب شیعه رایج است.

طبق تعریف ازدواج موقت به این معنی می­ باشد که دو نفر برای مدت زمان و مهریه معین صیغه محرمیت بینشان جاری می­ شود، و بعد از آن مدت زمان معلوم به یکدیگر نامحرم می­ شوند.

در ازدواج موقت اگر دختر باکره باشد نیاز به اذن پدر دارد ولی در صورتی که به این شکل نباشد می­ تواند به تنهایی به صیغه مردی در آید.

در ازدواج موقت برخلاف ازدواج دائم هیچ ارث و میراثی به زن تعلق نمی­ گیرد مگر اینکه در شرایط ازدواج موقت آن را ذکر کرده باشند، اما در صورتی که از این رابطه فرزندی متولد شود به وی ارث تعلق خواهد گرفت، همچنین در ازدواج موقت نفقه نیز به زن تعلق نمی­ گیرد. موافقان ازدواج موقت برای این پدیده دلالیلی را ذکر می­ کنند از جمله برطرف کردن نیازهای جنسی افراد به صورت شرعی و عرفی، کسب درآمد برای زنان قشر ضعیف، همچنین کمک به برطرف کردن نیازهای عاطفی افراد.

برخی افراد این دلایل را موجه و پدیده ازدواج موقت را با دیدی مثبت ارزیابی می­ کنند و از طرفی دیگر برخی افراد این موارد را نابه جا و این پدیده را نادرست می ­دانند. مسئله ازدواج موقت به دلیل پیچیدگی­ هایی که دارد گاها باعث مشکلاتی برای افراد می­ شود که در اینجا بهره بردن از دانش و تجربه یک وکیل خانواده متخصص در پونک برای ساکنان این محدوده می­ تواند یاری رسان و کمک کننده باشد.

نفقه

نفقه یا انفاق به زبان ساده یعنی هزینه و خرج کردن برای کسانی که از نظر شرعی وظیفه مرد خانواده است تا آنها را تامین کند.

در خانواده نفقه یا همان هزینه­ های همسر و فرزندان مانند خوراک، پوشاک، محل زندگی به عهده مرد خانواده است که باید آنها را برآورده کند. بر خلاف تصور بسیاری که پرداخت نفقه از سوی مرد را زمانی می ­دانند که ازدواج صورت گرفته باشد و به خانه مرد رفته باشد، از نظر شرعی و عرفی پرداخت نفقه از زمان جاری شدن خطبه عقد به عهده مرد است حال زوجه در خانه وی باشد یا در خانه پدر.

البته زمانی نفقه به زن تعلق می­ گیرد که وی از مرد تمکین کند، یعنی وظایف همسرداری عادی مانند خانه داری، بزرگ کردن فرزندان و همچنین وظایف زناشویی و جنسی خود را انجام دهد. پرداخت نفقه به زوجه تابع یک سری شرایط است، چه در زمان زندگی زناشویی چه بعد از طلاق که در این زمینه وکیل خانواده پونک با توجه به تخصصش راهنمای خوبی می ­تواند باشد برای ساکنین این منطقه.

درمورد فرزندان نیز تا بزرگ شدن دختر و ازدواج و پسران تا زمانی که شاغل شوند نفقه به عهده پدر است حتی در صورت طلاق والدین نیز وقتی فرزند با مادر زندگی می­ کند وظیفه پدر است که هزینه امرار و معاش وی را تامین کند.

حضانت فرزند

حضانت فرزند به معنی سرپرستی و مراقبت از وی تا بزرگسالی و رسیدن به بلوغ است. تا زمانی که والدین زیر یک سقف زندگی می ­کنند حضانت فرزندان به عهده هر دویه آنها می­ باشد اما در مواردی که والدین از یکدیگر جدا می­ شوند بحث حضانت فرزندان پیش می­آید که استفاده از وکیل خانواده خوب در پونک برای پیگیری این امر ضروری به نظر می­ رسد.

 بعد از طلاق و در صورت داشتن صلاحیت حق حضانت فرزندان تا 7 سالگی با مادر می ­باشد و پس از آن حق حضانت تا 9 سالگی دختران و 15 سالگی پسران به عهده پدر می­ باشد. پس از رسیدن فرزندان به این سن دادگاه حق انتخاب زندگی با والدین را به عهده خود فرزندان می­گذارد، به این معنا که خود تصمیم می­ گیرند با کدام والد زندگی کنند.

اما در صورت وجود دلایل و شرایطی ممکن است دادگاه بنابر صلاحدید حق حضانت فرزندان را به والد دیگری بسپارد از جمله این دلایل می توان به گرفتار شدن یکی از والدین به دام اعتیاد، فحشا و بدنامی، بدرفتاری و کتک زدن کودک و فوت والدین اشاره کرد، که در یکی از این حالات دادگاه حضانت کودک را به والد دیگر واگذار می­ کند.

وکیل خانواده پونک

همانطور که در ابتدای مقاله نیز در مورد آن صحبت کردیم با تغییر شرایط اقتصادی و فرهنگی جامعه در حوزه مسائل خانوادگی نیز امروزه خانواده ها درگیر مسائلی از قبیل طلاق، مهریه، حضانت فرزند و… شده ­اند، و از آنجایی که مردم عامه خود اطلاعات و دانش کافی را در این زمینه ها ندارند نیاز است تا از راهنمایی وکلایی که در این زمینه ها فعالیت می­ کنند بهره ببرند که به آنها وکیل خانواده گویند.

بهترین وکیل خانواده پونک را از کجا پیدا کنیم

وکیلی که علاوه بر تسلط برتمام مواردی که از یک وکیل خوب خانواده مانند تجربه و دانش انتظار می ­رود دارا باشد، حس دلسوزی و انسان دوستی بالایی را داشته باشد، زیرا که در این قبیل پرونده ­ها معمولا پای فرزندان نیز در میان است که از بعد عاطفی و روانی به شدت آسب پذیر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
phone برای‌تماس‌کلیک‌کنید021-44899341