کیفری

تخفیف مجازات مواد مخدر ✔️【وکالت تخصصی مواد مخدر✔️】

موارد تخفیف مجازات مواد مخدر | تخفیف مجازات حمل مواد مخدر | قانون تخفیف مجازات مواد مخدر

ما در گروه وکلای دیوان سالار با تیمی متشکل از چندین وکیل مواد مخدر متخصص و باتجربه، با کارنامه ای درخشان در کنار شما هستیم.

برای تماس جهت رزرو جلسه وکالت کلیک کنید:

☎️ 021-44899341

☎️ 0937-937-0-110 (منشی وکیل | پاسخگویی فوری 24 ساعته)

“صفر تا 100” گرفتن تخفیف مجازات مواد مخدر✔️

جرایم مربوط به مواد مخدر متاسفانه تعداد زیادی از پرونده های موجود در دادگاهها را به خود اختصاص داده است. برای اینکه بتوانید به تخفیف مجازات مواد مخدر دست پیدا کنید حتما نیاز به کمک یک وکیل متبحر خواهید داشت. مجازاتهایی که برای این دسته از جرائم در نظر گرفته شده است، معمولا طولانی مدت و سنگین خواهد بود.

در کشور ما، حمل و جابه‌جایی، خرید و فروش مواد مخدر، ساخت و تولید مواد مخدر، همگی جرم محسوب شده و مستحق مجازات می باشد. حالا در این میان پرونده هایی هم وجود دارند که به دلایل مختلف ممکن است اتهاماتی بیشتر از واقعیت به متهم وارد شده باشد. این پرونده ها احتیاج به یک وکیل خوب دارند تا بتواند تخفیف مجازات مواد مخدر را برای موکل به دنبال دفاعیات خودش به همراه داشته باشد.

ما در این مقاله قرار است به چگونگی گرفتن تخفیف مجازات مواد مخدر بپردازیم اما قبل از آن باید با مصادیق آنها بیشتر آشنا شویم.

برای مشاهده لیست وکیل تخفیف مجازات مواد مخدر به انتهای مقاله مراجعه کنید.

نمونه پرونده های شاخص دیوان سالار

⭐️ پرونده دستگیری باند تولید مواد مخدر که از آشپرخانه ساخت مواد مخدر ۴۰۰ کیلوگرم شیشه کشف شد.

⭐️ پرونده تولید، توزیع و حمل ۱۵۰ لیتر مشروبات الکلی در دادگاه انقلاب که منجر به موفقیت در پرونده شده و حداقل مجازات ممکن (شلاق تعزیری که نهایتا به جزای نقدی تبدیل شد) برای متهم صادر شد.

جرایمی که به مواد مخدر مربوط می شوند

جرائمی که در دامنه مواد مخدر طبقه بندی می شوند عبارتند از:

 • وارد کردن مواد مخدر و روان گردان از خارج به داخل کشور با هر وسیله ای.
 • صادر کردن مواد مخدر و روان گردان به خارج از کشور
 • انتقال مواد مخدر از یک نقطه به نقطه دیگر مانند پست کردن
 • جابه جایی مواد مخدر و یا روانگردان حتی اگر مقصد نهایی کشور دیگری باشد(ترانزیت مواد مخدر)
 • تولید مواد مخدر و روانگردان(شامل کشت گیاهان و یا ساخت شیمیایی در لابراتوارها)
 • حمل مواد مخدر و روانگردان به وسیله شخص از نقطه ای به نقطه دیگر
 •  نگهداری مواد مخدر در هر مکانی
 • جرم پنهان کردن مواد مخدر و روانگردان از دید دیگران به هر منظوری
 • خرید مواد مخدر و روانگردان هم جرم است (البته فرد باید در کمال آگاهی بداند که در قبال پولی که می‌پردازد مواد مخدر خریداری کرده است)
 • فروش مواد مخدر و روانگردان به دیگری در قبال پولی که می گیرد
 • در معرض فروش قرار دادن مواد مخدر.(مرحله ای بین نگهداری و فروش مواد مخدر)
 • توزیع مواد مخدر و روانگردان (توزیع یعنی در قبل مواد مخدر، شخص پولی دریافت نمی کند.)
 •  وارد کردن مواد مخدر به کمپ های اعتیاد و یا هر مکانی که در آنجا معتادین مستقر هستند. مثل زندان و بازداشتگاه
 • استعمال مواد مخدر و اعتیاد به آن

گروه وکلای دیوان سالار با تیمی از چندین وکیل متخصص تخفیف مجازات مواد مخدر با سال‌ها تجربه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد. با توجه به اینکه در گروه وکلای دیوان سالار وکالت تخصصی توسط وکلای پایه یک دادگستری انجام می‌شود، درصد موفقیت در این مجموعه بسیار بالاست، چرا که وکالت هر پرونده را وکیلی می‌پذیرد که چندین سال تجربه در آن زمینه داشته و پرونده های موفق و مشابه در زمینه پرونده موکل را دارد. همین امر باعث شده تا کیفیت وکالت و درصد موفقیت پرونده ها در گروه وکلای دیوان سالار نسبت به مجموعه های دیگر بسیار بالاتر باشد. به طوری که تیم ارز دیجیتال دیوان سالار در بیش از 45 پرونده، بیش از ۹۵ درصد موفقیت داشته است.
مشاهده
وکیل سرقت مسلحانه {⚖️وکالت تخصصی}

مجازاتی که در ارتباط با مواد مخدر قانونگذار در نظر گرفته است

با توجه به نوع جرمی که اتفاق افتاده است قانونگذار مجازات های مختلفی را در رابطه با مواد مخدر در نظر گرفته است.
از جریمه نقدی تا ضربات شلاق و حبس و زندان و اعدام. مجازات معتادین هم با توجه به اینکه اعتیاد خود را ترک نکنند و یا استعمال برای اولین بار داشته اند و یا متهاجر باشند متفاوت است.

با توجه به وسعت مصادیق جرم در رابطه با مواد مخدر، می توانیم بگوییم که در بسیاری از موارد هم ممکن است اتهامات وارده بسیار بیشتر از آنچه روی داده است، بوده و به همین دلیل است که باید یک وکیل تمام تلاش خود را بکند تا تخفیف مجازات مواد مخدر را برای موکل خود بدست آورد.


عواملی که می تواند منجر به تخفیف در مجازات شوند

در آیین دادرسی کیفری آنچه که حرف اول را می زند، اثبات جرم با ارائه ادله کافی است. همچنین برای بسیاری از جرائم هم تخفیف در نظر گرفته شده است. حتی می توان مجازات را تغییر داد و به نحوی که برای متهم مناسب تر است، آن را عملی کرد.
از جمله عواملی که می تواند مجازات ها را تخفیف دهد عبارتند از:

 • گذشت کردن شاکی خصوصی و یا مدعی
 •  همکاری متهم در شناخت بقیه مجرمان یا بدست آوردن ادله بیشتر توسط دادگاه و کشف اشیاء ارتکاب جرم
 •  متهم خود را قبل از هر گونه تعقیبی معرفی نماید
 •  اظهار پشیمانی متهم، نداشتن سوء سابقه، کهولت متهم و یا داشتن بیماری های خاص
 • تلاش متهم برای کم کردن اثرات جرمی که مرتکب شده است
 •  کم بودن و جزئی بودن اثرات جرم اتفاق افتاده و نتایج حاصل از آن
 •  معاونت در وقوع جرم و یا مداخله ضعیف در آن

تخفیف مجازات مواد مخدر چگونه می تواند حاصل شود؟

همانطور که در قسمت های قبل هم گفتیم مجرمین حوزه مواد مخدر همگی از نظر مجازات در یک رده قرار نمی گیرند.
برخی موارد وجود دارند که می توان برای تخفیف مجازات مواد مخدر روی آنها حساب باز کرد. مثلا عذر خانوادگی و عذر همکاری و عذر اعانت تخفیف هایی هم که برای متهمین در حوزه مواد مخدر در نظر گرفته می شود می تواند در تخفیف احکام حبس ابد (15 سال تخفیف)، پیشنهاد تخفیف در مجازات اعدام، نصف شدن مجازات فرد یا افراد متهم به دلیل همکاری با نیروی انتظامی و سازمانهای مربوطه، باشد.

درست کردن پاپوش برای افراد با مواد مخدر

افراد زیادی هستند که به دلیل کینه و دشمنی با فرد دیگری دست به درست کردن پاپوش برای او می زنند. معمولا این افراد چون نمی توانند به شکل مستقیم با فرد رودر رو شوند، دشمنی خود را به این شکل نشان می دهند و متاسفانه پرونده هایی از این دست هم کم نیستند.

زننده ترین و بدترین شکل پاپوش درست کردن، با مواد مخدر می تواند باشد. کسی که متاسفانه به این طریق در مظان اتهام قرار گرفته است، حتما باید روند بررسی مراحل پرونده خود را به دست وکلا بسپارد.

مشاهده
اعتراض به حکم قطعی کیفری + [شرایط و چگونگی]

اثبات اینکه اتهام وارده یک پاپوش است، نیاز به تبحر خاصی دارد. بسیاری از افراد که متهم به جرایمی مانند سرقت و مواد مخدر می شوند، در اولین دفاع خود صحبت از پاپوش درست کردن افراد دیگر را می زنند اما حتما باید برای گفته خود ادله محکمه پسند ارائه دهند.

تخفیف مجازات مواد مخدر

مثلا اگر متهم می داند که چه کسی پاپوش برای او درست کرده است حتما باید آن شخص را به دادگاه معرفی کرده و نام او را بر زبان بیاورد و همچنین علت خصومت شخصی وی را نیز بیان کند.

درست کردن پاپوش برای افراد در صورتی که اثبات شود، معادل افترای عملی است و جرم تلقی می شود. فردی که برای او پاپوش درست کرده اند می تواند اعاده حیثیت نماید.

شرایط اثبات پاپوش و تخفیف مجازات مواد مخدر

برای افرادی که به دلیل دشمنی در معرض اتهام جرایم مربوط به مواد مخدر، قرار گرفته اند، اول از هر چیز باید به دنبال احقاق حق و تبرئه شدن بود.

یک وکیل کارکشته می داند که اگر برای موکلش در اولین قدم به فکر تخفیف در مجازات باشد، یعنی وقوع جرم به دست متهم را به رسمیت شناخته و این مسئله می تواند مسیر پرونده را تغییر دهد.به طور حتم ارائه ادله برای اینکه مثلا حمل و جابه جایی مواد مخدر، یک پاپوش بوده است کمی دشوار به نظر می رسد اما به هر حال می توان به کمک یک وکیل تیزهوش این کار را انجام داد.
عدم سوء سابقه در این زمینه می تواند برای فرد متهم بسیار کارگشا باشد.

در چه نوعی از جرایم مواد مخدر حکم متهم اعدام خواهد بود؟

طبق قانون مبارزه با مواد مخدر، واردات ، ساخت و تولید، صادرات، توزیع، خرید و فروش ، نگهداری و حمل و مخفی کردن مواد مخدری از جمله: هروئین، مرفین، کوکائین، و دیگر مشتقات این مواد، اعدام می باشد.

البته برای عملی شدن این حکم باید 5 شرط دیگر هم تحقق پیدا کرده باشد:

 • مباشر جرم یا حداقل یکی از شرکاء برای رویارویی با ماموران نیروی انتظامی از سلاح گرم و یا شکاری استفاده کرده باشد.
 •  سردسته باند مواد مخدر باشد.
 • در مراحل تولید و توزیع سرمایه گذاری و یا پشتیبانی مالی کرده باشد.
 • در هنگام ارتکاب جرم از اطفال و دیوانگان استفاده کرده باشد.
 • سابقه قبلی داشته باشد (محکومیت قطعی به اعدام و یا حبس ابد و یا حبس بیشتر از 15 سال قبلا گرفته باشد)

نکته:

 • اگر کسی برای اولین بار او را با مواد مخدر یا روانگردان بیشتر از 2 کیلوگرم گرفته باشند و یکی از شرایط بالا را نداشته باشد، به اعدام و یا حبس ابد محکوم نمی شود. (حکم او 30 سال حبس و مصادره اموال بدست آمده از جرم خواهد بود)
 • مجازات اعدام برای مواد مخدری همچون هروئین و مرفین و مواد روانگردان و مشتقات آن تا 3 کیلوگرم می‌باشد اما برای مواد مخدر دیگری همچون حشیش، تریاک، شیره و سوخته تریاک، ماری جوانا و … حد اعدام 50 کیلوگرم می باشد.

آیا امکان تخفیف مجازات اعدام مواد مخدر وجود دارد؟

در سال های اخیر با توجه به تغییر و تحولاتی که در قانون مبارزه با مواد مخدر صورت گرفته است، حکم اعدام تخفیف پیدا کرده و در بعضی شرایط به حبس ابد و در موارد حبس ابد هم به 25 سال زندانی، تغییر پیدا کرده اند.
همانطور که در قسمت قبلی هم ذکر شد، تا سال های قبل میزان حجم حمل و توزیع و تولید مواد مخدری که می توانست برای متهم اعدام را به دنبال داشته باشد، بسیار کمتر از چیزی بود که در حال حاضر در قانون نوشته شده است.
اما در قوانین ابلاغ شده جدید، علاوه بر تغییرات در اندازه و حجم مواد مخدر، باید 5 شرط اساسی برای اعدام هم وجود داشته باشد.
در صورت عدم وجود این شرایط، حکم نهایی حبس های طویل المدت خواهد بود.

مشاهده
مجازات خانه فساد و فحشا✔️【وکالت تخصصی✔️】

 

چرا برای گرفتن تخفیف از گروه وکلای دیوان سالار کمک بگیریم؟

گروه وکلای دیوان سالار که سعی در پوشش دادن تمام مسائل حقوقی و کیفری دارد، از چندین وکیل متخصص و مشاور در زمینه گرفتن تخفیف مجازات مواد مخدر برخوردار است. در صورتی که گرفتار مشکلات مربوط به مواد مخدر و مجازات‌های مربوطه شدید، می‌توانید از گروه وکلای دیوان سالار مشاوره و حق وکالت بگیرید.

آیا می دانید؟

جمع‌بندی

جرم مواد مخدر از آن دسته جرایمی است که رسیدگی به آن برای دادگاهها از حساسیت بالایی برخوردار است و چون این جرم در رابطه مستقیم با سلامت جامعه و جوانان است، قضات در مورد آنها موشکافانه برخورد می کنند.
یک وکیل مجرب، دلسوز، ماهر که فن بیان بالایی هم دارد می تواند با ارائه لایحه دفاعی خوب و مناسب و گرفتن تخفیف مجازات مواد مخدر، سرنوشت زندگی موکل خود را به طور کلی تغییر دهد.

وکالت تخصصی

لیست وکیل تخفیف مجازات مواد مخدر در تهران

محمد فرخی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

محمد فرخی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 20 سال سابقه وکالت کیفری

تماس جهت اعطای وکالت


سعید ستوده پارسا 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

سعید ستوده پارسا وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 10 سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت


مرجانه فشنگچی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

عکس وکیل خانم مرجانه فشنگچی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ رتبه دو رقمی در آزمون سراسری کانون وکلای مرکز
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با رتبه دو رقمی

⚖️ بیش از15 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


منا محمدی سام 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل منا محمدی سام

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق دانشگاه تهران
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 11 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


دکتر مهرداد محمدی [بخش بین‌الملل]

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی و امور قراردادهای شرکت‌هایی چون هواپیمایی قطر و …
⚖️ داوری اختلافات قراردادی فدراسیون فوتبال ایران
⚖️ داور مرکز بین‌المللی مرکز داوری شانگهای (SHIAC)

تماس جهت اعطای وکالت


امیر بهادر عامری

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 5 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل ملیحه سنگ سفیدی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق
⚖️ عضو مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


محمدرضا عطایی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ رتبه ۴۲ کانون وکلا
⚖️ مشاور حقوقي موسسه اشامهر
⚖️ مشاور حقوقي و امور قردادهاي شركت ساختماني تچرپل

⚖️کمتر از 2 سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت


اصغر قنبری

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ کارآموز وکالت
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی اهر
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


خانم فریبا رنجبر

امتیاز ⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی

⚖️ بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

تماس جهت مشاوره


خانم نسترن صادقی گندم آباد

امتیاز ⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق بین الملل
⚖️ پژوهشگر شرکت انتقال گاز ایران

⚖️بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

تماس جهت مشاوره


آقای مهدی مصفا

امتیاز ⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس حقوق

⚖️بیش از 2 سال سابقه مشاوره حقوقی

تماس جهت مشاوره

به این مطلب امتیاز دهید!

5 / 4.96

اگر هنوز سوالی درباره نحوه گرفتن تخفیف مجازات مواد مخدر دارید در کامنت ها بپرسید. کارشناسان در کمترین زمان پاسخ خواهند داد.

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

 1. باعرض سلام وخسته نباشید ب شمابزگواران. یک سوال داشتم خدمت شما. کسیکه میزان موادمخدرش کم باشه یعنی37گرم هروین وشیشه باهم 37گرم باشه وبایک سابقه حبس ابد.وازاد شده ومشکل مریضی قلبی وصعب اعلاج بودن متهم بنظرشما بزرگواران حکمش باید اعدام باشه ک قاضی همچین حکمی بهش داده توراخداجوابمو بدین ممنون میشم از شماعزیزان

  1. با سلام. جهت بررسی امکان تخفیف مجازات در این زمینه، نیاز هست توضیحات بیشتری ارائه کنید. لطفا با دفتر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا
error:
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل