شکایت رابطه نامشروع بعد از طلاق

  1. خانه
  2. خانواده
  3. شکایت رابطه نامشروع بعد از طلاق
وکیل تغییر کاربری

شکایت رابطه نامشروع بعد از طلاق

برای اعطای وکالت به بهترین وکیل رابطه نامشروع با شماره 44899341-021 تماس بگیرید.

در صورتی که تنها نیاز به مشاوره دارید، سوال خود را در کامنت های انتهای این صفحه بپرسید. مشاورین حقوقی ما در کوتاه‌ ترین زمان به سوالات شما پاسخ می‌دهند.


شاید اگر گذرتان به دادگاه­های خانواده افتاده باشد زوجین بسیاری را خواهید دید که به دلایل مختلف قصد جدا شدن از یکدیگر را دارند. یکی از دلایل اصلی که سبب جدایی زوجین می­شود بحث رابطه خارج از عرف یا رابطه نامشروع است. اما شاید مواردی را نیز ببینید که زوجین حتی بعد از جدایی همچنان درگیر مباحث قضایی هستند که دلیل آن افشا شدن رابطه خارج از عرف زوجین جدا شده در زمان زندگی مشترک بوده است، که باعث شکایت رابطه نامشروع بعد از طلاق آنها شده است.

یکی از پرچالش­ترین مباحث قضایی در دادگاه­ها مربوط به همین زمینه می­باشد. ما در این مقاله راجع به رابطه نامشروع، تفاوت آن با خیانت، زنا و قوانین و مقررات در این زمینه صحبت خواهیم کرد و اینکه شکایت رابطه نامشروع بعد از طلاق چه عواقبی خواهد داشت. در صورت مواجه با چنین مسئله ای بهتر است از یک وکیل رابطه نامشروع کمک بگیرید. گروه وکلای دیوان سالار، دارای وکلای متخصص در این زمینه می باشند، بنابراین در صورت تمایل برای سپردن وکالت پرونده ی خود به گروه وکلای دیوان سالار، با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

 رابطه نامشروع

از نظر دین مبین اسلام زن و مردی که به سن بلوغ رسیده­اند تنها زمانی می­توانند با هم رابطه داشته باشند که علقه زوجیت بین آنها برقرار شده باشد. به این معنا که صیغه عقد چه به صورت دائم چه به صورت موقت بینشان جاری شده باشد، و به آن رابطه مشروع گویند. در مقابل اگر دو نفر خارج از این چارچوب با هم ارتباط داشته باشند به آن رابطه نامشروع گویند که طبق قانون به این دلیل که خارج از عرف، اخلاقیات و قانون جامعه م­ی باشد، غیر مجاز بوده و سبب تعقیب کیفری فرد می­شود. گاهی این روابط حین زندگی مشترک شکل گرفته اما تا بعد از زمان جدایی زوجین آشکار نمی­شود، این زمانیست که نیاز به شکایت رابطه نامشروع بعد از طلاق و پیگیری آن است.

دلایل گرایش به رابطه نامشروع

تحقیقات بسیاری در چند سال اخیر در این حوزه توسط جامعه شناسان و روانشناسان صورت گرفته است تا دلایل و علل گرایش افراد به رابطه نامشروع به خصوص در زوجین را مشخص کند. در نتیجه این تحقیقات باید گفت اکثریت قریب به اتفاق آنها به چندین عامل مشترک مهم اشاره کردده ­اند که زمینه­ ساز ایجاد رابطه نامشروع در بین افراد می­شود. از مهمترین دلایل این امر باید به:

عدم تامین نیاز جنسی، عدم تامین نیاز عاطفی و روانی از جانب همسر اشاره کرد، همچنین برخی افراد به دلیل شخصیتی ذاتی که دارند و محیط که در آن رشد و نمو پیدا کرده­اند دارای روحیه ای کنجکاو و هیجان­ پذیر هستند، به همین دلیل و بخاطر ارضای حس کنجکاوی و تنوع طلبی به دنبال تجربه­ های جدید در زندگی خود هستند. در مواردی نیز فردی که از جانب همسر خویش مورد خیانت قرار گرفته به جای در پیش گرفتن راه درست و منطقی سعی در جبران و تلافی آن بر می­آید به همین خاطر سعی می­کند انتقام خیانت همسر خویش را با خیانت کردن به او از وی بگیرد. این ها تعدادی از مهم­ترین دلایلی بودند که باعث ایجاد رابطه نامشروع در زوجین می­شوند. زوجینی که گاه به خاطر رابطه نامشروع جدا می­شوند، گاهی نیز به دلایل دیگری جدا می­شوند اما بعد از جدا شدن است که رابطه شان آشکار شده و موجب شکایت رابطه نامشروع بعد از طلاق می­شود. در صورت نیاز به وکیل طلاق می توانید با گروه وکلای دیوان سالار که دارای وکلای متخصص است در ارتباط باشید و با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

تفاوت خیانت، رابطه نامشروع و زنا

پس از تعریف رابطه نامشروع می­خواهیم نگاهی به تفاوت آن با دو مبحث زنا و خیانت بیندازیم. خیانت به معنای شکستن عهد و پیمان به همسر و شریک زندگی است چه به صورت آمیزش جنسی کامل یا به نوع دیگر. پس خیانت هر دو مبحث رابطه نامشروع و زنا را در بر می­ گیرد. اما از طرفی بسیاری از مردم در سطح جامعه رابطه نامشروع را معادل زنا می­دانند. درست است که زنا را باید زیر مجموعه رابطه نامشروع دانست اما این دو تفاوت­ هایی با یکدیگر دارند.

رابطه نامشروع به معنای رفتار خارج از عرف در حد بوسیدن، گرفتن دستان یکدیگر، همبستر شدن بدون آمیزش جنسی کامل یا حتی صحبت کردن، پیامک و چت­های بین دوفرد نامحرم با یکدیگر است. اما زنا به معنای آمیزش جنسی کامل به صورتی که دخول انجام بگیرد. همچنین بحث اثبات زنا بسیار دشوارتر از اثبات رابطه نامشروع است.

از نظر مجازات نیز تفاوت­های عمده­ای با هم دارند از 100 ضربه شلاق تا سنگسار و اعدام مجازات­هایی است که برای فرد زنا کار در نظر گرفته می­شود ولی در رابطه نامشروع حد مجازات 99 ضربه شلاق است. از نظر نوع مجازات باید گفت، مجازات زنا حدی است و لازم الاجرا در صورتی که مجازات رابطه مشروع می­تواند تعزیری باشد. این موارد در صورتی که شکایت رابطه نامشروع بعد از طلاق نیز اثبات گردد صادق خواهند بود. بنابراین در این موارد داشتن وکیل جزو ملزومات است، در صورت تمایل برای سپردن وکالت پرونده ی خود به گروه وکلای دیوان سالار، با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

رابطه نامشروع و طلاق

رابطه نامشروع می­تواند از سوی هر کدام از زوجین صورت بگیرد.

اگر رابطه نامشروع از جانب مرد انجام گرفته باشد و زن بتواند از طریق دادگاه این قضیه را به اثبات برساند می­تواند تقاضای عسرو حرج کرده و حق طلاق را بدست بگیرد. در مورد خیانت و رابطه نامشروع زن باید گفت، اگر همسر وی بتواند آن را ثابت کند و در صورتی که در زمان عقد، مرد حق طلاق را به همسر خویش داده باشد می­تواند این حق را از وی سلب کرده نسبت به طلاق وی اقدام کند. اما نکته ­ای که حائز اهمیت است، این است که در صورت اثبات رابطه نامشروع زن و مجازات یا طلاق وی، باز هم زن از دریافت مهریه و نفقه خود محروم نخواهد شد و مرد موظف به پرداخت آنها خواهد بود. اما در برخی موارد مردان برای طلاق شرط بخشیدن مهریه را قرار می­دهند و زنان نیز بخاطر آبروی خود از مهریه گذشته و به صورت توافقی از همسر خود جدا می­شوند.

 در مواردی پیش می­ آید که زوجین از هم جدا می­شوند. اما بعد از طلاق مرد متوجه می­شود که همسر سابقش در زمان رابطه­ شان به وی خیانت می­کرده و با فرد دیگری رابطه ­ای خارج از چارچوب داشته است. برای بسیاری از افراد این خبر هم می­تواند خوشحال کننده باشد هم ناراحت کننده، از این بابت نارحت کننده که وی متوجه عهد شکنی همسر خود شده است اما از طرفی خوشحال می­شود زیرا به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه فکر می­کند که می­تواند از زیر بار مهریه همسر خود شانه خالی کند.

 این افراد با طرح شکایت رابطه نامشروع بعد از طلاق از طریق مراجع قضایی سعی در فرار از مهریه را دارند غافل از اینکه پس از طلاق و حتی با شکایت رابطه نامشروع بعد از طلاق و اثبات آن هم مهریه و نفقه به زن تعلق خواهد گرفت..

رابطه نامشروع در فضای مجازی

در چند سال اخیر با گسترش و توسعه بسیار سریع فضای وب و دسترسی آسان­تر و راحت ­تر زنان و مردان به یکدیگر شاهد نوعی از رابطه ها در فضا و بستر اینترنت هستیم که خود می­تواند باعث رابطه نامشروع چه در همان بستر چه به صورت حضوری شود. از مصداق­ های آن می­توان به صحبت­های خارج از عرف و شهوانی، رد و بدل عکس یا فیلم اشاره کرد. اما برای اثبات وجود رابطه کمی مشکل خواهد بود این امر، زیرا در مورد بستر مجازی در صورتی که پیامک یا شبکه اجتماعی باشد که سرور آن در داخل کشور وجود داشته باشد امکان استعلام آن وجود دارد، اما در مورد شبکه ­های اجتماعی دیگر مانند واتساپ یا تلگرام به دلیل اینکه سرورهای آنها خارج از کشور است، امکان استعلام یا پیگیری آنها برای اثبات رابطه نامشروع امکان­ پذیر نمی­باشد. این امر به خصوص برای افرادی که به دنبال شکایت رابطه نامشروع بعد از طلاق هستند مشکل ساز خواهد بود. زیرا حتی اپراتورهای داخلی نیز بعد از چند ماه داده ­های خود را حذف می­کنند. اما به هر جهت یک وکیل متخصص رابطه نامشروع تمامی قوانین و ترفندها را می داند و می تواند در روند پرونده کمک بسیاری به شما کند. بنابراین برای سپردن وکالت پرونده های خود به گروه وکلای دیوان سالار با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

اثبات رابطه نامشروع

همانطور که در مقدمه این مقاله نیز به آن اشاره شد مباحث مربوط به جرم رابطه نامشروع به این خاطر که جزء جرایم ضد عفت و اخلاقی معرفی می­شود جزء پرچالش ­ترین و در عین حال حساس­ ترین جرایم قضایی است که جهت بررسی قانونی حتی نیاز به شاکی خصوصی جهت پیگیری آن ندارد. به همین خاطر اثبات و بررسی آن نیز دشوار می­باشد با این حال از راه­های گوناگونی امکان­پذیر است.

در مواردی که فرد خاصی شاکی است با شکایت حین رابطه زناشویی یا شکایت رابطه نامشروع بعد از طلاق  می­تواند با استفاده از یکی از راههای زیر این ادعای خود را به اثبات برساند.

  • از طریق شواهد و مدارک موجود مانند فیلم، عکس، چت و …
  • از طریق شهادت شهود که عاقل و بالغ باشند
  • و از طریق اقرار خود فرد در دادگاه

شکایت از رابطه نامشروع

اگر فردی قصد شکایت در مورد رابطه نامشروع چه حین زندگی مشترک چه شکایت رابطه نامشروع بعد از طلاق را دارد باید شکایت خود را شخصا یا از طریق وکیل خود به دادسرای محل زندگی خود ارسال کند، که در تهران دادسرای صالح، و دادسرای ارشاد هستند. همانطور که بالاتر نیز اشاره شد باید خاطر نشان کرد که حتی در صورت رضایت فرد شاکی به دلیل غیر قابل گذشت بودن همچنان پرونده از سوی مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

وکیل شکایت رابطه نامشروع بعد از طلاق

به مانند بسیاری از حوزه­های قضایی که نیازمند وکیل خوب در آن زمینه هستند، مبحث رابطه نامشروع نیز به دلیل حساسیت این موضوع از جانب عرف عمومی و دین مبین اسلام نیازمند وکیلی مجرب برای حل و فصل دعاوی آن می­باشد.

ویژگی­ های بهترین وکیل شکایت رابطه نامشروع بعد از طلاق

وکیلی در این حوزه می­تواند موفق باشد که به صورت تخصصی رویه آن تمرکز کرده و علاوه برآن دارای دانش و تجربه باشد، همچنین با توجه به اینکه بحث اخلاقیات نیز در این پروند­ها در میان است بیشتر از حق الوکاله نگران موکل خویش باشد. برای سپردن وکالت پرونده خود به وکیل رابطه نامشروع در گروه وکلای دیوان سالار، می توانید با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
phone برای‌تماس‌کلیک‌کنید021-44899341