وکیل تغییر کاربری

وکیل رابطه نامشروع

برای اعطای وکالت به وکیل متخصص رابطه نامشروع تماس بگیرید: 44899341-021

در صورتی که تنها نیاز به مشاوره دارید، سوال خود را در کامنت های انتهای این صفحه بپرسید. مشاورین حقوقی ما در کوتاه‌ ترین زمان به سوالات شما پاسخ می‌دهند.


رابطه نامشروع انواع مختلفی دارد و معمولا میتواند مجازات و عواقب سنگینی نیز در پی داشته باشد و دفاع در مقابل این اتهام، امری دشوار و حساس است. از طرفی اثبات رابطه نامشروع، خصوصا در پرونده های خیانت همسر، پیچیدگی های خاص خود را دارد. باتوجه به این موارد پیشنهاد میشود حتما در چنین پرونده هایی، از یک وکیل رابطه نامشروع متخصص کمک بگیرید.

گروه وکلای دیوان سالار با تیمی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری متخصص رابطه نامشروع و با کارنامه ای درخشان در این حوزه، در کنار شماست.

 

ما در این مقاله قصد داریم شما را با اصل رابطه نامشروع، مجازات رابطه نامشروع، مدارک لازم برای اثبات این نوع رابطه، وظایف وکیل رابطه نامشروع و سایر مطالب مرتبط آشنا کنیم.

رابطه نامشروع چیست؟

رابطه نامشروع به زبان ساده یعنی رابطه دو جنس مخالف که از حد قانونی و شرعی خود خارج شده و وارد حریم خصوصی افراد شده. در این نوع رابطه نامشروع از نظر قانون جرم شناخته شده و نیازی به شاکی خصوصی ندارد و میتوان بدون شاکی خصوصی هم به بررسی آن پرداخت اما وجود یک وکیل رابطه نامشروع لازم و ضروری است. برای اعطای وکالت پرونده های خود به گروه وکلای دیوان سالار، با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

انواع رابطه نامشروع

رابطه نامشروع انواع مختلفی دارد که در ادامه به توضیح تمامی موارد همراه با نکات حقوقی آن میپردازیم. شایع ترین خیانت روابط نامشروع به شرح زیر است:

  • خیانت عاشقانه
  • خیانت سطحی
  • خیانت عاطفی
  • خیانت اینترنتی

مجازات رابطه نامشروع چیست؟

طبق قانون تا 99 ضربه شلاق برای این جرم در نظر گرفته شده اما در برخی موارد حکم های دیگری نیز صادر میشود مانند اعدام، سنگسار و… که تعیین مجازات بر اساس جزئیات پرونده انجام میشود و به دلیل حساسیت بالای این نوع جرم بهترین راه استفاده از یک وکیل رابطه نامشروع است. اگر این عمل با زور یکی از طرفین اتفاق افتاده باشد مجازات فقط برای فرد تهدید کننده است و فردی که با تهدید این عمل را مرتکب شده هیچ مجازاتی ندارد چرا که با اراده خود این عمل را انجام نداده است. اثبات وجود تهدید کمی سخت است و بهتر است پرونده خود را به یک وکیل رابطه نامشروع بسپارید تا بتوانید عدالت را اجرا کنید.

نحوه اثبات رابطه نامشروع و مدارک لازم آن

اثبات این نوع جرم کمی سخت است و یکی از راه های اثبات آن اقرار خود شخص میباشد که شکایت از این نوع جرم از حساسیت بالایی برخوردار است و بهترین راه این است که از یک وکیل رابطه نامشروع کمک بگیرید. برای اثبات این قضیه قانون گذار شرایط و مدارک خاصی را تعیین و مشخص کرده که در ادامه به بررسی 4 مورد اصلی آن میپردازیم اما برای تسهیل در رونده پرونده بهتر است کار را به یک وکیل رابطه نامشروع بسپارید که سابقه رسیدگی به این نوع پرونده ها را داشته باشد. گروه وکلای دیوان سالار متشکل تعدادی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری می باشد. برای اعطای وکالت پرونده های خود به گروه وکلای دیوان سالار، با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

اعتراف هریک از طرفین به ارتکاب جرم

طبق قانون اگر زن یا مرد نزد قاضی به رابطه نامشروع یا زنا اقرار کنند٬ مجازات خواهند شد. اما در بیشتر موارد افراد اعتراف نمیکنند و همین موضوع باعث میشود که روند پرونده کمی پیچیده شود. در اینگونه موارد شواهد٬ مدارک و علم قاضی تعیین کننده میشوند. بنابراین برای اثبات رابطه نامشروع یا دفاع در مقابل اتهام رابطه نامشروع بهره گیری از یک وکیل متخصص رابطه نامشروع ضروری خواهد بود.

شهادت اشخاص دیگر

بر اساس قانون، اگر چهار مرد عادل یا سه مرد عادل و دو زن عادل شهادت به زنا بدهند این جرم اثبات میشود. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که جرم زنا هرگز با قسم خوردن ثابت نمیشود و اگر برخلاف آن ثابت شود یا نتوانید اثبات کنید به جرم افترا میتوانید مورد شکایت قرار بگیرید. بنابراین پیشنهاد میشود حتما در چنین پرونده هایی از وکیل حرفه ای استفاده کنید.

علم قاضی

اگر قاضی بر اساس شواهد و مدارک دیگر مانند نظریه پزشک قانونی بتواند به اثبات این قضیه برسد حتی با وجود اینکه اعتراف شخص صحیح نباشد قاضی میتواند حکم را صادر کند.

وجود نشانه ها و قرائن دیگر

وجود پیامک، تماس، فیلم یا عکس نیز میتواند بر روند رسیدگی به جرم تاثیر به سزایی داشته باشد اما نمیتواند به تنهایی مدرکی برای اثبات جرم زنا باشد. از همین رو پیشنهاد میشود با بهره گیری از یک وکیل رابطه نامشروع مجرب و متخصص روند رسیدگی به پرونده خود را سریع تر و تخصصی تر طی کنید.

مراحل شکایت از رابطه نامشروع و چگونگی رسیدگی دادگاه ها به این جرایم

بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری طرح شکایت از جرم رابطه نامشروع در تهران و بقیه شهرستانها متفاوت است شکایت از رابطه نامشروع در شهرستانها از دادسرای عمومی قابل انجام است و در تهران باید از دادسرای ارشاد تهران ثبت شود. که این کار را میتوانید از طریق وکیل رابطه نامشروع انجام دهید. یکی دیگر از راه های ثبت شکایت مراجعه به دفاتر خدمات قضایی است که بعد از طرح شکایت ثبت میشود و بعد از انجام تحقیق های لازم و به اثبات رسیدن آن شکایت به دادگاه ارسال میشود..

مدارک لازم جهت شکایت از رابطه نامشروع

برای انجام شکایت لازم است یک سری مدارک مربوطه را همراه خود داشته باشید که به شرح زیر است.

  • مدارک شناسایی معتبر از قبیل شناسنامه و کارت ملی
  • ارائه شواهد معتبر و یا صورت جلسه انجام شده توسط پلیس که وکیل رابطه نامشروع میتواند در جمع آوری این مدارک به شما کمک بسیاری بکند.

آیا با اثبات رابطه نامشروع همسر میتوان از او طلاق گرفت؟

متاسفانه طی سال های اخیر دادخواست طلاق به دلیل خیانت همسر رو به افزایش بوده و متقضایان خواستار اطلاع از نحوه انجام دادخواست و مراحل آن دارند و این موضوع یکی از پر تکرار ترین پرسشهای مطرح شده در زمینه طلاق میباشد.

خیانت همسر

به دلیل مجازات های سنگینی که برای این موضوع در نظر گرفته شده است٬ قضات چنین مواردی را به دقت بررسی میکنند و معمولا به سختی حکم به زنای محصنه داده میشود. (مجازات زنای محصنه اعدام است). به همین منظور داشتن یک وکیل متخصص، که دارای تجربه کاری در اینگونه پرونده می باشد، جزو ملزومات است. برای اعطای وکالت پرونده های خود به گروه وکلای دیوان سالار، با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

در ادامه هر دونوع خیانت از همسر را بررسی میکنیم و بهترین وکیل خیانت همسر را معرفی خواهیم کرد.

اثبات رابطه نامشروع مرد

با اثبات این رابطه، همسر او میتواند دادخواست طلاق را ارائه دهد و درصورتی که ثابت کند زندگی وی با همسرش سخت و طاقت فرساست و به دلیل خیانت همسرش قادر به ادامه زندگی با او نیست برخلاف اینکه حق طلاق با مرد است و حتی اگر مرد راضی به طلاق نباشد با تشخیص دادگاه زن میتواند طلاق بگیرد.

اثبات رابطه نامشروع زن

با توجه به اینکه حق طلاق با مرد است وی میتواند به دادگاه دادخواست طلاق بدهد اما باید توجه داشت که مهریه همسر او ازبین نمیرود و می تواند اقدام به دریافت مهریه کند. حتی اگر رابطه جنسی همسرش با مرد دیگری اثبات شود همچنین نفقه نیز شامل این قانون میشود و زن میتواند حتی در صورت متهم شناخته شدن درخواست نفقه بکند.

مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار چیست؟

رابطه نامشروع زن شوهردار در دو دسته زنا و مادون زنا مطرح میشود.

رابطه زنا

رابطه زنا یعنی خانم با یک نامحرم وارد رابطه جنسی ونزدیکی با وی شده است و زنای محصنه نام دارد که هم میتواند با میل باطنی باشد و هم به صورت تجاوز که توضیح کامل رابطه انجام شده با تهدید در قسمت بالا نوشته شده است. مجازات زنا اعدام است که جایگزین سنگسار میتواند باشد.

رابطه مادون زنا

بر اساس قانون اسلامی اگر در رابطه ای میان زن شوهردار ومرد نامحرمی بغل یا بوسیدن از روی شهوت انجام شود مجازات تا 99 شلاق را برای هرکدام باید در نظر گرفت اما باید به این نکته توجه کرد که مرد میتواند درخواست طلاق بدهد اما مهریه از زن ساقط نمیشود.

آیا به فردی که رابطه نامشروع انجام داده سهم الارث میرسد؟

در این مورد نیز حتی اگر رابطه نامشروع زن به اثبات برسد، هیچ تاثیری بر سهم الارث وی نخواهد داشت برای مثال اگر همسر وی پس از اثبات رابطه نامشروع و مجازات وی فوت کند، همسر او از ارث باقی مانده سهم خواهد داشت.

آیا رابطه از طریق فضای مجازی هم رابطه نامشروع حساب میشود؟

اینکه هرگونه رابطه از راه فضای مجازی اعم از تلگرام، واتساپ و غیره رابطه نامشروع حساب میشود یا نه وابسته به خود قاضی و شعبه ی مراجعه شده دارد. همچنین وکیل رابطه نامشروع نقش مهمی در اثبات این قضیه دارد. درحالت کلی قاضی میتواند با دانش خود در این باره تصمیم گیری کند بعضی از قضات حضور فیزیکی دختر و پسر را چه در خیابان و چه در خانه را رابطه نامشروع میدانند و برخی دیگر ارتباط پیامکی و مجازی را هم رابطه نامشروع میدانند. بنابراین میتوان با ارائه اسنادی از قبیل پرینت پیامک و تماس اسکرین شات ها، عکس و فایل صوتی به دادگاه در روند دادگاه تاثیر گذاشت و کمک بسیاری به تصمیم گیری قاضی کرد. البته کمک گرفتن از یک وکیل رابطه نامشروع توصیه میشود. زیرا ممکن است فرد خطاکار با به زیر سوال بردن اسناد ارائه شده شما را محکوم به نشر اکاذیب و افترا کند زیرا با پیشرفت تکنولوژی اثبات این گونه جرائم کمی سخت تر شده است.

تبدیل کردن مجازات رابطه نامشروع

میتوان مجازات این نوع جرم را تبدیل به جریمه نقدی کرد که در این صورت با توجه به شدت و حکم قاضی انجام میگیرد مجازات شلاق یک مجازات تعزیری است که قابلیت تبدیل به جریمه نقدی را دارد.

حکم تکرار جرم رابطه نامشروع به چه صورت خواهد بود؟

در مورد هر جرمی تکرار دوباره یا بیشتر آن جرم، مجازات تشدید خواهد یافت. برای یافتن پاسخ درست و دقیق تر از نحوه اعمال مجازات بایستی با یک وکیل رابطه نامشروع حرفه ای و متخصص با توجه به جزئیات پرونده خود مشورت نمایید.

آیا زنی که رابطه نامشروع داشته شامل نفقه میباشد؟

بله، حتی در صورت اثبات این قضیه توسط یک وکیل رابطه نامشروع و یا خود فرد ، زن میتواند نفقه خود را از مرد تقاضا کند البته در مواردی دیده شده که زن برای حفظ آبروی خود و جلوگیری از طرح شکایت از طرف همسر خود از گرفتن نفقه اجتناب کرده.

آیا میتوان از طریق پزشکی قانونی رابطه نامشروع را ثابت کرد؟

در رابطه نامشروعی که با زور انجام شده و به اصطلاح به آن تجاوز جنسی گفته میشود زن باید تا 72 ساعت پس از تجاوز به پزشکی قانونی مراجعه کند تا شکایت خود را ثبت کند همچنین لازم است مدارک و شواهدی مربوطه همراه وی باشد تا به دادگاه ارائه شود که به دلیل حساسیت بالای این نوع جرائم بهتر است توسط وکیل رابطه نامشروع انجام شود. برای اعطای وکالت پرونده های خود به گروه وکلای دیوان سالار، با شماره ی 021-44899341 تماس بگیرید. برای افراد زیر سن قانونی و کودکان چه با رضایت شخص انجام شود چه با تهدید تجاوز حساب میشود و برای افراد بالای 18 سال شرط عاقل و بالغ بودن مطرح است تا رضایت فرد قانونی باشد و همچنین باید صیغه محرمیت نیز خوانده شود.یکی از راه های اثبات تجاوز آثار ضرب و شتم باقی مانده فرد متجاوز بر روی لباس های زن است که باید تا 72 ساعت لباس ها دست نخورده باقی بماند تا آثار تجاوز از بین نرود. اگر فرد مورد تجاوز واقع شده دختر باشد میتوان تا سه هفته ابتدایی اثار تجاوز زمان تقریبی تجاوز جنسی را تشخیص داد. در اینگونه مسائل بهتر است از یک وکیل تجاوز کمک بگیرید.

مدارک لازم برای اثبات رابطه نامشروع

توجه داشته باشید که مدارک لازم برای اثبات رابطه نامشروع فقط شامل مواردی می‌شود که بالاتر ذکر شد. لذا متن پیامک، صدای ضبط شده و امثال این موارد، مدرک محکمه پسند محسوب نمی‌شوند بلکه اماره هستند و به علم قاضی کمک می‌کنند.

حکم تجاوزبه زن شوهردارچیست

حکم تجاوز به زن شوهر دار، بستگی به نوع زنا دارد. در اسلام چهار نوع زنا مطرح شده است که هر کدام مجازات‌های مخصوص به خود را شامل می‌شوند. انواع زنا: زنای با محارم، زنای به عنف، زنای محصنه و زنای غیر محصنه.

معمولاً تجاوز به زن شوهردار در دسته زنای به عنف قرار می‌گیرد، منظور از زنای به عنف این است که مرد با زور و اکراه اقدام به رابطه جنسی با زن نماید. قوانین اسلامی این جرم را بزرگ محسوب می‌کند و برای آن اشد مجازات را در نظر گرفته است و مجازات آن اعدام خواهد بود.

مفهوم روابط نامشروع و تفاوت آن با زنا

زنا در درسته روابط نامشروع قرار می‌گیرد اما هر رابطه نامشروعی زنا نیست. زنا یعنی اینکه زن و مردی که عقد زناشویی بین آن‌ها خوانده نشده، رابطه جنسی برقرار کنند. اما رابطه نامشروع بسیار گسترده‌تر است و حتی پیامک یا مکالمه در فضای مجازی هم می‌تواند رابطه نامشروع به حساب آید.

نقش وکیل رابطه نامشروع

حضور یک وکیل رابطه نامشروع مجرب قطعا تاثیر بسزایی بر روی پرونده شما خواهد داشتو میتواند سرنوشت پرونده را تغییر دهد. برای اعطای وکالت پرونده های خود به گروه وکلای دیوان سالار، با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

از چه طریقی میتوان بهترین وکیل رابطه نامشروع را انتخاب کرد؟

همانگونه که در مطالب فوق اشاره کردیم نقش وکیل رابطه نامشروع در این نوع پرونده ها به دلیل حساسیت بالا بسیار مهم است. در صورتی که شما مورد اتهام رابطه نامشروع قرار گرفته اید و یا میخواهید به عنوان شاکی در پرونده رابطه ناشروع اقدام کنید با گروه وکلای دیوان سالار تماس گرفته و پرونده خود را به بهترین وکیل رابطه نامشروع بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
phone برای‌تماس‌کلیک‌کنید021-44899341