وکیل

وکیل قاضی بازنشسته در تهران⭐ + [شماره و آدرس]

برای اعطای وکالت به وکیل قاضی بازنشسته تماس بگیرید: 44899341-021

در صورتی که تنها نیاز به مشاوره دارید، سوال خود را در کامنت های انتهای این صفحه بپرسید. مشاورین حقوقی ما در کوتاه‌ترین زمان به سوالات شما پاسخ می‌دهند.


وکیل قاضی بازنشسته

قاضی بازنشسته وکیل با توجه به اینکه اشراف بسیار زیادی به قوانین دارد و اینکه پرونده‌های بسیار زیادی را در زمان قضاوت خود دیده است، در بسیاری از پرونده‌ها احتمال موفقیت بسیار بالاتری نسبت به سایر وکلا دارد. همچنین یک وکیل قاضی بازنشسته، با تجربه فراوانی که دارد می‌تواند سرنوشت پرونده را به نفع خود تغییر دهد.

ما در گروه وکلای دیوان سالار با تیمی متشکل از چندین وکیل قاضی بازنشسته باسابقه، با کارنامه ای درخشان در کنار شما هستیم.

برای تماس جهت رزرو جلسه وکالت کلیک کنید:

☎️ 021-44899341

☎️ 0937-937-0-110 (منشی وکیل – 24 ساعته)

نمونه پرونده های شاخص وکلای دیوان سالار

⭐️ پرونده دستور فروش ملکی به ارزش ۳۸ میلیارد تومان

⭐️ پرونده ملکی ۴۰ هکتاری در شهریار

⭐️ پرونده اختلاف در تهاتر ملکی به ارزش ۲۴ میلیارد تومان

⭐️ پرونده زمین‌خواری ملکی در دماوند به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان که منجر به محکومیت زمین‌خواران و بازپس‌گیری املاک شد.

⭐️ پرونده ملکی که طرف مقابل موکل ستاد اجرایی فرمان امام بود. این پرونده به نفع موکل به اتمام رسید.

⭐️ پرونده شکایت مشارکت در ساخت در تهران

⭐️ بیش از ۲۰ پرونده الزام به تنظیم سند رسمی

⭐️ پرونده سرقت گوشی با ۶۸ شاکی خصوصی که برای موکل منع تعقیب صادر شد و تبرئه شد.

⭐️ پرونده آتش زدن دختر جوان توسط نامزد او که ویدیوی آن در شبکه های اجتماعی جنجالی شد.

⭐️ پرونده کلاهبرداری و جعل ۱۰ میلیارد تومانی که منجر به محکومیت کلاهبرداران و دریافت خسارت از آن ها برای موکلین شاکی این پرونده شد.

⭐️ پرونده سرقت از یک نهاد دولتی که موکل به رد مال ۱۶ میلیارد تومانی محکوم شده بود اما با تلاش های وکیل وی تبرئه شد.

⭐️ پرونده دستگیری باند تولید مواد مخدر که از آشپرخانه ساخت مواد مخدر ۴۰۰ کیلوگرم شیشه کشف شد.

⭐️ پرونده سرقت از منزل که سارقین پس از ورود به منزل و جمع آوری مقداری طلا، متاسفانه به موکل خانم تجاوز کردند. این پرونده نیز با موفقیت موکل به پایان رسید.

⭐️ پرونده رابطه نامشروع و خیانت همسر، که در این پرونده خانم که همسر موکل ما بود با مردی دیگر رابطه برقرار کرده بود. این پرونده با موفقیت موکل ما که شاکی بود به پایان رسید.

⭐️ پرونده سرقت مسلحانه از یک طلا فروشی با رد مال ۵ میلیارد تومانی که در انتها وکیل توانست موکل را از کلیه اتهامات تبرئه نماید.

⭐️ پرونده قتل شوهر با سم توسط همسر

⭐️ پرونده قتل دختر جوان که متهم پس از رابطه جنسی با دختر خانم وی را به قتل رساند و جنازه وی را در اطراف تهران مدفون نمود.

⭐️ پرونده سرقت مسلحانه در کرج که موکل ما شاکی بود و وکیل توانست خسارت را از سارقین برای موکل بگیرد.

⭐️ پرونده سرقت مسلحانه منزل در شهرری توسط سارقین سابقه دار

⭐️ پرونده آدم ربایی مسلحانه و تجاوز به یک خانم که خانم موکل ما بودند و در نهایت پرونده با موفقیت به نفع موکل به سرانجام رسید.

مشاهده
لیست وکیل در تهران

⭐️ پرونده قتل که موکل با اتهام قتل با چاقو و سوزاندن جنازه روبرو بود.

⭐️ پرونده سرقت از منزل با رد مال ۳ میلیارد تومانی که منجر به محکومیت متهم و دریافت خسارت برای شاکی از سوی وکیل سرقت شد.

⭐️ پرونده جعل سند و فروش مال غیر که منجر به محکومیت متهم و دریافت خسارت برای موکل شد.

⭐️ پرونده زمین خواری در استان البرز به ارزش ۳۵۰ میلیارد تومان

⭐️ پرونده رابطه نامشروع و اتهام زنای محصنه در سعادت آباد تهران که منجر به رفع اتهام و تبرئه موکل گردید.

⭐️ پرونده تولید، توزیع و حمل ۱۵۰ لیتر مشروبات الکلی در دادگاه انقلاب که منجر به موفقیت در پرونده شده و حداقل مجازات ممکن (شلاق تعزیری که نهایتا به جزای نقدی تبدیل شد) برای متهم صادر شد.

⭐️ پرونده قطع دست پسر جوان با شمشیر توسط اراذل و اوباش در یکی از پارک های تهران

و…

ویدیوی زیر مربوط به یکی از پرونده‌های رسانه ای گروه وکلای دیوان سالار است که متاسفانه اراذل و اوباش در یکی از پارک های تهران دست پسر جوان را با شمشیر قطع کرده بودند.

این ویدیو دارای صحنه‌های دلخراش می‌باشد.

طبق آمار نشان داده شده سالانه حدود 3600 نفر قضات بازنشسته، قضات جوانی که چند سال کار قضاوت کرده اند اما خود را بازخرید می کنند و دیگر اشخاص در راس کار بدون آزمون طبق ماده 8 اصلاحی 1373 لایحه قانونی استقلال کانون وکلا، درخواست پروانه وکالت می کنند و آن را دریافت می کنند. این تغییر شغل از قضاوت به وکالت نیز دلایل مختلفی مانند اینکه امنیت جانی ندارند و یا از لحاظ مالی راضی نیستند. کانون وکلای دادگستری نیز نمی تواند مانع از درخواست آن ها و دریافت پروانه وکالت توسط آن ها شوند. چرا که اگر بخواهند مانع شوند، قضات بازنشسته می توانند با شکایت به دادگاه عالی انتظامی قضات، پروانه وکالت خود را دریافت کنند زیرا در ماده 8 قوانینی وجود دارد که طبق آن، این اشخاص می توانند پروانه وکالت دریافت کنند و وکیل قاضی بازنشسته شوند. این کار عرصه را برای جوانانی که سال ها زحمت می کشند تا در این آزمون شرکت کنند و قبول شوند بسیار تنگ کرده است و سالانه ظرفیت پذیرش وکیل از طریق آزمون بسیار محدود است.

چرا مردم ترجیح می دهند که یک وکیل قاضی بازنشسته را برای پرونده های خود انتخاب کنند؟

مردم عادی برای سپردن وکالت پرونده های خود، ترجیح می دهند پرونده خود را به وکیل قاضی بازنشسته بسپارند، زیرا تصور می کنند وکیل قاضی بازنشسته نفوذ بسیار زیادتری دارد. البته نمی‌شود هم منکر آن شد. زیرا شخصی که قاضی بوده و بازنشسته شده، سال ها سابقه کار در قوه قضاییه داشته و قوانین را خیلی بهتر می داند و با مسائل حقوقی و دادگاه ها آشنایی زیادی دارد و همچنین با پرونده های مختلف هر روزه سر و کار داشته و تجربه بالایی دارد. بنابراین می تواند کار وکالت را با کیفیت بهتری انجام دهد. گفتنی ست اگر قضات را از لحاظ مال و معنوی تامین کنند، قضات به مشاغل دیگر فکر نمی کنند و در همان جایگاه می مانند. همچنین برخی از افراد تصور می کنند وکیل قاضی بازنشسته به دلیل اینکه سابقه کار در قوه قضاییه داشته و بواسطه ی دوستان و همکارانی که دارد، نفوذ نیز دارند. حقیقت این است که نمی‌شود منکر این مسئله شد و در برخی موارد چنین موضوعی دیده می‌شود. اما به این نکته هم باید توجه داشت که برخی قضات بعد از اینکه وکیل قاضی بازنشسته می‌شود، با همکاران خود یعنی دیگر قضات رابطه ی خوبی ندارند. حال ممکن است بخاطر رقابت باشد و یا حسادت. با تمام این تفاسیر نمی‌توان گفت که هر فردی که وکیل قاضی بازنشسته شده بنابراین رانت خواری می کند و یا در دادگستری نفوذ دارد. اما قطعا یک وکیل قاضی سابق [قاضی بازنشسته] می‌تواند نقش مهمی در موفقیت پرونده علی الخصوص در پرونده‌های بزرگ داشته باشد.

وکیل قاضی سابق [قاضی بازنشسته] می‌تواند نقش مهمی در موفقیت پرونده علی الخصوص در پرونده‌های بزرگ داشته باشد.

قاضی کیست؟

بهترین قاضی خداست. قاضی باید عادل باشد و همواره باید به دنبال حق و عدالت باشد. قاضی کسی ست که به تنهایی یا به عنوان عضوی از هیئت قضات، ریاست دادگاه و مدیریت آن را به عهده دارد و به قضاوت می پردازد. قاضی در دعوی شخص بی طرفی است، که در دادگاه علنی رای خود را صادر می کند. قاضی در صورت امکان طرفین دعوی را به صلح و سازش دعوت می کند اما در صورت نیاز مطابق قوانین موجود در دادگاه ها و جمهوری اسلامی، رای صادر می کند.

مشاهده
وکیل در شهرک غرب

نحوه انتخاب قاضی در ایران و دیگر کشورها:

در کشورهای دیگر انتخاب قاضی از بین کسانی است که به اندازه ده الی پانزده سال سابقه وکالت داشته اند، زیرا سابقه وکالت، تجربه ای را به قاضی می دهد تا قاضی بتواند به بهترین شکل ممکن قضاوت کند. بنابراین دیگر قضات نمی توانند بعد از بازنشستگی در قضاوت به وکالت روی بیاورند. اما در ایران از طریق آزمون، قضات را می گیرند که تازه کار هستند و تجربه و علم آنچنانی ندارند، که این خود، ضعف محسوب می‌شود. و تازه قضات بعد از بازنشستگی به وکالت روی می آورند. که هم یک حقوق بازنشستگی ثابت دریافت می کنند که حقوقشان نیز در سطح خوبی است و همچنین بعد از بازنشستگی نیز بوسیله وکالت کسب درآمد می کنند.

ماده 8 اصلاحی 1373 لایحه قانونی استقلال کانون وکلا:

طبق این قانون، به یکسری از افراد اجازه داده می‌شود تا بدون آزمون، پروانه وکالت را دریافت کنند. کسانی که ده سال متوالی و یا پانزده سال متناوب در قوه قضاییه کار کرده باشند و دارای سابقه باشند و حداقل پنج سال سابقه کار در دادگاه را داشته باشند به شرط اینکه از طرف دادگاه عالی انتظامی قضات، سلب صلاحیت نشده باشد. افرادی که لیسانس دارند و دارای پنج سال سابقه کار در خدمات قضایی داشته باشند و از طرف دادگاه عالی انتظامی قضات، سلب صلاحیت نشده باشد. نمایندگان مجلس شورای اسلامی که دارای مدرک لیسانس باشند و یا تحصیلات سطوح عالیه از حوزه علمیه قم و دارای پنج سال سابقه قضایی در محاکم باشند. کسانیکه دارای مدرک لیسانس حقوق و یا تحصیلات سطوح عالیه از حوزه علمیه قم باشند و دارای حداقل پنج سال سابقه کار متوالی باشند و یا ده سال سابقه کار متناوب در دستگاه های دولتی. که بعد از داشتن این شرایط بدون در نظر گرفتن سن وانجام نصف مدت زمان کارآموزی، بعد از سی سال خدمت در این نهاد بازنشسته خواهد شد.

در چه صورت می توان از وکیل شدن قاضی بازنشسته جلوگیری کرد؟

امروزه تعداد زیادی از قضات بازنشسته و قضات جوان طبق ماده 8 اصلاحی تصمیم به گرفتن پروانه وکالت می کنند. وقتی روی تابلو وکالتشان می نویسند، وکیل قاضی بازنشسته، ناخوداگاه اطمینانی در موکلان ایجاد می کند که این شخص می تواند در پرونده بخاطر ارتباطاتش در سیستم قضایی با درصد موفقیت بالایی به نتیجه دلخواه برسد. که این مورد برای همه صدق نمی کند و اگر با دقت قضات بازنشسته سنجیده شوند، اتفاقا کمک بسیار زیادی به جامعه می کنند. حال اگر قوه قضاییه شرایطی مطلوب را برای قضات با سابقه و علاقه مند که در کار خود نیز تبحر دارند فراهم کند، تا قضات در دستگاه قضایی بمانند و به کار خود ادامه دهند. زیرا جذب افراد متخصص برای قضاوت نیز به آسانی نیست. اما با این وجود، وجود وکلا از قضات بازنشسته در کانون وکلا، می تواند در عدالت و در مقابل برخی از قضات کم تجربه کمک بسیاری کند.

مشاهده
بهترین موسسه حقوقی تهران کجاست؟

مزایای وکیل قاضی بازنشسته:

گفتنی است که تشخیص اینکه کسانیکه از طریق آزمون، پروانه وکالت را دریافت می کنند، آیا از لحاظ علمی توانایی قضاوت را دارند یا خیر بسیار دشوار است. بنابراین اگر با دقت انتخاب نشوند، زندگی هزاران نفر در خطر است و ممکن است با تشخیص نادرست و یک رای اشتباه، زندگی شخصی از این رو به آن رو شود! بنابراین یک شخص عادی برای وکیل شدن باید ابتدا لیسانس و یا مدارج بالاتر در رشته حقوق را دریافت کند، در اینصورت اندکی اطلاعات حقوقی دارد ولی برای وکیل شدن راه بسیار است. سپس باید در آزمون وکالت شرکت کند، که قبولی در این آزمون کار آسوده و راحتی نیست. حال کسی که در این آزمون پذیرفته می‌شود باید به مدت هجده ماه کارآموزی را بگذراند. مشاهد کردید که چقدر راه طولانی ست برای پخته شدن در این مسیر. اما برای یک قاضی بازنشسته شرایط اینگونه نیست و ایشان به مدت 30 سال در این حوزه فعالیت مستمر داشته و تجربه ی فراوانی دارد. بنابراین وکیل قاضی بازنشسته از این جریانات معاف است. در مورد قضاتی که پروانه وکالت دریافت می کنند همواره این شائبه وجود دارد که ممکن است رانت خواری اتفاق بیفتد. اما برای این هم راه حل وجود دارد و آن هم این است که قضاتی که می خواهند به وکالت روی بیاورند، توسط نهادهای نظارتی همانند حفاظت اطلاعات قوه قضاییه مورد ارزشیابی قرار بگیرند و دقت های لازم را انجام دهند تا قضات خوب و دانشمند، جذب کانون وکلا شوند.

چگونه پرونده خود را به وکیل قاضی بازنشسته بسپاریم؟

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم، وکیل قاضی بازنشسته نسبت به وکلای دیگر خواهان بسیار زیادی دارند که پرونده ها به آن ها سپرده شود. زیرا وکیل قاضی بازنشسته چندین سال سابقه خدمت در حوزه ی قضاوت داشته و پرونده های زیادی با موضوعات مختلف دیده است. به همین دلیل بسیار با تجربه است و با دادگستری و قوه قضاییه آشنایی فراوانی دارد. وجود قضات با تجربه و خوب در کانون وکلا می تواند به جامعه کمک بسیار زیادی کند وعدالت به خوبی برقرار شود. همچنین گاهی ممکن است به قضات جوان و کم تجربه که ممکن است مانند هر انسان دیگری مرتکب اشتباه در صدور رای شوند، کمک شایانی کنند. حال برای سپردن وکالت پرونده های خود به وکیل قاضی بازنشسته، می توانید با گروه وکلای دیوان سالار تماس بگیرید.

بهترین وکیل قاضی بازنشسته چه کسی است؟

بهترین قاضی بازنشسته، شخصی ست که در طول خدمت خود در قضاوت هیچ گونه اقدام ناشایستی انجام نداده باشد و سلب صلاحیت نشده باشد و به نحو احسن، خدمت خود را تمام کرده باشد. که یکی از شرایط وکیل قاضی بازنشسته شدن نیز همین است که به هیچ دلیلی اعم از رشوه گرفتن و یا موارد غیرقانونی سلب صلاحیت نشده باشد. حال یک قاضی بازنشسته، بعد از اتمام خدمت خود می تواند بهترین وکیل قاضی بازنشسته بواسطه سابقه کاری فراوانی که در قوه قضاییه داشته و با دادگاه آشنایی دارد، بخاطر تسلط کاملی که بر قوانین دارد باشد. حال برای سپردن وکالت پرونده خود به وکیل قاضی بازنشسته با شماره های گروه دیوان سالار تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید!

اگر سوال حقوقی دارید در کامنت‌ها بپرسید. کارشناسان حقوقی به سرعت پاسخ می‌دهند.

امتیاز کاربران: 4.78 ( 14 رای)

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. سپاس فراوان از شما. دستتان را می‌بوسم. پرونده ای که هیچ وکیلی قدرت انجام آن را نداشت حاج آقا وکالت را پذیرفتند و حق و حقوق بنده را برگرداندند. من هم پیشنهاد می‌کنم به موکلین دیگرتان به جای استفاده از وکلای کم تجربه برای پرونده‌های بزرگ حتما از وکیل قاضی بازنشسته استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس بگیرید (44899341-021)
error:

پرونده خود را به وکیل متخصص بسپارید!

گروه وکلای دیوان سالار | وکالت تخصصی

به وکیل متخصص

      نیاز دارید؟