نصب دوربین مداربسته در مشاعات بدون اجازه مالکین امکان پذیر است؟

مطلبی پرسیده شده در 1 سال پیش
سلام وقتتان بخیر.
ما در یک ساختمان زندگی میکنیم که 8 واحد دارد. یکی از ساکنین ساختمان بدون اجازه سایر مالکین و مجتمع، اقدام به نصب دوربین مدار بسته نموده است. ضمن اینکه برای اینکار بازدید کارشناسی انجام نداده و فقط در سه نقطه مورد نظر خود در حیاط و پارکینگ، دوربین نصب کرده است بدون در نظر گرفتن نقاط مورد نیاز.
علاوه بر اینها ادعا میکند که هزینه نصب دوربین را از شارژ کسر خواهد کرد.
طبق ماده 6 قانون تملک آپارتمان‌ها، این کار غیر قانونی محسوب میشود. با این حال آیا مدیر ساختمان میتواند برای برداشتن دوربین اقدام نماید؟ اگر مالک مورد نظر هزینه دوربین را از شارژ کم کند، مدیر ساختمان چه اقدامی میتواند انجام دهد؟

1 پاسخ
گروه وکلای دیوان‌سالار عضو سایت پاسخ داده شده در 1 سال پیش
باسلام 
با توجه به اینکه این شخص بدون درنظر گرفتن رضایت مالکین دیگر و یا مدیر ساختمان که تصمیم گیرنده میباشد اقدام به این امر کرده است اقدام وی غیرقانونی بوده و قابل فک از ساختمان خواهد بود . در صورت تکرار میتوانید از وی شکایت نمایید . 

تماس جهت اعطای وکالت

مشاوره حقوقی (همراه با هزینه)

سوال حقوقی دارم (رایگان)

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل