ملکی

وکیل دستور تخلیه در تهران✔️ |【بالاترین درصد موفقیت✔️】

دستور تخلیه | فرق دستور تخلیه با حکم تخلیه | دستور تخلیه فوری در زمان کرونا

ما در گروه وکلای دیوان سالار با تیمی متشکل از چندین وکیل دستور تخلیه متخصص و باتجربه، با کارنامه ای درخشان در کنار شما هستیم.

برای تماس جهت رزرو جلسه وکالت کلیک کنید:

☎️ 021-44899341

☎️ 0937-937-0-110 (منشی وکیل | پاسخگویی فوری 24 ساعته | تماس تلفنی + واتساپ)

برای اکثر مالک ها پیش آمده که نیاز به وکیل دستور تخلیه مستاجر پیدا کرده اند، تا بتوانند دوباره خانه خود را از یک مستاجر ناسازگار پس بگیرند. ما در گروه وکلای دیوان سالار با دارا بودن وکیل های خبره این امر را برای شما آسان کرده ایم.

لیست وکیل دستور تخلیه

وکیل محمد فرخی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

محمد فرخی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 20 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل سعید ستوده پارسا 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

سعید ستوده پارسا وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 10 سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل مرجانه فشنگچی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

عکس وکیل خانم مرجانه فشنگچی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ رتبه دو رقمی در آزمون سراسری کانون وکلای مرکز
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با رتبه دو رقمی

⚖️ بیش از15 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل حامد شاکری نیا

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل حامد شاکری نیا

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
⚖️ از موفق ترین وکلای تهران

⚖️ بیش از12 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل عادل فلاح زاده

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

عکس وکیل عادل فلاح زاده

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی

⚖️ بیش از20 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


دکتر مهرداد محمدی [بخش بین‌الملل]

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی و امور قراردادهای شرکت‌هایی چون هواپیمایی قطر و …
⚖️ داوری اختلافات قراردادی فدراسیون فوتبال ایران
⚖️ داور مرکز بین‌المللی مرکز داوری شانگهای (SHIAC)

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل امیر بهادر عامری

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 5 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل ملیحه سنگ سفیدی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق
⚖️ عضو مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل محمدرضا عطایی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ رتبه ۴۲ کانون وکلا
⚖️ مشاور حقوقي موسسه اشامهر
⚖️ مشاور حقوقي و امور قردادهاي شركت ساختماني تچرپل

⚖️کمتر از 2 سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل اصغر قنبری

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ کارآموز وکالت
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی اهر
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل فریبا رنجبر

امتیاز ⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی

⚖️ بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

تماس جهت مشاوره


 

دستور تخلیه چیست؟

به دستوری که توسط شورای حل اختلاف برای تخلیه یک مکان مسکونی که توسط مستاجر به اجاره در آمده است، و یا تصرف شده است دستور تخلیه میگویند. مالک میتواند از طریق این دستور مستاجر را از مکان مذکور بیرون براند.

حکم تخلیه چیست؟

به حکمی که توسط دادگاه برای بلند کردن اجباری مستاجر صادر میشود حکم تخلیه میگویند. این حکم در بیشتر مواقع برای مکان های اداری یا تجاری صادر میشود و فقط درمواقع ضروری میتوان حکم تخلیه منزل مسکونی را گرفت.

مشاهده
تصرف عدوانی ملک ورثه ای ✔️【تصرف ملک ورثه ای✔️】

تفاوت دستور تخلیه با حکم تخلیه

دستور تخلیه فقط برای املاک مسکونی است و توسط شورای حل اختلاف صادر میشود. نمی توان دستور تخلیه را برای مکان های تجاری یا اداری به اجرا در آورد. برای گرفتن حکم تخلیه یک مکان مسکونی ابتدا باید وکیل دستور تخلیه را از شورای حل اختلاف  دریافت کند، سپس شورای حل اختلاف آن دستور را به  مکان مستاجر ارسال می کند، و اگر مستاجر از مکان مذکور بلند نشد و اعتنایی به حکم نکرد، در این زمان میتوان حکم تخلیه را از دادگاه دریافت نمود.

فرق دستور تخلیه با حکم تحلیه

مزایای گرفتن دستور تخلیه

دستور تخلیه مزایایی نسب به حکم تخلیه دارد از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:  چون دستور تخلیه در شورای حل اختلاف رسیدگی میشود.

 • باعث سریعتر اجرا شدن
 • آن نسبت به حکم تخلیه می شود.
 • هزینه دستور تخلیه کمتر از حکم تخلیه میباشد.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن دستور تخلیه مستاجر

برای گرفتن دستور تخلیه نیاز به مدارکی میباشد تا دادگاه متوجه مالک بودن ملک شود و رای به حکم تخلیه دهد. این مدارک عبارت اند از:

 •  اصل شناسنامه و کارت ملی مالک + کپی شناسنامه و کارت ملی مالک
 •  اجاره نامه تایید شده توسط دو شاهد
 • سند مالکیت ملک
 •  فیش واریزی ودیعه

در صورتی مالک فوت شده است باید برگه احضار نامه مالیاتی و انحصار وراثت نیز در پرونده باشد.

چه اجاره نامه مورد تایید است؟

اجاره نامه بر دو نوع است یک اجاره نامه مسکونی، دو اجاره تجاری در اجاره نامه مسکونی حتما باید امضا دو شاهد، مهر مشاور املاک و کد رهگیری در اجاره نامه باشد در غیر این صورت اعتبار قانونی نخواهد داشت و باطل است. اجاره نامه تجاری هم باید در ثبت احوال تنظیم شده باشد تا جنبه قانونی پیدا کند، در غیر این صورت این اجاره نامه هم باطل است.

در خواست ابطال دستور تخلیه

زمانی که شواهد و مدارک کافی توسط مالک ملک ارایه نشود مستاجر میتواند درخواست ابطال کند تا شورای حل اختلاف حکم را لغو و یا به تعلیغ در آورد.

وظایف وکیل برای گرفتن دستور تخلیه چیست؟

وکیل ها وظیفه رسیدگی به امور دادگاهی موکل خود را دارند، تا در سریع ترین زمان ممکن بتوانند حکم را گرفته و به اجرا بگذارند. یکی از وظایف وکیل ها گرفتن دستور تخلیه مستاجر است. در برخی از مواقع پیش می آید که مستاجر در وقت اتمام قرارداد ناسازگاری میکند و ملک را تحویل مالک نمی دهند، این موقع است که وکیل دستور تخلیه مستاجر را میگیرد و به اجرا در میاورد.

نحوه اجرای دستور تخلیه

ابتدا وکیل دستور تخلیه را از شورای حل اختلاف گرفته و به مالک میدهد، یا دستور تخلیه به مالک ارسال میشود، سپس شورای حل اختلاف نسخه دوم( نسخه نوشته شده برای مستاجر) را به مکان مستاجر ارسال می نماید. مستاجر موظف است بعد از ده روز مکان را به مالک تحویل دهد. اگر مستاجر مکان را تحویل ندهد این دستور تا سه بار به مستاجر ارسال میشود، در صورت که مستاجر به دستور امتناعی نکرد پرونده به دادگاه برای صدور حکم تخلیه ارسال میکنند.

چه زمانی میتوان از طریق وکیل دستور تخلیه را گرفت

زمانی که مستاجر ملک را به فرد دیگری بدون اطلاع مالک اجاره داد باشد، یا اجاره بهای خود را به مدت سه ماه وایز نکرده باشد، بعد از اتمام قرارداد هنوز در محل سکونت داشته باشد و یا ملک را تغییر کاربری داده باشد، در این گونه مواقع میتواند توسط وکیل دستور تخلیه را به اجرا درآورد.

مشاهده
فروش ملک مشاع بدون اجازه شریک + [شرایط و مراحل]

شماره وکیل دستور تخلیه

نحوه اعتراض به دستور تخلیه توسط مستاجر

نحوه اجرای دستور به این شرح است، زمانی که دستور صادر شد و دستور به مالک و مستاجر ابلاغ شد، مستاجر فرصت دارد تا ده روز اعتراض کند. اگر اعتراض وارد بود پرونده دوباره به جریان می افتد ولی اگر اعتراض وارد نبود و دادگاه پذیرش نشد، اعتراض رد شده و حکم اول اجرایی می شود.

نحوه به تعلیق در آوردن دستور تخلیه توسط مستاجر؟

در صورتی که محل تحصیل یکی از فرزندان مستاجر در نزدیکی ملک باشد دادگاه این فرصت را مستاجر می دهد که دستور حدودا یک ماه حکم معلق بماند و بعد از یک ماه حکم توسط وکیل دستور تخلیه را به اجرا در آورد.

نحوه لغو دستور تخلیه

همان طور که در بالا ذکر شد مستاجر ده روز فرصت اعتراض دارد که اگر وارد بود به صورت موقت دستور تخلیه به تعلیق در می آید و اگر مالک نتواند یا به هر دلیلی مشکلی پیش آید و مدارک کافی به دادگاه ارائه نکند، حکم تخلیه لغو میشود اما پرونده در دادگاه باز میماند.

خلع ید چیست؟

خلع ید به معنای بیرون انداختن فرد یا گروهی که بدون اجازه مالک مکان را غضب و تصرف کرده اند که در این مواقع که در این مواقع وکیل تخلیه با ارایه مدارک به دادگاه حکم خلع ید را گرفته و در صورتی که غاضبان همچنان در مکان مورد نظر باشند می تواند از طریق مراجع اتنظامی افراد را بیرون اندازد.

زمان اعتراض به دستور تخلیه چقدر است؟

زمان اعتراض حداکثر تا ده روز توسط مستاجر میباشد. اما اگر برای مستاجر مشکلاتی همچون فوت همسر یا فرزندان، بیمار شدن خود یا یکی از خویشاوندان درجه یک پیش آید، با ارائه مدارک به دادگاه این فرصت را دارد تا حداکثر سی روز اعتراض کند.

دستور تخلیه فوری

در این مرحله مالک میتواند از طریق وکیل دستور تخلیه را در کمتر از ده روز بگیرد. و این دستور را به اجرا در آورد. مستاجر نیز وظیفه دارد تا ده روز بعد از صادر شدن دستور، ملک را به مالک تحویل دهد.

ودیعه بعد از گرفتن حکم تخلیه

مالک موظف است بعد از اجرای حکم، دیعه را به صورت تمام و کمال به مستاجر بدهد، اما مالک فقط تنها مقداری از ودیعه را میتواند بابت پول شارژ ساختمان، قبض آب، قبض برق، قبض گاز را میتواند نگه دارد و باید مابقی آن را به مستاجر برگرداند. اگر مستاجر خسارتی به ملک وارد کرده باشد در صورت توافق مستاجر و مالک، میتواند مبلغی را از بابت خصارات از و دیعه کسر نماید در غیر این صورت از طریق شکایتی دیگر که توسط مالک انجام میشود، می تواند پول خصارات وارد شده را بگیرد.

هزینه دادرسی دستور تخلیه

نمی توان هزینه دقیق برای دادرسی اعلام کرد چون متناسب با متراژ خانه و قیمت خانه هزینه دادرسی اعلام میشود، کارشناسان دادرسی بعد از مطالعه سند خانه و برآورد قیمت منزل، هزینه دادرسی را به دادگاه مربوطه اعلام کرده و دادگاه هزینه را به مالک یا وکیل مالک اعلام میکند.

مشاهده
روش ها و راه های فسخ اجاره

عدول از دستور تخلیه

عدول از دستور تخلیه به معنای پشیمانی از دستور تخلیه میباشد. در واقع زمانی که مالک ملک از دستور تخلیه پشیمان شود درخواست عدول را به شورای حل اختلاف می دهد تا و شورای حل اختلاف نیز این دستور را لغو می نماید.

حکم تخلیه در در زمان کرونا

در زمان کرونا با توجه به قانون مصوب شده، توسط ستاد ملی کرونا، مستاجر با توافق مالک میتواند تا یک سال دیگر هم در آن مکان اجاره شده با اضافه کردن اجاره بهای پانزده درصد الی بیست درصد قرارداد را تمدید کند. در غیر این صورت میتوان مستاجر سه ماه فرصت دارد تا مکان مذکور را تخلیه نماید و به مکانی دیگر نقل مکان کند.

حکم تخلیه فوری در زمان کرونا

باتوحه به شرایط کرونایی کشور و اعلام ستاد کرونا همچنین بسته شدن بسیاری از کسب کارها تحت هیچ شرایطی حکم تخلیه فوری صادر نمی شود. تمامی حکم های تخلیه ده روز فرصت اعتراض دارند و حداکثر مستاجر تا سی روز فرصت دارد تا مکان را به مالک تحویل دهد. در زمان کرونا تمامی حکم تخلیه از طریق شورای حل اختلاف صادر میشود.

حکم تخلیه فوری در زمان کرونا

چگونه وکیل دستور تخلیه خوب پیدا کنیم

ما در گروه دیوان سالار با دارا بودن وکیل های با سابقه در زمینه گرفتن دستور تخلیه از شورای حل اختلاف یا دادگاه حقوقی کشور این امر برای شما آسان کرده ایم. برای گرفتن وکیل دستور تخلیه با ما تماس حاصل نمایید.

هزینه اخذ وکیل برای گرفتن دستور تخلیه چقدر است؟

نمی توان هزینه دقیقی اعلام کرد اما هزینه اخذ وکیل برای گرفتن دستور تخلیه متناسب با متراژ خانه و ودیعه گرفته شده و… میباشد، که متناسب با شرایط ذکر شده هزینه محاسبه و اعلام میشود.

نتیجه گیری

در مواقعی که مالک خواستار بلند شدن مستاجر از ملک خودرا داشته باشد و مستاجر ناسازگاری کند مالک میتواند از طریق وکیل دستور تخلیه مستاجر را بگیرد و آن را به اجرا در بیاورد تا مستاجر را از ملک بیرون کند. اگر مستاجر بیرون نرفت وکیل میتواند این کار را با گرفتن حکم خلع ید انجام دهد. در گروه وکلای دیوان سالار با وکیل مجرب و با سابقه گرفتن حکم دستور تخلیه مستاجر را برای شما راحت و آسان کرده ایم است.

به این مطلب امتیاز دهید!

4.25

اگر هنوز سوالی از وکیل دستور تخلیه دارید در کامنت ها بپرسید. کارشناسان در کمترین زمان پاسخ خواهند داد.

امتیاز کاربران: 4.78 ( 4 رای)

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

 1. سلام می خواهم مستاجر را بیرون کنم مهلتش تمام شده ولی تخلیه نمی کند کرایه هم نمی دهد. چکار کنم؟ میشه واسم دادخواست دستور تخلیه تنظیم کنین؟ هزینش چقدره؟

  1. سلام. وقت بخیر. بله مانعی نیست. هزینه تنطیم لایحه دستور تخلیه حدود ۵۰۰ هزار تومان است.

 2. با سلام و احترام مستاجر خانه ای با اجاره ماهیانه 2 میلیون تومان و مبلغ قرض الحسنه 50 میلیون تومان آبان ماه 1400 به رحمت خدا رفتند. مقدار جزیی اسباب و اثاثیه کم ارزش در منزل باقی مانده بعلاوه اینکه وراث مرحوم مشخص نیستند با توجه به اینکه سالخورده و تنها بودند. میخواهیم خانه را تخلیه کنیم به نحوی که وراث احتمالی مدعی خسارت بابت گم شدن اجناس مستاجر مرحوم یا پول پیش تحویل داده شده با کسر اجاره عقب افتاده نشوند. تا کنون یک گزارش کلانتری هم از فوت مستاجر گرفته شده است تا نیاز به دادخواست تامین دلیل نباشد. لطفا علاوه بر قیمت پیشنهادی و تخمین زمان انجام کار اگر راه میانبری در نظر دارید بیان کنید. با تشکر

  1. سلام وقت بخیر. با نوجه به کرونا زمان دقیقی نمیتوان اعلام کرد. اما به طور کلی این زمان میتواند بین ۲ هفته تا چند ماه زمان ببرد. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل