کیفری

همه چیز درباره اجرای حکم کیفری

ما در گروه وکلای دیوان سالار با تیمی متشکل از چندین وکیل اجرای حکم کیفری متخصص و باتجربه، با کارنامه ای درخشان در کنار شما هستیم.

برای تماس جهت رزرو جلسه وکالت کلیک کنید:

☎️ 021-44899341

☎️ 0937-937-0-110 (منشی وکیل | پاسخگویی فوری 24 ساعته | تماس تلفنی + واتساپ)

اجرای حکم کیفری

حکم کیفری چیست و چه تفاوتی با حکم حقوقی دارد؟ حکم کیفری چه انواعی دارد؟ اجرای حکم کیفری به چه طریقی است و چه قوانین و مقرراتی را شامل می­ شود؟ در این مقاله به این سوال­ ها پاسخ خواهیم داد پس همراه ما باشید.

 تفاوت دعاوی حقوقی و کیفری

احتمالا شما هم در خانواده ای زندگی می­ کنید که خودتان یا از بستگانتان افرادی در آن وجود دارند که به دلایل گوناگون درگیر مسائل قضایِی، دادگاه، شکایت و … هستند. شکایاتی مانند ارثیه، امور ملکی، دزدی، رابطه نامشروع (برای گرفتن وکیل رابطه نامشروع کلیک کنید) و….

اما سوال اصلی این است که چرا در بعضی پرونده­ ها فردی یا افرادی را مجرم اعلام می­ کنند و مجازات­ هایی مانند زندان و جریمه نقدی برایشان در نظر می ­گیرند اما درسویی دیگر فقط فرد را ملزم به انجام دادن تعهداتش می­ کنند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت مسئله ماهیت مشکلات قضایی است، زیرا مباحث قضایی عموما به دو دسته حقوقی و کیفری تقسیم می­ شود.

 

دعاوی حقوقی شامل مواردی می­ شود که از نظر قانونی، مجازاتی برای افراد در نظر گرفته نمی ­شود و فرد محکوم فقط ملزم به پرداخت یا انجام تعهدات خویش می­ باشد از جمله مسائلی مانند مسائل ملکی، امور خانواده، ارث، رهن، اجاره و … . اما در سویی دیگر وقتی جرم یا قانون شکنی روی داده باشد به آن دعوای کیفری گویند که برای فرد محکوم از طرف دادگاه مجازات در نظر گرفته خواهد شد مانند (سرقت، کلاهبردای، تجاوز، قتل، رشوه و…..).

اینگونه دعاوی، برای پیگیری و اجرای حکم کیفری یا حقوقی، نیاز به وکلای متخصص در زمینه مربوطه و همچنین دادگاه های خاص خویش را دارند که در مورد دعاوی کیفری و دادگاه های آن به صورت مختصر در ادامه اشاره­ ای خواهیم کرد.

دادگاه­ های کیفری

دادگاه ­های کیفری در مقابل دادگاه ­های مدنی قرار می ­گیرند که برای بررسی پرونده ­های حقوقی ایجاد شده ­اند .

انواع مختلفی از دادگاه های کیفری وجود دارند از جمله دادگاه کیفری یک، دو، دادگاه انقلاب، دادگاه های نظامی که ما در اینجا به دادگاه کیفری یک و دو اشاره می­ کنیم

دردادگاه ­های کیفری یک به جرایم زیر پرداخته می ­شود:

 • جرایمی که در آن باعث سلب حیات از فردی خواهد شد.
 • جرایمی که سبب حکم ابد می­ شود یا حبس تعزیری آن بیش از ده سال است.
 • جرایمی که موجب قطع عضو خواهد شد یا دیه ­ای که باید نصف دیه فرد کامل پرداخت شود.
 • جرایم سیاسی و مطبوعاتی

دادگاه ­های کیفری دو، صلاحیت رسیدگی به تمامی جرایم را دارا می ­باشد مگر مواردی که در صلاحیت و وظیفه دادگاهی دیگر باشد. در این دادگاه ­ها به پرونده­ های کیفری رسیدگی خواهد شد که سبب صدور حکم و اجرای حکم کیفری از سوی دادگاه خواهد شد.

اجرای حکم کیفری

پس از صدور حکم از سوی دادگاه، چه حکم مدنی چه حکم کیفری، پرونده شما ذر مرحله اجرای حکم قرار دارد. در مورد حکم دادگاه مدنی اجرای حکم منوط به تقاضای صدور اجراییه توسط برنده پرونده است درحالی که در مورد بعضی پرونده ­های کیفری نیازی به صدور حکم اجرایی از جانب شاکی وجود ندارد.

البته در صورتی که پرونده­ ای کیفری شاکی خصوصی داشته باشد ولی قبل از اجرای حکم شکایت خویش را پس بگیرد، فرد مجرم حق اعتراض و گرفتن تخفیف برای مجازات خویش را در اجرای حکم کیفری دارا می­ باشد.

انواع حکم مجازات کیفری

اجرای حکم کیفری زیر نظر دادستان انجام می­ شود و دارای شرایطی خاص است. در وهله اول، حکم باید قطعی صادر شده باشد و زمان تجدیدنظرخواهی آن هم به پایان رسیده باشد، در این صورت لازم الاجرا خواهد بود. درباره مورد دوم باید اشاره کرد که جرایم کیفری به دو نوع قابل بازگشت و غیر قابل بازگشت تقسیم می­ شوند، و بر عکس پرونده ­های حقوقی که با رضایت شاکی پرونده بسته می­ شود، پرونده ­های کیفری قابل بازگشت با رضایت شاکی موقوف اما در پرونده ­های غیر قابل بازگشت به خاطر جنبه عمومی آن مجازات اجرا خواهد شد حتی در صورت رضایت شاکی. بسته به نوع جرم، مجازات­ های متفاوتی برای افراد در نظر گرفته می­ شود که در این مقاله به چند مورد از مهم ترین آنها می­ پردازیم.

در این مقاله به چند مورد از مهم ترین آنها می­ پردازیم. از جمله پرونده هایی غیر قابل بازگشت کیفری، آدم ربایی میباشد که شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر با وکیل آدم ربایی در تماس باشید.

پیگیری مستمر توسط وکیل متخصص و حرفه ای، در تمامی پرونده ها نیازمند میباشد و به همین دلیل شما باید دقت لازم را برای انتخاب وکیل خود که متخصص و توانا باشد داشته باشید تا متحمل ضرر و زیان نشوید.

اجرای حکم کیفری شلاق

مجازات شلاق بسته به نوع مجازات فرد به تعداد مختلف و دو نوع حدی و تعزیری تقسیم می ­شود. همچنین اگر فردی به مجازات در ملاء عام محکوم شده باشد این امر باید صورت بپذیرد.

اجرای حکم کیفری شلاق توسط کمربندی از جنس چرم با طول یک متر و قطر 5/1 سانتی­متر انجام می­ شود و اجرای آن دارای قوانین خاصی است که به برخی از آنها اشاره می ­کنیم:

 • ضربات شلاق نباید به سر و صورت یا قسمت­ های جلویی بدن برخورد کند.
 • در مورد زنان اجرای آن باید توسط مامور زن و بدون حضور مردان انجام گیرد.
 • بسته به نوع آب و هوا مجازات شلاق انعطاف­ پذیر است به عنوان مثال نباید در مناطق گرمسیر در اوج گرما و در مناطق سردسیر در اوج سرما انجام بگیرد.
 • اگر فرد بیهوش شود برای ادامه اجرای حکم نیاز است که هوشیار شود.
 • اگر فردی مشکل پزشکی داشت تا زمان بهبودی وی باید صبر کرد.
 • اگر فردی متحمل بازداشت شده باشد به ازای هر روز که بازداشت است، 3 شلاق از مجازات وی کاسته می ­شود .

این نکته را هم باید خاطر نشان کرد که در زمان اجرای حکم کیفری حد، در صورتی که شلاق زننده آسیبی به سر و صورت یا نقاط جلویی بدن فرد بزند، مسئولیتی در قبال آن ندارد، اما در مورد شلاق تعزیری اگر آسیبی وارد شود مامور شلاق زننده مسئول و در مواردی باید خسارت آن آسیب را بپردازد.

البته که شما میتوانید با گرفتن وکیل متخصص در زمینه مربوطه، هرچه سریع تر رسیدگی به پرونده خود را از وکیل بخواهید و حتی در مواردی با کمک گرفتن از وکیل درخواست اعاده حیثیت نمایید.

تفاوت مجازات ­های حد و تعزیری

شاید برای بسیاری از مردم تفاوت این دو مورد سوال باشد. مجازات حد برای جرایمی در نظر گرفته می ­شود که حکم آنها از طریق شرع صادر شده است و نظام قضایی در تعیین میزان آن نقشی ندارد، مانند زنا. اما درمورد مجازات­ های تعزیری، قاضی با توجه به نوع جرم و شرایط مجرم و صلاح خویش، می­ تواند حکم خود را در حداقل و حداکثری که قانون­ گذار وضع کرده است صادر کند.

اجرای حکم کیفری دیه

بسته به نوع جرمی که فرد متهم انجام داده است، از جانب فرد صورت گرفته است برای وی مبلغ مشخصی را به همراه مدت زمانی معین، را برای پرداخت دیه در نظر می­ گیرند. طبق قانون، دیه جرم عمد را تا یکسال قمری، دیه جرم شبه عمد را تا دو سال قمری، و دیه جرم غیر عمد و یا اتفاقی را تا سه سال قمری برای پرداخت زمان میدهند .

اگر در تاریخ مورد نظر دیه از جانب مجرم پرداخت نشود دادگاه می تواند رای به توقیف اموال وی بدهد، اما در صورتی که از نظر مالی در شرایط مناسبی قرار نداشت وی می ­تواند تقاضای اعسار دهد تا پرداخت دیه به صورت اقساط انجام شود. در این زمان است که دادگاه شرایط مالی فرد را بررسی کرده در صورت تایید با این امر موافقت می­ کند.

اجرای حکم کیفری حبس

برای اجرای حکم کیفری، فردی که در دادگاه محکوم شده و برای وی حبس تعیین شده باشد را به یکی از مراکز حرفه آموزی، کانون اصلاح و تربیت یا زندان­ ها ارجاع می­ دهند. اگر فردی در زمان برگزای و صدور رای دادگاه­ در بازداشت به سر ببرد، مدت زمان بازداشت وی را از میزان حبس او می­ کاهند همچنین اگر بعد از زمان صدور حکم آزاد باشد، دستور حکم جلب وی برای دستگیری صادر می­ شود.

در مواردی فرد مجرم دارای بیماری می­ باشد و قادر به تحمل مجازات حبس نیست، دادگاه پس از ارجاع به پزشکی قانونی و اطمینان حاصل از شرایط روحی و روانی او تا زمان درمان کامل حکم حبس را در مورد وی به تعویق می­ اندازد.

اجرای حکم کیفری جزای نقدی

گاهی دادگاه برای فرد مجرم مجازات نقدی را با توجه به جرم وی در نظر گرفته و مدت زمانی را برای پرداخت آن برای مجرم تعیین می­ کند. در صورت عدم پرداخت از سوی مراجع قضایی اموال وی توقیف می­ گردد تا جزای نقدی خویش را بپردازد و در صورت عدم پرداخت دادگاه به تامین جزای نقدی از طریق فروش اموال وی می پردازد. البته مستثنات دین  در این امر از جانب دادگاه رعایت خواهد شد. در مواردی خود فرد تمایل به پرداخت جزای خویش را دارد اما توان آن را ندارد به همین خاطر می­ تواند تقاضای اعسار و قسط بندی را بدهد.

 از جمله نکاتی که باید ذکر کرد این مسئله هست که به ازای هر روزی که در زمان قبل از صدور حکم، فرد در بازداشتگاه بوده باشد، مبلغ 30 هزار تومان از جزای نقدی وی کاسته می­ شود. همچنین در صورتی که فرد جزای خویش را نپردازد به ازای هر 30 هزار تومان یک روز حبس برای وی مقرر می­ گردد.

هزینه اجرای حکم کیفری

هزینه های اجرای حکم کیفری شامل چندین فاکتور است، که هرکدام باید به موقع پراخت شود تا اجرای حکم کیفری صورت گیرد. البته که ابعاد هر پرونده با پرونده دیگر متفاوت است و هزینه ها گاها نسبت به حجم و گستردگی پرونده شما میتواند بیشتر از حد معمول شود. به صورت کلی فاکتور هایی که برای هزینه اجرای حکم کیفری در نظر گرفته میشود شامل:

 • هزینه کارشناس و ارزیاب
 • اجرت حافظ اموال
 • پرداخت دین محکوم علیه

شایان ذکر است هزینه ها کاملا بستگی به وسعت پرونده دارد و فقط وکیل متخصص اجرای حکم کیفری میتواند به این سوال که هزینه اجرای حکم کیفری چه قدر است پاسخ صحیح بدهد.

برای اعطای وکالت با گروه وکلای دیوان سالار در تماس باشید. 44899341-021

وکیل اجرای حکم کیفری

همانطور که گفتیم جرایم کیفری، جرایمی هستند که سبب مجازات­ هایی مانند اعدام، زندان، شلاق و امثالهم می ­شوند، پس با جان و آبروی افراد رابطه مستقیم دارند و از طرفی به دلیل پیچیدگی­ های بالای این قبیل پرونده ها، پیشنهاد میشود از یک وکیل کیفری درجه یک کمک بگیرید تا بتوانید بهترین نتایج را برای پرونده خود به ارمغان بیاورید.

با توجه به آن که موارد فوق مربوط به وکیل کیفری می شود، پیشنهاد میکنیم لیست وکیل کیفری گروه وکلای دیوانسالار را مشاهده بفرمایید تا علاوه بر مشخصات و شماره تماس آنها، رزومه و سابقه وکالت ایشان را نیز ببینید. کارگروه وکلای کیفری گروه وکلای دیوانسالار با سابقه درخشان و پرونده های بسیار، در کسب نتایج پرونده های کیفری عملکرد فوق العاده ای در مقایسه با سایر وکلای این حوزه داشته است.

جهت مشاهده لیست وکیل کیفری و رزومه آن ها کلیک کنید.

وکیل کیفری

ویژگی­ های بهترین وکیل اجرای حکم کیفری

بهترین وکیل در حوزه کیفری وکیلی است که دارای دانش، تخصص و تجربه باشد و به قوانین و مقررات مباحث کیفری تسلط کافی و لازم راداشته باشد. همچنین از یک وکیل خوب کیفری انتظار می­ رود که به صورت تخصصی فقط بر این حوزه تمرکز داشته باشد تا بتواند پرونده ­های کیفری موکلین خویش را هر چه سریع­ تر به نتیجه برساند. و اما شاید مهمترین اصل در امر وکالت این است که یک وکیل بدون قول­ های واهی به موکلین صادقانه و با تمام تلاش انجام وظیفه کند.

بهترین وکیل اجرای حکم کیفری را از گروه وکلای دیوان سالار بخواهید.

لیست وکیل اجرای حکم کیفری

وکیل حامد شاکری نیا

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل حامد شاکری نیا

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
⚖️ از موفق ترین وکلای تهران

⚖️ بیش از 12 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل مشاهده رزومه وکیل


وکیل دکتر سعید حسین مروج 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

دکتر حسین مروج وکیل قاضی بازنشسته دیوان سالار

⚖️ از مدیران حقوقی نیروهای مسلح
⚖️ دارای 2 دکتری حقوق و DBA
⚖️ استاد دانشگاه

⚖️بیش از 40 سال سابقه حقوقی

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل حسن اسماعیلی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل حسن اسماعیلی - وکیل کیفری دیوان سالار

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو کانون وکلای مرکز
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی

⚖️ بیش از 13 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل مشاهده رزومه وکیل


وکیل مرجانه فشنگچی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

عکس وکیل خانم مرجانه فشنگچی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ رتبه دو رقمی در آزمون سراسری کانون وکلای مرکز
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با رتبه دو رقمی

⚖️ بیش از 15 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل مشاهده رزومه وکیل


وکیل مونا الماسی سهی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

خانم مونا الماسی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو کانون وکلای مرکز
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی

⚖️ ⚖️ بیش از 10 سال سابقه حقوقی

تماس با وکیل مشاهده رزومه وکیل


وکیل فاطمه مرادی حقیقت

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

فاطمه مرادی حقیقت وکیل پایه یک دادگستری دیوان سالار

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ از موفق ترین وکلای متخصص تهران
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️ بیش از 16 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل مشاهده رزومه وکیل


زهرا قهرمانی نمین [متخصص امور حقوقی بیمه]

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

زهرا قهرمانی نمین-کارشناس حقوق بیمه-دیوان سالار

⚖️ کارگزار بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران

⚖️ کارشناس حقوق بیمه
⚖️ بیش از ۱۳ سال سابقه

تماس جهت مشاوره مشاهده رزومه وکیل


هدیه عرفانیان

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

هدیه عرفانیان - وکیل مدنی

⚖️ متخصص ثبت شرکت، بیمه، دیوان عدالت اداری

⚖️ کارشناس حقوق بیمه
⚖️ بیش از ۱۳ سال سابقه

تماس جهت مشاوره مشاهده رزومه وکیل


وکیل ملیحه سنگ سفیدی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق
⚖️ عضو مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل


وکیل محمد فرخی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

محمد فرخی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 20 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل مشاهده رزومه وکیل


وکیل امیر بهادر عامری

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 5 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل

نظرات موکلین اخیر

میانگین امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ (4.7) - 731 نظر

نظر آقای م. خ
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

بسیار دلسوز. تسلط خوب بر قوانین حقوقی به من کمک کردن تا هر سندی را که امضا کردم بفهمم.

نظر آقای ج. ل
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

ایشون یک وکیل حرفه ای هستن و دانش بسیار خوبی در زمینه حقوقی دارند. حمایت بسیار خوبی ارائه دادند و بهترین راهکار را در پرونده ملکی من اجرا کردند. من کاملا راضی هستم.

نظر خانم س. ذ
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

جناب وکیل واقعا وکیل بسیار خوبی هستند. در مورد پرونده من که درمورد مسائل خصوصی زندگی من بود به من کمک کردند. از ایشون ممنونم.

نظر آقای ک. ض
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

یک صلح نامه برای من جناب وکیل تنظیم کردن که باهاش تونستم به تمامی حق و حقوقم برسم.

نظر آقای ک. ض
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

من کارم نظافت هستش و تو یکی از خانه هایی که رفته بودم بهم اتهام سرقت زدن واقعا از حکم زندان می ترسیدم به خاطر شرایط زندگیم، خداروشکر جناب وکیل کارم رو به خوبی انجام دادند.

نظر خانم ج. ه
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل در موضوع کیفری متخصص بود. خداروشکر تبرئه شدم با کمکشون

نظر خانم ص. ش
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

شوهرم اذیتم میکرد فک نمیکردم بتونم طلاق بگیرم چون حق طلاق نداشتم الحمدلله با درایت وکیل محترم کارم به خوبی به نتیجه رسید.

نظر آقای ن. م
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

طلاق توافقیمون تو یک هفته انجام شد و راحت شدم ممنونم ازتون.

نظر آقای ق. ا
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

هنگام جا به جایی بار یک مشتری ایست بازرسی جلوم رو گرفت و بعد از گشتن ماشین، متاسفانه شیشه در بار پیدا شده بود بازداشت شدم. به کمک جناب وکیل تبرئه شدم. ممنونم ازشون

نظر خانم س. ن
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

من اسمم رو اصلا دوست نداشتم نتیجتا تو سن 40 سالگی تصمیم گرفتمم اسمم رو تغییر دهم شنیده بودم عوض کردن اسم دوندگی زیادی داره خداروشکر آقای وکیل برام اوکیش کرد واقعا ممنونم.

نظر خانم ص. ف
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

حضانت دخترم رو از شوهر سابقم بگیرم و دخترم رو کنار خودم نگه دارم.

نظر آقای ر. س
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

سال هاست که بلبرینگ با برند خودم از چین میارم، ولی برندم رو ثبت نکرده بودم، بعد مشاوره باهاشون از خطرات این قضیه آگاه شدم و برند هم به خودشون دادم برام ثبت کنند، قیمنشونم منصفانه بود.

نظر خانم ق. ل
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل در موضوع خانواده من متخصص بود. ایشون به من راهنمایی های کاربردی داشتن.

نظر آقای ل. گ
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

اتهام مشروب الکلی داشتم که من رو تبرئم کردند.

نظر خانم س. ک
در مورد گروه وکلا

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

باورم نمیشه منع تعقیب برام گرفتن. اتهام من فساد بود که به کمک وکیل عزیز پایان یافت.

پیج اینستاگرام گروه وکلای دیوان سالار با بیش از 54 هزار نفر فالوور، نکات کوتاه حقوقی و کیفری زیادی را به شما آموزش می دهد

به این مطلب امتیاز دهید!

از 130 رای

اگر هنوز سوالی در مورد تجاوز دارید در کامنت‌ها بپرسید. کارشناسان حقوقی به سرعت پاسخ می‌دهند.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

3 دیدگاه

 1. سلام یه وکیل کیفری دونستن حکم زنا و رابطه نامشروع و سقط جنین میخواستم که مساوره بگیرم ازشون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل