حقوقی

چگونگی مطالبه وجه قراردادی از سوی پیمانکار

چگونگی مطالبه وجه قراردادی از سوی پیمانکار

سلام دوستان

مطالبه وجه قراردادی از سوی پیمانکار همواره از مشکلات اساسی پیمانکاران بوده که سوال های متعددی در خصوص نحوه مطالبه و دادگاهی که باید به اون رسیدگی کنه رو از ما پرسیدین. به همین خاطر در این پست سعی کردیم به سوالات رایج شما پاسخ بدیم.

ابتدا به همه پیمانکاران توصیه میشه، بدون توجه به صورت وضعیت هایی که  در طی مدت انجام پروژه تهیه شده، حتما برای ثبت کارهایی که انجام دادن از شورای حل اختلاف محل پروژه درخواست تامین دلیل کنن، تا کارشناس متخصص در این زمینه، صورتی از کارهایی که انجام دادن رو تهیه کنه.

مطالبه وجه قراردادی از سوی پیمانکار یه دعوای حقوقی از نوع مالیه. یعنی هر مبلغی رو که مطالبه کنید باید سه و نیم درصدش رو به عنوان هزینه دادرسی به دادگاه پرداخت کنید، بنابراین در تعیین میزان مبلغ دقت کافی به خرج بدین.

عموما پیشنهاد وکیل قرارداد پیمان به شما اینه که مبلغ رو مقوم به بیست میلیون و صد هزار تومان کنید تا پرونده به دادگاه ارجاع بشه و تقاضای جلب نظر کارشناس هم بدید تا هزینه دادرسی کمتری در ابتدای دعوا پرداخت کنید.

اگر شما پیمانکار جزء هستید، طرف دعوای شما پیمانکار اصلیه و نباید به اشتباه علیه کارفرما طرح دعوا کنید. و اگر شما پیمانکار اصلی هستید، طرف دعوای شما کارفرماست، چون رابطه قراردادی بین شما دو تا برقراره.

دادگاه صالح برای رسیدگی به این پرونده، چون دعوا ناشی از قرارداد هست، میتونه سه تا دادگاه باشه

۱- دادگاه محل انعقاد قرارداد

۲- دادگاه محل اجرای تعهد

و ۳- دادگاه محل اقامت خوانده.

موفق باشید.

به این مطلب امتیاز دهید!

اگر هنوز سوالی در مورد مطالبه وجه قراردادی از سوی پیمانکار را دارید در کامنت‌ها بپرسید. کارشناسان حقوقی به سرعت پاسخ می‌دهند.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل