ارز دیجیتال

شکایت از صرافی ارز دیجیتال ✔️ +【وکالت تخصصی ارز دیجیتال✔️】

شکایت از صرافی ارز دیجیتال خارجی و ایرانی |کریپتولند، نوبیتکس، نیل، رمزینکس و ... | پیگیری سرقت ارز دیجیتال

ما در گروه وکلای دیوان سالار با تیمی متشکل از چندین وکیل شکایت از صرافی ارز دیجیتال متخصص و باتجربه، با کارنامه ای درخشان در کنار شما هستیم.

برای تماس جهت رزرو جلسه وکالت کلیک کنید:

☎️ 021-44899341

☎️ 0937-937-0-110 (منشی وکیل | پاسخگویی فوری 24 ساعته | تماس تلفنی + واتساپ)

“صفر تا 100” مراحل شکایت از صرافی ارز دیجیتال✔️

ارز دیجیتال در دنیای امروز به عنوان پدیده‌ای نو ظهور توجه افراد زیادی که قصد سرمایه‌گذاری دارایی خود را دارند جلب کرده است. اما هر جا معامله‌ای باشد، پای منفعت نیز می‌تواند در میان باشد. چه بسا صرافی‌های ارز دیجیتالی هستند که برای سود بیشتر یا به تعهدات خود به خوبی عمل نمی‌کنند و مرتکب تخلفاتی در حوزه کاری خود می‌شوند و یا اینکه از همان اول به قصد کلاهبرداری، دارایی مردم را به دست می‌آورند. در چنین مواقعی شما می‌توانید طرح دعوا کرده و سرمایه خود را پس بگیرید. در ادامه وکیل ارز دیجیتال، بهترین و سریع‌ترین راه پس گرفتن سرمایه و همچنین مراحل و چگونگی شکایت از صرافی ارز دیجیتال ایرانی و خارجی را بیان خواهد کرد.

نمونه پرونده های شاخص ارز دیجیتال دیوان سالار

⭐️ پرونده شکایت از کلاهبردار معروف اینستاگرامی (آقای ع-ح) به میزان بیش از ۳۰۰ میلیون دلار : این پرونده در حال حاضر در جریان است.

⭐️ پرونده سرقت ارز دیجیتال به میزان ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان

⭐️ پرونده کلاهبرداری ارز دیجیتال به میزان ۲۳ هزار دلار و کلاهبرداری ملکی ویلا به ارزش ۱۷ میلیارد تومان که ملک به طور کامل به نفع موکل بازپس‌داده‌شد.

⭐️ بیش از ۵ مورد پرونده شکایت از صرافی ارز دیجیتال (به علت منع قانونی در حال حاضر و تا انتهای صدور حکم محکومیت، امکان ذکر نام صرافی ها وجود ندارد.)

⭐️ ۷ پرونده شکایت از صرافی ارز دیجیتال ایرانی (به علت منع قانونی در حال حاضر و تا انتهای صدور حکم محکومیت، امکان ذکر نام صرافی ها وجود ندارد.)

⭐️ بیش از ۱۰ مورد شکایت از شرکت های پانزی

⭐️ پرونده کلاهبرداری ارز دیجیتال و هک ولت توسط کانال تلگرامی معروف

و بیش از ۱۵ پرونده ارز دیجیتال دیگر

اگر می‌خواهید در مورد نحوه شکایت از صرافی ارز دیجیتال ایرانی و شکایت از صرافی ارز دیجیتال خارجی اطلاعاتی کسب کنید و بدانید که چگونه با کمک یک وکیل متخصص ارز دیجیتال، می‌توانید حق خود را پس بگیرید، از شما عزیزان دعوت می‌کنیم تا پایان همراه ما باشید.

در صورت نیاز به مشورت در زمینه شکایت از صرافی ارزهای دیجیتال، با بهترین وکلا و مشاوران حقوقی و کیفری گروه وکلای دیوان سالار تماس بگیرید.

برای مشاهده لیست وکیل شکایت از صرافی ارز دیجیتال به انتهای مقاله مراجعه کنید.

دعاوی ارز دیجیتال

طبق پرونده‌هایی که در رابطه با ارز دیجیتال تشکیل می‌شود، دعاوی صرافی‌های ارز دیجیتال به طور معمول به روش‌های زیر صورت می‌گیرد:

مشاهده
وکیل سرقت ارز دیجیتال ✔️【صفر تا 100 پیگیری سرقت ارز دیجیتال ✔️】
 • خرید و فروش ارز‌های دیجیتال و عدم وفای به عهد توسط صرافی‌ها
 •  فیشینگ، طرح‌های پانزی و اجاره حساب‌های صرافی
 • تخلف مرتبط با مزرعه‌های استخراج ارز دیجیتال و توقیف ماینر‌ها
 • جذب سرمایه افراد توسط تریدر‌ها به بهانه انجام معاملات ارز دیجیتال به نمایندگی از آن‌ها که به ضرر افراد تمام می‌شود.
 • بوجودآوردن صرافی یا کیف پول تقلبی
 • فروش توکن تقلبی
برای اطلاعات بیشتر در طمینه انواع کلاهبرداری رمز ارزها می توانید مقاله وکیل ماینر را مطالعه کنید.
گروه وکلای دیوان سالار با تیمی از چندین وکیل متخصص ارز دیجیتال با سال ها تجربه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد. با توجه به اینکه در گروه وکلای دیوان سالار وکالت تخصصی توسط وکلای پایه یک دادگستری انجام می‌شود، درصد موفقیت در این مجموعه بسیار بالاست، چرا که وکالت هر پرونده را وکیلی می‌پذیرد که چندین سال تجربه در آن زمینه داشته و پرونده های موفق و مشابه در زمینه پرونده موکل را دارد. همین امر باعث شده تا کیفیت وکالت و درصد موفقیت پرونده ها در گروه وکلای دیوان سالار نسبت به مجموعه های دیگر بسیار بالاتر باشد. به طوری که تیم ارز دیجیتال دیوان سالار در بیش از 45 پرونده، بیش از ۹۵ درصد موفقیت داشته است.

نحوه شکایت از صرافی ارز دیجیتال و پیگیری پرونده کلاهبرداری ارز دیجیتال

تعدادی از صرافی‌ها از حد و حدود قانونی خود فرا‌تر از پای خود قدم می‌گذارند و برای رسیدن به سود بیشتر مرتکب تخلف می‌شوند و فعالیت غیر مجاز انجام می‌دهند.

بنابراین توصیه می‌کنیم، پیش از اعتماد به صرافی و خرید رمز ارز، به استعلام صرافی‌های مجاز ارز دیجیتال بپردازید. اما افرادی که سرمایه خود را صرف خرید ارز دیجیتال در این صرافی‌ها کرده‌اند و دارایی خود را از دست داده یا به دلیل بدقولی صرافی سود نکرده‌اند، می‌توانند از دو روش (دادخواست حقوقی و شکوائیه)، از صرافی مورد نظر شکایت کنند.

 • دادخواست حقوقی
 • شکواییه کیفری

دادخواست حقوقی

هنگامی که صرافی پولی که بابت فروش ارز دیجیتال مانند بیت کوین دریافت کرده اما ارزی پرداخت نکرده، موظف است تمام پول پرداخت شده را به شخص پس بدهد (استرداد وجه). شخص برای استرداد وجه پرداختی بابت ارز دیجیتال می‌تواند درخواست حقوقی بدهد.
دادخواست کیفری

در این زمینه می توانید از مشاوره حقوقی ارز دیجیتال راهنمایی بگیرید.

درخواست کیفری

در زمینه شکایت از صرافی ارز دیجیتال زمانی صورت می‌گیرد که صرافی از همان ابتدا به قصد کلاهبرداری، اموال مردم را دریافت کرده و قصد نداشته تعهداتش نسبت به مشتری را اجرا کند. عنوان کیفری این جرم کلاهبرداری است که با عنوان عامیانه دزدی ارز دیجیتال یا جرم سرقت ارز دیجیتال هم شناخته می‌شود. در پرونده کلاهبرداری صرافی ارز دیجیتال، دادسرا کیفرخواست متهم را صادر می‌کند و او را به دادگاه ارجاع می‌دهد.

مال باختگان در چنین شرایطی، باید به وکیل مجرب در زمینه ارز دیجیتال مراجعه کنند و از او کمک بگیرند. در چنین شرایطی مال باختگان، مضطرب و نگران هستند که حضور یک وکیل سرقت ارز دیجیتال با تجربه می‌تواند از نگرانی‌های شخص بکاهد و به تسهیل و تسریع روند کار کمک کند.


شکایت از صرافی ارز دیجیتال ایرانی

برای شکایت علیه صرافی ارز دیجیتال ایرانی می‌توانید به روش‌های زیر عمل کنید:

 • شکایت از طریق کانون صرافان
 • شکایت از طریق بانک مرکزی
 • شکایت از طریق سازمان تعزیرات حکومتی
 • شکایت از کلاهبرداری صرافی ارز دیجیتال از طریق دادگستری
مشاهده
مشاوره حقوقی ارز دیجیتال ✔️ |【100% تخصصی✔️】

شکایت از طریق کانون صرافان

افرادی که در زمینه صرافی ارز دیجیتال شروع به کار می‌کنند، باید از طریق کانون صرافان کشور اقدام کنند و مجوز فعالیت بگیرند. این کانون تحت نظارت بانک مرکزی است که حدود فعالیت و اختیارات صرافان را تعیین می‌کند. اما کانون صرافان درواقع بازرسی دقیق‌تری روی فعالیت صرافان دارد. در نتیجه برای شکایت از صرافی ارز دیجیتال ایرانی می‌توانید به کانون صرافان کرده و با ارائه مدارک و مستندات، درخواست خود را بیان کنید در نتیجه ظرف دو هفته درخواست شما پیگیری و نتیجه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

شکایت از طریق بانک مرکزی

همانطور که گفتیم، بانک مرکزی تعیین ضوابط، اختیارات و قوانین حاکم بر صرافی‌های ارز دیجیتال بر عهده دارد و نظارت غیر مستقیمی بر عملکرد صرافان دارد. برای این کار می‌توانید وارد سامانه ارتباط مردمی بانک مرکزی شوید و شکایت خود را نسبت به صرافی مورد نظر ثبت کنید (گرچه روش اول بهتر است).

شکایت از طریق سازمان تعزیرات حکومتی

سازمان تعزیرات حکومتی، یکی از زیر مجموعه‌های قانونی وزارت دادگستری است. این سازمان موظف است طبق قانون، شکایت مردم نسبت به صرافان متخلف را ثبت کند و در آن صلاحیت رسیدگی و حق دخالت دارد. افراد ضمن شکایت از صرافی ارز دیجیتال مورد نظر باید دلایل و مستندات لازم را به طور کتبی به سازمان تعزیرات ارسال کنند و صرافی و صراف مورد نظر را در مشخص کنند. علاوه بر آن می‌توان از طریق سازمان شکایت مردمی و تماس تلفنی هم درخواست و شکایت خود را بیان کنند. درخواست به هر شکلی صورت بگیرد پیگیری و بررسی خواهد شد.

شکایت از کلاهبرداری صرافی ارز دیجیتال از طریق دادگستری

اگر صراف مد نظر مرتکب تخلفاتی شده است و سرمایه شما را از بین برده باشد، باید از طریق مجمع قضایی پیگیر شکایت خود شوید و با ارائه مدارک و مستندات کافی به دادسرا، درخواست و شکایت خود علیه صرافان را ثبت کنید. افراد می‌توانند پیش از مراجعه به دادسرا، شکایت خود را از طریق دفاتر الکترونیک قضایی ثبت کنند.

شکایت از صرافی ارز دیجیتال قابل پیگیری خواهد بود و فرقی نمی‌کند شکایت از صرافی نوبیتکس، شکایت از صرافی کریپتولند، شکایت از صرافی نیل یا شکایت از صرافی رمزینکس و دیگر صرافی‌ها مانند آبان تتر باشد، در هر صورت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اگرچه بهتر است برای این کار با یک وکیل ارز دیجیتال مشورت شود تا راه و روش‌های درست و سریع رسیدن به حق قانونی افراد صورت بگیرد. هر چقدر سرمایه از دست رفته بیشتر و تخلف صرافی مورد نظر سنگین‌تر باشد تحقق مطالبات مالی افراد سخت‌تر شده و حضور یک وکیل متخصص ارز دیجیتال اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

وکیل برای شکایت از صرافی ارز دیجیتال

همانطور که گفتیم برای شکایت علیه صرفان ارز دیجیتال، ابتدا لازم است شکایت خود را از طریق دفاتر خدمات قضایی ثبت کرد. موضوع ارز دیجیتال از پیچیدگی‌هایی برخوردار است و دانستن اطلاعاتی در رابطه با مقررات و حدود قانونی صرافی اهمیت دارد. بنابراین افرادی که قصد شکایت از صرافی خاصی دارند بهتر است پیش از اقدام، با یک وکیل رمز ارز که تخصص و تجربه کافی در این حوزه دارد مشورت کنید.

آیا می دانید؟

چرا برای شکایت از صرافی ارزهای دیجیتال از گروه وکلای دیوان سالار کمک بگیریم؟

توضیحاتی که در هر پرونده ضمن شکایت به دادرس ارائه می‌شود پروسه‌ای مهم است و باید با دلایل و مستندات کافی صورت بگیرد. لازم است درخواست افراد به درستی ثبت شود و جریان پرونده از ابتدا در مسیر درستی قرار بگیرد. از طرفی بسیاری از افراد، با روند کار شکایت از صرافی ارز دیجیتال آشنایی ندارند. موضوع ارز دیجیتال هم به خودی خود موضوعی پیچیده و امری نوظهور است که تخصص کافی را می‌طلبد. در نتیجه در چنین پرونده تخصصی و حساسی که ممکن است تمام سرمایه شخص از دست رفته باشد بهتر است یک وکیل مجرب که تخصص، آگاهی و علم لازم در زمینه ارز دیجیتال دارد را انتخاب کرد و حق وکالت گرفت.
مشاهده
"بهترین" وکیل ماینر در تهران ✔️ |【وکیل رفع توقیف ماینر】| وکیل برای ماینر

گروه وکلای دیوان سالار که سعی در پوشش دادن تمام مسائل حقوقی و کیفری دارد، از چندین وکیل متخصص و مشاور در زمینه ارز دیجیتال به عنوان یک علم نوظهور و پیچیده برخوردار است. در صورت بروز هرگونه عدم وفای به عهد و تخلف و کلاهبرداری از سوی صرافی ارز دیجیتال می‌توانید از گروه وکلای دیوان سالار مشاوره و حق وکالت بگیرید.

شکایت از صرافی ارز دیجیتال خارجی

به طور کلی در صورت کلاهبرداری سایت خارجی ارز دیجیتال امکان طرح دعوا وجود دارد و افراد می‌توانند ادعای استرداد وجه کنند اما این امر پروسه‌ای پیچیده است. اگر از مراجع قضایی هم حکم بگیرید، اجرای حکم سخت است.

• برای طرح دادخواست حقوقی از طریق مراجع حقوقی اقدام کنید.
• برای طرح دادخواست کیفری، از طریق دادسرا محل سکونت خودتان اقدام نمایید.

طبق ماده ۱۱ قانون آیین دادرسی مدنی، در چنین پرونده‌هایی که شخص خوانده (آن طرف که وجهی از شما بابت پرداخت ارز دیجیتال دریافت کرده اما به عهد خود وفا نکرده است) در ایران نباشد، خواهان (آن طرف که ادعا می‌کند وجه پرداخت کرده است) که قصد شکایت از صرافی ارز دیجیتال خارجی دارد، باید در دادگاه محل اقامت خود اقدام به شکایت و طرح دعوا کند. اگر صرافی ارز دیجیتال خارجی در ایران مال غیرمنقول داشته باشد، شکایت در دادگاهی اقامه می‌شود که مال غیرمنقول در آن جا است.

به طور کلی در چنین پرونده‌ای که بازپس گرفتن حق و حقوق خواهان بسیار سخت خواهد بود بهتر است از طریق وکیل خبره اقدام به طرح دعوا کنید.

جمع‌بندی

اگر دارایی خود را صرف سرمایه‌گذاری رمز ارز‌ها کرده‌اید و متوجه تخلفات و خلف وعده‌هایی از سوی سایت یا همان صرافی ارز دیجیتال مورد نظر شده‌اید و یا در مرحله‌ای بحرانی‌تر قرار دارید و صرافی مورد نظر کلاهبرداری کرده و دارایی شما را به بهانه فروش ارز دیجیتال تصاحب کرده و در عمل به شما ارزی نفروخته و سودی به دست نیاورده‌اید، به سرعت باید طرح شکایت کنید.

شکایت از صرافی ارز دیجیتال پروسه‌ای مهم و تخصصی است. لازم است به درستی و با ادای توضیحات کامل و مستند صورت بگیرد. لذا برخورداری از یک وکیل متخصص ارز دیجیتال که در زمینه رمز ارز ها تجربه دارد می‌تواند کمک زیادی به شما بکند که بتوانید سرمایه از دست رفته خود را به دست آورید. برای انتخاب وکیل خبره و با تجربه در حوزه ارز دیجیتال و شکایت از صرافی ارز دیجیتال می‌توانید از وکیل ارز دیجیتا گروه وکلای دیوان سالار کمک بگیرید.

وکالت تخصصی

به این مطلب امتیاز دهید.

5 / 4.96

اگر هنوز سوالی درباره نحوه شکایت از صرافی ارز دیجیتال دارید در کامنت ها بپرسید. کارشناسان در کمترین زمان پاسخ خواهند داد.

امتیاز کاربران: 4.71 ( 5 رای)

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

 1. سلام و عرض ارادت
  بنده تو صرافی خارجی hotbit داشتم 3000000 واحد ارز hokk داشتم.توکن سوزی کردن یدفعه جلوی این ارز بسته شد و دیگه نتونستم معامله کنم(نه خرید نه فروش)یعنی رسما از بنده کلاهبرداری کردن جسارتا راهنمایی میفرماید

  1. با سلام و وقت بخیر. برای رزرو وقت جلسه تماس بگیرید.

 2. با سلام
  ارز نیمایی از صرافی مجاز برای حساب شخصی خریداری کردم ، پول به دست ذینفع رسید و منهم رسید وصول پول را به صرافی دادم اما ۴۸ ساعت بعد پلیس محلی پول وارد شده به حساب ذینفع را به اتهام پولشویی و کلاهبرداری مصادره نمود و فروشنده هیچ کالایی بمننداد،
  سوال : آیا من می‌توانم علیه صرافی به اتهام پولشویی شکایت کنم – یا کلاهبرداری یا خیانت در امانت ؟؟؟
  ۲_ آیا من می‌توانم از طریق دادگاه حقوقی شکایت کنم ؟ آیا با توجه به گزارش پلیس محلی و مصادره آن توسط دولت محلی خارج از کشور
  صرافی محکوم می‌شود یا خیر؟؟

  1. سلام وقت بخیر. نیاز به ارائه توضیحات بیشتر میباشد. جهت مشاوره با شماره های اعلام شده در سایت، تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا
error:
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل