خانواده

توقیف ماشین برای مهریه [شرایط و مراحل انجام کار]

ما در گروه وکلای دیوان سالار با تیمی متشکل از چندین وکیل توقیف ماشین برای مهریه متخصص و باتجربه، با کارنامه ای درخشان در کنار شما هستیم.

برای تماس جهت رزرو جلسه وکالت کلیک کنید:

☎️ 021-44899341

☎️ 0937-937-0-110 (منشی وکیل | پاسخگویی فوری 24 ساعته | تماس تلفنی + واتساپ)

توقیف ماشین برای مهریه

یکی از راه هایی که زوجه میتواند به حق و حقوق خود برسد توقیف ماشین برای دریافت مهریه است که با توجه به شرایط امروز تقریبا هر شخصی برای سهولت در رفت و آمد یک خودروی شخصی دارد که از دو طریق قابل انجام است که در ادامه به آن میپردازیم.

نمونه پرونده های گروه وکلای دیوان سالار

۱. پرونده سرقت گوشی با ۶۸ شاکی خصوصی که برای موکل منع تعقیب صادر شد و تبرئه شد.

۲. پرونده آتش زدن دختر جوان توسط نامزد او که ویدیوی آن در شبکه های اجتماعی جنجالی شد.

۳. پرونده کلاهبرداری و جعل ۱۰ میلیارد تومانی که منجر به محکومیت کلاهبرداران و دریافت خسارت از آن ها برای موکلین شاکی این پرونده شد.

۴. پرونده سرقت از یک نهاد دولتی که موکل به رد مال ۱۶ میلیارد تومانی محکوم شده بود اما با تلاش های وکیل وی تبرئه شد.

۵. پرونده دستگیری باند تولید مواد مخدر که از آشپرخانه ساخت مواد مخدر ۴۰۰ کیلوگرم شیشه کشف شد.

۶. پرونده سرقت از منزل که سارقین پس از ورود به منزل و جمع آوری مقداری طلا، متاسفانه به موکل خانم تجاوز کردند. این پرونده نیز با موفقیت موکل به پایان رسید.

۷. پرونده رابطه نامشروع و خیانت همسر، که در این پرونده خانم که همسر موکل ما بود با مردی دیگر رابطه برقرار کرده بود. این پرونده با موفقیت موکل ما که شاکی بود به پایان رسید.

۸. پرونده سرقت مسلحانه از یک طلا فروشی با رد مال ۵ میلیارد تومانی که در انتها وکیل توانست موکل را از کلیه اتهامات تبرئه نماید.

۹. پرونده قتل شوهر با سم توسط همسر

۱۰. پرونده قتل دختر جوان که متهم پس از رابطه جنسی با دختر خانم وی را به قتل رساند و جنازه وی را در اطراف تهران مدفون نمود.

۱۱. پرونده سرقت مسلحانه در کرج که موکل ما شاکی بود و وکیل توانست خسارت را از سارقین برای موکل بگیرد.

۱۲. پرونده سرقت مسلحانه منزل در شهرری توسط سارقین سابقه دار

۱۳. پرونده آدم ربایی مسلحانه و تجاوز به یک خانم که خانم موکل ما بودند و در نهایت پرونده با موفقیت به نفع موکل به سرانجام رسید.

۱۴. پرونده قتل که موکل با اتهام قتل با چاقو و سوزاندن جنازه روبرو بود.

۱۵. پرونده سرقت از منزل با رد مال ۳ میلیارد تومانی که منجر به محکومیت متهم و دریافت خسارت برای شاکی از سوی وکیل سرقت شد.

۱۶. پرونده جعل سند و فروش مال غیر که منجر به محکومیت متهم و دریافت خسارت برای موکل شد.

۱۷. پرونده زمین خواری در استان البرز به ارزش ۳۵۰ میلیارد تومان

۱۸. پرونده رابطه نامشروع و اتهام زنای محصنه در سعادت آباد تهران که منجر به رفع اتهام و تبرئه موکل گردید.

۱۹. پرونده تولید، توزیع و حمل ۱۵۰ لیتر مشروبات الکلی در دادگاه انقلاب که منجر به موفقیت در پرونده شده و حداقل مجازات ممکن (شلاق تعزیری که نهایتا به جزای نقدی تبدیل شد) برای متهم صادر شد.

۲۰. پرونده قطع دست پسر جوان با شمشیر توسط اراذل و اوباش در یکی از پارک های تهران

و…

ویدیوی زیر مربوط به یکی از پرونده‌های رسانه ای گروه وکلای دیوان سالار است که متاسفانه اراذل و اوباش در یکی از پارک های تهران دست پسر جوان را با شمشیر قطع کرده بودند.

این ویدیو دارای صحنه‌های دلخراش می‌باشد.

مهریه چیست؟

مهریه به مالی گفته می شود که بر اساس قانون و شرح در زمان عقد٬ زوج (مرد) به زوجه (زن) پرداخت می کند و یا موظف به پرداخت آن خواهد بود که هیچ محدودیتی برای تعیین مهریه وجود ندارد میتواند سکه ماشین و … باشد یا هر چیزی که دارای ارزش اقتصادی باشد.

مشاهده
وکیل حضانت فرزند در تهران + [آدرس و شماره]

راه های مطالبه مهریه

از دو طریق مهریه قابل دریافت است:

 • مراجعه به دادگاه خانواده
 • اجرای ثبت اسناد رسمی

مطالبه مهریه از طریق دادگاه خانواده

برای این کار زوجه باید دادخواست خود را ازطریق دفاتر خدمات قضایی ثبت کند و پرونده وی به دادگاه ارسال میشود و پس از بررسی های لازم زمان مراجعه به دادگاه مشخص خواهد شد.

مطالبه مهریه از طریق ثبت اسناد

برای این کار ابتدا باید با در دست داشتن عقد نامه یا رونوشت آن به دفتر ازدواج درج شده در عقدنامه یا شناسنامه مراجعه کرد و با یک نامه کتبی به سردفتر تقاضای صدور اجرائیه را کرد تا مراحل قانونی انجام شود.

توقیف اموال برای مهریه

اگر زوجه درخواست مهریه ارائه دهد و مرد آنرا پرداخت نکند همسر وی میتواند درخواست توقیف اموال را به دادگاه ارائه دهد که با توجه به پیچیدگی پرونده بهتر است کار خود را به یک وکیل متخصص بسپارید که گروه وکلای دیوان سالار یکی از بهترین ها در این زمینه است. برای اعطای وکالت به وکیل متخصص توقیف ماشین برای مهریه با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید. ما در ادامه این مطلب به بررسی توقیف ماشین برای مهریه میپردازیم.

توقیف ماشین برای مهریه از طریق دادگاه

در این روش ابتدا زن بایستی یک دادخواست مبنی بر مطالبه مهریه ارائه دهد و همزمان درخواست تامین خواسته بدهد تا پس از صدور رای دادگاه به نفع زن فورا خودرو توقیف شود تا از انتقال و فروش خودرو جلوگیری شود که بایستی از پلیس راهوراستعلام گرفته شود تا تمامی خودرو هایی که با نام وی میباشد شناسایی و توقیف شوند. البته اگر خودرو مستثنیات دین نباشد و یا قبل از توقیف فروخته نشده باشد.

توقیف ماشین از طریق اجرای ثبت اسناد (توقیف فیزیکی)

یک از راه های وصول مهریه توقیف ماشین برای مهریه از طریق اجرای ثبت است. اما اگر ثابت شود که همسرش از طریق خودرو امرار معاش میکند و جزو مستثنیات دین است نمیتوان آنرا توقیف کرد که بهتر است انجام این کار را به یک وکیل مجرب بسپارید. برای اعطای وکالت پرونده ی خود به وکیل طلاق در گروه وکلای دیوان سالار با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید. توقیف  ماشین برای مهریه از طریق ثبت اسناد به این گونه انجام میشود که ابتدا باید زن باید خودرو را به ثبت اسناد معرفی کند و دستور توقیف را بگیرد و همسر وی 10 روز مهلت خواهد داشت تا مهریه را بپردازد و اگر انجام نشود و اگر پرداخت نشود 3 روز به زوجه مهلت می دهند  که خودرو را معرفی کند و بعد از سه روز دستور توقیف ماشین صادر می شود و به پلیس راهور ارجاع می شود تا پلیس راهور اقدام به توقیف فیزیکی خودرو کند.

نکته های مهم و اصلی مربوط با توقیف ماشین برای مهریه

در ادامه به بررسی برخی سوالات مربوط و نکته های توقیف ماشین برای مهریه میپردازیم.

آیا می شود خودرویی که در رهن شرکت خودرو سازی است را بابت مهریه توقیف کرد ؟

 پاسخ این سوال مثبت است چون در قانون مدنی رهن مکرر قابل قبول است و میتوان خودرو را توقیف کرد اما با توجه به شرایط خودرو که اگر مبلغی به عنوان بدهی به شرکت داشته باشد فقط مبلغی که بابت آن خودرو پرداخت شده قابل توقیف است

آیا ممکن است هنگام مزایده خودرو زوجه ماشین را به نام خود بزند؟

بله اما به شرطی که خریدار دیگری وجود نداشته باشد.

آیا ماشین جزو مستثنیات دین است؟

اگر ثابت شود که زوج با کمک خودرو امرار معاش میکند و وسیله کسب و کار وی میباشد جزو مستثنیات دین حساب میشودو قابل توقیف نیست در مورد ماشین شخصی امکان توقیف وجود دارد.

توقیف ماشین قولنامه ای برای مهریه

بر اساس قانون اگر شرایط زیر وجود داشته باشد قانون شخص را مالک یک دارایی میداند:

 • ماشین به نام او ثبت شده باشد
 • ماشین از طریق مالک رسمی آن به او به ارث رسیده باشد.
 • ماشین به وی منتقل شده باشد و این انتقال در دفتراسناد ثبت شده باشد.
مشاهده
وکیل فریب در ازدواج در تهران ✔️【وکالت تخصصی✔️】

پس تنها با ارائه قولنامه به دادگاه نمیتوان ادعای مالکیت را کرد و با توجه به عدم اثبات مالکیت نمیتوان آنرا توقیف کرد و بهتر است روند این گونه پرونده هارا به یک وکیل بسپارید. برای اعطای وکالت پرونده ی خود به وکیل طلاق در گروه وکلای دیوان سالار با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

مزایده ماشین برای مهریه

هرکسی میتواند در مزایده شرکت کند حتی فرد محکوم شده و کسی که شکایت توقیف ماشین برای مهریه انجام داده اما مامور مزایده بستگان وی و ناظر مزایده این حق را ندارند که در مزایده شرکت کنند. مزایده ماشین دارای یک سری شرایط است که در ادامه به تعدادی از آن اشاره میکنیم.

 • سند ماشین فقط به نام برنده مزایده نوشته میشود. بنابراین شرکت کننده در مزایده نباید مشکل قانونی داشته باشد تا بتوان سند را تنظیم کرد.
 • تمامی وسایلی ای که در مزایده وجود دارد گارانتی ندارند و با وضعیت موجودی که دارند به مزایده گزاشته خواهد شد.
 • اولویت اول با کسی است که تمامی ماشین ها را با بیشترین قیمت باهم اعلام به امادگی جهت خرید کند.
 • اگر بیشترین قیمت پیشنهادی که شرکت کننده ها پیشنهاد کردند در مزایده از قیمت کارشناسی شده ماشین کمتر باشد برای بار دوم آگهی منتشر خواهد شد.
 • همه ی هزینه های مزایده مانند کارشناسی، آگهی و دیگر هزینه های مربوطه بر عهده برندگان مزایده است.
 • هزینه هایی اعم از خلافی خودرو عوارض و … برعهده فروشنده است.
 • برنده مزایده باید حتما تمامی وسایل و جزئیات ماشین را قبل از تحویل بررسی نماید چون مزایده کننده هیچ مسؤلیتی در قبال سالم بودن انها ندارد.
 • در صورت وجود پیشنهاد مشابه قرعه کشی برنده نهایی را مشخص میکند.
 • هزینه های دیگری مانند اخذ پلاک و معاینه فنی را خریدارباید پرداخت کند.

استعلام توقیف ماشین برای مهریه

برای استعلام توقیف شدن ماشین ابتدا باید به یکی از دفاتر پلیس بعلاوه10 مراجعه کنید و با توجهبه شماره پلاک خود و با در دست داشتن کارت ملی استعلام انجام میشود. اگر پلاک خودرو با دستور قضایی توقیف باشد، در گرفتن خلافی ماشین تاثیر می گذارد و نمی توان خلافی گرفت.

رفع توقیف ماشین برای مهریه

اگر محکوم علیه بتواند ثابت کند که خودروی توقیف شده جزء مستثنیات دین است و تنها وسیله نقلیه برای امرار معاش وی میباشد میتواند درخواست رفع توقیف را ارائه  که حضور خود مالک ضروری است و در صورتی که مالک نمی‌تواند به‌صورت حضوری به ستاد ترخیص خودرو توقیفی مراجعه کند، حتما باید وکالت نامه به یک فرد دیگر برای این کار اعطا کند که بهترین راه اعطای وکالت به یک وکیل متخصص در این زمینه میباشد شما میتوانید برای اعطای وکالت و دسترسی به بهترین وکلای پایه یک دادگستری با گروه وکلای دیوان سالار تماس حاصل فرمایید.

مراحل مزایده ماشین برای مهریه

یکی از راه‌هایی که زن می‌تواند به حقوق مالی خود و مهریه دست یابد، توقیف خودرو برای مهریه می‌باشد. برای به مزایده گذاشتن خودرو به منظور توقیف برای مهریه، دو روش کلی وجود دارد:

 • از طریق دادگاه
 • از طریق اجرای ثبت اسناد

توقیف خانه برای مهریه

لازم است اینجا به یک نکته مهم اشاره شود، خانه جز مستثنیات دین محسوب می‌شود و توقیف آن قطعیت ندارد. خانم می‌تواند برای تامین خواسته و مهریه درخواست توقیف خانه را دهد ولی مرد می‌تواند درخواست رفع آن را به عنوان مستنثیات دین دهد. این حکم به شرایط مرد وابسته است.

تاثیر وکیل توقیف ماشین برای مهریه در روند توقیف ماشین برای مهریه

توقیف خودرو، چه فیزیکی و یا قانونی مستلزم آشنایی با قانون اساسی در این باره بوده و نیز علاوه بر تسلط بر قانون اساسی، نیازمند تجربه و آشنایی به زبان حقوق می باشد. به دلیل تخصصی و پیچیده بودن پرونده هایی مانند توقیف ماشین برای مهریه بهترین راه استفاده از یک وکیل مجرب میباشد تا شانس شما را در موفقیت پرونده و احقاق هرچه بهتر حقوق شما در دادگاه را افزایش دهد  که با تماس با گروه دیوان سالار میتوانید برای اعطای وکالت به بهترین وکیل توقیف ماشین برای مهریه اقدام نمایید تا شما را جهت اخذ بهترین وکیل یاری نماییم.

مشاهده
"بهترین" وکیل طلاق در غرب تهران ⚖️ + [شماره و آدرس]

چگونه میتوانیم کار خود را به بهترین وکیل توقیف ماشین برای مهریه بسپاریم؟

بهترین وکلا برای شما کسانی هستند که تخصص در رفع توقیف اموال مهریه دارند. توقیف ماشین برای مهریه نیاز به اطلاعات دقیق و به روز حقوقی دارد. بهترین راه برای بررسی شرایط و پیدا کردن راههای توقیف ماشین برای مهریه این است که شما با چند وکیل متخصص و باتجربه مشاوره کنید و نظرات و پیشنهادات آنان را در مورد توقیف ماشین برای مهریه بپرسید.  برای انتخاب بهترین وکیل بهتر است رزومه و تخصص فرد را بسنجید و قبل از اقدام بر روی هزینه ها توافق ایجاد شود. یکی از ویژگی های بهترین وکیل توقیف ماشین برای مهریه تسلط بر زبان حقوق و آشنایی کامل با روند پیگیری این دست از پرونده ها میباشد. شما میتوانید برای کمک گرفتن از یک وکیل مجرب با گروه وکلای دیوان سالار به شماره تلفن 44899341-021 در ارتباط باشید.

لیست وکلای دیوان سالار

 

وکیل حامد شاکری نیا

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل حامد شاکری نیا

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
⚖️ از موفق ترین وکلای تهران

⚖️ بیش از12 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل سعید حسین مروج 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

دکتر حسین مروج وکیل قاضی بازنشسته

⚖️ بیش از 40 سال سابقه حقوقی
⚖️ دارای 2 دکتری حقوق و DBA
⚖️ استاد دانشگاه

⚖️از مدیران حقوقی نیرو های مسلح

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل مرجانه فشنگچی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

عکس وکیل خانم مرجانه فشنگچی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ رتبه دو رقمی در آزمون سراسری کانون وکلای مرکز
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با رتبه دو رقمی

⚖️ بیش از15 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل مونا الماسی سهی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

خانم مونا الماسی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو کانون وکلای مرکز
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی

⚖️ بیش از 6 سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


دکتر مهرداد محمدی [بخش بین‌الملل]

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی و امور قراردادهای شرکت‌هایی چون هواپیمایی قطر و …
⚖️ داوری اختلافات قراردادی فدراسیون فوتبال ایران
⚖️ داور مرکز بین‌المللی مرکز داوری شانگهای (SHIAC)

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل ملیحه سنگ سفیدی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق
⚖️ عضو مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل محمد فرخی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

محمد فرخی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 20 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل امیر بهادر عامری

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 5 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


به این مطلب امتیاز دهید!

4.75/5

اگر هنوز سوالی در مورد توقیف ماشین برای مهریه دارید در کامنت‌ها بپرسید. کارشناسان حقوقی به سرعت پاسخ می‌دهند.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
error:
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل