آیا مبایعه نامه دستنویس بدون مهر بنگاه و امضاء اعتبار دارد؟

هما رحمتی پرسیده شده در 1 سال پیش
از پدر بزرگمان سه هکتار زمین و یک مغازه ارث رسیده است. زمین کاملاً تفکیک شده و هر هکتار آن پلاک دارد یعنی سه پلاک شامل میشود. بعد از فوت پدربزرگ در سال 82، دایی و خاله و مادرم تصمیم گرفتند که تقسیم ارثیه نکنند. داییم هر ساله زمین را برای کاشت برنج اجاره میداد و سهمیه برنچ ما را هم پرداخت میکرد. دایی بنده نیز در سال 93 فوت کردند و حالا پسرش یک کاغذ دست نویس که اثر انگشت و امضای پدرش و پدربزرگمان روی آن است، را آورده و میخواهد از عمه هایش یعنی مادر و خاله من شکایت کند تا سند را به نام او انتقال دهند.
اما پدربزرگم ت ازمانی که زنده بود همیشه میگفتند که اموالش باید بین فرزندانش تقسیم شود، دختر به اندازه دختری و پسر به اندازه پسری سهم ببرند. از طرفی این کاغذ دست نویس اعتباری برای ما ندارد چون شاهد هم داریم که پدربزرگمان که 10 سال در خانه داییم زندگی میکرد، اواخر عمرش اصلا حال خوبی نداشتند، اختلال شنوایی و حافظه و بینایی. ضمن اینکه داییمان همیشه میگفت که کل زمین را میفروشد و سهم خواهرانم را میدهم.
آیا با این شواهد، باز هم پسر دایی ما میتواند از دادگاه رای بگیرد؟

1 پاسخ
گروه وکلای دیوان‌سالار عضو سایت پاسخ داده شده در 1 سال پیش
باسلام 
متاسفانه تا زمانی که مدرک و نوشته نزد اقوام شما مطالعه نگردد و صحت و سقم امضای طرفین بررسی نشود نمیتوان در مورد آن اظهارنظر حقوقی نمود . 
ولیکن در کل بدانید که مبایعه نامه هرچند در ذیل برگه عادی با امضا و یا ثر انگشت خریدار و فروشنده در صورتی که صوری نباشد و شرایط ابطال آن فراهم نباشد معتبر است . 

تماس جهت اعطای وکالت

مشاوره حقوقی (همراه با هزینه)

سوال حقوقی دارم (رایگان)

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل