کیفری

[صفر تا ۱۰۰] توقیف خودرو با حکم قضایی

برای اعطای وکالت به وکیل متخصص توقیف خودرو با حکم قضایی تماس بگیرید: 44899341-021

در صورتی که تنها نیاز به مشاوره دارید، سوال خود را در کامنت های انتهای این صفحه بپرسید. مشاورین حقوقی ما در کوتاه‌ترین زمان به سوالات شما پاسخ می‌دهند.


توقیف خودرو با حکم قضایی

عناوین این مطلب

توقیف خودرو با حکم قضایی، به این معناست که خودرو فردی را که مدیون است را ضبط کرده و اجازه استفاده از آن را ندهند. اگر فرد از خودرو استفاده می کند با ضبط آن، اجازه انتقال به دیگری چه به صورت فروش با سند و چه قولنامه ندارند. این نوع توقیف انواع مختلفی دارد که هر کدام برای هدف خاصی قانون گذاری شده اند. در ادامه به توضیح انواع آن و نحوه استعلام توقیف سیستمی خودرو می‌پردازیم.

ما در گروه وکلای دیوان سالار با تیمی متشکل از چندین وکیل انحصار وراثت متخصص و مجرب، با کارنامه ای درخشان در کنار شما هستیم.

برای تماس جهت رزرو جلسه وکالت کلیک کنید:

☎️ 021-44899341

☎️ 0937-937-0-110 (منشی وکیل – 24 ساعته)

نمونه پرونده های شاخص دیوان سالار

⭐️ پرونده سرقت گوشی با ۶۸ شاکی خصوصی که برای موکل منع تعقیب صادر شد و تبرئه شد.

⭐️ پرونده آتش زدن دختر جوان توسط نامزد او که ویدیوی آن در شبکه های اجتماعی جنجالی شد.

⭐️ پرونده کلاهبرداری و جعل ۱۰ میلیارد تومانی که منجر به محکومیت کلاهبرداران و دریافت خسارت از آن ها برای موکلین شاکی این پرونده شد.

⭐️ پرونده سرقت از یک نهاد دولتی که موکل به رد مال ۱۶ میلیارد تومانی محکوم شده بود اما با تلاش های وکیل وی تبرئه شد.

⭐️ پرونده دستگیری باند تولید مواد مخدر که از آشپرخانه ساخت مواد مخدر ۴۰۰ کیلوگرم شیشه کشف شد.

⭐️ پرونده سرقت از منزل که سارقین پس از ورود به منزل و جمع آوری مقداری طلا، متاسفانه به موکل خانم تجاوز کردند. این پرونده نیز با موفقیت موکل به پایان رسید.

⭐️ پرونده رابطه نامشروع و خیانت همسر، که در این پرونده خانم که همسر موکل ما بود با مردی دیگر رابطه برقرار کرده بود. این پرونده با موفقیت موکل ما که شاکی بود به پایان رسید.

⭐️ پرونده سرقت مسلحانه از یک طلا فروشی با رد مال ۵ میلیارد تومانی که در انتها وکیل توانست موکل را از کلیه اتهامات تبرئه نماید.

⭐️ پرونده قتل شوهر با سم توسط همسر

⭐️ پرونده قتل دختر جوان که متهم پس از رابطه جنسی با دختر خانم وی را به قتل رساند و جنازه وی را در اطراف تهران مدفون نمود.

⭐️ پرونده سرقت مسلحانه در کرج که موکل ما شاکی بود و وکیل توانست خسارت را از سارقین برای موکل بگیرد.

⭐️ پرونده سرقت مسلحانه منزل در شهرری توسط سارقین سابقه دار

⭐️ پرونده آدم ربایی مسلحانه و تجاوز به یک خانم که خانم موکل ما بودند و در نهایت پرونده با موفقیت به نفع موکل به سرانجام رسید.

⭐️ پرونده قتل که موکل با اتهام قتل با چاقو و سوزاندن جنازه روبرو بود.

⭐️ پرونده سرقت از منزل با رد مال ۳ میلیارد تومانی که منجر به محکومیت متهم و دریافت خسارت برای شاکی از سوی وکیل سرقت شد.

⭐️ پرونده جعل سند و فروش مال غیر که منجر به محکومیت متهم و دریافت خسارت برای موکل شد.

⭐️ پرونده زمین خواری در استان البرز به ارزش ۳۵۰ میلیارد تومان

⭐️ پرونده رابطه نامشروع و اتهام زنای محصنه در سعادت آباد تهران که منجر به رفع اتهام و تبرئه موکل گردید.

⭐️ پرونده تولید، توزیع و حمل ۱۵۰ لیتر مشروبات الکلی در دادگاه انقلاب که منجر به موفقیت در پرونده شده و حداقل مجازات ممکن (شلاق تعزیری که نهایتا به جزای نقدی تبدیل شد) برای متهم صادر شد.

مشاهده
بهترین وکیل کیفری غرب تهران ⚖️ + [شماره و آدرس]

⭐️ پرونده قطع دست پسر جوان با شمشیر توسط اراذل و اوباش در یکی از پارک های تهران

و …

ویدیوی زیر مربوط به یکی از پرونده‌های رسانه ای گروه وکلای دیوان سالار است که متاسفانه اراذل و اوباش در یکی از پارک های تهران دست پسر جوان را با شمشیر قطع کرده بودند.

این ویدیو دارای صحنه‌های دلخراش می‌باشد.

انواع توقیف خودرو با حکم قضایی

توقیف خودرو با حکم قضایی به سه صورت انجام می پذیرد.

 • توقیف فیزیکی
 • توقیف قانونی
 • توقیف سیستمی

چنانچه زمان کافی برای مطالعه این مقاله را ندارید، به فایل صوتی زیر گوش کنید.

توقیف قانونی خودرو با حکم قضایی

در این نوع توقیف، معمولا در مواقعی رخ می دهد که شخصی به دیگری بدهکار است و طلبکار می خواهد با استفاده از توقیف قانونی خودرو، طلب خود را وصول کند. در این صورت اگر دادگاه اقدام به توقیف قانونی خودرو کند، فرد مدیون نمی تواند خودرو خود را به فروش بگذارد و یا آن را به شخص دیگری منتقل کند. از توقیف قانونی خودرو با حکم قضایی برای ایجاد انگیزه و فشار به فرد بدهکار استفاده می شود تا شخص بدهکار دین خود را بپردازد. اگر فرد مدیون بتواند با روشی دیگر طلب خود را پرداخت کند باید به دنبال رفع توقیف خودرو خود باشد.

توقیف فیزیکی خودرو با حکم قضایی

پس از توقیف قانونی خودرو با حکم قضایی، چناچه فرد مدیون همچنان اقدام به پرداخت دین خود نکرده باشد، طلبکار می تواند از طریق توقیف فیزیکی خودرو اقدام کند. در این صورت شخص بدهکار امکان هیچ دخل و صرفی را در مال خود ندارد مگر آن که دین خود را تمام و کمال پرداخت کند و یا شخص طلبکار از دادخواست توقیف خود صرف نظر کند. در توقیف فیزیکی خودرو با حکم قضایی دادگاه کارشناس خود را برای ارزش گذاری و ضبط مال مورد نظر به محل می فرستد.

توقیف سیستمی خودرو

در توقیف سیستمی خودرو توسط پلیس راهنمایی رانندگی شماره پلاک خودرو مورد نظر را در سیستم راهور ثبت می کند تا از خرید و فروش آن جلوگیری شود. و در صورت مشاهده تخلف اقدام به توقیف خودرو با حکم قضایی به صورت فیزیکی می کنند.

توقیف سیستمی خودرو چیست

در توضیح ساده توقیف سیستمی باید گفت هر زمان دادگاه رای به توقیف خودرویی بدهد پلیس راهور آن را در سامانه خود وارد کرده که اصطلاحا به آن توقیف سیستمی یک خودرو گویند.

استعلام حکم توقیف خودرو

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد زمانی که به محل پارک خودرو خود مراجعه می کنید، با صحنه ای مواجه میشوید که خودروی شما در محل خوش قرار ندارد، در این زمان اولین فکری که به ذهنتان خطور میکند توقیف و انتقال آن به پارکینگ است در ادامه مراحل استعلام و ترخیص خودرو را به صورت خلاصه ذکرکرده ایم.

استعلام توقیف سیستمی خودرو

استعلام توقیف سیستمی خودرو دارای مراحل ذیل میباشد که به طور خلاصه به آن میپردازیم:

 • تماس با پلیس و مطمئن شدن از انتقال وسیله نقلیه به پارکینگ
 • همراه داشتن مدارک مربوط به خود و خودرو اعم از کارت ملی، برگ سبز خودرو، …
 • پرداخت تمامی جریمه ها و بدهی های مربوط به خودرو و عوارض شهرداری
 • دریافت مجور ترخیص خودرو

استعلام توقیف خودرو

برای استعلام خودروی توقیفی خود ابتدا باید با تماس با پلیس 110 نام و آدرس پارکینگی که خودروی شما به آن منتقل شده است را جویا شوید.

فک پلاک از طریق توقیف خودرو با حکم قضایی

در هنگام خرید و فروش خودرو باید برای فک پلاک اقدام کرد که در مرکز تعویض پلاک خودرو صورت می گیرد. یعنی فروشنده پلاک قبلی را فک و پلاک جدید نصب می کند. اگر این کار توسط خریدار صورت نگیرد، موجب ثبت تمام تخلفات به پای فروشنده در سیستم راهور می شود. در صورتی که خریدار از فک پلاک امتناع کند، فروشنده باید با طرح دادخواستی اقدام به توقیف خودرو با حکم قضایی کند تا بتواند پلاکی که مرتبط به شخص خریدار است را توقیف کرده و از ثبت هرگونه تخلفی به نام خودش جلوگیری کند. در صورتی که تخلفی به نام فروشنده ثبت شده باشد باید دادخواست توقیف خودرو با حکم قضایی داده شود و همچنین مستندات برای اثبات اینکه در زمان بروز تخلف خودرو تحت مالکیت شخص دیگری بوده به دادگاه ارائه شود. چناچه خریدار در مدتی که برای تعویض پلاک در اختیارش گذاشته شده اقدام به این کار نکند، فروشنده می تواند با مراجع به مراجع ذی صلاح اقدام به طرح دادخواستی با عنوان یاد شده کند.

در صورتی که خریدار در جلسه دادگاه حاضر نشود، به صورت غیابی به پرونده دادخواست شده رسیدگی می شود. اگر رای صادر شده توسط دادگاه به نفع فروشنده باشد، دادگاه اقدام به توقیف خودرو با حکم قضایی می کند، خودرو به مراکز نقل و انتقال منتقل شده و پلیس راهنمایی و رانندگی اقدام به فک پلاک قبلی و نصب پلاک جدید به نام خریدار می کند.

چه کسی می تواند اقدام به توقیف خودرو با حکم قضایی برای فک پلاک کند؟

تنها فردی که می تواند اقدام توقیف به این کار برای فک پلاک کند، دارنده پلاک است. حتی اگر خودرو پس از فروش به صورت وکالتی به شخص دیگری انتقال یابد، دارنده پلاک در صورتی که مشاهده کند شخص اقدام به فک پلاک نکرده است می تواند برای توقیف خودرو اقدام کند.

مشاهده
بهترین وکیل تجاوز در تهران |【وکالت تخصصی✔️】

مدارک لازم برای توقیف خودرو با حکم قضایی جهت فک پلاک

مدارکی که برای توقیف خودرو با حکم قضایی جهت فک پلاک الزامی است عبارتند از:

 •  قرارداد فروش خودرو
 • سند مالکیت خودرو
 • برگه استعلام پلاک از پلیس راهنمایی و رانندگی

استعلام دلیل توقیف خودرو

طبق قانون راهنمایی و رانندگی برای توقیف یک خودرو دلایل متعددی می توانند دخیل باشند که در ادامه این مقاله برای آشنایی بیشتر شما با آنها، به این موارد اشاره کرده و صحبت می کنیم.

موارد توقیف خودرو با حکم قضایی

به جز موارد حقوقی که به توقیف خودرو با حکم قضایی ختم می شود موارد دیگری نیز هستند که موجب توقیف خودرو می شوند. برخی از این موارد را در ادامه بیان می‌کنیم:

توقیف خودرو با حکم قضایی در تصادفاتی که منجر به فوت شود

اگر خودرویی موجب فوت شخص پیاده ای شود ، خودرو توفیق می گردد اما در مواقعی که دو خودرو با یکدیگر تصادف کرده و منجر به مرگ یکی از افراد شود، در این صورت هر دو خودرو در صحنه جرم به توفیق در می آیند.

توقیف خودرو با حکم قضایی در تصادفاتی که منجر به جرح شود

در این مورد هم چنانچه در تصادفی یکی از طرفین منجر به جراحت و آسیب دیگری شود، هر دو خودرو های در صحنه حادثه توقیف می شوند. فقط زمانی که شخص مجروح پیاده باشد خودرو فرد مقصر توقیف می شود.

توقیف خودرو به دلیل نداشتن بیمه شخص ثالث

در صورتی که مالک یا راننده خودرو هنگام استفاده از آن مدارک بیمه خودرو را به همراه نداشته باشد و یا مدت اعتبار بیمه شخص ثالث خودرو به اتمام رسیده باشد، خودرو توقیف می شود و تا زمانی که بیمه شخص ثالث تمدید نشود، امکان ترخیص آن وجود ندارد.

توقیف خودرو به دلیل عدم پرداخت جریمه

اگر میزان جرایم خودرو از سقف ده میلیون ریال متجاوز شود، طبق قانون اداره راهنمایی رانندگی وظیفه دارد که ابلاغیه برای راننده ارسال کند.

در صورتی که پس از یک ماه از صدور ابلاغیه، راننده متخلف اقدام به پرداخت جیمه های خود نکند، هر کدام از مامورین راهنمایی رانندگی این اختیار را دارند که خودرو مذکور را توقیف کرده و به پارکینگ منتقل کنند و تا زمانی که خاطی تمامی جرایم خود را پرداخت نکند امکان رفع توقیف وجود ندارد.

توقیف خودرو به دلیل ارتکاب دو تخلف همزمان

تصور کنید فردی با سرعت غیر مجاز از چراغ قرمز عبور کند. در این حالت متخلف همزمان دو تخلف انجام داده است. پس از این تخلف، خودرو وی ظرف 72 ساعت به توقیف در خواهد آمد.

توقیف خودرو به دلیل شرب خمر یا مصرف مواد روان گردان حین رانندگی

همانطور که می دانید در کشور ما، استفاده از نوشیدنی های الکلی و مشروب جرم محسوب می شود. چنانچه فردی از مشروب، الکل، موادمخدر یا روان گردان حین رانندگی یا قبل از آن  استفاده کرده باشد، خودرو توقیف و به پارکینگ انتقال میابد.

در صورتی که چنین جرمی مرتکب شده اید و به دنبال تخفیف در مجازات خود هستید می توانید تخفیف مجازات مشروبات الکلی را بخوانید.

توقیف خودرو به علت شرب خمر

توقیف خودرو به دلیل همراه نداشتن مدارک خودرو

در صورتی که مدارک خودرو اعم از گواهینامه، بیمه نامه و کارت ماشین را حین رانندگی همراه نداشته باشید، مامور راهنمایی رانندگی توانایی توقیف و انتقال خودرو شما را به پارکینک دارد.

توقیف خودرو به دلیل پلاک مخدوش یا غیر مجاز

طبق ماده 2 آیین نامه راهنمایی رانندگی “هر گونه وسیله نقلیه اعم از ماشین، موتور و حتی ماشین‌های مربوط به کشاورزی باید پلاک شناسایی ثبت شده در سیستم راهنمایی رانندگی داشته باشد.

هر گونه وسیله نقلیه که پلاک نداشته باشد و یا پلاک آن مخدوش باشد و یا پلاک آن پس از استعلام غیر مجاز باشد، در صورت مشاهده چنین وسیله ای توسط مامور راهنمایی رانندگی، میتواند خودرو مذکور را توقیف به پارکینگ منتقل کند.

برای رفع توقیف خودرو با این تخلف باید اقدام به تعویض پلاک شود و راننده فقظ 5 روز برای ارائه مدارک لازم برای تعویض پلاک برای ترخیص خودرو مهلت دارد.

در این مورد توقیف خودرو تنها هنگامی صورت نمی گیرد که راننده مجوزی برای مخدوش بودن پلاک داشته باشد.

توقیف خودرو به دلیل رانندگی بدون گواهینامه

یکی از عواقب رانندگی بدون اخذ گواهینامه، توقیف خودرو توسط مامور راهنمایی رانندگی می باشد.

مراحل رفع توقیف خوردو

قبل از هر اقدامی، با پلیس 110 تماس بگیرید تا از انتقال خوردو به پارکینگ مطمئن شوید و آدرس پارکینگی که خوردو به آنجا منتقل شده است را بپرسید. به همراه مداراک لازم  به آنجا پارکینگ مراجعه کنید، دقت داشته باشید وکیل شما که به نمایندگی شما به پارکینگ می‌رود، باید همان مدارک را به همراه داشته باشد! در ضمن اگر خوردو به نام خودتان نیست، باید وکالت نامه از مالک آن تهیه کنید و همراه ببرید.

مشاهده
بهترین وکیل جنایی تهران |【بالاترین درصد موفقیت✔️】

رفع توقیف خودرو با حکم قضایی

درصورتی که خودرو به دلیل بدهی توقیف شده باشد، شخص مدیون فقط در صورت پرداخت دین می تواند برای رفع توقیف خودرو اقدام کند. مگر اینکه اثبات کند که خودرو وسیله امرار معاش وی می باشد. چنانچه سند خودرو توقیف شده است می توانید درخواست رفع توقیف سند کنید.

توقیف خودرو با حکم قضایی

درباره رفع توقیف خودرو بیشتر بخوانید | رفع توقیف خودرو

مدارک لازم برای رفع توقیف خودرو ای که توسط پلیس راهنمایی رانندگی توقیف شده

برای ترخیص خودرو در این مورد باید به یکی از ستاد 11 گانه ترخیص خودرو در سطح شهر مراجعه کنید. مدارک مورد نیاز برای ترخیص خودرو عبارتند از:

 • مدارک شناسایی مالک یا وکیل قانونی
 • اصل سند یا کارت ماشین، اصل بیمه نامه، شخص ثالث، گواهینامه راننده به همراه کپی آن
 • صورت وضعیت خلافی پرداخت شده
 • فیش یا قبض پرداختی عوارض شهرداری
 • پرداخت هزینه حمل خودرو به نماینده مستقر در ستاد ترخیص
 • پرداخت هزینه پارکینگ

مراحل قانونی توقیف خودرو

در این مقاله سعی کردیم به بهترین و جامع ترین شکل ممکن مراحل توقیف خودرو، انواع آن به همراه مراحل رفع توقیف را به طور کامل شرح داده و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

رفع توقیف خودرو با قولنامه

شاید یکی از سوالاتی که برای بسیاری از افراد بوجود بیاید این است که آیا به وسیله قولنامه می توانند ماشین توقیفی خویش را رفع توقیف کنند یا خیر؟

رفع توقیف خودرو قولنامه ای

در پاسخ به سوال این قبیل افراد باید خاطرنشان ساخت که این امر امکان پذیر نیست و فقط در صورتی رفع توقیف صورت می گیرد که مالک رسمی که دارای سند ماشین است می تواند به رفع توقیف خودرو اقدام کند.

وکیل توقیف خودرو با حکم قضایی

به تمام مواردی که موجب توقیف خودرو خواهد شد پرداختیم. باید بدانید که توقیف خودرو مراحل و پیچیدگی های خاص خود را دارد و توقیف خودرو با حکم قضایی می تواند به فرد طلبکار جهت رسیدن به طلب خود کمک کند. این موضوع فقط برای طلبکاران حائز اهمیت نیست. فردی را تصور کنید که با خودرو امرار معاش می کند و خودرو وی توقیف شده است و باید تمام مراحل قانونی را جهت رفع توقیف خودرو طی کند که بی شک کار طاقت فرسا و زمان بری خواهد بود. باید بدانید که تمام طی کردن مراحل با وجود یک وکیل نه تنها با سرعت بیشتری طی خواهد شد، بلکه این اطمینان را به شما می دهد که پرونده به خوبی در حال پیگیری می باشد.

بهترین وکیل توقیف خودرو با حکم قضایی

بهترین وکیل توقیف خودرو وکیلی است که علاوه بر آشنایی به پیچیدگی های قوانین توقیف خودرو با حکم قضایی، تخصص و دانش لازم در مورد پرونده های مربوط به آن را نیز داشته باشد. این آشنایی و دانش حاصل تجربه، اخذ و یا مطالعه متعدد در رابطه با این موضوع حاصل می شود.

گروه وکلای دیوان سالار با تمام افتخار اعلام می دارد که با وکلای ماهر، متخصص و حرفه ای که در گروه خود دارد می تواند فرایند پیگیری پر اطمینانی را برای شما به ارمغان بیاورد و آسودگی را در حل پرونده تان داشته باشید.

هزینه وکیل توقیف خودرو با حکم قضایی

هزینه اعطای وکالت به وکیل متخصص توقیف خودرو با حکم قضایی معمولا به صورت توافقی بین وکیل و موکل در نظر گرفته می‌شود.

لیست وکلای دیوان سالار

 

سعید ستوده پارسا [وکیل پایه یک دادگستری]

سعید ستوده پارسا وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۱۰ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت


محمد فرخی [وکیل پایه یک دادگستری]

محمد فرخی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 20 سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت


منا محمدی سام [وکیل پایه یک دادگستری]

وکیل منا محمدی سام

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق دانشگاه تهران
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 11 سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت


امیر بهادر عامری [وکیل پایه یک دادگستری]

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 5 سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت


اصغر قنبری

⚖️ کارآموز وکالت
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی اهر
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت


خانم فریبا رنجبر

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی

⚖️ بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

 

 

 

تماس جهت مشاوره


خانم نسترن صادقی گندم آباد

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق بین الملل
⚖️ پژوهشگر شرکت انتقال گاز ایران

⚖️بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

 

تماس جهت مشاوره


آقای مهدی مصفا

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس حقوق

⚖️بیش از 2 سال سابقه مشاوره حقوقی

 

تماس جهت مشاوره

به این مطلب امتیاز دهید!

4.5/5

اگر هنوز سوالی در مورد توقیف خودرو با حکم قضایی دارید در کامنت‌ها بپرسید. کارشناسان حقوقی به سرعت پاسخ می‌دهند.

امتیاز کاربران: 5 ( 2 رای)

نوشته های مشابه

24 دیدگاه

  1. بله، سوالتون رو در کامنت ها بپرسید. کارشناسان ما در کمترین زمان پاسخ خواهند داد.

 1. سلام. من اخیرا یه تصادفی داشتم و ماشینم توقیف شده. دنبال وکیل بودم شما رو به من معرفی کردن گفتن سریع کار رو انجام میدین. چطور میتونم وکیل بگیرم؟باید بیام دفتر وکالت یا تلفنی هم میشه؟

  1. سلام. در صورتی که قصد اعطای وکالت دارید، جهت رزرو وقت جلسه لطفا تماس بگیرید.

   1. سلام من بخاطر نفقه ماشینم حکم قضایی توقف صادر شده میخوام بفروشم راه چاره چیست هنوز ماشین دست خودمه

    1. سلام. در صورتی که خودرو شما جزو مستثنیات دین محسوب شود امکان رفع توقیف وجود دارد.

  2. باسلام خسته نباشید از زحماتتون من ماشینم بر اثر تصادف توقیف شد اما من چندی پیش بر اثر اساب کشی برگ سبز وسند راگم کردن صاحب پلاک هم شاکی هست . الان چگونه میتوانید من را رهنمایی کنید . درضمن از صاخب پلاک شکلیت کردم ایا کلرت وبیمه نامه کافیست ‌.

 2. سلام امیدوارم حالتون خوب باشه.
  ببخشید در صورتی که یکبار به خاطر مسئله حجاب تعهد داده شده باشه آیا امکانش هست برای بار دوم که این مسئله پیش بیاد ماشینمو توقیف کنن؟

 3. باسلام شرمنده یه سوال داشتم مادو سال پیش یه پژو خریدیم اماقولنامه نگرفتیم ازبنگاه حالاکاری نداریم پدرمارا در اوردندسند که نزدند وبنگاهی فراری بود وکلاهبرداری کرده بود مافقط یه کارت خودرو ویه بیمه دستمون بود بااینم کاری نداریم ده روز قبل عید صاحب اولی ماشین اومد ماشین ماراتوقیف کرد به چه بدبختی مارضایت کامل و برگه رفع توقیف راتازه گرفتیم اما باز سریه مبلغی که بنگاهی بدهکاره به صاحب دوباره یکم حرفمون شددیروز و وقتی رفتیم نامه ازادی ماشینا بگیریم گفتند صاحبم اومده برگه ترخیص ماشینا گرفته وبه ما میگند به شماهم میدیم اما باید جتما صاحب وسند ومدارکم باشه تابهت ماشینابدند حالا میخوام ببینم برگه توقیف خودرو وکارت ماشین دست منه بقیه دست خود صاحب اون میتونه ماشینا بره بگیره بره و ایا برای ماراهی هست بتونیم باصاحب وسند کاری نداشته باشیم وبگیریم چون مبگه 16ملیون پول زور بدی من یه ریال بدهکارنیستم البته راه های قانونیشا میدونم میخواسم اگه راهی از کوچه پس کوچه وجود داره راهنماییم کنیدباتشکر ممنون

 4. سلام.ماشین بنده بخاطر یه درگیری که ۵ درصد بنده رو بخاطرهیجان وارده در فوت چندماه بعد متوفی مقصر دونستند توقیف شده شما میتونید کمکم کنید؟

  1. سلام. نیاز هست توضیحات بیشتری ارایه کنید. حهت رزرو وقت مشاوره تماس بگیرید.

 5. بنده یه ماشین معامله کردم و همه ی مدارک وسند وپلاک و همه چیز قانونی به نامم شده،اما بعد از ۲هفته از اگاهی تماس گرفتن که پلاک قبلی خودرو از یه ماشین دیگه خفت گیری کرده و ماشین شما باید توقیف بشه تا کسی که این کارو کرده خودشو معرفی کنه و میخوان ماشینمو بخوابونن،ایا همچین کاری رو میتونن بکنن درحالی که جرم با اون یکی پلاک توی سیستم ثبت شده و تعویض پلاک بدون هیچ مشکلی انجام شده،

 6. با سلام و خسته نباشید با همسرم به مشکل برخوردیم و حدود ۴ ماه هست که ترک منزل کرده و ماشینی که متعلق به من میباشد رو برده و تحویل نمی دهد چه کار باید بکنم

 7. سلام من یه ماشین به صورت وکالتی خریدم و چند میلیون هم خرجش کردم بعد که برای تعویض پلاک رفتم گفتن ماشین از دادگاه و شورای حل اختلاف توقیف داره الان فروشنده هم امروز و فردا میکنه الان من باید چیکار کنم که ضرر نکنم
  با تشکر

 8. سلام من ماشین فروختم از کل مبلغ یه خورده حساب طلب مونده پلاک عوض کردیم سند وهمه مدارک هم دادم الان باقیمانده حسابو پرداخت نمیکنه میتونم ماشینو توقیف کنم یا بدون مدارک نمیشه؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون

 9. سلام وقت بخیر ۲ ماه پیش من رفتم بندرانزلی دیدن دوستن ایشون دوست پسرشون رو فرستادن دنبالم که راهنمایی ام کنه چون مسیر رو بلد نبودم و به خاطر محدودیت تردد ایشون پلاک ماشین رو مخدوش کردن که جریمه نشم یک ربع بعد کلانتری جلومون رو گرفت و ماشین رو فرستاد پارکینگ الان چون صورت جلسه کلانتری به نام اون آقا نوشته شده قاضی دستور دادن که ایشون باید حضور داشته باشن اون آقا هم ظاهرا خلافکار و سابقه دار هستن و متواری و جواب من رو نمیدن و هیچ دسترسی بهشون ندارم قاضی هم میگن باید حتما اون آقا رو پیداکنم‌ببرم الان چی کار باید بکنم؟

 10. باسلام.ماشینی رابه یکنفراشنافروختم وبرای تعویض پلاک امروزوفرداکردتابعدامتوجه شدم ماشین رابه شخص دیگری واگذارکرده وحالاخریداربعلت بدهی به فر.شنده برای تعویض پلاک حاضرنمیشود.حالامن قصدشکایت وتوقیف پلاک رادارم وبعلتعدم اشنایی باقوانین قصدگرفتن وکیل دارم .اگرحکم بنفع من صادرشودهزینه وکیل رامیتوانم بگیرم یاخیر؟متشکرم

 11. سلام
  خدا قوت
  به دلیل شکایت بنده به خاطر‌ طلبی که از یک نفر داشتم، شورای حل اختلاف ، درخواست توقیف تریلی بدهکار رو به راهنمایی ورانندگی فرستاده ، و جواب دادن به محض مشاهده، توقیف فیزیکی میشه و الان یه هفته هست هیچ خبری نشده و اطلاع دارم تریلی در جاده رفت و آمد میکنه،
  تکلیفم چیست؟
  لطفأ راهنمایی بفرمایید

 12. سلام وقت بخیر بنده با حکم قاضی برای خودرو حکم الزام به تنظیم سند گرفتم طرف به صورت صوری به برادرش چک 500 میلیون تومنی داده و برا همین ماشین که پروندش 3ساله تو دادگاه وتازه براش حکم گرفتم حکم توقیف قضایی درآوردن پلاک ماشینم به نام طرفه الان من میتونم از دادگاه با توجه به حکمی که دارم رفع توقیف بگیرم یا باید به هر شکلی اون 500 میلیون صاف بشه بعد رفع توقیف میشه ؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس بگیرید (44899341-021)
error:

پرونده خود را به وکیل متخصص بسپارید!

گروه وکلای دیوان سالار | وکالت تخصصی

به وکیل متخصص

      نیاز دارید؟