وکیل تغییر کاربری

وکیل خوب در پونک

برای اعطای وکالت به وکیل متخصص رابطه نامشروع تماس بگیرید: 44899341-021

در صورتی که تنها نیاز به مشاوره دارید، سوال خود را در کامنت های انتهای این صفحه بپرسید. مشاورین حقوقی ما در کوتاه‌ ترین زمان به سوالات شما پاسخ می‌دهند.


گاهی اوقات برای برطرف کردن مشکلات حقوقی یا کیفری­ مان نیاز به فردی داریم که هم در این زمینه تخصص داشته باشد هم بتواند این کار را هر چه سریع ­تر برای ما به سرانجام برساند. این دقیقا زمانیست که ما به وکیل نیاز داریم. وکیل فردی است که پس از گذراندن تحصیلات دانشگاهی، گذراندن دوره کارآموزی یک تا دوساله در نزد یک وکیل پایه یک دادگستری و اخذ پروانه وکالت اجازه فعالیت و اخذ پرونده ­های قضایی را پیدا خواهد کرد. 7 اسفندماه در تاریخ کشور ما به عنوان روز وکیل نامگذاری شده است.

 مردم همیشه به دنبال بهترین وکیل در زمینه مشکلات خاص خویش هستند. به همین منظور برای افرادی که به دنبال وکیل خوب در پونک یا جنت آباد هستند ما گروه وکلای دیوان سالار را به آنها معرفی می­ کنیم. پس اگر شما هم نیاز به وکیل خوب در پونک یا جنت آباد داشتید با ما تماس بگیرید.

ما در این مقاله راجع به قرار داد وکالت، ویژگی­ های یک وکیل خوب و همچنین تعهدات وکیل و موکل نسبت به هم صحبت خواهیم کرد.

قرارداد وکالت و حدود اختیارات وکیل

وکالت به معنای نایب شدن است که به زبان ساده یعنی، فردی در جهت انجام و پیگیری امور خویش توسط فرد دیگر با عقد قراردادی وی را مسئول این کار می­ کند که به آن قرارداد وکالت گویند.

هر وکالتی که قرار است صورت بپذیرد قراردادی برای آن تنظیم خواهد شد که در این قرارداد میزان اختیارات وکیل توسط موکل وی مشخص می­ گردد. اگر موکل در زمینه خاصی مانند فروش منزل به وکیل خود وکالت بدهد به آن وکالت مقید گویند که حدود اختیاراتی برای وی در نظر گرفته شده است، به این معنا که وکیل خارج از بحث فروش منزل اختیار دیگری ندارد.

اما اگر موکل به وکیل خود اختیار تام دهد وکیل اختیارات خیلی بیشتری خواهد داشت که به آن وکالت مطلق گویند، لازم به ذکر است که هر زمانی که موکل لازم بداند می­ تواند این وکالت را از وکیل خود پس بگیرد. نوع دیگری از وکالت هم داریم به نام بلاعزل که در آن موکل اگر این قرارداد وکالت را امضا کند حق برکناری یا عزل وکیل خود را ندارد. گروه وکلای دیوان سالار با فعالیت در محدوده جنت آباد و پونک آماده ارائه خدمات، عقد قرار داد وکالتی و همچنین معرفی وکیل خوب در پونک برای مردم این منطقه می ­باشد. برای اعطای وکالت پرونده های خود به وکیل متخصص در گروه وکلای دیوان سالار، با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

ویژگی­ ها و مهارت­ های وکیل خوب

همانطور که حتما دقت کرده­ اید هر شغلی در سطح جامعه وجود دارد نیازمند نوع خاصی از شخصیت و اخلاقیات و رفتار عرف آن نوع شغل است.

به عنوان مثال فردی که کار روانشناسی و مشاوره را انجام می دهد باید از نظر خصوصیات اخلاقی دارای روحیه برونگرا، معاشرتی، قدرت تجزیه تحلیل بالا باشد، از نظر ویژگی ­های اخلاقی نیز دارای اصل رازداری امانت­ داری باشد، همچنین انتظار می­ رود یک روانشناس خوب سخنور توانا همراه با ظاهری شیک و آراسته باشد.

در مورد وکالت نیز در وهله اول باید به این نکته توجه کنیم که هر وکیلی با این که می­ تواند در همه دعاوی قضایی دخول پیدا کند. اما به طور حتم در یک یا چند زمینه خاص تخصص دارد، که در زمان انتخاب وکیل باید به آن دقت کنیم. علاوه بر این موضوع نیز یکسری ویژگی ها لازمه این شغل و یک وکیل خوب است که در ادامه بیشتر راجع به آنها صحبت می­ کنیم. برای اعطای وکالت پرونده های خود به دفتر وکالت گروه وکلای دیوان سالار، با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

دارای دانش، تخصص و تجربه کافی باشد

شاید این مطلب درست باشد که امروزه در بازار کار دانش و تخصص حرف اول را می­زند و دیگر مهم نیست شخص کدام دانشگاه تحصیل کرده باشد اما همچنان تحصیل در دانشگاه­ های برتر به عنوان یک مزیت محسوب می ­شود که در کنار تجربه و تخصص بالا می­ تواند یک وکیل را یاری کند تا بتواند به یک وکیل خوب و تراز اول تبدیل شود و بیشترین کمک و نرخ بازدهی را به موکلان خویش داشته باشد.

دارای اصل امانت ­داری و رازداری باشد

همانطور که اشاره کردیم تمامی مشاغل دارای اصول اخلاقی هستند که در این بین یک سری مشاغل داری اصول مهمی مانند بحث امانت­ داری و رازداری هستند، به این معنا که اطلاعات مراجعان آنها نباید از دایره ارتباطی آنها خارج شود. مانند پزشکان و وکلا

از یک وکیل خوب نیز انتظار می­ رود در حفظ و نگهداری اطلاعات موکلین خویش بیشترین تلاش را به خرج دهد.

سخن ور و دارای ظاهری آراسته

وکالت نیز در کنار مشاغلی همچون مدیریت، پزشکی، روانشناسی نیاز به افرادی دارد که علاوه بر ظاهری شیک و آراسته دارای قدرت سخن وری بالایی باشند که در زمان دفاع از موکلین خود حداکثر تاثیرگذاری را بر روند دادگاه داشته باشند.

دارای روابط عمومی قوی باشد

مسلما این جمله را شنیده­ اید که امروزه روابط اجتماعی حرف اول را در پیشرفت افراد دارد.

در مورد مسائل قضایی که از دل جامعه می­ روید هم قطعا به همین شکل است، وکیلی را می­ توانیم خوب بنامیم که علاوه بر دانش و تجربه، دارای دایره ارتباطات زیاد و قوی باشد که بتواند وی را در به ثمر رساندن هر چه سریع ­تر پرونده هایش یاری کند.

به روز باشد

از دیگر ویژگی ­های یک وکیل خوب بحث به روز بودن دانش و اطلاعات در حوزه تخصص وی می­ باشد و انتظار می­ رود با جدیدترین مباحث و قوانین و مقررات قضایی آشنایی کامل داشته باشد.

دارای صبر و پشتکار و انگیزه بالا باشد

یک وکیل خوب علاوه بر دارا بودن موارد ذکر شده باید دارای صبر و پشتکار بالا باشد، زیرا گاهی پیش می ­آید که پرونده ­هایی مدت­ها به طول می ­انجامند تا به نتیجه برسند، از طرفی پرونده ­های قضایی مواردی هستند که فشار روحی و روانی بالایی را به افراد وارد می­ کنند پس در نتیجه یک وکیل نیازمند شخصیتی محکم با ثبات و صبور است. در کنار صبر و تلاش یک وکیل خوب باید دارای انگیزه بالایی باشد و با همان جدیت اوایل شروع به کار پرونده را پیگیری کند، هر چند زمان زیادی صرف آن شود.

ویژگی­ هایی که ذکر شد از جمله مهم­ترین ویژگی ­ها برای یک وکیل خوب است. بنابراین افرادی که به دنبال وکیل خوب با ویژگی­ های ذکر شده در محدوده پونک و جنت آباد هستند می ­توانند از گروه وکلای دیوان سالار کمک بگیرند.

شاید ذکر این نکته در اینجا خالی از لطف نباشد برای افرادی که این مقاله را مطالعه می­ کنند، برای آشنایی بیشتر با شغل وکالت و اینکه هدفشان تبدیل شدن به یک وکیل خوب است، همانطور که تا اینجای مقاله قطعا متوجه شده ­اند یکی از مهم­ ترین عامل­ ها در جهت تبدیل شدن به یک وکیل خوب مباحث شخصیتی است به همین منظور توصیه می ­کنیم در جهت شناخت ویژگی ­های شخصیتی خود در جهت اخذ این تصمیم که آیا این شغل و حرفه برای آنها مناسب است یا خیر حتما با روانشناسان مشورت کنند تا شناخت بیشتری را نسبت به روحیات و شخصیت خود پیدا کنند.

تعهدات و وظایف وکیل و موکل

زمانی­ که بین دو نفر قرار داد وکالت امضا می­ شود، به موجب آن یک­سری وظایف و حقوقی هر دو طرف وکیل و موکل بر یکدیگر خواهند داشت، که به آن تعهدات قرار داد گویند، همچنین در امضای قرارداد وکالت تعهداتی نیز برای فرد از جانب مراجع قضایی بوجود می­ آید که به آنها تعهدات قانونی می ­گویند. مهمترین تعهد موکل در قبال وکیل می ­تواند بحث حقوق و پاداشی باشد که در قبال حق الوکاله وکیل به او پرداخت می ­کند.

وکیل نیز در قبال موکل خود موظف است که اولا اصول اخلاقی و حرفه­ ای مانند رازداری، امانت­ داری، پیگیری امور وی با جدیت را رعایت کند، همچنین همیشه به دنبال صلاح موکل خود باشد و در صورت استرداد اموال و دارایی آن را به موکل خود بازگرداند، در کنار این موارد وکیل متعهد می ­شود در صورتی که هر گونه ضرر و زیانی به موکل خود وارد کرد آن را جبران کند.

حق الوکاله وکیل

پرداخت حق الوکاله به وکیل به دو صورت امکان ­پذیر است. در روش نخست زمانی که قرارداد وکالت در حال تنظیم است دو طرف بر سر حق الوکاله توافق خواهند کرد. در روش دوم اگر دو طرف در زمان عقد قرار داد مبلغی را مشخص نکرده باشند این کار به صورت عرفی که رایج است انجام می ­گیرد و بستگی به موارد مختلفی دارد مانند اینکه حق الزحمه یک وکیل طلاق توافقی خیلی کمتر از حق الزحمه یک وکیل کیفری است. یا وکیلی که در تهران وکالت می ­کند نسبت به وکیل شهرستان حق الوکاله بالاتری دریافت خواهد کرد.

در مورد پرونده­ های مالی حق الوکاله طبق تعرفه برای مطالبات مالی تا 10 میلیون تومن 6 درصد، از ده تا یکصد میلیون تومن 4 درصد، بیشتر از یکصد میلیون تومان تا پونصد میلیون تومن 3 درصد و بالای 500 میلیون تومان 2 درصد است.

وکیل خوب در پونک

 همانطور که در این مقاله به طور مفصل صحبت کردیم وکیلی را خوب می­ دانیم که دارای تخصص، تجربه و به روز باشد و در کنار این عوامل اخلاقیات حرفه­ ای مانند رازداری، امانت ­داری را رعایت کند و همیشه به فکر و صلاح موکل خود باشد در درجه اول تا حق الوکاله خویش.

به همین منظور ما به افرادی که به دنبال وکیل خوب در پونک یا جنت آباد هستند توصیه می ­کنیم جهت پیگیری پرونده­ های خود به دنبال چنین وکلایی باشند. برای اعطای وکالت پرونده های خود به گروه وکلای دیوان سالار، با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

 

وکیل خوب پونک را از کجا پیدا کنیم

با اینکه وکلای بسیاری هم اکنون در سطح شهر تهران فعالیت می­ کنند اما برای بسیاری از از افراد پیدا کردن کردن وکیلی خوب و اصطلاحا کارکشته برای سپردن پرونده­ هایشان به وی به معضل بزرگی تبدیل شده است.

گروه وکلای دیوان سالار با در اختیار داشتن بهترین وکلا آماده ارائه خدمت به ساکنین محدوده پونک و جنت آباد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
phone برای‌تماس‌کلیک‌کنید021-44899341