ملکی

تصرف عدوانی ملک ورثه ای ✔️【تصرف ملک ورثه ای✔️】

تصرف عدوانی ملک ورثه ای | حکم تصرف عدوانی و ... |‌ تصرف ملک ورثه ای

برای اعطای وکالت به وکیل متخصص تصرف عدوانی ملک ورثه ای تماس بگیرید: 44899341-021

در صورتی که تنها نیاز به مشاوره دارید، سوال خود را در کامنت های انتهای این صفحه بپرسید. مشاورین حقوقی ما در کوتاه‌ترین زمان به سوالات شما پاسخ می‌دهند.


برای مشاهده لیست وکیل متخصص ملکی به انتهای این مقاله مراجعه کنید.

ما در گروه وکلای دیوان سالار با تیمی متشکل از چندین وکیل متخصص ملک با سال ها تجربه و با کارنامه ای درخشان در کنار شما هستیم.

برای تماس جهت رزرو جلسه وکالت کلیک کنید:

☎️ 021-44899341

☎️ 0937-937-0-110 (منشی وکیل | پاسخگویی فوری 24 ساعته)

تصرف ملک ورثه ‌ای چیست؟

یکی از بزرگ ترین مشکلات در بین خانواده های ایرانی بحث ارث و میراث است که باعث به وجود آمدن دشمنی و کدورت های بسیاری در بین اعضای خانواده میشود. یکی از این مباحث مهم و در عین حال پرتکرار تصرف ملک ورثه ای است. زمانی که فردی فوت می‌کند اموال به جا مانده از او به وارثانش می‌رسد بنابراین ممکن است یک ملک ورثه ‌ای چندین مالک داشته باشد که در این حالت از آن به عنوان ملک مشاع نیز یاد می‌شود و قوانین ملک مشاع بر آن حاکم می‌باشد.

گاهی اوقات برخی از وراث بدون اجازه و رضایت سایرین یا به صورت مخفیانه اقدام به تصرف ملک ورثه ‌ای می‌کنند، به عنوان مثال در آن بنایی احداث می‌کنند یا آن را اجاره می‌دهند که در این شرایط سایر وراث می‌توانند با در دست داشتن گواهی انحصار وراثت به مراجع قضایی مربوطه مراجعه کرده و درخواست خلع ید یا اجرت المثل نمایند.

البته این حالت بسیار ساده است اما در واقعیت به دلیل اختلافات و تعارضاتی که بین وراث  پیش می‌آید، پیچیده‌تر از این حرف‌ها است که صرفاً با یک درخواست معمولی برطرف شود. بهترین پیشنهاد این است که از همان ابتدا به یک وکیل تقسیم ارث مجرب و متخصص وکالت دهید تا بدون دردسر و سریع به نتیجه مطلوب خود دست یابید.

در این مقاله قصد داریم مهم‌ترین نکات در خصوص تصرف عدوانی ملک ورثه ای را برای شما به طور کامل شرح دهیم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

نمونه پرونده های شاخص ملکی دیوان سالار

⭐️ پرونده ملکی به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان

⭐️ پرونده دستور فروش ملکی به ارزش ۳۸ میلیارد تومان

⭐️ پرونده ملکی ۴۰ هکتاری در شهریار

⭐️ پرونده اختلاف در تهاتر ملکی به ارزش ۲۴ میلیارد تومان

⭐️ پرونده زمین‌خواری ملکی در دماوند به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان که منجر به محکومیت زمین‌خواران و بازپس‌گیری املاک شد.

⭐️ پرونده ملکی که طرف مقابل موکل ستاد اجرایی فرمان امام بود. این پرونده به نفع موکل به اتمام رسید.

⭐️ پرونده شکایت مشارکت در ساخت در تهران

⭐️ بیش از ۲۰ پرونده الزام به تنظیم سند رسمی

و…

ویدیوی زیر مربوط به یکی از پرونده‌های رسانه ای گروه وکلای دیوان سالار است که متاسفانه اراذل و اوباش در یکی از پارک های تهران دست پسر جوان را با شمشیر قطع کرده بودند.

این ویدیو دارای صحنه‌های دلخراش می‌باشد.

اگر ملک ورثه ای در تصرف یکی از وراث باشد، چه باید کرد؟

قوانین حاکم بر ملک ورثه ای که در انحصار بیش از یک وارث قرار دارد، مشابه ملک مشاع است. طبق قانون اگر وارثی بدون رضایت سایر وراث یا به صورت مخفیانه اقدام به تصرف ملک ورثه ای نماید، متخلف محسوب شده و وراث دیگر می‌توانند علیه او اقدام کنند. برای این کار باید به نزدیک‌ترین شورای حل اختلاف که در نزدیکی اقامتگاه متوفی، قرار دارد مراجعه نمود. مسئولان شورا پس از تحویل گواهی انحصار وراثت و بررسی شرایط به وجود آمده، می‌توانند حکم خلع ید ورثه متصرف را صادر کنند.

همچنین اگر متصرف در این مدت از ملک مورد نظر بهره‌ای برده و با دیگر شرکا تقسیم نکرده باشد، مستلزم پرداخت اجرت المثل خواهد شد. به عنوان مثال اگر ملک ورثه ای مغازه بوده و به مدت چهار سال در تصرف یک نفر از وراث باشد، سایر مالکان می‌توانند علاوه بر درخواست خلع ید و پلمپ مغازه، درخواست اجرت المثل ایام گذشته را بدهند.

یک حالت دیگر تصرف ملک عدوانی ورثه ای، اقدام به ساخت و ساز در آن است. اگر این اقدام بدون رضایت شرکا و اطلاع ایشان باشد، خلاف محسوب می‌شود. شرکا می‌توانند در این حالت درخواست رفع تصرف و تخریب بنای احداث شده را بدهند.

در صورتی که نیاز به مشاوره با وکیل متخصص در زمینه تصرفات ملک ورثه ای دارید با ما تماس بگیرید.

تصرف ملک ورثه ای توسط یکی از وراث

در این خصوص باید گفت که وقتی وارث اموال بیش از یک نفر باشد، یکی از وراث به تنهایی نمیتواند ملکی را تصرف کند؛ فلذا کسب رضایت سایر وراث و حل اختلافات فی مابین باید صورت بگیرد. گاهی اوقت عدم همکاری وراث در تقسیم ارث باعث سخت تر شدن این موضوع میشود.

مشاهده
وکیل مطالبه ثمن معامله ✔️ |【وکیل متخصص✔️】

تصرف ارث توسط یکی از وراث

بعد از فوت فردی اگر وی دارای بیش از یک وارث باشد نیاز است که وراث در تقسیم ارث به توافق برسند اما گاهی یک یا چند تن از وراث در میراث باقی مانده دست برده و آن را تصرف می کنند که در این مواقع تنها راه ممکن اقدام قانونی می باشد. با توجه به پیچیدگی هایی که این موضوع دارد پیشنهاد می‌شود در چنین مواقعی پیش از هر اقدامی با یک وکیل ملکی مجرب مشورت نمایید.

پلمپ ملک ورثه ای

گاهی بین وراث در تقسیم ارث مشکلاتی پیس می آید یا در مواقعی دیگر وراث به خاطر  دخل و  تصرف های احتمالی نگران اموال باقی مانده از متوفی می شوند، در این مواقع بهترین راهکار پلمپ دارایی ها و میراث به جا مانده از وی است.

تصرف در ارث

زمانی که میراث فردی به بیش از یک نفر برسد، هیچ یک از آنها تا تقسیم شدن و مشخص شدن سهم هر یک اجازه دخل و تصرف در آن را ندارند. در صورتی که تخلفی صورت بگیرد از طریق دعوای خلع ید از مراجع قضایی باید پیگیری شود.

تصرف ملک توسط یکی از وراث

همانگونه که گفته شد ملک ورثه ای متعلق به تمامی وراث است و چنانچه اکر یکی از وراث بدون اطلاع از سایر وراث ملکی را تصرف کرده و از آن بهره برداری نماید، در واقع خلاف قانون رفتار نموده و و باید رضایت سایر وراث را طبق قانون جلب نماید.

تصرف عدوانی ملک پدری

از آنجا که ملک پدری یک ملک ورثه ای می باشد هرگونه تصرف در ملک ورثه ای می بایست با اجازه و ورضایت تمامی شرکا و ورثه صورت گیرد.

تصرف عدوانی ملک پدری اگر از سوی یکی از ورثه باشد جرم محسوب می شود و سایر ورثه می توانند با انتخاب یک وکیل از شخص تصرف کننده شکایت کنند و ملک پدری را بازپس گیرند.
لازم به یادآوری است که تمامی مراحل اداری و حقوقی در زمینه اموال ورثه ای پس از داشتن برگه انحصار وراثت از سوی وراث امکان انجام دارد و در غیر این صورت امکان شکایت و یا رسیدگی به پرونده وجود ندارد.

اقدامات لازم قبل از رفع تصرف ملک ورثه ای

قبل از رفع تصرف ملک ورثه ای باید بدانید که ممکن است ارثیه شامل تمام اموال به جا مانده نشود و قبل از هر اقدامی باید مشخص شود که چه مقدار از ترکه صرف دیون متوفی می‌شود و چه میزان از آن به بازماندگان ارث می‌رسد. طبق ماده 869 قانون مدنی «دیون و حقوقی که به ترکه میت تعلق می‌گیرد، باید قبل از تقسیم ترکه اداء گردد.» که شامل موارد زیر می‌شود:

 1. وراث باید لوازم خاکسپاری میت را به طرز شایسته برگزار کنند و لوازم خاکسپاری مانند کفن را تهیه نمایند. قیمت کفن از خود ترکه پرداخت می‌شود.
 2. حقوق مربوط به اعیان ترکه مانند رهن
 3. اگر متوفی دین یا واجب مالی عقب افتاده داشته، وراث باید آن را از ترکه پرداخت کنند.
 4. هر فردی مجاز است تا یک سوم اموالش را وصیت کند و بیشتر از آن به اجازه سایر وارثان بستگی دارد. بنابراین اگر میت وصیتی در رابطه با یک سوم مال خود داشته، باید به آن عمل شود.

طبق قانون تا زمانی که موارد گفته شده پرداخت نشود، بازماندگان مجاز به تقسیم ارث نیستند. بنابراین اگر شخصی از متوفی طلب داشته باشد و بازماندگان از پرداخت طلب او از ترکه امتناع می‌کنند، طلبکار می‌تواند از وارثان شکایت کند تا ابتدا طلب او را از ترکه پرداخت نمایند.

برای رفع تصرف ملک ورثه ای باید گواهی انحصار وراثت داشته باشید. در اولین گام برای مشخص کردن تکلیف اموال به جا مانده، دریافت گواهی انحصار وراثت از مرجع قضایی می‌باشد. گواهی انحصار وراثت نشان می‌دهد که ورثه در انحصار چه افرادی است و هر کدام چه میزان سهم الارث را شامل می‌شوند. برای دریافت گواهی انحصار وراثت با مشخصات ورثه به همراه گواهی فوت متوفی، به شورای حل اختلاف که در نزدیکی آخرین اقامتگاه متوفی قرار دارد، تحویل داد. نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که نام همه افراد ورثه چه آن‌هایی که در قید حیات نیستند یا زنده هستند، آورده شود حتی اگر شک دارید. شورا پس از بررسی این موضوع از طریق اداره ثبت احوال و دیگر مراجع مربوطه، تکلیف انحصار وراثت را مشخص خواهد کرد.

طبق ماده 9 قانون تصدیق انحصار وراثت، اگر فردی بداند که جزء وراث نیست یا از آوردن نام وراث دیگر اجتناب کند و اقدام به تصدیق انحصار وراثت کند، کلاهبردار به حساب آمده و باید علاوه بر پرداخت خسارت معین شده، مطابق قانون مجازات شود.

مشاهده
مطالبه ما به التفاوت کسری مساحت

نحوه دریافت گواهی انحصار وراثت

برای دریافت این گواهی باید مدارک زیر را نزدیکترین شورای حل اختلاف که در نزدیکی آخرین محل سکونت فرد متوفی قرار دارد، تحویل دهید:

 • گواهی فوت متوفی
 • اسامی وراث
 • کارت ملی وراث
 • استشهاد محلی
 • گواهی امضای شهود

پس از تسلیم این مدارک به شورا، یک آگهی انتشار می‌دهند تا دیگر وراث پیدا شوند و افرادی که از فرد متوفی وصیت یا طلب دارند، به شورا مراجعه کنند. اگر در این مرحله به مشکل برخوردید می‌توانید از یک متخصص حقوقی مشورت بگیرید و از یک وکیل راهنمایی بخواهید.

بعد از این مرحله گواهی انحصار وراثت صادر می‌شود و با در دست داشتن آن می‌توانید برای تقسیم اموال به دادگاه مراجعه کنید. در واقع ابتدا باید وراث توسط دادگاه تایید شوند سپس برای مشخص نمودن سهم ارث اقدام نمود. به این گواهی برای رفع تصرف ملک ورثه ای و سایر امور مربوط به وراثت نیاز خواهید داشت. همه ی این کار ها را نیز همچنین میتوانید به یک وکیل انحصار وراثت بسپارید تا برای شما انجام دهد.

اجرت المثل ملک ورثه ای چیست؟

هر گاه مال یا ملکی توسط یکی از صاحبین آن متصرف شود، مالکان دیگر می‌توانند دعوی خلع ید یا اجرت المثل را مطرح کنند. منظور از اجرت المثل مبلغ یا میزان مشخصی پول است که در ازای ایام تصرف ملک ورثه ای پرداخت می‌شود. به عنوان مثال مغازه‌ای دو مالک دارد و مالک اول بدون اجازه دیگری، آن را اجاره دهد. در این حالت مالک دوم می‌تواند درخواست اجرت المثل کند تا مالک اول خسارت و بهای این مدت تصرف ملک ورثه ای را بپردازد.

میزان اجرت المثل به میزان مشخص شده در قرارداد بستگی دارد. اما اگر در قرارداد اشاره‌ای به ارزش و بهای ملک نیامده باشد، دادگاه بررسی آن را به کارشناس واگذار خواهد کرد. پس از صدور جلسه کارشناسی تعیین قیمت اجرت المثل، مهلتی تعیین می‌شود که حق الزحمه کارشناسی پرداخت شود. اگر در طی این مدت پرداخت صورت نگیرد، دادخواست باطل می‌شود.

بعد از این مرحله به طرفین دعوی ابلاغ می‌شود که طی یک جلسه نظر کارشناس را بررسی کنند و اگر اعتراضی دارند آن را کتبی ثبت کنند یا در صورت پذیرش امضا کنند. در صورتی که به نظر کارشناس اعتراضی وارد نگردد، دادگاه حکم را صادر می‌کند. در غیر این صورت مراحل بالا مجددا تکرار می‌شود.

لازم به ذکر است که اگر میزان اجرت المثل کمتر از 20 میلیون تومان باشد باید به شورای حل اختلاف مراجعه کنید و برای بیشتر از این مبلغ، پرونده به دادگاه‌های حقوقی سپرده خواهد شد.

اجرت المثل ملک ورثه ای

همانطور که اشاره شد اجرت المثل ملک ورثه ای به معنای پرداخت غرامت و جبران زیان از سوی فردی است که در ملک ورثه ای تصرف انجام داده است.

خلع ید ملک ورثه ای

حکم خلع ید زمانی صادر می‌شود که فردی موجب تصرف ملک ورثه ای یا مشاع شده باشد. اگر مال یا ملکی چند مالک داشته باشد و یکی از مالکین بدون اذن سایرین اقدام به دخل و تصرف در آن نماید، سایر مالکان می‌توانند به دادگاه درخواست خلع ید ورثه متصرف را بدهند.

تعریف خلع ید به این صورت است که فرد، رفع تصرف یک نفر دیگر از ملک خود را درخواست کند تا متصرف هر چه زودتر ملک را تخلیه کند و تحویل وی دهد. بنابراین مالکان یک ملک مشاع از این طریق می‌توانند حق گرفته شده را باز پس گیرند. خلع ید یکی از راهکارهای رفع تصرف ملک ورثه ای است.

وکیل اعتراض به تصرف ملک ورثه ای

پیگیری امور مربوط به ملک ورثه ای در ساده‌ترین حالت کار راحتی است و شاید لازم نباشد به وکیل ملک ورثه ای مراجعه کنید. البته ممکن است در روند کار نکات قانونی ظریف وجود داشته باشد که خودتان از آن آگاه نباشید در حالی که وکلا با علم به قوانین مربوطه می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بهترین راهکار قانونی را یافته طوری که هم شما به نتیجه مطلوب دست یابید و هم شخصاً گرفتار پیچ و خم‌های قانونی نشوید

مشاهده
وکیل حکم تخلیه ✔️ |【وکیل متخصص✔️】

گاهی اوقات مسائل مربوط به تصرف ملک ورثه ای و اختلافات بین آن‌ها چنان پیچیده است که فقط یک وکیل حاذق از عهده آن برمی‌آید. پیشنهاد می‌شود برای این مواقع کارهایتان را  به یک وکیل بسپارید.

بهترین وکیل تصرف ملک ورثه ای

ابتدا به مجموعه‌ و موسسات حقوقی معتبر مراجعه کنید و از چند متخصص با تجربه مشاوره بگیرید و با توجه به شرایط خودتان، مناسب‌ترین وکیل را انتخاب کنید. گروه وکلای دیوان سالار تشکیل شده از وکلای متخصص و مجرب که آماده ارائه خدمات حقوقی به شما عزیزان در سراسر ایران هستند، میتوانند در کمترین زمان ممکن شما را به بهترین وکیل ملک ورثه ای متصل کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می‌توانید با مجموعه دیوان سالار 44899341-021 تماس بگیرید.

گروه وکلای دیوان سالار با تیمی از چندین وکیل متخصص ملکیبا سال ها تجربه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد. با توجه به اینکه در گروه وکلای دیوان سالار وکالت تخصصی توسط وکلای پایه یک دادگستری انجام می‌شود، درصد موفقیت در این مجموعه بسیار بالاست، چرا که وکالت هر پرونده را وکیلی می‌پذیرد که چندین سال تجربه در آن زمینه داشته و پرونده های موفق و مشابه در زمینه پرونده موکل را دارد. همین امر باعث شده تا کیفیت وکالت و درصد موفقیت پرونده ها در گروه وکلای دیوان سالار نسبت به مجموعه های دیگر بسیار بالاتر باشد. به طوری که وکلای ملکی دیوان سالار در بیش از ۴۰۰ پرونده، بیش از ۹۶ درصد موفقیت داشته اند.

لیست وکیل تصرف عدوانی ملک وارثه ای

 

وکیل حامد شاکری نیا

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل حامد شاکری نیا

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
⚖️ از موفق ترین وکلای تهران

⚖️ بیش از12 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل سعید حسین مروج 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

دکتر حسین مروج وکیل قاضی بازنشسته

⚖️ بیش از 40 سال سابقه حقوقی
⚖️ دارای 2 دکتری حقوق و DBA
⚖️ استاد دانشگاه

⚖️از مدیران حقوقی نیرو های مسلح

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل مرجانه فشنگچی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

عکس وکیل خانم مرجانه فشنگچی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ رتبه دو رقمی در آزمون سراسری کانون وکلای مرکز
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با رتبه دو رقمی

⚖️ بیش از15 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل مونا الماسی سهی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

خانم مونا الماسی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو کانون وکلای مرکز
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی

⚖️ بیش از 6 سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


دکتر مهرداد محمدی [بخش بین‌الملل]

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی و امور قراردادهای شرکت‌هایی چون هواپیمایی قطر و …
⚖️ داوری اختلافات قراردادی فدراسیون فوتبال ایران
⚖️ داور مرکز بین‌المللی مرکز داوری شانگهای (SHIAC)

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل ملیحه سنگ سفیدی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق
⚖️ عضو مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل محمد فرخی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

محمد فرخی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 20 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل امیر بهادر عامری

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 5 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


به این مطلب امتیاز دهید!

4.81/5

اگر هنوز سوالی در مورد تصرف ملک ورثه ای دارید در کامنت‌ها بپرسید. کارشناسان حقوقی به سرعت پاسخ می‌دهند.

امتیاز کاربران: 4.83 ( 2 رای)

نوشته های مشابه

12 دیدگاه

 1. من برادرم یه خونه ۱۰۰متری داریم که پدرم ۳دنگ۳دنگ سندبه نام مازده ولی مادرم زنده اس من ۷ساله پدرم فوت کرده میخواستم بایدچه مراحلی طی کنم مادرم میتونه عدای بکنه چون پدرم قطعی به نام کرده

 2. سلام. پدر بزرگ من ۱ سالی میشه فوت کرده و مادر بزرگم زنده هستند. ۵ تا دایی و ۴ تا خاله دارم. یعنی میشه ۷ سهم. یکی از دایی ها ادعا میکنه که ملکه پدری برای اونه و حتی نوشته هم داره و دختر هارو از خونه‌ی پدری بیرون کرده و راه نمیده. الان ملکه پدری ۲ پلاکه. یک پلاک مادر زندگی میکنه و پلاکی دیگر پسر زندگی میکنه. در حالی که پسر از خونه ای که مادر زندگی میکنه نوشته داره که اینجارو بهش دادن که بسازه و بشینه. اما درست نکرده و رفته یه پلاک دیگه از همون ملک گرفته و ساخته ولی هیچ نوشته ای از اون نداره. حالا میخوام بدونم آیا اگر شکایت کنیم ازش میتونیم به حقمون برسیم یا نه‌؟؟

  1. سلام. شما نیاز به جلسه مشاوره حضوری دارید. با شماره های مجموعه تماس بگیرید

 3. سلام خدمت گروه وکلای دیوان سالار
  پدر بنده سال ۹۳ فوت شده ۱ ملک مسکونی داخل شهر و ۱ ملک بیرون شهر که شامل منزل مغاذه و گاوداری است برای ۳ پسر ۱ دختر و مادر ارث ماند که در سال ۹۵ منزل مسکونی داخل شهر که من و یکی از برادران و مادرم زندگی میکردیم با شکایت خواهر به فروش رسید و تقسیم شد در اون زمان قرار شد که تمامی اموال یکجا به فروش برسد و تقسیم شود ولی این کار انجام نشد و ملکی که بیرون شهر بود فروخته نشد الان مدت ۲ سال است که اون ملک توسط خواهر مادر و یک برادرم تصرف شده که مادرم اونجا زندگی میکنه در حالی که منزل خودش را داده اجاره و رفته اونجارو بازسازی کرده و زندگی میکنه مغاذه هم که از ۱۵ سال قبل دست یگی از برادرانم بوده و همچنان هست بدون اینکه اجاره ای بپردازه و قسمتی از گاوداری هم که توسط خواهرم اجاره داده شده به اقوامش من و یکی از برادرام هیچ استفاده ای از اونجا نمیکنیم لطفا منو راهنمایی کنید که چگونه میتونم حقمو بگیرم ممنون

 4. سلام.من دوبرادر ناتنی ومادرخوانده دارم.ویک برادر بزرگتر که تنی هست.پدر ما ما دوبرادر را 15سال پیش از منزل بیرون انداخت.من تنها زندگی میکنم.برادرم در گرمخانه ها.یکسال پیش پدرم بعلت سرطان طی 4سال شیمی درمانی فوت شد.زن بابا وپسران هیچ اطلاعی از مریضی به ما حتی عموهام ندادن یهو گفتن مرده.بعد گفتن خانه ومغازه وتمام وسایل خانه دمه اخر به نام زن بابام زده پدرم.با همه اسرار حتی درگیری کپی سند نشون ندادن.تا امروز.من به عنوان پسر دوم 42ساله میتونم تا تایین تکلیف صحت سند توسط دادگاه به منزل پدریم برم.اثاث من هم تومنزل هست.ومن اموال دیگر پدرمو از طریق متوجه شدم اما چیزی رو نمیکنن.گاوصندوق در نبود ما باز شده میگن وصیت نامه رو پدرم پاره کرده.حق دارم برم خانه.من سرپناهی ندارم.ممنون.

 5. میبخشید ما برگه انحثار وراثت داریم.البته بهمون خر صدور ندادن خودم پیگیر شدم.حتی برگه فوت یا هیچ مدرکی دست ما نمیدن.خواهش دارم اگر وکیل که با عقد قرار داد وضمانت دادن حق الوکاله رو اخر دریافت کند سراغ دارین بهم معرفی کنید.ضمانت یا هر مدرک لازم باشه مشکلی نیست.تشکر.

 6. سلام خسته نباشید مقداری زمین از مادرم به ما ارث رسیده که بعد از فوت مادرم برادرهایم بدون اجازه یه چاه حفر کردند. ما مجبور شدیم سهمیه زمینمون را به صورت مزایده بفروشیم. و بعد از ان یه شکایت تنظیم کردیم برای دریافت اجرت المثل ایام تصرف و انها هم شکایت کردند باید هزینه چاه را طبق سهمیه بپردازید . میخواستم بدون چون بدون اجازه ما بوده ما باید بپردازیم چون اجرت المثل درخواست کردیم با تشکر

  1. سلام وقت بخیر. نیاز هست توضیحات بیشتر ارائه کنید. لطفا جهت رزرو وقت مشاوره تماس بگیرید.

 7. سلام لطفاً یک وکیل تقسیم ارث وملک برای بنده درتبریز معرفی کنید ترجیحاً خانم باشد؟چون همسر بنده باوکیل خانم راحتر هست تا مرد

 8. سلام یک وکیل خانم برای تقسیم ارث وملک درتبریز برای بنده معرفی نمائید متشکرم ببخشید قراره پرونده خانمم رو براش وکالت بدهیم اگر خانم باشد ایشان راحترهستند

  1. سلام وقت بخیر. مانعی نیست. برای رزرو وقت جلسه با وکیل خانم متخصص در امور ورثه ای با دفتر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل