اعتراض خوانده بعد از انقضای مهلت ۷ روزه

س ص پرسیده شده در 4 ماه پیش
با سلام در صورتی که نظریه کارشناس به شعبه واصل و ابلاغیه به طرفین پرونده باستناد ماده ۲۶۰ ق آدم ابلاغ شده باشد ولی در مهلت ۷ روزه هیچ کدام از طرفین اعتراض نکنند و اعتراض خوانده بعد از انقضای مهلت ۷ روزه باشد و نظریه کارشناس منجز باشد آیا دادگاه می تواند با ادعای کشف حقیقت بدون قید علت و ابهام در نظریه کارشناس قرار هیات کارشناسی ۳ نفره صادر کند؟ آیا این اقدام شعبه مخالف قاعده اقدام نیست ؟ آیا صدور قرار هیات کارشناسی تحصیل مدارک به نفع احدی از طرفین دعوا و خروج دادگاه از اصل بی طرفی نیست؟ آیا صدور قرار هیات کارشناسی با کیفیت فوق الذکر و با وجود اعتراض خارج از مهلت خوانده تخلف انتظامی محسوب نمی شود؟

1 پاسخ
وکیل پایه یک دادگستری عضو سایت پاسخ داده شده در 4 ماه پیش
دادگاه در راستای اعمال ماده 199 قانون ایین دادرسی مدنی جهت کشف واقع هر اقدامی را لازم بداند می تواندمعمول بدارد در ثانی طبق ماده257 همان قانون به طور صریح بیان شده دادگاه می تواند راسا موصوع را به کارشناس ارجاع دهد لذا اقدام دادگاه خلاف موازین قانونی نیست

تماس جهت اعطای وکالت

مشاوره حقوقی (همراه با هزینه)

سوال حقوقی دارم (رایگان)

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل