وکیل

گروه وکلای پونک

ما در گروه وکلای دیوان سالار با تیمی متشکل از چندین وکیل در پونک متخصص و باتجربه، با کارنامه ای درخشان در کنار شما هستیم.

برای تماس جهت رزرو جلسه وکالت کلیک کنید:

☎️ 021-44899341

☎️ 0937-937-0-110 (منشی وکیل | پاسخگویی فوری 24 ساعته | تماس تلفنی + واتساپ)

با توسعه فضای اینترنت و شبکه­ های مجازی در سال­ های اخیر و بالا رفتن اطلاعات عمومی در زمینه­ های مختلف، سطح دانش، اطلاعات اولیه و توقعات مردم جامعه نیز در همه سطوح بالاتر رفته است، به همین منظور در تمامی مشاغل و کسب و کارها مردم به دنبال پیدا کردن و استفاده از خدمات متخصص­ ترین افراد و مجموعه­ ها در آن حیطه هستند، مانند روانشناسان، پزشکان، مکانیک­ ها و….

و از آنجایی که امروزه با تغییر سبک زندگی افراد و پیچیده ­تر شدن شرایط اقتصادی و فرهنگی، مردم نسبت به گذشته با مشکلات قضایی بیشتری در حوزه­ های متنوع ­تری رو به رو هستند، برای حل این مشکلات نیز به بهترین مجموعه­ های مشاوره و وکالت نیاز دارند تا از مجرب­ ترین وکلا بهره ببرند که در این حوزه گروه وکلای پونک با مجرب­ ترین وکلا آماده ارائه خدمات به مراجعان خود هستند.

وکالت

طبق تعریف قانون مدنی ماده 656 وکالت به معنی عقدی بین دو فرد است، که در آن یکی از طرفین فرد دیگر را برای انجام امور خود نایب می ­داند. در این تعریف فرد واگذار کننده امور خود موکل و فردی که قرار است امور نفر مقابل را برعهده بگیرد وکیل گویند، این وکیل دارای پروانه وکالت بوده و در یکی از کانون­ های وکلا عضویت دارد. البته قدرت و اختیار وکیل تابع اجازه و حدود مرزی است که موکل وی به او می­ دهد و هر زمان که صلاح ببیند می­ تواند این وکالت را پس بگیرد.

وکیل، انواع مختلفی دارد که میتوان به موارد وکیل کیفری، وکیل خانواده، وکیل سایبری، وکیل سرقت و… اشاره کرد که در ادامه به برخی از این شاخه ها میپردازیم.

ویژگی ­های­ وکلا در گروه وکلای پونک

هر شغلی و کسب و کاری را شما در جامعه به آن بنگرید، دارای قواعد و چارچوب­ های خاص و مخصوص به خود است، از مکانیک اتومبیل که ما انتظار یک لباس روغنی شده و استفاده از بهترین ابزار و تخصص برای تعمیر ماشینمان داریم تا نانوایی که توقع داشتن لباس سفید تمیز و کلاه به سر داریم که نان­ های خوشمزه­ ای برای ما تهیه کند، شغل و حرفه وکالت نیز به افراد با خصوصیات ظاهری و رفتاری مختص به خود نیاز دارد که به مهم­ ترین این خصوصیات و ویژگی­ ها اشاره خواهیم کرد.

متخصص و به روز باشد

مردم همیشه به دنبال افرادی هستند که دارای تجربه، دانش و تخصص بالا باشند به همین دلیل از یک وکیل خوب انتظار می­ رود که دارای دانش و تخصص بالایی در زمینه فعالیت خود باشد و همچنین از جهت دیگر با توجه به تغییر و تحول سریع ابعاد مختلف جامعه انسانی، قوانین و مقررات روز را پیگیری کند و خود را به روز نگه دارد.

مشاهده
بهترین وکیل چک تهران + [آدرس و شماره]

دارای صداقت باشد

صادق بودن به این معنا که سعی کند در تمام مراحل پیگیری و بررسی پرونده نهایت صداقت را با موکل خود داشته باشد و وی را در جریان تمام مراحل قرار دهد حتی اگر جریان و روند کار پرونده به نفع خودش یا موکلش نباشد و فقط به فکر حق الوکاله خود نباشد.

امانت دار و رازدار باشد

همانطور که پزشکان و روانشناسان موظف هستند هم از نظر قانونی هم اخلاقی اسرار و اطلاعات بیماران خود را به طور محرمانه حفظ کنند و از افشا و درز آنها جلوگیری کنند از یک وکیل خوب نیز این انتظار می ­رود که در حفظ اسرار و اطلاعات موکل یا موکلان خویش کوشا باشد و اصل امانت­ داری و راز داری را حفظ کند.

دارای روابط عمومی قوی

از دیگر ویژگی­ های بسیار مهمی که در زمان حال یک وکیل باید دارا باشد، دایره ارتباطات قوی با افراد و مجموعه های مختلف است که از آن به عنوان هوش هیجانی یعنی EQ یاد می ­شود، همچنین انتظار می ­رود روز به روز این دایره ارتباطات افزایش پیدا کرده و از آن در جهت رسیدگی و حل پرونده ­های قضایی بهره ببرد.

انواع وکیل از نظر پایه

همانطور که در رشته ­ای نظیر روانشناسی برای اینکه فرد به عنوان روانشناس وارد بازار حرفه ­ای کار شود نیاز به تحصیلات در این رشته و مدتی کارآموزی در مراکز روانشناسی و همچنین قبولی در آزمون و مصاحبه تخصصی زیرنظر سازمان نظام روانشناسی یا بهزیستی دارد تا بتواند پروانه و شماره نظام خود را درجهت فعالیت به عنوان روانشناس دریافت کند، در شغل وکالت نیز به همین ترتیب است.

فردی که به عنوان وکیل می­ خواهد وارد بازار کار شود نیاز به تحصیل در رشته­ های حقوق، فقه یا مبانی حقوق اسلامی دارد و پس از آن باید با شرکت در آزمون کانون وکلا به عضویت یکی از این کانون­ ها به عنوان کارآموز در بیاید و به مدت 18 ماه تا دو سال زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری با تجربه بالا فعالیت کند، مانند وکلایی که در گروه وکلای پونک فعالیت می ­کنند، تا دانش و تجربه خود را زیر نظر آنها بالا ببرد و از نزدیک شاهد نحوه انجام امور قرار بگیرد.

پس از طی این دوره و بررسی مدارک وی توسط کمیسیون کارآموزی به ایشان حق اجازه شرکت در آزمونی به نام اختبار را می­ دهند که در صورت پذیرفته شدن و سپس مصاحبه تخصصی به ایشان پروانه وکالت اهدا خواهد شد و به عنوان وکیل پایه یک دادگستری می ­تواند فعالیت کند.

تفاوت وکیل پایه یک دادگستری و وکیل پایه دو دادگستری

اولین تفاوت بین این دو پایه وکالت در این است که هر دو پایه اجازه ورود و در اختیار گرفتن پرونده­ ها را دارا می­ باشند اما از نظر میزان دسترسی و ورود به پرونده­ ها وکلای پایه دو دادگستری حدود اختیارات کمتری دارند و به نوعی محدودتز هستند، به عنوان مثال طبق قانون جمهوری اسلامی ایران وکیل پایه یک دادگستری در هر گوشه ایران و در هر حوزه­ ای بدون محدودیت اجازه ورود و بررسی پرونده ­ها را دارا می­ باشند، اما وکلای پایه دو فقط در پرونده­ هایی می­ توانند ورود پیدا کنند که نهایتا 10 سال حبس تعزیری به همراه شلاق باشد، یا اگر پرونده بحث مباحث مادی در آن مطرح است فقط به پرونده­هایی می­ توانند ورود پیدا کنند که نهایتا پای 50 میلیون تومان مبلغ در میان باشد.

مشاهده
بهترین دفتر وکالت غرب تهران✔️【بالاترین درصد موفقیت✔️】

از دیگر تمایزات این دو پایه، نهاد ناظر بر فعالیت­ های آنها و همچنین ارائه دهنده پروانه وکالت آنهاست، درمورد وکلای پایه یک نهادی که ناظر بر فعالیت آنهاست و حق ارائه پروانه وکالت به آنها را دارد کانون وکلای دادگستری می ­باشد، در صورتی که وکلای پایه دو زیر نظر مرکز مشاوره قوه قضایه فعالیت می­ کنند و پروانه خود را از این نهاد دریافت می­ کنند.

آخرین تفاوت نیز در میزان مبلغ حق الوکاله است که به طور مشخص برای وکلای پایه­ یک، این مبلغ به مراتب بالاتر می باشد.

انواع وکیل در گروه وکلای پونک

برای سپردن پرونده خود بهتر است کمی راجب به انواع وکیل بیشتر بدانیم تا بتوانیم با چشمان و دانش بیشتری پرونده قضایی خویش را به یک وکیل مجرب بسپاریم.

وکیل انتخابی

در این نوع وکالت فرد با عقد قرار دادی وکالت خود را به یک وکیل می­ سپارد تا امور وی را پیگیری کند.

وکیل تسخیری

گاهی فرد به دلیل عدم تمایل یا به این دلیل که از نظر مالی توانایی پرداخت حق الوکاله را به وکیل ندارد نمی­ تواند وکیلی برای خود اخذ کند، به همین دلیل از طرف دادگاه وکیلی برای فرد انتخاب می­ شود تاپرونده وی را پیگیری کند.

وکیل معاضدتی

در بعضی از شرایط در مورد پرونده­ های حقوقی یکی از طرفین توانایی استخدام وکیل را ندارد به همین خاطر دادگاه وکیلی به ­صورت رایگان در اختیار وی قرار می دهد.

وکیل اتفاقی

گاهی پیش می ­آید فردی که از طرفین دعوا در دادگاه است دارای بستگانی با تحصیلات رشته حقوق است، این فرد حتی بدون داشتن پروانه وکالت و فقط با کسب مجوز از کانون وکلا می­ تواند وکالت پرونده بستگان خویش را برعهده بگیرد.

وکیل سازمانی

گاهی برای یکی از کارکنان بخش ­های دولتی نیز مشکلات قضایی به وجود می ­آید در این صورت فرد می­ تواند به سازمان مربوطه خود تقاضای داشتن وکیل را ارائه دهد و سازمان مربوطه در صورت صلاحدید می ­تواند این کار را برای کارمند خود انجام دهد.

 وکیل حمایتی

این نوع از فعالیت وکلا زمانی انجام می ­شود که اشخاص جانباز، ایثارگران و یا بسیجیان برایشان مشکلی پیش بیاید، این وکلا پرونده ­های قضایی آنها را به عهده می ­گیرند.

مراجع قضایی پونک

مراجع قضایی در بخش­ های مختلفی از شهر تهران وجود دارند. پونک هم که محله ای در شمال تهران است دارای مراجع قضایی است که به آنها اشاره می­ کنیم.

شهر زیبا، خیابان مخابرات، میدان الغدیر، پشت کانون اصلاح و تربیت که به پرونده­ های حقوقی و خانواده رسیدگی می کند.

مشاهده
وکیل دعاوی صادرات و واردات کیست؟

مجتمع قضایی قدس

جنت آباد شمالی، بلوار انصارالمهدی، رو به روی دانشگاه آزاد واحد سما که به پرونده­ های کیفری رسیدگی می­ کند.

دادسرای ناحیه 5

انتهای نیایش، جنت آباد شمالی، انتهای بلوار انصارالمهدی روبه روی دانشگاه سما

دفتر وکالت درپونک را انتخاب کنیم یا گروه وکلای پونک؟

هر فردی که دارای پرونده قضایی است، مسلما به دنبال پیدا کردن بهترین وکیل و سریع­ ترین راه با کمترین هزینه برای پیگیری پرونده خود است. با اینکه شاید در بعضی موارد دفتر وکالت یک وکیل بتواند پرونده­ هایی را به سرعت به سرانجام برساند اما قطعا در مقایسه با گزوهی از وکلا که در مجموعه­ ای در کنار هم گردآمده­ اند قطعا کارایی کمتری خواهد داشت، از جمله دلایل آن این است، که قطعا بودن تمام وکلا در یک مجموعه و دسترسی به آنها باعث پیشرفت سریع ­تر پرونده­ ها خواهد شد و همچنین باعث می­ شود از نظرات و مشورت دیگر وکلا نیز در مورد آن پرونده بهره برد، به همین دلیل ما گروه وکلای پونک را برای رسیدگی سریع و حرفه ای بع شما پیشنهاد می ­کنیم.

خدمات گروه وکلای پونک

گروه وکلای پونک با بهترین وکلا چه به صورت حضوری و چه به صورت تلفنی آماده ارائه خدمات مشاوره و پیگیری پرونده ها در زمینه های مختلف است، از جمله:

  • وکالت حقوقی: وکیلی که به بررسی و پیگیری ادعاهای حقوقی مراجعه کنندگان می ­پردازد.
  • وکالت کیفری: وکیلی که بررسی و پیگیری پرونده های کیفری می­ پردازد مانند قتل، خیانت در امانت، تجاوز، تخریب اموال و…
  • وکالت خانوادگی: وکیلی که که به بررسی پرونده ­های خانوادگی مانند طلاق، مهریه، حق حضانت فرزند، پرونده ­های ارث و میراث و … می ­پردازد.

گروه وکلای پونک دارای چه ویژگی­ هایی هستند

وکلای این مجموعه علاوه بر داشتن تجربه و دانش تخصصی مربوط به حوزه خود، نسیت به قوانین جدید آگاه بوده و دارای صداقت و اصل امانت داری در کار خود هستند.

برای گرفتن مشاوره و اعطای وکالت به وکیل متخصص و با تجربه در هر زمینه‌ای که شما نیاز دارید با گروه وکلای دیوان سالار در تماس باشید.

به این مطلب امتیاز دهید!

امتیاز کاربران: 4.63 ( 2 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
error:
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل