در نظر گرفتن مهلت اعتراض

چ ل پرسیده شده در 8 ماه پیش
با سلام، آیا در ارجاع به کارشناسی در مسائل کیفری(نه حقوقی) باید گزارش کارشناسی به طرفین دعوا ابلاغ و مهلت اعتراض به آن درنظر گرفته شود یا خیر همچین چیزی نیست و قاضی بدون ابلاغ می تواند بر اساس آن رای صادر نماید؟. اگر الزام به ابلاغ به طرفین جهت اعتراض وجود دارد ماده مربوطه در آ.د.ک کدام ماده است؟

1 پاسخ
وکیل پایه یک دادگستری عضو سایت پاسخ داده شده در 8 ماه پیش
سلام- مهلت اعتراض به نظر کارشناس در مرحله مقدماتی پرونده در دادسرا ، ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ اخطار می باشد ، ماده 161 قانون آیین دادرسی کیفری در این خصوص مقرر می دارد : « جز در موارد فوری ، پس از پرداخت دستمزد ، به کارشناس اخطار می شود که ظرف مهلت تعیین شده در قرار کارشناسی ، نظر خود را تقدیم کند . مراتب وصول نظر کارشناس به طرفین ابلاغ می شود . طرفین می توانند ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ ، جهت ملاحظه نظر کارشناس به دفتر بازپرسی مراجعه و نظر خود را به طور کتبی اعلام کنند .»

تماس جهت اعطای وکالت

مشاوره حقوقی (همراه با هزینه)

سوال حقوقی دارم (رایگان)

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل