کیفری

حکم زنای زن شوهردار با مرد متاهل چیست؟ 🥇【قانون جدید ✔️ وکیل】

مجازات زنای زن شوهردار با مرد متاهل | نحوه دفاع و اثبات رابطه زن متاهل و مرد متاهل

هر آنچه باید درباره حکم زنای زن شوهردار با مرد متاهل بدانید!

قوانین کشور ما چه کیفری و چه حقوقی از قوانین شرع و دین اسلام و قرآن تبعیت کرده و با توجه به احکام فقهی خیلی از کیفرها در نظر گرفته شده اند. یکی از این موارد مجازات زنای زن شوهردار با مرد متاهل است که در این مقاله می خواهیم با آن بیشتر آشنا شده و در رابطه با مفاهیم و مصادیق آن بیشتر صحبت کنیم.

در صورتی که در پرونده رابطه زن شوهردار با مرد متاهل متهم هستید و قصد دفاع در مقابل اتهام دارید و یا بابت این موضوع شاکی هستید و قصد اثبات اتهام زنای زن متاهل با مرد متاهل را دارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ما در گروه وکلای دیوان سالار با تیمی متشکل از چندین وکیل متخصص رابطه نامشروع متخصص و باتجربه، با کارنامه ای درخشان در کنار شما هستیم.

برای تماس جهت رزرو جلسه وکالت کلیک کنید:

☎️ 021-44899341

☎️ 0937-937-0-110 (منشی وکیل | پاسخگویی فوری 24 ساعته | تماس تلفنی + واتساپ)

وکیل رابطه نامشروع در این راستا به بهترین شکل از حق و حقوقتان دفاع می‌کند.

نمونه پرونده های شاخص دیوان سالار

⭐️ پرونده پزشک معروف که به اتهام رابطه نامشروع با زن شوهردار به اقامت اجباری محکوم شده بود.

⭐️ پرونده رابطه نامشروع و اتهام زنا با زن شوهردار در سعادت آباد تهران با که منجر به رفع اتهام و تبرئه موکل گردید.

⭐️ پرونده رابطه نامشروع و خیانت همسر، که در این پرونده خانم که همسر موکل ما بود با مردی دیگر رابطه برقرار کرده بود. این پرونده با موفقیت موکل ما که شاکی بود به پایان رسید.

مشاهده سایر پرونده

⭐️ پرونده رابطه نامشروع با زن شوهردار توسط مربی ورزش

⭐️ پرونده رابطه نامشروع با زن شوهردار بلاگر معروف اینستاگرامی که در نهایت شوهر خانم به قتل رسید.

⭐️ پرونده رسانه ای تجاوز های سریالی با اتهام به ۹ فقره آدم ربایی و تجاوز متهم به افساد فی الارض دستگیر شده بود.

⭐️ پرونده خانم ماساژور با اتهام دایر کردن خانه فساد و فحشا

⭐️ پرونده با اتهام فراهم کردن موجبات فساد و فحشا از طریق حضور در خانه فساد و دریافت خدمات جنسی

⭐️ پرونده یک آقا با اتهام حضور در مرکز فساد و فحشا

⭐️ گوشی با ۶۸ شاکی خصوصی که برای موکل منع تعقیب صادر شد و تبرئه شد.

⭐️ پرونده سرقت گوشی با ۶۸ شاکی خصوصی که برای موکل منع تعقیب صادر شد و تبرئه شد.

⭐️ پرونده کلاهبرداری ارز دیجیتال به میزان ۲۳ هزار دلار و کلاهبرداری ملکی ویلا به ارزش ۱۷ میلیارد تومان که ملک به طور کامل به نفع موکل بازپس‌داده‌شد.

⭐️ پرونده آتش زدن دختر جوان توسط نامزد او که ویدیوی آن در شبکه های اجتماعی جنجالی شد.

⭐️ پرونده جعل و کلاهبرداری به ارزش ۱۶ هزار یورو

⭐️ پرونده جعل و کلاهبرداری به ارزش ۳.۵ میلیارد تومان با ۱۷ شاکی که منجر به منع تعقیب کامل موکل شد.

⭐️ پرونده کلاهبرداری و جعل ۱۰ میلیارد تومانی که منجر به محکومیت کلاهبرداران و دریافت خسارت از آن ها برای موکلین شاکی این پرونده شد.

⭐️ پرونده جعل و کلاهبرداری به ارزش ۳.۵ میلیارد تومان با ۱۷ شاکی که منجر به منع تعقیب کامل موکل توسط وکیل کیفری غرب تهران شد.

⭐️ پرونده سرقت از یک نهاد دولتی که موکل به رد مال ۱۶ میلیارد تومانی محکوم شده بود اما با تلاش های وکیل وی تبرئه شد.

⭐️ پرونده دستگیری باند تولید مواد مخدر که از آشپرخانه ساخت مواد مخدر ۴۰۰ کیلوگرم شیشه کشف شد.

⭐️ پرونده سرقت از منزل که سارقین پس از ورود به منزل و جمع آوری مقداری طلا، متاسفانه به موکل خانم تجاوز کردند. این پرونده نیز با موفقیت موکل به پایان رسید.

⭐️ پرونده فساد مالی در شرکت نفت به میزان ۱۶ میلیارد تومان

⭐️ پرونده تحصیل مال از طریق نامشروع به ارزش ۱ میلیون دلار کانادا

⭐️ پرونده رابطه نامشروع و خیانت همسر، که در این پرونده خانم که همسر موکل ما بود با مردی دیگر رابطه برقرار کرده بود. این پرونده با موفقیت موکل ما که شاکی بود به پایان رسید.

⭐️ پرونده سرقت مسلحانه از یک طلا فروشی با رد مال ۵ میلیارد تومانی که در انتها وکیل توانست موکل را از کلیه اتهامات تبرئه نماید.

⭐️ پرونده قتل شوهر با سم توسط همسر

⭐️ پرونده قتل دختر جوان که متهم پس از رابطه جنسی با دختر خانم وی را به قتل رساند و جنازه وی را در اطراف تهران مدفون نمود.

⭐️ پرونده سرقت مسلحانه در کرج که موکل ما شاکی بود و وکیل توانست خسارت را از سارقین برای موکل بگیرد.

⭐️ پرونده سرقت مسلحانه منزل در شهرری توسط سارقین سابقه دار

⭐️ پرونده آدم ربایی مسلحانه و تجاوز به یک خانم که خانم موکل ما بودند و در نهایت پرونده با موفقیت به نفع موکل به سرانجام رسید.

⭐️ پرونده قتل که موکل با اتهام قتل با چاقو و سوزاندن جنازه روبرو بود.

⭐️ پرونده سرقت از منزل با رد مال ۳ میلیارد تومانی که منجر به محکومیت متهم و دریافت خسارت برای شاکی از سوی وکیل سرقت شد.

⭐️ پرونده جعل سند و فروش مال غیر که منجر به محکومیت متهم و دریافت خسارت برای موکل شد.

⭐️ پرونده تولید، توزیع و حمل ۱۵۰ لیتر مشروبات الکلی در دادگاه انقلاب که منجر به موفقیت در پرونده شده و حداقل مجازات ممکن (شلاق تعزیری که نهایتا به جزای نقدی تبدیل شد) برای متهم صادر شد.

⭐️ پرونده قطع دست پسر جوان با شمشیر توسط اراذل و اوباش در یکی از پارک های تهران

و بیش از ۴۰۰ پرونده کیفری دیگر

تعریف زنا از نظر قانون و انواع زنا و مجازات آنها

زنا یعنی برقراری رابطه جنسی(جماع) یک مرد با زنی که به طور قانونی و شرعی بر او حرام است. (علقه زوجیت بین آنها وجود نداشته باشد). تفاوتی ندارد که این ارتباط بین دو مرد و زن مجرد اتفاق افتاده باشد و یا هر دو نفر متاهل باشند و یا یکی از آنها مجرد و یکی از آنها متاهل! در هر 3 حالت زنا اتفاق افتاده است.

مجازات مورد اول

اگر زنا بین مرد و زنی مجرد اتفاق افتاده باشد، دفعه اول تا سوم ، هر کدام 100 ضربه شلاق مجازات خواهند شد. اما بار چهارم حکم آنها اعدام است.(در صورت اثبات این اتفاق برای قاضی)

مشاهده
تخفیف مجازات مشروبات الکلی ✔️ |【وکیل متخصص✔️】

مجازات مورد دوم

اگر مرد متاهل و زن دار(محصن) با زن متاهل و شوهردار(محصنه) زنا داشته باشد(زنای زن شوهردار با مرد متاهل)، در صورت اثبات در دادگاه و نزد قاضی حکم آنها سنگسار و یا اعدام خواهد بود.

مجازات مورد سوم

اگر مرد مجرد با زن شوهردار (محصنه)زنا کرده باشد حکم مرد 100 ضربه شلاق و حکم زن اعدام و یا سنگسار خواهد بود.

اگر زن مجرد با مرد زن دار (محصن)رابطه جنسی داشته باشد، حکم زن 100ضربه شلاق و حکم مرد اعدام یا سنگسار خواهد بود.

نکته مهم

در صورتی که در دادگاه و برای قاضی اثبات شود که زن به زور و اجبار مرد و یا تحت بیهوشی و خواب وارد رابطه جنسی شده باشد، زن بیگناه تلقی شده و مجازاتی ندارد اما مرد اعدام خواهد شد.

مجازات رابطه نامشروع مرد متاهل

رابطه مرد متاهل با زن متاهل

اگر رابطه مرد متاهل با زن متاهل از نوع زنای محصنه باشد حکم هر دوی آنها اعدام است و اگر حکم دون زنا باشد مجازات آن 1 تا 99 ضربه شلاق است.

ارتباط مرد متاهل با زن متاهل

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم نوع ارتباط مرد متاهل با زن متاهل در مجازات آن ها تاثیرگذار است. لازم به ذکر است صرف تنها بودن مرد و زن در یک مکان نمی توان آنها را به رابطه نامشروع محکوم کرد.

حكم ارتباط مرد متاهل با زن متاهل

در رابطه با حكم ارتباط مرد متاهل با زن متاهل نوع ارتباط و اثبات آن در روند پرونده بسیار تاثیرگدار است و در صورت عدم اثبات فرد متهم می تواند تقاضای اعاده حیثیت کند.

حکم قضایی رابطه مرد متاهل با زن شوهردار

در رابطه زن متاهل با مرد متاهل اگر ثابت شود زنا رخ داده است، حکم آن حدی است و بر اساس ماده 225 قانون مجازات اسلامی در حکم قضایی رابطه مرد متاهل با زن شوهردار حکم سنگسار و یا اعدام در نظر گرفته می شود.

حکم قضایی رابطه تلفنی مرد متاهل با زن شوهردار

با توجه به گسترش رابطه زن متاهل با مرد متاهل،برقراری روابط بین افراد راحت تر از گدشته اتفاق می افتد.

در این میان اگر زن و مرد نامحرمی بصورت مکرر با یکدیگر در ارتباط باشند و ثابت شود که گفتگوی آنها خارج از عرف و یا در مورد مسایل جنسی می باشد طبق ماده 637 تعزیرات قانون مجازات اسلامی رابطه نامشروع دون زنا انجام گرفته است.

مجازات رابطه تلفنی با زن شوهردار برای هر یک از طرفین این رابطه برابر با 99 ضربه شلاق خواهد بود.

تعریف زنای محصنه چیست؟

به زنایی گفته می شود که یکی از دو طرف یا هر دو طرف متاهل باشند.( زنای زن شوهردار با مرد متاهل؛ یا زنای مرد متاهل با زن مجرد، زنای مرد مجرد با زن متاهل ).

منظور از تاهل هم داشتن همسر دائمی است. البته شرط دیگری که وجود دارد هم عاقل و بالغ بودن افراد است.

اگر شخصی به هر دلیلی همسر بیمار یا ناتوانی داشته باشد و یا همسرش از او دور باشد و نتواند با همسر شرعی خود رابطه زناشویی برقرار کند، در صورت داشتن زنا، حکم محصنه را نخواهد داشت و مجازات او مسیر دیگری را باید طی کند.

به طور کلی افراد متاهل، با داشتن عقد دائم و همسر دائمی؛ حق برقراری رابطه جنسی با افراد دیگر را ندارند و فقط با همسر خود می توانند ارتباط برقرار کنند.

نکته مهم

زن شوهردار اگر با مردی زنا کرده باشد(خواسته یا ناخواسته)، حتی در صورت طلاق از همسر اصلی و دائم خود، باز هم نمی تواند با مردی که با او رابطه داشته، ازدواج کند. این ازدواج بر آنها حرام است.

روش های اثبات زنا در دادگاه

اگر قرار باشد ارتکاب زنا در دادگاه به اثبات برسد، به دلیل اهمیت بالایی که این موضوع دارد و به دلیل در میان بودن عفت عمومی و آبروی افراد و خانواده ها، معمولا تا این عمل به طور کامل اثبات نشود با هر ادعایی نمی توان آن را صحیح و وارد دانست.

در رابطه با این مساله احتیاج به شهادت 4 مرد عاقل و بالغ مسلمان و یا شهادت 3 مرد و دو زن عاقل و بالغ مسلمان داریم. همچنین اگر خود فرد زناکار 4 بار عملی را که مرتکب شده، در صورت عاقل بودن و صحت سلامت عقل وی، در حضور دادگاه و قاضی، اقرار کند، این ادعا اثبات می شود.

در نظر داشته باشید که با شک و تردید صرف و بدون شواهد و مدارک، نسبت به همسرتان هیچگاه اقدام به مطرح کردن این موضوع نکنید.

یکی از راه های اثبات زنا، تهیه مدارکی چون فیلم، عکس، صدا و … می‌باشد. هرچند اثبات زنا یا دفاع در مقابل اتهام زنای زن شوهردار با وجود چنین مدارکی حساسیت و پیچیدگی های خاص خود را دارد و توصیه می‌شود در اینگونه پرونده ها حتما از یک وکیل متخصص و باتجربه کمک بگیرید.

نکته مهم

اثبات این جرم و حکم دادن در رابطه با آن به علم قاضی بر می گردد، اما گاهی اوقات با توجه به شرایط و صلاحدید قاضی برای اثبات جرم اتفاق افتاده، از عکس و فیلم و یا گزارش پزشکی قانونی و پیامک هم می توان استفاده کرد. البته در بیشتر مواقع نمی توان به طور 100% با توجه به این مدارک حکم صادر کرد. برقرای رابطه جنسی با زن شوهردار در حال طلاق هم جزو گناهان کبیره بوده و جرم هم محسوب می شود. مادامیکه زن از همسر دائمی و شرعی خود جدا نشده است و مدت عده او هم تمام نشده، حق برقراری رابطه با او را هیچ مردی نخواهد داشت.

مجازات زنای مرد متاهل

زمانی که مرد متاهل باشد و همسر دائمی و عقدی داشته باشد، بدون هیچ دلیلی درگیر زنا شود؛ مجازات او حدی است. یعنی پس از اثبات زنای مرد متاهل، او به مجازات اعدام محکوم می‌شود. البته، این مجازات ابتدا در صورتی است که زنای زن شوهردار با مرد متاهل اثبات شود.

مشاهده
مجازات رابطه نامشروع چیست؟ ✔️ |【+ مشاوره با وکیل متخصص✔️】

چرا که حکم مربوط به زنا، با آبرو افراد در ارتباط است، نباید با شک و گمان چنین اتهامی به افراد زد. پس، اگر فرد متهم در محضر قاضی، 4 بار به عملش اقرار کند یا 4 مرد عاقل و بالغ نسبت به این موضوع شهادت دهند، زنا ثبات می‌شود و مجازات زنای مرد متاهل به اجرا درمی‌آید.

حکم زنای مرد متاهل با زن شوهردار

پس از آن که زنای انجام شده به اثبات برسد، حکم زنای مرد متاهل با زن شوهردار اجرا می‌شود. هر دو طرفین، به اعدام یا سنگسار محکوم هستند. مگر در شرایط خاصی که مربوط به همسر آنها می‌شود.

معمولا، در شرایطی که مرد متاهل یا زن متاهل از طرف همسر خودش تامین نشود، زنای زن شوهردار با مرد متاهل از حالت احصان خارج می‌شود. به عنوان مثال، اگر همسران آن دو طرف، دارای بیماری مقاربتی، ناتوانی جنسی باشند یا دائما به سفرهای کاری بروند و از همسر خود فاصله داشته باشند؛ تنها به مجازات 100 ضربه شلاق محکوم می‌شوند.

حکم زنای زن متاهل با مرد متاهل

حکم زنای زن متاهل با مرد متاهل، در صورتی که زنای محصنه محسوب شود؛ اعدام است. چرا که در برخی از شرایط، طرفین چنین عملی، از سوی همسران خود تامین نمی‌شوند. به هر دلیلی که شامل ناتوانی جنسی، بیماری مقاربتی و… می‌شود.

در این شرایط، زنای صورت گرفته، زنای محصنه نیست و مجازات آن تنها 100 ضربه شلاق برای طرفین است. البته، لازم به ذکر است، پس از اجرای مجازات و ثبت طلاق طرفین از همسرانشان نیز آنها نمی‌توانند با یکدیگر ازدواج کنند. از نظر اسلام و همچنین قانونی، ازدواج دو فردی مرتکب زنا شده باشند، حرام است.

حکم زنای مردمتاهل بازن متاهل

اگر جرم زنای محصنه بین زن و مرد متاهل ثابت شود با توجه بع اینکه اینکه مجازات آن حدی است حکم زنای مردمتاهل بازن متاهل سنگسار می باشد که بدلایلی به اعدام تغییر یافته است.

حکم زنای زن شوهردار با مرد متاهل چیست؟

قبل از توضیح درباره حکم زنای زن شوهردار با مرد متاهل چیست؟ بهتر است که اصلا بدانیم که زنا چیست؟ زنا در واقع به رابطه جنسی میان مرد و زن نامحرم گفته می‌شود. زمانی که یکی از طرفین یا دو طرف این رابطه، متاهل باشند؛ این زنا به زنای محصنه تبدیل می‌شود. حکم زنای محصنه نیز در صورت اثبات، برای طرفین متاهل رابطه حدی است و آنها به اعدام یا سنگسار محکوم می‌شوند.

همانطور که قبلا هم عنوان کردیم، اگر در رابطه زن متاهل با مرد متاهل ثابت شود که زنا رخ داده است دو حالت پیش می آید:

– اگر مرد هنوز با همسر دائمی خودش رابطه جنسی برقرار نکرده باشد، و زنای او اثبات شود، مجازاتش 100 ضربه شلاق، تراشیدن کل موهای سر و تبعید او به مدت یکسال خواهد بود.

– اگر مرد با همسر دائمی و شرعی خودش رابطه جنسی داشته و همسر او هم مشکلی از بابت داشتن رابطه نداشته باشد(مثلا بیماری یا دوری یا…) در صورت اثبات زنای این مرد با زن شوهردار، حکمش اعدام خواهد بود.

در هر دو این حالت ها، حکم زنا برای طرف دوم ماجرا یعنی زنای زن شوهردار، اعدام و یا سنگسار خواهد بود.

مجازات رابطه زن متاهل با پسر مجرد را در این مقاله بخوانید: زنای زن شوهردار با پسر مجرد
باز هم تاکید می‌شود برای دفاع در مقابل اتهام رابطه نامشروع زن شوهردار با مرد متاهل، حتما از وکیل متخصص کمک بگیرید.

حکم قضایی رابطه زن شوهردار با مرد متاهل

اگر ثابت شود بین زن و مرد متاهلی زنا انجام شده است، بدلیل اینکه از نوع زنای محصنه می باشد حکم قضایی رابطه زن شوهردار با مرد متاهل برای هر دو نفر اعدام است.

اما اگر رابطه آنها دون زنا باشد حکم قضایی رابطه زن شوهردار با مرد متاهل در صورت اثبات بنا به نظر قاضی بین 1 تا 99 ضربه شلاق است.

نکته مهم:

اگر مرد متاهل با زنی در حال طلاق هم زنا کرده باشد، همان حکم زنا با زن شوهردار را خواهد داشت.

جرم زنای زن متاهل

اگر زن متاهلی، رابطه نامشروعی داشته باشد و این رابطه نامشروع به زنا ختم شود، این زنا محصنه است. چرا که یک یا دو طرف از رابطه متاهل هستند و همسری دائم و عقدی دارند. مجازات زنای محصنه برای طرفینی که متاهل باشد، سنگسار یا اعدام و برای طرفینی که مجرد باشد، 100 ضربه شلاق است. اگر که دو طرف متاهل باشند، هر دو آنها به اعدام محکوم می‌شوند. جرم زنای زن متاهل، به صورت حدی است.

زنای زن شوهردار با مرد متاهل و نوع رابطه جنسی

فرقی ندارد که رابطه جنسی مرد متاهل و زن متاهل (زن و شوهر نباشند) از چه موقعیتی و چگونه صورت گرفته باشد، در هر حالتی زنا محسوب می شود. حتی اگر همسر اصلی و دائمی زن متاهل هم از شکایت خود صرف نظر نماید، باز هم مجازات عمومی سر جای خود باقی خواهد بود. البته ممکن است تا حدودی تخفیف در نظر گرفته شود اما به دلیل زیر سوال رفتن عفت عمومی مجازات کلی همچنان باقی خواهد ماند.

درباره مجازات رابطه با زن متاهل را در این مقاله بیشتر بخوانید: مجازات رابطه نامشروع با زن شوهردار

نکته مهم

از نظر قانون، رابطه تلفنی و حتی رابطه در فضای مجازی بین زن و مرد متاهلی که نامحرم به یکدیگر هستند، در صورتی که این ارتباطات حاوی پیامها و گفتگوهای جنسی و تحریک آمیز باشد، رابطه نامشروع خوانده شده و مجازات برای آن می توان در نظر گرفت. زن و مرد باید در نظر داشته باشند در صورتی که رابطه جنسی خارج از ازدواج برقرار کنند، تا ابد نمی توانند با یکدیگر ازدواج کنند. چون از نظر شرعی بر یکدیگر حرام می شوند. پس هرگز به این امید که بعدها با یکدیگر ازدواج می کنید، وارد رابطه نشوید.

حکم فرزند نامشروعی که از رابطه زنای زن شوهردار با مرد متاهل متولد می شود

اگر مرد متاهلی با زن شوهرداری وارد رابطه شده و زن باردار شود، چون در این زمان زن در تاهل شخص دیگری بوده، بچه به شوهر آن زن تعلق خواهد داشت. مگر اینکه شوهر آن زن، از پذیرفتن بچه سرباز کند و سرپرستی او را قبول نکند.

مشاهده
وکیل اخلال در نظم عمومی ✔️ + [ارکان و مجازات در سال 1400]

انواع زنا در قانون مجازات اسلامی

 • زنای به عنف

اگر مردی به زور و اجبار با زنی رابطه جنسی برقرار کند و در اصطلاح به زن تجاوز کند، زنای به عنف کرده است. مخصوصا اگر به زن شوهرداری تجاوز کرده باشد. در چنین مواقعی وکیل تجاوز به عنف، به بهترین شکل از موکل دفاع می‌کند.

 • زنای با محارم

برقراری رابطه جنسی نامشروع یک مرد با محارم خودش را زنای با محارم گویند (محارم شامل: مادر، خواهر، خاله، عمه، برادرزاده و خواهرزاده)

 • زنای غیرمحصنه

برقراری رابطه جنسی بین زن و مرد مجرد، بدون آنکه با هم عقد کنند، با رضایت خودشان را زنای غیرمحصنه گویند.

 • زنای محصنه و غیر محصنه

به مرد متاهل محصن و به زن متاهل محصنه گفته می شود. داشتن رابطه جنسی مرد متاهل یا زن متاهل با نامحرم البته با رضایت قلبی را زنای محصنه می گویند.

آیا قاضی باید متاهل باشد

عطف به نامه شماره ۶۸۳۵۷/۳۶۷۸۰ مورخ ۱/۵/ ۱۳۸۶ در اجرای اصل ۱۲۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون حمایت خانواده تمامی قضات دادگاه خانواده می بایست متاهل باشند.

حکم زنای مرد متاهل با زن شوهر دار

حکم زنای مرد متاهل با زن شوهر دار، زمانی که به دادگاه ثابت شود، اعدام است. البته، در شرایطی خاص که طرفین از اعدام سلب شوند، ازدواج بر آنها نیز حرام خواهد بود. یعنی پس از ثبت طلاق طرفین زنا از همسرانشان، آن دو نمی‌توانند با یکدیگر ازدواج کنند و ازدواج آن دو حرام به حساب می‌آید.

البته، شک و گمان برای اثبات زنای زن شوهردار با مرد متاهل کافی نیست و این عمل باید شهادت شاهد یا اقرار طرفین به دادگاه ثابت شود.

نتیجه گیری کلی

اگر زنای زن شوهردار با مرد متاهل به طرق قانونی اثبات شود، مجازات آن برای زن اعدام یا سنگسار خواهد بود. البته در صورتی که این رابطه براساس زور و اجبار از طرف مرد نباشد. به عبارتی عنوان تجاوز به خود نگیرد.

این حکم برای مرد متاهل هم لازم الاجرا خواهد بود.

سخن نهایی در خصوص زنای زن شوهردار با مرد متاهل

جدای از کیفر و مجازات ارتباط زن شوهردار با مرد متاهل که از نظر قانونی باید اجرا شود، ارتباط بین زن و مردی نامحرم که هر دو متاهل هم هستند، می تواند پیامدهای روانی زیادی هم به دنبال داشته باشد. این روابط می تواند مخصوصا برای زن شوهردار نتایج سنگین تری هم به بار آورد.

به غیر از هم پاشیده شدن خانواده و زندگی زناشویی آن زن، و از بین رفتن آبروی و عزت او، می تواند احساس خیانت و عدم پایبندی به اصول اخلاقی و انسانی، در درازمدت خودبه خود سبب عذاب وجدان و عدم اعتماد به نفس زن نسبت به خودش هم بشود. البته این نتایج و پیامدها می تواند برای مرد هم اتفاق بیفتد.

گروه وکلای دیوان سالار با تیمی از چندین وکیل متخصص رابطه نامشروع با سال ها تجربه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد. با توجه به اینکه در گروه وکلای دیوان سالار وکالت تخصصی توسط وکلای پایه یک دادگستری انجام می‌شود، درصد موفقیت در این مجموعه بسیار بالاست، چرا که وکالت هر پرونده را وکیلی می‌پذیرد که چندین سال تجربه در آن زمینه داشته و پرونده های موفق و مشابه در زمینه پرونده موکل را دارد. همین امر باعث شده تا کیفیت وکالت و درصد موفقیت پرونده ها در گروه وکلای دیوان سالار نسبت به مجموعه های دیگر بسیار بالاتر باشد. به طوری که وکیل کیفری دیوان سالار در بیش از ۳۱۵ پرونده کیفری، بیش از ۹۵ درصد موفقیت داشته است.

لیست وکیل رابطه نامشروع

وکیل حامد شاکری نیا

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل حامد شاکری نیا

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
⚖️ از موفق ترین وکلای تهران

⚖️ بیش از 12 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل مشاهده رزومه وکیل


وکیل دکتر سعید حسین مروج 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

دکتر حسین مروج وکیل قاضی بازنشسته دیوان سالار

⚖️ از مدیران حقوقی نیروهای مسلح
⚖️ دارای 2 دکتری حقوق و DBA
⚖️ استاد دانشگاه

⚖️بیش از 40 سال سابقه حقوقی

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل حسن اسماعیلی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل حسن اسماعیلی - وکیل کیفری دیوان سالار

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو کانون وکلای مرکز
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی

⚖️ بیش از 13 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل مشاهده رزومه وکیل


وکیل مرجانه فشنگچی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

عکس وکیل خانم مرجانه فشنگچی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ رتبه دو رقمی در آزمون سراسری کانون وکلای مرکز
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با رتبه دو رقمی

⚖️ بیش از 15 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل مشاهده رزومه وکیل


وکیل مونا الماسی سهی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

خانم مونا الماسی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو کانون وکلای مرکز
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی

⚖️ ⚖️ بیش از 10 سال سابقه حقوقی

تماس با وکیل مشاهده رزومه وکیل


وکیل فاطمه مرادی حقیقت

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

فاطمه مرادی حقیقت وکیل پایه یک دادگستری دیوان سالار

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ از موفق ترین وکلای متخصص تهران
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️ بیش از 16 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل مشاهده رزومه وکیل


زهرا قهرمانی نمین [متخصص امور حقوقی بیمه]

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

زهرا قهرمانی نمین-کارشناس حقوق بیمه-دیوان سالار

⚖️ کارگزار بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران

⚖️ کارشناس حقوق بیمه
⚖️ بیش از ۱۳ سال سابقه

تماس جهت مشاوره مشاهده رزومه وکیل


هدیه عرفانیان

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

هدیه عرفانیان - وکیل مدنی

⚖️ متخصص ثبت شرکت، بیمه، دیوان عدالت اداری

⚖️ کارشناس حقوق بیمه
⚖️ بیش از ۱۳ سال سابقه

تماس جهت مشاوره مشاهده رزومه وکیل


وکیل ملیحه سنگ سفیدی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق
⚖️ عضو مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل


وکیل محمد فرخی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

محمد فرخی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 20 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل مشاهده رزومه وکیل


وکیل امیر بهادر عامری

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 5 سال سابقه وکالت

تماس با وکیل

به این مطلب امتیاز دهید!

4.74

اگر هنوز سوالی از وکیل رابطه زن شوهردار با مرد متاهل دارید در کامنت ها بپرسید. کارشناسان در کمترین زمان پاسخ خواهند داد.

امتیاز کاربران: 4.45 ( 2 رای)

نوشته های مشابه

8 دیدگاه

 1. با سلام دوست بنده را به عنوان زنای زن شوهردا و مرد متاهل دستگیر کرده اند دوست بنده در شرکتی مشغول به کار بود که با رئیس شرکت از او می خواهد در چند مهمانی باهم شرکت کنند بعد از چند روز شوهر زن متوجه می شود که این ها با یک دیگر رابطه دارند و از خانوم خود و رئیس شرکت شکایت می کند بعد از شکایت متوجه می شود رئیس شرکت نیز متاهل است به نظر شما حکم آن دو نفر چیست و چگونه می توان ثابت کرد که آنها باهم رابطه نداشته اند.

  1. سلام. بر حسب اینکه رابطه نامشروع زنا یا دون زنا اثبات شود مجازات متفاوت خواهد بود. و طبیعتا اگر بی گناهی دوست شما اثبات شود مجازاتی نخواهد داشت. با توجه به اینکه دفاع در مقابل اتهام رابطه نامشروع، حساس است پیشنهاد می‌شود در همان مراحل مقدماتی پرونده حتما با وکیل متخصص مشورت داشته باشند.

 2. چند وقتی است که متوجه شدم شوهرم با یک زن شوهر دار در ربطه است من دو فرزند دارم و میخوام از شوهرم و آن زن شکایت کنم از انجایی که هیچ مدرک درستی برای اثبات این موضوع ندارم و دقیقا نمی دانم چه مدارکی برای اثبات این موضوع وجود دارد تا به الان شکایت نکرده اما الان می خواهم از آن دو شکایت کنم خواستم بدونم چه مدارکی برای اثبات این جرم لازم است

  1. سلام. مدارکی مثل صدای ضبط شده، عکس، فیلم، اسکرین شات پیام ها و … می‌توانند رابطه نامشروع را اثبات کنند.

 3. سلام متوجه شده ام شوهر بنده با یک خانوم شوهر دار رابطه دارد و بنده اون خانوم رو میشناسم یکی از فامیل های نزدیکمان می باشد و به شوهر اون خانوم هم گفته ام که او نیز از این ماجرا خبر دارد حالا میخواهم از آن خانوم شکایت کنم و شوهر اون خانوم نیز قرار شده از شوهر بنده شکایت کند. حالا خواستم بدونم چه مجازاتی برای شوهرم در نظر گرفته میشه؟

  1. با سلام. در صورت اثبات زنا، با توجه به اینکه هر دو شرایط احصان دارند، به اعدام محکوم خواهند شد.

 4. اگر زن شوهر دار مردی متاهلی را اغفال کند که با او رابطه بگذارد یا با دادن قرص و مواد مخدر بر روان او تاثیر بگذارد و مجبور کند تا با او رابطه بگذارد و بعد از رابطه شوهر زن متوجه شود او از او شکایت کند حکم وی چی میباشد اگر بتواند ثابت کند کند که با زور با او رابطه گذاشته اند حکم او چطور می شود

  1. سلام و وقت بخیر. مرد باید اثبات نماید که حین وقوع جرم حالت عادی نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل