خانواده

وکیل طلاق غیابی ✔️ |【وکیل متخصص✔️】

رأی غیابی برای طلاق غیابی | هزینه اخذ وکیل طلاق غیابی چقدر است | آیا می‌توان به رای صادره طلاق غیابی اعتراض کرد | طلاق غیابی از طرف مرد | طلاق غیابی چه مدت طول می‌کشد؟ و...

طلاق غیابی چیست؟ در چه شرایطی میتوان درخواست طلاق غیابی داد؟ در این مقاله قصد داریم همه چیز را درباره طلاق غیابی و وظایف وکیل طلاق غیابی بررسی کنیم. لطفا تا پایان این مقاله همراه ما باشید!

ما در گروه وکلای دیوان سالار با تیمی متشکل از چندین وکیل طلاق غیابی، با کارنامه ای درخشان در کنار شما هستیم.

برای تماس جهت رزرو جلسه وکالت کلیک کنید:

☎️ 021-44899341

☎️ 0937-937-0-110 (منشی وکیل | پاسخگویی فوری 24 ساعته | تلفنی و واتساپ)

نمونه پرونده های شاخص دیوان سالار

⭐️ طلاق از طرف زوجه برای بازیگر مطرح سینمای کشور

⭐️ پرونده 1500 سکه طلا مهریه برای زوجه

⭐️ بیش از 50 طلاق توافقی

⭐️ بیش از ۵۰ پرونده اجرت المثل برای زوجه

⭐️ بیش از ۵۰ پرونده ترک انفاق

⭐️ پرونده طلاق یک طرفه از طرف زوجه در تهران که آقا با معلم مدرسه فرزندشان رابطه نامشروع برقرار کرده بود

⭐️ پرونده طلاق یک طرفه از طرف مرد که همسر وی با ۴ مرد دیگر از جمله وکیل طلاق خود رابطه برقرار کرده بود.

و …

آیا می دانید؟

لیست وکیل طلاق غیابی

 

وکیل حامد شاکری نیا

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل حامد شاکری نیا

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
⚖️ از موفق ترین وکلای تهران

⚖️ بیش از12 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل سعید حسین مروج 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

دکتر حسین مروج وکیل قاضی بازنشسته

⚖️ بیش از 40 سال سابقه حقوقی
⚖️ دارای 2 دکتری حقوق و DBA
⚖️ استاد دانشگاه

⚖️از مدیران حقوقی نیرو های مسلح

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل مرجانه فشنگچی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

عکس وکیل خانم مرجانه فشنگچی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ رتبه دو رقمی در آزمون سراسری کانون وکلای مرکز
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با رتبه دو رقمی

⚖️ بیش از15 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل مونا الماسی سهی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

خانم مونا الماسی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو کانون وکلای مرکز
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی

⚖️ بیش از 6 سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


دکتر مهرداد محمدی [بخش بین‌الملل]

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی و امور قراردادهای شرکت‌هایی چون هواپیمایی قطر و …
⚖️ داوری اختلافات قراردادی فدراسیون فوتبال ایران
⚖️ داور مرکز بین‌المللی مرکز داوری شانگهای (SHIAC)

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل ملیحه سنگ سفیدی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق
⚖️ عضو مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل محمد فرخی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

محمد فرخی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 20 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل امیر بهادر عامری

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 5 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


طلاق غیابی

ازدواج از مهم ترین نیازها و ارکان اساسی تشکیل بنیان مقدس خانواده است که در دین اسلام تاکید ویژه ای بر این امر شده است؛

در بعضی موارد افراد به دلیل درک نادرست وظایف متقابل، عدم مسئولیت پذیری، درگیری در دام اعتیاد و دلایل بسیاری دیگر، زندگی مشترک را رها می‌کنند و منجر به فروپاشی ازدواج می‌شوند، در این موارد قانون گذار شرایطی را برای رهایی از وضعیت موجود پیش بینی کرده است که طلاق غیابی نامیده می‌شود.

شماره، آدرس و لوکیشن گروه وکلای دیوان سالار

در فرآیند درخواست طلاق غیابی ممکن است سوالاتی از قبیل سوالات زیر پیش بیاید:

 • طلاق غیابی و رأی غیابی به چه معناست؟

 • زنان در چه صورتی می‌توانند طلاق غیابی بگیرند؟

 • شرایط طلاق غیابی از طرف مردان چیست؟

 • طلاق غیابی چه مدت طول می‌کشد؟

 • آیا در طلاق غیابی مهریه به زن تعلق می‌گیرد؟

 • یا می‌توان به رای صادره طلاق غیابی اعتراض کرد؟

 • چگونه بهترین وکیل طلاق غیابی را انتخاب کنیم؟

 • هزینه اخذ وکیل طلاق غیابی چقدر است؟

مشاهده
لیست بهترین وکیل طلاق تهران ✔️ |【فوری / بهترین قیمت ✔️】

وکیل طلاق غیابی

در مقاله پیش رویتان که توسط گروه وکلای دیوان سالار تهیه و تدوین شده سعی بر آن است که به سوالات و مسائلی که در زمینه ی طلاق غیابی مطرح می‌شود به بهترین شکل پاسخ داده شود.

در صورت نیاز به وکیل متخصص و با تجربه ی طلاق غیابی می‌توانید با گروه وکلای دیوان سالار در تماس باشید.

طلاق غیابی چیست؟

طلاق به معنی ترک کردن، جدایی و پایان ازدواج است که این امر نیازمند انجام مراحل ویژه ای است. در مواردی که تحت شرایطی یکی از طرفین زندگی را بی دلیل رها کند، طرف مقابل می‌تواند به دادگاه مراجعه کرده و درخواست طلاق غیابی بدهد.

اما این موضوع در قوانین ایران با توجه به اینکه مردان حق طلاق را دارند، برای زوجین تفاوت هایی ایجاد می‌کند که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

رأی غیابی برای طلاق غیابی

اگر فردی از کسی شکایت کند و فرد فراخوانده شده توسط قاضی، در دادگاه حضور پیدا نکند رأی غیابی صادر می‌شود.

عدم حضور فرد فراخوانده شده می‌تواند به دلیل نرسیدن ابلاغیه دادگاه به دلیل تعویض آدرس یا دادن نشانی اشتباهی باشد یا عدم تمایل فرد به حضور در دادگاه و یا دلایل دیگر، که این موارد باعث صدور رأی غیابی می‌شوند و صدور این رأی در مورد طلاق هم صدق می‌کند.

لازم به ذکر است که قانون طلاق غیابی فقط برای ازدواج و عقد دائم بوده و در عقدهای مدت دار طلاق به این صورت انجام نمی‌شود و روش های دیگری دارد.
گروه وکلای دیوان سالار با تیمی از چندین وکیل طلاق غیابی متخصص با سال ها تجربه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد. با توجه به اینکه در گروه وکلای دیوان سالار وکالت تخصصی توسط وکلای پایه یک دادگستری انجام می‌شود، درصد موفقیت در این مجموعه بسیار بالاست، چرا که وکالت هر پرونده را وکیلی می‌پذیرد که چندین سال تجربه در آن زمینه داشته و پرونده های موفق و مشابه در زمینه پرونده موکل را دارد. همین امر باعث شده تا کیفیت وکالت و درصد موفقیت پرونده ها در گروه وکلای دیوان سالار نسبت به مجموعه های دیگر بسیار بالاتر باشد. به طوری که تیم خانواده دیوان سالار در بیش از ۳۰۰ پرونده خانواده، بیش از ۹۵ درصد موفقیت داشته است.

شرایط طلاق غیابی برای زنان

در قانون مدنی ایران حق طلاق با مرد است اما در شرایطی که زن دلایل محکمه پسند داشته باشد و این دلایل مورد تایید قاضی پرونده باشد می‌تواند برای طلاق غیابی اقدام کند و در صورتی که مرد در دادگاه حضور پیدا نکند و در زمان مشخض اعتراضی به رأی صادره نداشته باشد و لایحه ندهد، ازدواج به طور رسمی و قانونی باطل می‌شود.

درخواست طلاق غیابی از طرف زن

بعضی از این دلایل در دفترچه عقدنامه  ذکر شده اند و همچنین قانون گذار شرایطی را برای طلاق غیابی از طرف زنان مطرح کرده که در ادامه این شرایط را بررسی می‌کنیم.

برای اعطای وکالت به وکیل طلاق با ما تماس بگیرید.

در این موارد زن باید آدرس دقیق و واقعی محل سکونت مرد را به دادگاه اعلام کند و در صورتی که از محل زندگی مرد اطلاعی نداشته باشد، آخرین آدرس وی را به دادگاه اعلام کرده و در دادخواست ارائه شده، فرد را مجهول المکان اعلام می‌کند.

در صورتی که آدرس صحیح باشد و احضاریه به دست خود شخص برسد، طبق قانون 68 آیین دادرسی مدنی ابلاغ واقعی تلقی می‌شود، اگر به نزدیکان و بستگان فرد ابلاغ شود، طبق قانون 69 آیین دادرسی مدنی ابلاغ قانونی است و اگر کسی در محل آدرس حضور نداشته باشد، بر طبق قانون 70 آیین دادرسی مدنی اخطاریه الصاق می‌شود و قانونی است.

مشاهده
مشاوره حقوقی طلاق 🥇【تلفنی | آنلاین |‌حضوری | رایگان ✔️】

شرایطی که زن می‌تواند دادخواست طلاق غیابی را ارائه دهد عبارتند از:

 • طبق ماده1029 قانون مدنی: غیاب مرد به مدت چهار سال و عدم اطلاع از وی به هر صورتی که در این صورت مفقودالاثر است؛ در این صورت زن موظف به انتشار آگهی سه مرتبه در هر ماه (با هزینه شخصی) در خصوص یافتن همسرش شده و خانواده همسرش و همه آشنایان در صورت اطلاع از وی باید به قاضی مراجعه کنند؛ اگر پس از یک سال از انتشار آگهی اطلاعاتی از همسرش پیدا نشود، دادگاه وی را فوت شده فرض کرده و حکم طلاق غیابی صادر می شود. پس از آن زن به مدت چهار ماه و ده روز عده وفات را نگه داشته و حق ازدواج مجدد ندارد تا در صورت رجوع مرد طلاق فسخ شود؛ در غیر این صورت شوهر سابقش دیگر هیچ حقی نسبت به او ندارد.
 • طبق قانون 1129 قانون مدنی: در صورت عدم پرداخت نفقه به مدت شش ماه خواه عمدی و یا به دلیل غیر عمد، دادگاه مرد را ملزم به پرداخت آن می کند و در صورت عدم توانایی وی در پرداخت، زن می تواند دادخواست طلاق را به دادگاه ارائه کند. در این حالت مرد موظف به طلاق همسرش شده و اگر خودداری کند و در دادگاه حضور نیابد، نماینده دادگاه یا قاضی اقدام به طلاق از طرف مرد می کنند.
 • طبق ماده 1130 قانون مدنی:در صورتی که زن در عسر و حرج (سختی و مشقت بسیار به گونه ای که ادامه زندگی برایش قابل تحمل نباشد) باشد موضوع در دادگاه قابل اثبات باشد، می‌تواند دادخواست طلاق به دادگاه ارائه کند. معیار تعیین عسر و حرج، عرف است و با توجه به زمان و مکان و شرایط روحی و اجتماعی زن و مرد تعیین می‌شود. همچنین در صورت اعتیاد مرد به مواد مخدر، محکومیت به حبس بیش از پنج سال و یا بدخلقی و آزار و اذیت مداوم و عدم توانایی در انجام وظایف زناشویی (نشوز) که می‌تواند باعث آزار جسمی و روحی مخربی باشد، زن می‌تواند به دادگاه درخواست طلاق را ارائه دهد. اگر مرد حاضر به طلاق نباشد و در دادگاه حضور پیدا نکند، قاضی حکم طلاق غیابی را صادر می‌کند.
 • اگر مرد در ضمن عقد به زن وکالت طلاق داده باشد زن می‌تواند به دادگاه مراجعه کرده در صورتی که مرد در دادگاه حضور پیدا نکند یا ابلاغیه را دریافت نکرده باشد و لایحه نفرستد، دادگاه حکم به طلاق غیابی صادر می‌کند.

مهریه زن در طلاق غیابی

طلاق غیابی از طرف مرد

طبق ماده 1133 قانون مدنی، حق طلاق قانونا در اختیار مرد است و مرد می‌تواند به دادگاه مراجعه کند و چه در حضور زن و چه عدم حضورش، حکم طلاق صادر خواهد شد که صورت عدم حضور، طلاق غیابی است.

در این شرایط مرد موظف است تمام حق و حقوق مالی زن را پرداخت کند که شامل مهریه، نفقه ایام عده و معوقه، اجرت المثل و دیگر حقوقی که در عقدنامه ذکر شده است می‌باشد.

اگر زن در قبال مرد تمکین نداشته باشد و وظایف زناشویی خود را انجام ندهد، ناشزه محسوب می‌شود و مرد موظف به پرداخت نقفه نمی‌باشد.

در صورتی که مرد توانایی پرداخت مهریه را نداشته باشد، به دادگاه اعلام اعسار مهریه می‌کند و در صورت حضور نداشتن زن و شهادت شهود مرد، دادگاه بعد از صدور حکم طلاق غیابی، مهریه را قسط بندی می‌کند.

مهریه زن در طلاق غیابی

درخواست طلاق غیابی چه از طرف مرد باشد چه از طرف زن، مهریه به زن تعلق می‌گیرد.

در صورتی که این درخواست از طرف مرد باشد، وی موظف است تمام حقوق قانونی زن را پرداخت کند و در صورتی که از طرف زن باشد و مرد مفقود باشد، زن می‌تواند با اجازه دادگاه اموال منقول و غیر منقول مرد را برای دریافت مهریه خود توقیف کند.

مشاهده
لیست وکیل طلاق پونک ✔️ +【 بهترین وکیل طلاق ✔️】

در صورتی که مرد اموالی نداشته باشد یا امکان دسترسی به آنها وجود نداشته باشد، زن می‌تواند از دادگاه حکم جلب مهریه را دریافت کرده و در صورت حضور مرد، وی را برای دریافت مهریه جلب کند. گفته شد که مرد در صورت عدم توانایی پرداخت باید درخواست اعسار کند.

طلاق غیابی چه مدت طول می‌کشد؟

به طور کلی طلاق غیابی فرآیندی زمان بر است و به طور دقیق نمی‌توان گفت که چه مدت طول می‌کشد و به عوامل متعددی بستگی دارد.

ممکن است با حضور یک وکیل خانواده مشکلات زوجین برطرف شده و امر ناخوشایند طلاق رخ ندهد و بتوانند به زندگی مشترک خود ادامه دهند.

طلاق غیابی برای زنان نیاز به مراحل و زمان بیشتری دارد. در حالت مفقودالاثری مرد این زمان پنج سال خواهد بود. دسترسی به زوج جهت ارسال ابلاغیه، بررسی پرداخت و یا بخشش حقوق مالی زن و اثبات ادعاهای طرفین برای دادگاه درمدت زمان تاثیر گذارند.

در صورتی که درخواست طلاق از طرف مرد باشد، گواهی عدم امکان سازش صادر شده که شش ماه اعتبار دارد و اگر شخص درخواست کرده برای طلاق مراجعه نکند گواهی باطل می شود و باید مجددا برای دریافت آن به دادگاه مراجعه کند.

طلاق غیابی مرد

در صورتی که فرد خوانده شده در این مدت برای اجرای حکم حاضر نشود، زن یا مرد می‌توانند به دادگاه مراجعه کنند و قاضی حکم طلاق را به نیابت از شخص مفقود امضا کند. در صورت درخواست از طرف زن حکم صادره طلاق خواهد بود.

آیا می‌توان به رای صادره طلاق غیابی اعتراض کرد؟

دادگاه یک مهلت بیست روزه برای فردی که فراخوانده شده در نظر می‌گیرد تا در صورت تمایل در این مدت به رأی صادره اعتراض کند.

اگر فرد به دلایلی نتوانست در این مدت بیست روزه در دادگاه حضور پیدا کند می‌تواند درخواست دادگاه تجدید نظر به حکم صادره را داشته باشد. برای اعتراض به حکم و درخواست دادگاه تجدید نظر شرایطی وجود دارد از جمله اینکه:

 • فرد یا وکیل و نماینده قانونی وی در هیچ یک از جلسات دادگاه شرکت نکرده باشند.
 • فرد هیچ لایحه یا دفاع کتبی به دادگاه ارائه نکرده باشد.
 • اخطاریه دادگاه برای فرد به طور واقعی ابلاغ نشده باشد.

هزینه اخذ وکیل طلاق غیابی چقدر است؟

معمولا هزینه اخذ وکیل طلاق غیابی به صورت درصدی از مبلغ مورد مطالبه یا به صورت توافقی میان وکیل و موکل می‌باشد.

چگونه بهترین وکیل طلاق غیابی را انتخاب کنیم؟

بهترین وکیل طلاق غیابی کسی است که تجربه ی زیادی در این زمینه داشته باشد. بهره گرفتن از تجربه و تخصص وکلای کارکشته در این زمینه می‌تواند باعث ساده تر شدن این فرآیند و صرفه جویی در زمان و هزینه شود.

با انتخاب صحیح، فرد می‌تواند به تمام حقوق قانونی خود برسد. برای انتخاب بهتر است در این زمینه با تحقیق بررسی وکیل مورد نظرتان را بشناسید.

گروه وکلای دیوان سالار با سال ها تجربه و برخورداری از با تجربه ترین وکلای متخصص در تمام مراحل این فرآیند طاقت فرسا جهت پیشبرد هر چه بهتر و سریعتر پرونده تان همراه شما هستند تا تجربه ای متفاوت و پر اطمینان را برایتان به ارمغان بیاورند.

وکالت تخصصی

به این مطلب امتیاز دهید!

4.98/5

اگر هنوز سوالی در مورد طلاغ غیابی دارید در کامنت‌ها بپرسید. کارشناسان حقوقی به سرعت پاسخ می‌دهند.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

6 دیدگاه

  1. سلام. بله سوالتون رو بپرسید، کارشناسان ما در کمترین زمان پاسخ خواهند داد.

 1. سلام. من چند وقتی هست که شوهرم گذاشته رفته و خبری ازش نیست. دنبال وکیل بودم شما رو به من معرفی کردن گفتن کارتون خوبه. چطور میتونم وکیل بگیرم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

 2. سلام لطفا راهنمایم کنید.
  ما چند ساله نامزدیم ولی نامزدم راضی به عروسی و ازدواج نیس و فکر میکنم در فکر طلاق هست در صورتی که من هم خونه تهیه کردم هم منبع درامدی دارم.
  ایا به صورت غیابی بازهم میتونه طلاقش رو از من بگیره|؟

  1. سلام. با توجه به صحبتهای شما خیر. در صورت اثبات عسروحرج تنها امکان پذیر است که در مورد شما قابل اثبات نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل