وکیل

وکیل میراث فرهنگی ✔️ |【وکالت تخصصی✔️】

وکیل حوزه میراث فرهنگی | مجازات قاچاق میراث فرهنگی | حکم تخریب میراث فرهنگی | مجازات میراث فرهنگی | مجازات خرید، فروش و قاچاق میراث فرهنگی و ...

ما در گروه وکلای دیوان سالار با تیمی متشکل از چندین وکیل میراث فرهنگی متخصص و باتجربه، با کارنامه ای درخشان در کنار شما هستیم.

برای تماس جهت رزرو جلسه وکالت کلیک کنید:

☎️ 021-44899341

☎️ 0937-937-0-110 (منشی وکیل | پاسخگویی فوری 24 ساعته | تماس تلفنی + واتساپ)

لیست وکیل میراث فرهنگی

وکیل حامد شاکری نیا

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل حامد شاکری نیا

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
⚖️ از موفق ترین وکلای تهران

⚖️ بیش از 12 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل مشاهده رزومه وکیل


وکیل دکتر سعید حسین مروج 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

دکتر حسین مروج وکیل قاضی بازنشسته دیوان سالار

⚖️ از مدیران حقوقی نیروهای مسلح
⚖️ دارای 2 دکتری حقوق و DBA
⚖️ استاد دانشگاه

⚖️بیش از 40 سال سابقه حقوقی

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل حسن اسماعیلی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل حسن اسماعیلی - وکیل کیفری دیوان سالار

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو کانون وکلای مرکز
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی

⚖️ بیش از 13 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل مشاهده رزومه وکیل


وکیل مرجانه فشنگچی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

عکس وکیل خانم مرجانه فشنگچی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ رتبه دو رقمی در آزمون سراسری کانون وکلای مرکز
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با رتبه دو رقمی

⚖️ بیش از 15 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل مشاهده رزومه وکیل


وکیل مونا الماسی سهی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

خانم مونا الماسی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو کانون وکلای مرکز
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی

⚖️ ⚖️ بیش از 10 سال سابقه حقوقی

تماس با وکیل مشاهده رزومه وکیل


وکیل فاطمه مرادی حقیقت

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

فاطمه مرادی حقیقت وکیل پایه یک دادگستری دیوان سالار

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ از موفق ترین وکلای متخصص تهران
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️ بیش از 16 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل مشاهده رزومه وکیل


زهرا قهرمانی نمین [متخصص امور حقوقی بیمه]

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

زهرا قهرمانی نمین-کارشناس حقوق بیمه-دیوان سالار

⚖️ کارگزار بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران

⚖️ کارشناس حقوق بیمه
⚖️ بیش از ۱۳ سال سابقه

تماس جهت مشاوره مشاهده رزومه وکیل


هدیه عرفانیان

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

هدیه عرفانیان - وکیل مدنی

⚖️ متخصص ثبت شرکت، بیمه، دیوان عدالت اداری

⚖️ کارشناس حقوق بیمه
⚖️ بیش از ۱۳ سال سابقه

تماس جهت مشاوره مشاهده رزومه وکیل


وکیل ملیحه سنگ سفیدی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق
⚖️ عضو مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل


وکیل محمد فرخی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

محمد فرخی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 20 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل مشاهده رزومه وکیل


وکیل امیر بهادر عامری

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 5 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل

آیا می دانید؟

وکیل میراث فرهنگی با آگاهی از قوانین و شرایط می‌تواند به موکل خود در روند رسیدگی به پرونده میراث فرهنگی کمک کند. میراث فرهنگی، آثار تاریخی و ارزشمندی هستند که اقدامات مجرمانه علیه آنها مجازاتی در پی دارد.
میراث فرهنگی آثار ارزشمند برجای‌مانده از گذشته هستند. هرگونه عمل مجرمانه علیه میراث فرهنگی مجازاتی در پی دارد. جرائم میراث فرهنگی در صورت داشتن شاکی خصوصی قابل رسیدگی هستند.

اعمال مجرمانه علیه میراث فرهنگی شامل تخریب، قاچاق، سرقت، تعرض، حفاری و کاوش به منظور دستیابی به آثار تاریخی – فرهنگی، نگهداری، خریدوفروش و … است. همچنین ساخت نمونه تقلبی، حمل و نگهداری آن به منظور قاچاق یا فروش نیز از جرائم میراث فرهنگی است. وکیل میراث فرهنگی با آگاهی از قوانین به موکل خود کمک می‌کند و روند پرونده را تسهیل می‌نماید.

میراث فرهنگی چیست؟

کلیه آثار برجای‌مانده از گذشته که دارای ارزش فرهنگی هستند، میراث فرهنگی نامیده می‎‌شوند. جرائم میراث فرهنگی شامل موارد متعددی می‌شود که برای هرکدام مجازات میراث فرهنگی در نظر گرفته شده است. اقدامات مجرمانه علیه میراث فرهنگی در صورتی قابل رسیدگی است که شاکی خصوصی داشته باشد در غیر این صورت قابل گذشت است.

اگر سازمان میراث فرهنگی نسبت به جرائم میراث فرهنگی شکایت کند، دادگاه‌ها و قضات کشور مکلف هستند که بر اساس شکایت رسیدگی کنند. وکیل میراث فرهنگی نیز با آگاهی از قوانین و با تجربه خود در زمینه میراث فرهنگی می‌تواند به اشخاص کمک کند.

وکیل میراث فرهنگی 2

مجازات اعمال مجرمانه علیه میراث فرهنگی

اقدامات مجرمانه علیه میراث فرهنگی در صورت داشتن شاکی خصوصی قابل رسیدگی است و بر اساس جرائم رخ‌داده مجازاتی در قوانین تعیین شده است. اعمال مجرمانه علیه میراث فرهنگی شامل تخریب آثار تاریخی – فرهنگی، سرقت، قاچاق، حفاری و کاوش برای دستیابی به میراث فرهنگی، نگهداری و خریدوفروش آثار فرهنگی و… است.

هرگونه تغییر و دست‌کاری در آثار تاریخی – فرهنگی که بدون مجوز از سازمان میراث فرهنگی باشد نیز جرم محسوب می‌شود. وکیل میراث فرهنگی در تهران می‌تواند با آگاهی از قوانین به مرتکب کمک کند. در ادامه مجازات هرکدام از اعمال مجرمانه علیه میراث فرهنگی بررسی می‌شود.

تخریب آثار فرهنگی

تخریب آثار فرهنگی شامل بناها، اماکن و… که در لیست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، جرم محسوب می‌شود. هر فردی که تمام یا بخشی از میراث فرهنگی را تخریب کند مجازات می‌شود. جبران خسارت وارد شده به علاوه یک تا ده سال حبس حکم تخریب میراث فرهنگی است. وکیل میراث فرهنگی با آگاهی کامل از قوانین و همچنین با تجربه خود در این زمینه می‌تواند روند رسیدگی به پرونده‌های میراث فرهنگی را تسهیل کند.

حفاری و کاوش به قصد دستیابی به میراث فرهنگی

هرگونه حفاری و کاوش به قصد دستیابی به آثار تاریخی – فرهنگی ممنوع است. هرکس که مرتکب آن شود به 6 ماه تا سه سال حبس محکوم می‌شود. همچنین در صورت دستیابی فرد به آثار تاریخی، این اشیا به نفع سازمان میراث فرهنگی کشور ضبط می‌شود.

ابزارآلات حفاری نیز به نفع دولت ضبط می‌شوند. درصورتی‌که حفاری در امکان تاریخی که در لیست آثار ملی ثبت شده‌اند یا اماکن مذهبی و مقدس صورت گیرد علاوه بر ضبط اشیا به‌دست‌آمده و آلات حفاری، حداکثر مجازات مقرر برای فرد تعیین می‌شود. وکیل میراث فرهنگی با تجربه خود روند چنین پرونده‌هایی را تسهیل می‌کند.

هرکس برحسب تصادف آثار تاریخی – فرهنگی را به دست آورد و نزد خود نگه دارد یعنی اقدام به تحویل آن ننماید، طبق مقررات سازمان میراث فرهنگی کشور به ضبط اموال کشف شده محکوم می‌شود. همچنین خریدوفروش اموال تاریخی – فرهنگی به‌دست‌آمده از طریق حفاری غیرمجاز، ممنوع است. ضبط اموال کشف شده به علاوه 6 ماه تا سه سال حبس حکم خرید میراث فرهنگی و مجازات فروش میراث فرهنگی است.

اگر اموال تاریخی – فرهنگی کشور به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم و تحت هر عنوان به اتباع خارجی به فروش رسد، فروشنده به حداکثر مجازات مقرر محکوم می‌شود.

نمونه تقلبی از آثار فرهنگی

نمونه تقلبی به اشیایی اطلاق می‌شود که در دوره معاصر و شبیه به اثر تاریخی اصل ساخته می‌شود. نمونه تقلبی ممکن است از نظر نقش، شکل، ظاهر، وزن و حجم شبیه آثار تاریخی اصل است یا به‌جای نمونه اصلی که وجود ندارد معرفی می‌شود. نمونه تقلبی، علامتی از سوی سازنده یا سازمان میراث فرهنگی کشور ندارد که اصالت آن را تعیین کند.
هرکس از آثار تاریخی – فرهنگی ایرانی یا خارجی نمونه‌ای تقلبی بسازد محکوم به مجازات است. همچنین اگر فردی به قصد فروش یا قاچاق نمونه تقلبی، اقدام به نگهداری، حمل یا معرفی آن کند نیز مجازات می‌شود.

اگر شخصی با آگاهی از تقلبی بودن اثر، آن را خریداری کند نیز مجرم است. چنین اشخاصی به مجازات 91 روز تا 6 ماه حبس و پرداخت جزای نقدی معادل نصف ارزش اثر اصلی محکوم می‌شود. تعیین ارزش اثر اصلی طبق نظر کارشناسان سازمان میراث فرهنگی کشور صورت می‌گیرد. اگر نمونه تقلبی، نمونه اصلی نداشته باشد نیز ارزش آن با فرض اینکه وجود دارد توسط کارشناسان سازمان میراث فرهنگی کشور تعیین می‌شود.

نمونه‌های تقلبی کشف شده، به نفع سازمان میراث فرهنگی ضبط می‌شوند. وکیل میراث فرهنگی با آگاهی از قوانین و شرایط و همچنین تجربه خود می‌تواند به اشخاص در دفاع از خود کمک کند.

قاچاق میراث فرهنگی

هرکس به خارج کردن اموال تاریخی – فرهنگی از کشور اقدام کند هرچند که موفق به انجام آن نشود، مجازات می‌شود. استرداد آثار تاریخی به علاوه یک تا سه سال حبس و پرداخت جریمه‌ای معادل دو برابر ارزش اثر، مجازات قاچاق میراث فرهنگی است. وکیل قاچاق میراث فرهنگی و وکیل میراث فرهنگی با آگاهی و تجربه خود روند چنین پرونده‌هایی را تسهیل می‌کند.

سرقت میراث فرهنگی

هر فردی که اموال تاریخی – فرهنگی را از مکان‌هایی که تحت حفاظت یا نظارت دولت است سرقت کند مجازات می‌شود. همچنین کسی که با آگاهی از مسروقه بودن اموال نسبت به خریداری آنها اقدام کند نیز مجازات می‌شود.

چنین افرادی اگر به مجازات حد سرقت محکوم نشوند علاوه بر برگرداندن اموال، به یک تا پنج سال حبس محکوم می‌شوند. وکیل میراث فرهنگی با آگاهی از قوانین و شرایط می‌تواند به تسهیل روند پرونده‌های میراث فرهنگی کمک کند.

تعرض به حریم میراث فرهنگی

هرکس به اراضی، تپه‌ها و اماکن تاریخی و مذهبی که در لیست آثار ملی ثبت شده است و مالک خصوصی ندارد تجاوز کند مجازات می‌شود. چنین فردی به 6 ماه تا 2 سال حبس محکوم می‌شود. البته به‌شرط آنکه سازمان میراث فرهنگی قبلاً حدود این اماکن را تعیین کرده باشد.

درصورتی‌که چنین جرمی توسط اشخاص حقوقی صورت گیرد، مدیر و مسئول دستوردهنده مجازات می‌شود. وکیل میراث فرهنگی با آگاهی و تجربه خود در این زمینه به اشخاص در دفاع از خود کمک می‌کند و روند پرونده را تسهیل می‌کند.

وکیل میراث فرهنگی 3

سایر اعمال مجرمانه علیه میراث فرهنگی

هرکس بدون اجازه از سازمان میراث فرهنگی یا با تخلف از قوانین در حریم آثار تاریخی – فرهنگی عملیاتی انجام دهد که باعث بروز خسارت و لطمه به آثار تاریخی یا سبب تزلزل بنیان آنها شود، مجازات می‌شود. چنین فردی علاوه بر جبران خسارت وارد شده به یک تا سه سال حبس محکوم می‌شود.

هرکس آثار تاریخی – فرهنگی ثبت شده در لیست آثار ملی ایران را با آگاهی از اینکه در این فهرست ثبت شده است را به دیگران انتقال دهد، به سه ماه تا یک سال حبس محکوم می‌شود. وکیل میراث فرهنگی با آگاهی از قوانین و شرایط می‌تواند به مجرم در دفاع از خود کمک کند.

هرکس بدون اجازه از سازمان میراث فرهنگی یا با تخلف از قوانین در آثار تاریخی – فرهنگی که در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است، تغییر، تجدید، توسعه و مرمت انجام دهد مجازات می‌شود. چنین فردی علاوه بر پرداخت خسارت به 6 ماه تا 2 سال حبس محکوم می‌شود.

هرکس بدون مجوز از سازمان میراث فرهنگی اقدام به تغییر نحوه استفاده از اماکن تاریخی – فرهنگی که در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است کند، مجازات می‌شود. چنین فردی علاوه بر جبران خسارت به سه ماه تا یک سال حبس محکوم می‌شود. وکیل میراث فرهنگی با آگاهی از قوانین و با تجربه خود در این زمینه می‌تواند روند چنین پرونده‌هایی را تسهیل کند.

وکیل میراث فرهنگی دیوان سالار

وکیل میراث فرهنگی علاوه بر آگاهی از قوانین و داشتن تجربه در زمینه میراث فرهنگی، باید دارای مهارت کافی در دفاع از موکل خود باشد. گروه وکلای دیوان سالار با گروهی از وکلای خبره و کاربلد پایه یک دادگستری با درصد موفقیت بالا در زمینه میراث فرهنگی به فعالیت می‌پردازد.

گروه وکلای دیوان سالار در تهران با چندین پرونده موفق در زمینه میراث فرهنگی آماده خدمت‌رسانی است. وکیل حوزه میراث فرهنگی در زمینه‌های مختلف میراث فرهنگی از قبیل تخریب، قاچاق، سرقت، نگهداری، خریدوفروش و… با تجربه و آگاهی می‌تواند شما را یاری دهد.

در آخر

میراث فرهنگی به آثار تاریخی دارای ارزش فرهنگی اطلاق می‌شود. اقدامات مجرمانه علیه میراث فرهنگی در صورت شکایت سازمان میراث فرهنگی قابل رسیدگی هستند. اقداماتی از قبیل تخریب، سرقت، قاچاق، حفاری و کاوش به منظور دستیابی به آثار تاریخی – فرهنگی، نگهداری و خریدوفروش میراث فرهنگی از جرائم میراث فرهنگی هستند.

همچنین هرگونه تغییر بدون مجوز و تعرض به آثار تاریخی – فرهنگی ثبت شده در فهرست آثار ملی ایران نیز جرم است. ساخت نمونه تقلبی، حمل و نگهداری آن به منظور قاچاق یا فروش از جرائم میراث فرهنگی هستند و مجازات در پی دارند. وکیل میراث فرهنگی با آگاهی از قوانین به موکل خود کمک می‌کند تا از خود دفاع کند.

نظرات موکلین اخیر

میانگین امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ (4.7) - 731 نظر

نظر آقای م. خ
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

بسیار دلسوز. تسلط خوب بر قوانین حقوقی به من کمک کردن تا هر سندی را که امضا کردم بفهمم.

نظر آقای ج. ل
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

ایشون یک وکیل حرفه ای هستن و دانش بسیار خوبی در زمینه حقوقی دارند. حمایت بسیار خوبی ارائه دادند و بهترین راهکار را در پرونده ملکی من اجرا کردند. من کاملا راضی هستم.

نظر خانم س. ذ
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

جناب وکیل واقعا وکیل بسیار خوبی هستند. در مورد پرونده من که درمورد مسائل خصوصی زندگی من بود به من کمک کردند. از ایشون ممنونم.

نظر آقای ک. ض
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

یک صلح نامه برای من جناب وکیل تنظیم کردن که باهاش تونستم به تمامی حق و حقوقم برسم.

نظر آقای ک. ض
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

من کارم نظافت هستش و تو یکی از خانه هایی که رفته بودم بهم اتهام سرقت زدن واقعا از حکم زندان می ترسیدم به خاطر شرایط زندگیم، خداروشکر جناب وکیل کارم رو به خوبی انجام دادند.

نظر خانم ج. ه
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل در موضوع کیفری متخصص بود. خداروشکر تبرئه شدم با کمکشون

نظر خانم ص. ش
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

شوهرم اذیتم میکرد فک نمیکردم بتونم طلاق بگیرم چون حق طلاق نداشتم الحمدلله با درایت وکیل محترم کارم به خوبی به نتیجه رسید.

نظر آقای ن. م
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

طلاق توافقیمون تو یک هفته انجام شد و راحت شدم ممنونم ازتون.

نظر آقای ق. ا
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

هنگام جا به جایی بار یک مشتری ایست بازرسی جلوم رو گرفت و بعد از گشتن ماشین، متاسفانه شیشه در بار پیدا شده بود بازداشت شدم. به کمک جناب وکیل تبرئه شدم. ممنونم ازشون

نظر خانم س. ن
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

من اسمم رو اصلا دوست نداشتم نتیجتا تو سن 40 سالگی تصمیم گرفتمم اسمم رو تغییر دهم شنیده بودم عوض کردن اسم دوندگی زیادی داره خداروشکر آقای وکیل برام اوکیش کرد واقعا ممنونم.

نظر خانم ص. ف
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

حضانت دخترم رو از شوهر سابقم بگیرم و دخترم رو کنار خودم نگه دارم.

نظر آقای ر. س
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

سال هاست که بلبرینگ با برند خودم از چین میارم، ولی برندم رو ثبت نکرده بودم، بعد مشاوره باهاشون از خطرات این قضیه آگاه شدم و برند هم به خودشون دادم برام ثبت کنند، قیمنشونم منصفانه بود.

نظر خانم ق. ل
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل در موضوع خانواده من متخصص بود. ایشون به من راهنمایی های کاربردی داشتن.

نظر آقای ل. گ
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

اتهام مشروب الکلی داشتم که من رو تبرئم کردند.

نظر خانم س. ک
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

باورم نمیشه منع تعقیب برام گرفتن. اتهام من فساد بود که به کمک وکیل عزیز پایان یافت.

پیج اینستاگرام گروه وکلای دیوان سالار با بیش از 54 هزار نفر فالوور، نکات کوتاه حقوقی و کیفری زیادی را به شما آموزش می دهد

به این مطلب امتیاز دهید!

5 / 4.98

اگر هنوز سوالی از وکیل میراث فرهنگی دارید، در کامنت ها بپرسید. کارشناسان در کمترین زمان پاسخ خواهند داد.

امتیاز کاربران: 4.6 ( 1 رای)

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل