کیفری

حکم قضایی زنای زن شوهردار با پسر مجرد +【 ارکان و مجازات✔️】

حکم قضایی زنای زن شوهردار با پسر مجرد چیست؟

زنای زن شوهردار با پسر مجرد

زنا عملی مذموم است که می تواند از سوی افراد با شرایط سنی، عقلی و آگاهی مختلف اتفاق بیفتد. قانونگذار در قانون مجازات اسلامی درباره حکم قضایی زنای زن شوهردار با پسر مجرد سخن گفته و مصادیقی را بیان کرده که این گونه رابطه جنسی را شامل می شود و مجازات آن را مشخص می کند.

ما در گروه وکلای دیوان سالار با تیمی متشکل از چندین وکیل متخصص رابطه نامشروع متخصص و باتجربه، با کارنامه ای درخشان در کنار شما هستیم.

برای تماس جهت رزرو جلسه وکالت کلیک کنید:

☎️ 021-44899341

☎️ 0937-937-0-110 (منشی وکیل | پاسخگویی فوری 24 ساعته | تماس تلفنی + واتساپ)

وکیل رابطه نامشروع در این دسته از پرونده ها که مجازات های سنگینی را به دنبال دارد از اهمیت زیادی برخوردار است و می تواند راهکارهای اصولی را در اختیار افراد قرار دهد همچون عفو، کاهش مجازات و …

برای اطلاعات بیشتر در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

نمونه پرونده های شاخص زنای دیوان سالار

⭐️ پرونده رابطه نامشروع و خیانت همسر، که در این پرونده خانم که همسر موکل ما بود با مردی دیگر رابطه برقرار کرده بود. این پرونده با موفقیت موکل ما که شاکی بود به پایان رسید.

⭐️ پرونده با اتهام زنای زن شوهردار و پسر مجرد در سعادت آباد تهران که مرد مجرد موکل ما بود و حکم به نفع ایشان صادر شد و به طور کامل از وی رفع اتهام شد.

⭐️ پرونده زنای زن شوهردار ماساژور در تهران

⭐️ پرونده آدم ربایی مسلحانه و تجاوز به یک خانم که خانم موکل ما بودند و در نهایت پرونده با موفقیت به نفع موکل به سرانجام رسید.

⭐️ پرونده قتل دختر جوان که متهم پس از رابطه جنسی با دختر خانم وی را به قتل رساند و جنازه وی را در اطراف تهران مدفون نمود.

⭐️ پرونده زنای زن شوهردار با مربی ورزش خود. این پرونده در زمان نگارش این مقاله در جریان است.

و…

زنا چیست و زنای زن شوهردار با پسر مجرد چه مجازاتی به دنبال دارد؟ 

زنا عمل ناشایستی است‌ که‌ تبعات سنگینی به همراه دارد، صدمات جسمی روحی و به خطر افتادن آبروی افراد از جمله پیامدهای ارتکاب زنا است. زنای زن شوهر دار با پسر مجرد یکی از بدترین مصادیق زنا می باشد. قانون مجازات اسلامی در ماده 221 زنا را تعریف کرده:

زنا عبارت است از جماع مرد و زنی که علقه زوجیت بین آنها نبوده و از موارد وطی به شبهه نیز نباشد.

تبصره یک: جماع با دخول اندام تناسلی مرد به اندازه ختنه گاه در قُبُل یا دُبُر زن محقق می شود.

تبصره دو: هرگاه طرفین یا یکی از آنها نابالغ باشد، زنا محقق است لکن نابالغ مجازات نمی شود و حسب مورد به اقدامات تامینی و تربیتی مقرر در کتاب اول این قانون محکوم می گردد.»

به عبارت دیگر زنا برقراری رابطه جنسی بین زن و مرد بوده که در هیچ یک از قالب های شرعی و قانونی نمی گنجد و افراد بدون هیچ چارچوبی به چنین عملی بپردازند. برای بررسی مجازات زنای زن شوهردار با پسر مجرد ابتدا باید انواع زنا و شرایط تحقق آن را بررسی کرد.

انواع زنا چیست و در چه شرایطی می تواند اتفاق بیفتد؟ 

در تعیین مجازات زنای زن شوهردار با پسر مجرد ابتدا باید دسته بندی های مختلفی که درباره زنا وجود دارد را مورد بررسی قرار داد. زنا در یک دسته بندی می تواند تجاوز به عنف محسوب شود، و در حالت دوم زنا با میل و رضایت.

تجاوز به عنف در ماده 224 قانون مجازات اسلامی به عنوان یکی از مصادیق زنا شمرده که در صورت اثبات انجام زنا با زور و خشونت مجازات اعدام برای زانی به دنبال دارد. در این نوع زنا مجرم با زور و اجبار و در حالی که شخص اکراه دارد او را وادار به عمل زنا می کند. همچنین در صورتی که شخص دچار حالت مستی، بیهوشی و خواب باشد و با وی عمل زنا انجام داده شود مشمول تجاوز به عنف خواهد شد.

در نوع دیگر زنا با میل رضایت زن و مرد این عمل اتفاق می افتد. در برخی موارد ممکن است ادعایی از سوی شاکی بیان شود، مبنی بر اینکه با فریب و اغفال عمل زنا انجام گرفته و تمایلی به زنا نبوده است، چنین ادعایی نیاز به اثبات دارد و شاکی باید بتواند اثبات کند که در انجام عمل زنا اجبار طرف مقابل وجود داشته است.

در دسته بندی دیگری زنا می تواند توسط افراد محصن یا غیر محصن انجام شود.

مشاهده
مجازات سرقت مقرون به آزار ✔️|【قانون جدید✔️】وکیل متخصص سرقت

ماده 226 بیان می کند:

احصان در هریک از مرد و زن به نحو زیر محقق می‌شود:

الف – احصان مرد عبارت است از آنکه دارای همسر دائمی و بالغ باشد و در حالی که بالغ و عاقل بوده از طریق قُبُل با وی در حال بلوغ جماع کرده باشد و هر وقت بخواهد امکان جماع از طریق قُبُل را با وی داشته باشد.

ب – احصان زن عبارت است از آنکه دارای همسر دائمی و بالغ باشد و در حالی که بالغ و عاقل بوده، با او از طریق قُبُل جماع کرده باشد و امکان جماع از طریق قُبُل را با شوهر داشته باشد.»

محصن به شخصی می گویند که دارای همسر شرعی و قانونی است و امکان انجام عمل زناشویی برای وی فراهم باشد. در صورتی که چنین شخصی مرتکب زنا گردد مجازات سنگینی برای وی در نظر گرفته می شود. زنای زن شوهردار با پسر مجرد می تواند از مصادیق این جرم می باشد، زیرا زن شوهردار از منظر قانونی محصن شناخته می شود. باید توجه داشت که شخص محصن در صورتی که همسرش در اختیار وی نباشد و امکان برقراری رابطه جنسی وجود نداشته، به مشمول مقررات شخص غیر محصن می گردد.

در تعریف غیر محصن نیز به افراد مجردی گفته می شود که امکان انجام عمل جنسی را از طریق مشروع نداشته باشد. زنای زن شوهردار با پسر مجرد از یک سو می تواند در دسته بندی شخص غیر محصن نیز قرار بگیرد.

حکم قضایی رابطه تلفنی پسر مجرد با زن شوهردار

برای دانستن حکم قضایی رابطه تلفنی پسر مجرد با زن شوهردار در ابتدا باید دانست که رابطه تلفنی از نوع رابطه نامشروع دون زنا محسوب می شود. در نتیجه حکم قضایی رابطه تلفنی پسر مجرد با زن شوهردار با حکم قضایی رابطه پسر مجرد با زن شوهردار متفاوت می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص میزان مجازات این مورد تماس بگیرید.

مجازات عمل زنا چیست؟ 

در ماده 225 قانون مجازات اسلامی مجازاتی که برای زنای زن شوهردار با پسر مجرد در نظر گرفته شده چنین است :

حد زنا برای زانی محصن و زانیه محصنه رجم است. در صورت عدم امکان اجرای رجم با پیشنهاد دادگاه صادرکننده حکم قطعی و موافقت رئیس قوه قضائیه چنانچه جرم با بینه ثابت شده باشد، موجب اعدام زانی محصن و زانیه محصنه است و در غیر این صورت موجب صد ضربه شلاق برای هر یک می‌باشد.»

حکم زنای دختر و پسر مجرد چیست

برای پاسخ به سوال حکم زنای دختر و پسر مجرد چیست در ابتدا باید دانست که تاهل یا تجرد در حکم قاضی تاثیرگذار است زیرا بر اساس فقه حکم زنای دختر و پسر مجرد به دلیل محصن بودن 100 ضربه شلاق است و حکم اعدام ندارد.

حکم قضایی زنای دختر و پسر مجرد

از آنجا که در این رابطه هر دو طرف مجرد می باشند زنای آنها زنای محصن محسوب می شود. در نتیجه حکم قضایی زنای دختر و پسر مجرد صد ضربه شلاق است که یک وکیل رابطه نامشروع با تجربه می تواند آن را به جزای نقدی تغییر دهد.

حکم دوستی زن شوهردار با پسر مجرد

در این زمینه ممکن است سوالی پیش آید که حکم دوستی زن شوهردار با پسر مجرد چیست؟ اما این را باید بگوییم که حکم فقط دوستی بدون هیچ رابطه جنسی چیست؟

حکم دوستی زن شوهردار با پسر مجرد در صورت اثبات از شلاق تا زندان متغیر است. سپس در صورت اثبات وجود این شرایط، مرد همچنان موظف به پرداخت مهریه و نفقه می باشد مگر در شرایط بسیار خاص با حکم قاضی.

حکم قضایی رابطه پسر مجرد با زن شوهردار چیست؟

آنچه که از مواد قانونی استنباط می شود این است که حکم قضایی زنای زن شوهردار با پسر مجرد چنین خواهد بود که زن با توجه به شرایط احصان، در صورت اثبات زنا به مجازات اعدام محکوم خواهد شد. اما پسر مجرد چون غیر محصن محسوب می گردد، در صورتی که عمل غیر مشروع زنا را با رضایت زن انجام داده باشد محکوم به صد ضربه شلاق می شود.

در نتیجه حکم قضایی رابطه پسر مجرد با زن شوهردار برای مرد مجرد صد ضربه شلاق می باشد که امکان تبدیل آن به جزای نقدی وجود دارد.

درباره حکم رابطه زن و مرد متاهل نیز این مقاله را بخوانید: زنای زن شوهر دار با مرد متاهل 

با چه ادله ای می توان زنای زن شوهردار با پسر مجرد را اثبات کرد؟ 

در پیگیری پرونده زنای زن شوهردار با پسر مجرد دلایل مختلفی وجود دارد که به کمک آن می توان رفتار مجرمانه شخص را به اثبات رساند. اولین و محکم ترین دلیل اقرار می باشد. اما در آیین دادرسی کیفری شرایط ویژه ای برای اقرار شخص در نظر گرفته شده است، از جمله آنکه اقرار باید چهار مرتبه در محضر قاضی انجام شود. و از آنجایی که رویه بر جرم پوشی اعمال منافی عفت می باشد، در رسیدگی قضایی بر چنین دلایلی اصرار نمی شود.

مشاهده
اثبات بی گناهی در ضرب و جرح ✔️【وکیل متخصص✔️】

دومین دلیل شهادت است. در مسئله زنا چهار مرد عادل و بالغ باید شهادت دهند که ناظر بر عمل زنا بوده اند. استفاده از چنین دلیلی بعید و دشوار به نظر می رسد. چون اعمال منافی عفت ذاتا با پنهان کاری همراه است و دور از ذهن بوده که چهار مرد در موقعیت زنای زن شوهردار با پسر مجرد حاضر باشند و بر این موضوع شهادت دهند.

دلیل سوم علم قاضی است. علم قاضی می تواند از مجموعه قرائن و امارات به دست آید. مستنداتی که به خودی خود نمی تواند دلیل محکمه پسند باشد اما در کنار اظهارات متهمین و گزارشات کلانتری و گواهی پزشکی قانونی به علم قاضی کمک می کند و می تواند موجب صدور حکم مجازات زنای زن شوهردار با پسر مجرد شود.

مدارکی مانند پیامک و گفتگو افراد در فضای مجازی، پرينت تماس، عکس، فیلم، صوت می‌تواند از جمله مستنداتی باشد که در دادگاه به کار گرفته می شود. بررسی های پزشکی قانونی، آزمایش ها و گواهی پزشک دلایل و مستندات مهمی است که در اختیار قاضی قرار داده می شود.

درمورد مدارک لازمه، به‌صورت تخصصی در این مقاله بخوانید: مدارک لازم برای اثبات رابطه نامشروع

حکم قضایی رابطه نامشروع پسر مجرد با زن شوهردار

برا اساس ماده 63 قانون مجازات اسلامی جرم زنا یک جرم عمومی است و نیاز به شاکی خصوصی ندارد. اما در رابطه با حکم قضایی رابطه نامشروع پسر مجرد با زن شوهردار همانطور که پیشتر گفته شد حکم قضایی زنای زن شوهردار اعدام می باشد.

حکم رابطه مرد مجرد با زن شوهر دار

بر اساس ماده 632 قانون مجازات اسلامی حکم رابطه مرد مجرد با زن شوهر دار در صورتی که رابطه نامشروع بدون زنا باشد برای هر دو نفر تا 99 ضربه شلاق است.

حکم تجاوز به زن شوهردارچیست؟

تجاوز به معنی برقراری رابطه جنسی یک مرد و زن بدون محرمیت است. لازم به ذکر است که در تجاوز مرد به زور و بدون رضایت زن رابطه برقرار میکند.  تجاوز به عنف یک جرم جنایی محسوب می شود.

در پاسخ به سوال حکم تجاوزبه زن شوهردارچیست باید گفت مجازات این جرم برای متجاوز اشد مجازات یعنی اعدام است.

حکم زن شوهردار با پسر مجرد چیست؟

در پاسخ به سوال حکم زن شوهردار با پسر مجرد چیست  باید پاسخ داد که در صورت اثبات رابطه زنا، حکم زن متاهل با پسر مجرد برای زن اعدام و برای پسر مجرد 100 ضربه شلاق است.

مشاوره حقوقی در مجازات زنای زن شوهردار با پسر مجرد 

در شرایط کنونی جامعه گستردگی روابط یا به عبارتی از هم گسیختگی آن باعث زیر پا قرار گرفتن برخی از ارزش ها شده است. ناهنجاری هایی که رکن اصلی جامعه یعنی خانواده را مورد هدف قرار داده و به دنبال فروپاشی کانون خانواده می باشد. زنای زن شوهردار با پسر مجرد یکی از شنیع ترین اعمالی است که خانواده را متلاشی می کند و سرنوشت افراد زیادی را به تباهی می کشاند.

مشاوره و وکالت تخصصی زنای زن شوهردار و شماره تماس

خلاصه مجازات زن شوهردار با پسر مجرد در صورت رابطه داشتن

همچنان مجازات رابطه داشتن برای زن شوهر دار و پسر مجرد از شلاق تا زندان متغیر است که در صورت بروز این اتفاقات می توان به صورت قانونی ورود کرد و به کمک یک وکیل متخصص از فرد شکایت کرد.

در صورت بروز چنین شرایطی اگر از وکیل متخصص کمک گرفته شود، مرد می تواند مهریه و نفقه را نپردازد.

تبعات سنگین این عمل در روابط خانوادگی باعث شده قانونگذار در مواد قوانین مختلف به آن بپردازد و مصادیق و مجازات های آن را بیان کند. مشاوره حقوقی با وکیل کیفری در چنین موقعیت هایی بسیار کمک کننده خواهد بود و باعث می شود افراد از سردرگمی نجات یابند و بتوانند اقدامات قانونی را به درستی انجام دهند.

حفظ آرامش و چاره اندیشی در مواجه با جرایمی مانند زنای زن شوهردار با پسر مجرد بسیار اهمیت دارد، و وکیل خانواده افراد را راهنمایی می کند که چگونه از حقوق معنوی و مادی خود دفاع کنند.

مشاهده
بهترین وکیل سایبری در تهران✔️ |【وکالت تخصصی✔️】

همچنین گفتگو با کارشناس حقوقی به شاکی کمک می کند که در جمع آوری مدارک و مستندات هوشیار باشد و بتواند به درستی و در زمان مناسب از این مدارک استفاده کند. باید توجه داشت که اتهام زنا بسیار سنگین بوده و اگر شخص نتواند آن را به اثبات برساند، ممکن است با جرم افترا و تهمت مورد پیگرد قانونی قرار بگیرد، و حتی به مجازات جرم قذف محکوم شود.

ما در گروه وکلای دیوان سالار برای اثبات یا دفاع در مقابل اتهام زنای محصنه در کنار شما هستیم.

وکالت تخصصی

گروه وکلای دیوان سالار با تیمی از چندین وکیل متخصص رابطه پسر مجرد با زن شوهردار با سال ها تجربه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد. با توجه به اینکه در گروه وکلای دیوان سالار وکالت تخصصی توسط وکلای پایه یک دادگستری انجام می‌شود، درصد موفقیت در این مجموعه بسیار بالاست، چرا که وکالت هر پرونده را وکیلی می‌پذیرد که چندین سال تجربه در آن زمینه داشته و پرونده های موفق و مشابه در زمینه پرونده موکل را دارد. همین امر باعث شده تا کیفیت وکالت و درصد موفقیت پرونده ها در گروه وکلای دیوان سالار نسبت به مجموعه های دیگر بسیار بالاتر باشد. به طوری که وکیل کیفری دیوان سالار در بیش از ۳۱۵ پرونده کیفری، بیش از ۹۵ درصد موفقیت داشته است.

لیست وکیل متخصص زنای زن شوهر دار

 

وکیل حامد شاکری نیا

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل حامد شاکری نیا

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
⚖️ از موفق ترین وکلای تهران

⚖️ بیش از12 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل سعید حسین مروج 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

دکتر حسین مروج وکیل قاضی بازنشسته

⚖️ بیش از 40 سال سابقه حقوقی
⚖️ دارای 2 دکتری حقوق و DBA
⚖️ استاد دانشگاه

⚖️از مدیران حقوقی نیرو های مسلح

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل مرجانه فشنگچی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

عکس وکیل خانم مرجانه فشنگچی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ رتبه دو رقمی در آزمون سراسری کانون وکلای مرکز
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با رتبه دو رقمی

⚖️ بیش از15 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل مونا الماسی سهی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

خانم مونا الماسی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو کانون وکلای مرکز
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی

⚖️ بیش از 6 سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


دکتر مهرداد محمدی [بخش بین‌الملل]

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی و امور قراردادهای شرکت‌هایی چون هواپیمایی قطر و …
⚖️ داوری اختلافات قراردادی فدراسیون فوتبال ایران
⚖️ داور مرکز بین‌المللی مرکز داوری شانگهای (SHIAC)

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل ملیحه سنگ سفیدی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق
⚖️ عضو مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل محمد فرخی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

محمد فرخی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 20 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل امیر بهادر عامری

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 5 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


به این مطلب امتیاز دهید!

283 نظر

در صورتی که سوالی در رابطه با زنای زن شوهردار با پسر مجرد دارید در کامنت ها بپرسید. کارشناسان حقوقی متخصص، در کمترین زمان پاسخ خواهند داد.

امتیاز کاربران: 4.58 ( 3 رای)

نوشته های مشابه

8 دیدگاه

  1. سلام. حکم مرد مجرد شلاق و حکم زن شوهردار در صورت اثبات زنا اعدام خواهد بود. بله در این مورد بهتر است با وکیل اقدام کنید

   1. باسلام وخسته نباشید لطفا بگید مجازات رابطه تلفنی زن شوهردار وبچه دار با پسر مجرد در صورتی که بار اول پس از فهمیدن شوهر بدبخت قصم بخوردزنش که دیگر تکرار نشود ومرد نیز بخاطر حفظ ابرو وخراب نشدن زندگی خود وبخصوص فرزندانش اقدامی نکند وببخشد ولی برای بار دوم وسوم بیفتد وتکرار شود وحتی زن اقرار کند وتعهد بدهد بادر نظر گرفتن اینکه قبل از فهمیدن شوهر زن یک بار نیز پسر را زن با گول زدن اینکه این پسر جایی برای ماندن ندارد واز شوهرش بخواهد به او کمک کند وبا فریب شوهرش پسر را به منزلشان ببرد وشب را سحر کنند وصبح مرد انها را موقع لب بازی ببیند واز ترس ابرویش هیچی نگوید وهمان طور که گفتم بعد از فهمیدن شوهر زن اقرار کند و خود را پشیمان جلوه دهد ولی سه بار دیگر نیز شوهر بفهمد که تماس تلفی داشته اند وزن نیز باز اقرار کند وبگویید اشتباه کرده وبا التماس ودادن تعهد شوهر را مجاب کند وشوهر بخاطر حفظ زندگیش واینده بچها وابرویش قبول کند ولی باز تکرار شود حکمش چیست واضح خواهش میکنم بفرمایید ممنون وسپاس فراوان وخسته نباشید خدا عجرتان بدهد

    1. سلام. در صورت اثبات، مجازات رابطه نامشروع داده میشود. در صورتی که دون زنا باشد شلاق و در صورتی که زنا اثبات شود شود اعدام داده خواهد شد.

 1. سلام حکم زن شوهر دار با پسر مجرد برای ارتباط در اینستاگرام چیه؟
  ما حتی یکبار هم همدیگرو ندیدیم و فقط برام عکس فرستاده که این عکسا هم با لباس حالا شوهرش گوشیش دیده من باید چکار کنم؟

 2. سلام مدتی که متوجه شدم زن دادشم با پسری در ارتباط می خوام بدونم حکم ارتباط پسر مجرد زن متاهل چیه چطور میشه ثابت کرد و برادرم میتونه بدون مهریه طلاقش بده؟

  1. سلام. حکم این ارتباط اگر زنا ثابت شود اشد مجازات خواهدبود. همنین در مورد سوال دومتان، مهریه تحت هر شرایطی به زن تعلق میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل