وکیل تغییر کاربری

وکیل حقوقی

برای اعطای وکالت به وکیل متخصص حقوقی تماس بگیرید: 44899341-021

در صورتی که تنها نیاز به مشاوره دارید، سوال خود را در کامنت های انتهای این صفحه بپرسید. مشاورین حقوقی ما در کوتاه‌ترین زمان به سوالات شما پاسخ می‌دهند.


ممکن است برای شما یا اطرافیانتان این مسئله پیش بیاید که با مشکل حقوقی برخورد کنید و برای یافتن راه حل به دنبال فردی متخصص برای حل مشکلتان بوده اید یکی از افرادی که میتوانند به شما به صورت تخصصی و درست کمک کند وکیل است که انتخاب آن باید بسیار دقیق باشد. به صورت کلی دو نوع وکیل داریم که یک نوع از وکیل ها حقوقی هستند یعنی فقط به دعاوی حقوقی رسیدگی می کنند. و نوع دیگر از وکیل ها، وکیل کیفری هستند که در دعاوی حقوقی دخالتی ندارند و ممکن است یک وکیل هم به انجام کارهای حقوقی و هم کیفری بپردازد. که در ادامه به بررسی هر دو نوع آن میپردازیم تا شما بتوانید تفاوت وکیل حقوقی و کیفری به بهترین شکل بدانید و تصمیم درست تری بگیرید.

وکیل کیست؟

وکالت در معنی لغوی به معنای واگذار نمودن است وبه طور کلی و با توجه به قانون مدنی، وکیل کسی است که از سمت یک فرد به موجب عقد قرارداد به عنوان نماینده قانونی انتخاب میشود و از طرف موکل اش موظف به انجام کارهای مشخص شده اعم از کارهای قانونی و قضایی میشود.

وظایف وکیل چیست؟

امروزه پیدا کردن یک وکیل خوب کار بلد و متخصص ممکن است زمان بر و کمی دشوار باشد اما با دانستن بعضی نکات و ویژگی های یک وکیل خوب و متخصص میتواند درروند انتخابی به شما کمک کند که در ادامه به بررسی چند مورد مهم میپردازیم همچنین شما میتوانید برای اخذ وکیل حقوقی مجرب با گروه وکلای دیوان سالار در ارتباط باشید.

 • یکی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب احساس مسؤلیت وی میباشد در مقابل موکل اش.
 • دیگر ویژگی مهمی که باید در نظر داشته باشیم تعهد او است تا تمام تلاش خود را به کار بگیرد برای دفاع هرچه بهتر از موکل خود و به ثمر رساندن پرونده اش.
 • اطلاعات و دانش یک وکیل یکی از مهم ترین معیار ها برای انتخاب او میباشد.
 • یکی دیگر از ویژگی های یک وکیل خوب، امانت ‌داری وی میباشد، چرا که وکیل محرم اسرار موکل اش میباشد.
 • یک وکیل این وظیف را دارد که موکل اش را به بهترین و درست ترین راه راهنمایی کند و از بیراهه رفتن او را باز دارد.
 • وکیل خوب باید مقام و احترام قاضی را حفظ کند و به وی کمال احترام را بگذارد.

وکیل حقوقی چه کسی است؟

وکیل حقوقی به کسی گفته میشود که از سمت موکلش این اجازه را دارد که به انجام کارهای حقوقی در مراجع قضایی و غیره بپردازد. برای اعطای وکالت پرونده های حقوقی به متخصصین گروه وکلای دیوان سالار، با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

انواع وکیل حقوقی

شما میتوانید با توجه به شرایط موجود و نوع پرونده خود وکیل متناسب را انتخاب کنید و در ادامه به بررسی انواع وکالت میپردازیم.

وکیل انتخابی

این نوع وکالت به این معنی است که شخصی یک وکیل را انتخاب کرده و با انجام یک قرارداد وی وکالت او را برای دفاع از پرونده اش به عهده میگیرد.

وکیل تسخیری

در برخی موارد در دعوای کیفری متهم از داشتن وکیل امتناع میکند و یا اگر وی توانایی مالی برای اخذ وکیل نداشته باشد می تواند از دادگاه درخواست کند تا برای او وکیلی تعیین کند اگر دادگاه تشخیص دهد که متهم قادر به انتخاب وکیل نیست با استفاده از بودجه دادگستری برای متهم وکیل انتخاب خواهند کرد.

وکیل معاضدتی

در برخی دعواهای حقوقی که موکل نیاز به حضور وکیل دارد اما به دلایلی امکان گرفتن وکیل نداشته باشند، با تشخیص دادگاه، یک وکیل انتخاب میشود تا به صورت رایگان دفاع از حقوق او را انجام دهد که به عنوان وکیل معاضدتی شناخته میشود.

وکیل اتفاقی

ممکن است شخصی فارغ التحصیل حقوق باشد و برای کسی از بستگانش و یا آشنایانش بخواهد وکالت انجام بدهد که باید دارای اطلاعات کافی حقوقی باشد و وکیل دادگستری نباشد که بنا به شرایطی و مراحلی که باید طی شود میتواند وکالت را بر عهده بگیرد.

وکیل قضایی

وکیل قضایی کسی است که فارغ التحصیل وکالت است و پروانه وکالت داشته که میتواند از اشخاص در دادگاه‌ها و سایر مراجع قضایی دفاع و وکالت کند. که طی مراحلی و گذراندن مراحل مختلف میتواند این مدرک را به دست بیاورد که بهترین وکلای درجه یک، وکلای پایه یک دادگستری هستند.

 وکیل اداری

وکیل اداری کسی است که با انجام قرارداد وکالت اداری، وکیل کاری یک فرد شده تا در ادارات مختلف، کارهای اداری وی را انجام دهد که نیاز به مدرک خاصی نیست و هرکسی میتواند با یک قرارداد وکیل اداری بشود که صرفا حق دخالت در امور اداری را دارد و به هیچ وجه حق وکالت در مراجع قضایی، ارائه مشاوره حقوقی، مداخله در کارهای قضایی و دفاع از موکل در دادگاه را ندارد.

انواع تخصص های وکیل حقوقی

وکیل حقوقی نیز مانند بقیه حوزه ها دارای چند بخش متفاوت میباشد که ما در ادامه به بررسی تمامی حوزه های مربوط به وکیل حقوقی میپردازیم:

وکیل ملکی

وکیل حقوقی که در این زمینه فعالیت دارد مسؤولیت رسیدگی به دعواهای ملکی مانند سرقفل، تقسیم ملک و اراضی، وقف، حق ارتفاق، مشکلات ثبتی ملک و … را دارد. در صورت نیاز به بهترین وکیل ملکی، می توانید وکالت پرونده ی خود را به وکلای باتجربه و متخصص گروه وکلای دیوان سالار، بسپارید.

وکیل مالیاتی

یک وکیل حقوقی که دارای تخصص در زمینه امور مربوط به مالیات است دو وظیفه مهم را دارد دادرسی و پشتیبانی مالیاتی که باید شرکت را در مواجه با مالیات سنگین پشتیبانی کند و امور مربوط به دعواهای مالیاتی را نیز انجام دهد که حتما باید با قوانین تجارت و مالیات کشورآشنایی داشته باشد.

وکیل شرکت ها

یکی از مهم ترین بخش های هر شرکت مربوط به امور حقوقی است که یک وکیل حقوقی متخصص در امور حقوقی ادارجات این وظیفه را بر عهده میگیرد که تمامی امور مربوط به قرار داد های تجاری، ثبت شرکت ها، امور حقوقی بازرگانی شرکت ها و … را انجام دهد.

وکیل چک و سفته

این نوع از وکالت که مانند بقیه در حوزه کاری یک وکیل حقوقی است مربوط به تمامی امور مربوطه به چک وصول آن، گواهی عدم پرداخت چک و … است که حتما باید اطلاعات کافی در این زمینه را داشته باشد.

وکیل مهاجرت

وکیلی است که در امور مهاجرت کسب تابعیت، قوانین بین الملل، شرایط قانونی کشورهای دیگر قوانین شهروندی و … اطلاعات و تخصص کافی را داشته باشد تا بتواند در امور مربوطه به درستی اقدام نماید.

وکیل خانواده

وکیل خانواده، که در این زمینه بخواهد فعالیت انجام دهد باید در کلیه امور مربوط به دعواهای خانوادگی که در قالب دادگاه انجام میشود تسلط جامع و کامل داشته باشد. که معمولا تخصص های مربوط به وکیل حقوقی در این حوزه شامل طلاق توافقی، مهریه، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تقسیم ترکه، ارث و وصیت، حضانت و نگهداری کودک و … میباشد. در صورت نیاز به وکیل در هر کدام از موارد ذکر شده، می توانید با شماره تلفن 44899341-021 تماس بگیرید، تا پرونده شما را به یک وکیل متخصص و با درصد موفقیت بالا در اینگونه پرونده ها، بسپاریم.

تفاوت وکیل حقوقی با یک مشاور حقوقی

در هردو مورد هم وکیل حقوقی و مشاور حقوقی پس از گذراندن مراحلی و کاراموزی پروانه پایه یک را کسب میکنند و تنها تفاوتی که وجود دارد در مدت زمان ونحوه کاراموزی و چگونگی اخذ پروانه پایه یک میباشد.

تفاوت پرونده حقوقی با کیفری

به صورت کلی دعوا به دو قسمت حقوقی و کیفری تقسیم میشود که در ادامه به شرح تعدادی از تفاوت ها میپردازیم:

 • در جرائم کیفری شخصی مرتکب یک جرم میشود و دادگاه برای او مجازات تعیین میکند اما در پرونده های حقوقی شخص باید حقوقی که نسبت به دیگران دارد را ادا کند و دادگاه او را ملزم به انجام تکلیفش میکند.
 • برای انجام شکایت حقوقی شکایت باید در یک کاغذ مخصوص به نام دادخواست تنظیم شود ولی برای شکایت کیفری لازم نیست.
 • شکایت کیفری را باید ابتدا به دادسرا و بعد از انجام تحقیقات در کلانتری و دادسرا به دادگاه ارسال میشود اما دادخواست حقوقی را میتوان مستقیما به دادگاه ارائه داد.
 • میتوان شکایت کیفری را بدون حضور وکیل انجام داد اما شکایت حقوقی حتما باید با حضور وکیل حقوقی انجام شود.
 • برخی از پرونده های کیفری بعد از پس گرفتن شکایت نیز ممکن است ادامه داشته باشد اما در پرونده های حقوقی بعد از پس گرفتن شکایت پرونده مختومه اعلام میشود.
 • اگر در پرونده کیفری متهم در دادگاه حاضر نشود او را جلب میکنند اما در پرونده های حقوقی ممکن است با عدم حضور وی پرونده روند خود را طی کند و حق را به طرف مقابل بدهند.
 • در پرونده های حقوقی برای احضار شخص از اخطاریه و در پرونده های کیفری از احضاریه استفاده میشود.

نقش وکیل حقوقی در روند پرونده های حقوقی

به دلیل گسترده بودن موارد حقوقی و مشکلاتی که در حوزه های مختلف قانونی و حقوقی به وجود می آید و پیچیده بودن روند آنها و همچنین هزینه بر و طولانی بودن زمان لازم بهتر است از یک وکیل حقوقی بهره جویید که باعث تسریع روند و موفقیت پرونده شما میشود که انتخاب یک وکیل کار بلد نیز کمی دشوار است اما با توجه به نکته های گفته شده و همچنین با کمک از گروه وکلای دیوان سالار برای انتخاب بهترین وکیل حقوقی پایه یک دادگستری، شما میتوانید تصمیم درستی بگیرید. بنابراین برای اعطای وکالت پرونده خود در این زمینه با متخصصین گروه وکلای دیوان سالار، با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

از چه طریقی می توانیم بهترین وکیل حقوقی را انتخاب کنیم؟

انتخاب یک وکیل حقوقی خوب و متخصص تاثیر بسیاری بر روند و نتیجه پروند شما دارد ابتدا قبل از هرکاری باید رزومه و تخصص فرد را بسنجید و  در مرحله بعدی باید دید وکیل مورد نظر ایا دارای ویژگی هایی مانند منصف بودن صداقت کامل امانت داری معتمد بودن هست یا نه بهترین راه برای انتخاب وکیل مراجعه حضوری و صحبت با خود وکیل حقوقی است شما میتوانید برای اعطای وکالت به بهترین وکلای پایه یک دادگستری با دفتر گروه وکلای دیوان سالار به شماره ی 44899341-021 همواره در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
phone برای‌تماس‌کلیک‌کنید021-44899341