کیفری

حکم بچه نامشروع زن شوهردار ✔️ |【مجازات زن و مرد چیست✔️】

حکم حاملگی نامشروع | مجازات بارداری نامشروع | فرزند نامشروع چه حکمی دارد | حکم بارداری نامشروع | حکم بارداری در رابطه نامشروع و...

رابطه زنای محصنه با زن شوهردار یک جرم تلقی می شود. که اگر در این میان فرزندی متولد شود تصمیم گیری در مورد حکم بچه نامشروع زن شوهردار برعهده قانون خواهد بود.

برای مشاهده لیست وکیل رابطه نامشروع به انتهای مقاله مراجعه کنید.

در ادامه حکم حاملگی نامشروع برای زن شوهردار و هم زن مجرد و مرد را به طور کامل بیان خواهیم کرد.

همچنین اگر نیاز به مشاوره در خصوص حکم بارداری نامشروع دارید می‌توانید با ما تماس بگیرید.

ما در گروه وکلای دیوان سالار با تیمی از چندین وکیل متخصص رابطه نامشروع با کارنامه ای درخشان در کنار شما هستیم.

برای تماس جهت رزرو جلسه وکالت یا مشاوره کلیک کنید:

☎️ 021-44899341

☎️ 0937-937-0-110 (منشی وکیل | پاسخگویی فوری 24 ساعته | تماس تلفنی + واتساپ)

آیا می دانید؟

نمونه پرونده های شاخص دیوان سالار

⭐️ پرونده حاملگی نامشروع یک خانم از کابینت ساز منزل

⭐️ پرونده خانم ماساژور با اتهام دایر کردن خانه فساد و فحشا

⭐️ پرونده با اتهام فراهم کردن موجبات فساد و فحشا از طریق حضور در خانه فساد و دریافت خدمات جنسی

⭐️ پرونده یک آقا با اتهام حضور در مرکز فساد و فحشا

⭐️ پرونده رابطه نامشروع و اتهام زنای محصنه در سعادت آباد تهران که منجر به رفع اتهام و تبرئه موکل گردید.

⭐️ پرونده رابطه نامشروع و خیانت همسر، که در این پرونده خانم که همسر موکل ما بود با مردی دیگر رابطه برقرار کرده بود. این پرونده با موفقیت موکل ما که شاکی بود به پایان رسید.

⭐️ پرونده رابطه نامشروع با زن شوهردار توسط مربی ورزش

⭐️ پرونده رابطه نامشروع با زن شوهردار بلاگر معروف اینستاگرامی که در نهایت شوهر خانم به قتل رسید

و بیش از ۳۵۰ پرونده کیفری دیگر

حکم بچه نامشروع زن شوهردار

رابطه نامشروع سطح وسیعی از روابط را شامل میشود که از نظر قانونی جرم به شمار میرود. در چنین حالتی یا رابطه ای تحت خیانت قرار گرفته و یا دو فرد بدون وجود رابطه ای که در جریان باشد، اقدام به این کار می کنند.

در چنین حالتی ممکن است فرزندی نیز طی این رابطه به وجود بیاید. در این حالت قانون برای کودک تصمیم گیری خواهد کرد.
یک وکیل مجرب در این زمینه می تواند به خوبی از حقوق مربوط این مسئله دفاع کند.

در این شرایط برخی از خانم‌ها، فرزند نامشروع خود را به شوهر خود نسبت می‌دهند که در صورت اثبات نامشروع بودن فرزند، از طرف قانون مجازاتی شدید دارد.

حکم حاملگی نامشروع

قبل از بررسی حکم بارداری نامشروع، باید به یک تعریف کلی از رابطه نامشروع بپردازیم. به هرگونه روابطی که بین زن و مرد نامحرم شکل می‌گیرد، رابطه نامشروع می‌گویند.

رابطه نامشروع تنها شامل رابطه جنسی نشده و به هرگونه رابطه خارج از شرع گفته می شود. رابطه جنسی نامشروعی که بین زن و مرد شکل گیرد نیز زنا شناخته می شود.

چکش دادگاه رابطه نامشروع

زنا نیز انواع متفاوتی دارد که در ادامه به انواع آن و مجازات مربوط به آن می‌پردازیم. درصورتی‌که یک زن متأهل اقدام به این رابطه نماید و بچه ای از آن به وجود بیاید، حکم بچه نامشروع زن شوهردار در دادگاه با ابعاد متفاوتی مورد بررسی قرار می گیرد.

گروه وکلای دیوان سالار با تیمی از چندین وکیل رابطه نامشروع متخصص با سال ها تجربه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد. با توجه به اینکه در گروه وکلای دیوان سالار وکالت تخصصی توسط وکلای پایه یک دادگستری انجام می‌شود، درصد موفقیت در این مجموعه بسیار بالاست، چرا که وکالت هر پرونده را وکیلی می‌پذیرد که چندین سال تجربه در آن زمینه داشته و پرونده های موفق و مشابه در زمینه پرونده موکل را دارد. همین امر باعث شده تا کیفیت وکالت و درصد موفقیت پرونده ها در گروه وکلای دیوان سالار نسبت به مجموعه های دیگر بسیار بالاتر باشد. به طوری که تیم کیفری دیوان سالار در بیش از ۳۱۵ پرونده کیفری، بیش از ۹۵ درصد موفقیت داشته است.

در این میان، زمانی که بارداری شکل بگیرد، سقط جنین تنها با مشورت پزشک و سن جنین امکان‌پذیر است. در غیر این صورت، سقط جنین مشروع یا نامشروع حتی با داروهای گیاهی نیز جرم محسوب می‌شود.

مشاهده
"لیست" وکیل کیفری غرب تهران ✔️ +【وکالت تخصصی کیفری✔️】
سقط جنین بدون داشتن مجوز و بر اساس سن جنین، مجازاتی از قبیل دیه، شلاق و زندان دارد.
در چنین شرایطی، بهترین کار مشورت با یک وکیل است تا باتوجه‌به شرایطتان، راهکاری را به شما ارائه دهند.

مجازات بارداری نامشروع

بارداری نامشروع انواع متفاوتی دارد:

  • جنینی است که حاصل رابطه نامشروع بین یک دختر و پسر مجرد و نامحرم شکل می‌گیرد.
  • جنینی است که از یک رابطه نامشروع بین زن شوهردار و مرد متأهل یا مجرد حاصل می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید، این روزها رابطه نامشروع بین زن شوهردار و مرد متأهل یا مجرد بسیار افزایش پیدا کرده است. این روابط به شکل خیانت گونه بین افراد شکل‌گرفته و فرزندی جدید به وجود می‌آید.

در ادامه به حکم بچه نامشروع زن شوهردار می‌پردازیم.
در این شرایط بسیاری از خانم‌ها فرزند به وجود آمده را به همسر خود نسبت می‌دهند. درصورتی‌که شوهر این خانم، آزمایش‌های لازم را روی فرزند انجام داده و نامشروع بودن آن را اثبات کند؛ می‌تواند به شکایت از همسر خود اقدام کند.

طی این شکایت، اگر شوهر خانم مدارک و شاهدی برای اثبات جرم داشته باشد، خانم مجرم شناخته می‌شود.

حکم این عمل برای خانم اعدام بوده و فرزند حاصل شده نیز به بهزیستی منتقل می‌شود.

فرزند نامشروع چه حکمی دارد؟

فرزند زنازاده یا فرزندی که حاصل یک رابطه نامشروع است نیز حق زندگی دارد. البته حکم بچه نامشروع زن شوهردار، انتقال به بهزیستی است.

گرفتن شناسنامه برای فرزند نامشروع شرایط متفاوتی دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

  • درصورتی‌که پدر طبیعی فرزند مشخص باشد، او موظف است برای دریافت شناسنامه فرزند به نام خود اقدام کند.
  • درصورتی‌که پدر و مادر طبیعی فرزند به طور کامل مشخص نباشد، در شناسنامه فرزند از نام پدر و مادر فرضی استفاده می‌شود.
  • اگر بین مادر و پدر فرزند محرمیت ثبت نشده شکل‌ گرفته باشد، تنها در صورت وجود هر دو آنها شناسنامه برای فرزند صادر می‌شود.
  • اگر پدر و مادر طبیعی فرزند با یکدیگر بر سر فامیلی فرزند به تفاهم نرسیده باشند؛ با مراجعه هر یک از آنها یک شناسنامه جدا برای فرزند صادر می‌شود.

حکم بارداری نامشروع

رابطه جنسی نامشروعی که منجر به بارداری شود، تنها از نظر زنا انجام شده حکم و مجازات دارد. از آنجایی‌که حکم بچه نامشروع زن شوهردار از جانب دادگاه انتقال به بهزیستی تعین شده، شرایط آسان تری نیز وجود دارد.

در این حالت اگر پدر و مادر طبیعی او امکان پذیرش سرپرستی را به هر دلیلی نداشته باشند، بچه به بهزیستی انتقال داده می شود. در غیر این صورت والدین موظف به سرپرستی بچه هستند.

در چنین شرایطی اثبات وجود رابطه نامشروع با کمک یک وکیل مجرب در این زمینه آسانتر بوده و به تسریع پرونده کمک بسزایی می کند.

شما می توانید وکیل موردنظر خود را از گروه وکلای دیوان سالار انتخاب کنید.

حکم بارداری در رابطه نامشروع

در ابتدا باید گفته شود که در صورت بارداری، سقط جنین فقط در صورت دریافت مجوز از پزشک، قانونی است. در غیر این صورت، سقط جنین غیرقانونی بوده و مجازات شدیدتری دارد.

در شرایطی که یک فرزند از رابطه نامشروع حاصل شود، پدر فرزند موظف به دریافت شناسنامه برای فرزند خود است. همچنین، مجازات زنا و داشتن رابطه نامشروع، شلاق است.

حکم بچه از رابطه نامشروع

پدر و مادر طبیعی فرزند نامشروع موظف به نگهداری از فرزند خود هستند ولی حکم بچه نامشروع زن شوهردار متفاوت است.

درصورتی‌که زن و مرد بعد از به‌دنیا آمدن فرزند نامشروع خود قصد ازدواج و ایجاد محرمیت نداشته باشند، حضانت فرزند به یکی از آنها داده می‌شود.

طبق قانون، حضانت فرزند نامشروع نیز مانند فرزند مشروع تا ۷ سالگی به عهده مادر بوده و بعد از آن باتوجه‌ به شرایط، حضانت تغییر می‌کند.

همچنین، فرزند نامشروع نیز مشمول دریافت نفقه از پدر خود می‌شود. پدر طبیعی فرزند موظف است باتوجه‌به خرج و مخارج فرزند خود، به او نفقه بدهد.

مشاهده
مجازات سرقت مقرون به آزار ✔️|【+لیست وکیل سرقت✔️】

حکم بچه نامشروع زن شوهردار

درصورتی‌که پدر شرایط پرداخت نفقه را نداشته باشد، پرداخت نفقه به گردن اجداد پدری او است. در نهایت، اگر آنها نیز شرایط پرداخت نفقه را نداشته باشند، نفقه فرزند به عهده مادر فرزند است.

جرم بارداری نامشروع

به‌طورکلی، زنا به هرگونه رابطه جنسی نامشروعی گفته می‌شود که بین زن و مرد نامحرم صورت بگیرد. حتی اگر بارداری نیز حاصل نشود، مجازاتی متفاوت از حکم بچه نامشروع زن شوهردار را دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

  • زنا به عنف: زمانی که مرد با تهدید و زور یا در حالت مستی به زنی تجاوز کند، در صورت اثبات این عمل توسط زن، حکم مرد اعدام است.
  • زنا با محارم نسبی: درصورتی‌که مرد با زنی هم خون خود رابطه جنسی برقرار کند، حکم اعدام دارد. اگر که زن هم در این‌ رابطه رضایت کامل از خود داشته باشد، حکم او نیز اعدام است.
  • زنا محصنه: اگر زن و مرد متأهلی که می‌توانند با همسر خود رابطه جنسی برقرار کنند، به زنا رو بیاورند، زنا محصنه شکل می‌گیرد. حکم زن ۱۰۰ ضربه شلاق و حکم مرد، ۱۰۰ ضربه شلاق به همراه تراشیدن سر و تبعید به مدت ۱ سال است.
  • زنا غیر محصنه: دختر و پسر مجردی که رابطه جنسی با یکدیگر برقرار می‌کنند، مرتکب زنا غیر محصنه شده اند. اگر این رابطه یک‌بار شکل گیرد، ۱۰۰ ضربه شلاق و اگر بیش از ۴ بار انجام شود، حکم هر دو طرفین اعدام است.

جرم بچه نامشروع

رابطه نامشروعی که منجر به فرزندی نامشروع شود، مجازاتی جداگانه ندارد و تنها همان مجازات زنا برای طرفین در نظر گرفته می‌شود. البته فرزند حاصل از زنا متعلق به پدر اصلی او بوده و پدر موظف به نگهداری از فرزند خود است.

البته حکم بچه نامشروع زن شوهردار، درصورتی‌که پدر اصلی او حضانتش را به عهده نگیرد، منتقل شدن به بهزیستی است. فرزند نامشروع در زمینه‌هایی مانند حضانت و دریافت نفقه فرقی با فرزند مشروع ندارد.

حکم حاملگی نامشروع

پس طبق قانون حضانت فرزند تا ۷ سالگی به عهده مادر و بعد باتوجه‌به شرایط، حضانت تغییر می‌کند. اگر که بعد از ۷ سالگی فرزند، پدر شرایط حضانت را نداشته باشد، حضانت همچنان به گردن مادر فرزند است.

همچنین، همان‌طور که گفته شد، پرداخت نفقه به عهده پدر طبیعی فرزند است و او موظف به پرداخت نفقه برای فرزند نامشروع خودش است. شناسنامه فرزند نامشروع نیز به نام پدر اصلی او صادر می‌شود.

در چنین شرایطی برای انجام بهتر پرونده بهتر است از وکلای حاذق در این زمینه کمک بگیرید.

در واقع وکلای متخصص در این زمینه موظف هستند که برای شاکی اثبات جرم و برای متهم دفاع از حقوق و کاهش مجازات را داشته باشند. شما می توانید از وکلای مجرب دیوان سالار برای رسیدگی به پرونده های خود کمک بگیرید.

مجازات بچه نامشروع

همان‌طور که پیش تر گفته شد، تولد فرزند از زنا، مجازات جداگانه نداشته و تنها همان مجازات زنا برای طرفین در نظر گرفته می‌شود.

در زنای محصنه، حکم بچه نامشروع زن شوهردار متفاوت است. ولی بهتر است بدانید که افرادی که بعد از بارداری اقدام به سقط جنین غیرقانونی می‌کنند، مجازات بیشتری خواهند داشت.

در چنین شرایطی، پیشنهاد می‌شود به مجموعه وکلای دیوان‌سالار در تهران مراجعه کنید تا بهترین مشاوره را در اختیار شما قرار دهند.

تکلیف بچه رابطه نامشروع چیست؟

اولین اقدام برخی از افراد بعد از بارداری در رابطه نامشروع، سقط جنین است. سقط جنین باید زیر نظر پزشک و با دریافت مجوز قانونی انجام شود. در غیر این صورت، باتوجه‌به سنی که جنین دارد، برای او دیه، شلاق و زندان در نظر گرفته می‌شود.

اگر که قصد به‌دنیاآوردن فرزند را داشته باشید، باید برای صدور شناسنامه او اقدام کنید. در اصل شناسنامه فرزند نامشروع باید به اسم پدر اصلی او صادر شود. اگر که پدر و مادر با یکدیگر به توافق نرسند، فرزند نامشروع دو شناسنامه جدا خواهد داشت.

دادگاه بچه نامشروع

فرزند نامشروع اگر حاصل از زنا محصنه باشد، بعد از تولد حکم بچه نامشروع زن شوهردار، منتقل شدن به بهزیستی است. البته درصورتی‌که پدر اصلی فرزند، حضانت او را به عهده بگیرد، فرزند به بهزیستی انتقال پیدا نمی‌کند و پیش پدر خود بزرگ خواهد شد.

مشاهده
وکیل سرقت در تهران✔️【 وکالت تخصصی سرقت ✔️】

بعد از تولد نیز حضانت فرزند نامشروع، طبق قانون تا 7 سالگی به عهده مادر است. بعد از گذشت این 7 سال، شرایط حضانت بررسی شده و به هر یک از طرفین که شرایط مناسب‌تری برای حضانت فرزند را داشته باشد، داده می‌شود.

نفقه فرزند نامشروع نیز مانند فرزند مشروع بوده و به عهده پدر اصلی فرزند است. اگر پدر امکان پرداخت نفقه را نداشته باشد، نفقه بر عهده اجداد پدری است. اگر آنها نیز شرایط پرداخت را نداشته باشند، نفقه به عهده مادر فرزند است.

در آخر

مجموعه وکلای دیوان‌سالار در زمینه حکم بچه نامشروع زن شوهردار، بهترین مشاوره را در اختیار شما قرار می‌دهند.

شما می-توانید از مشاوره وکلای ما نهایت استفاده را ببرید و برای پروندههای خود در دادگاه به ما اعتماد کنید.

لیست وکیل رابطه نامشروع

وکیل محمد فرخی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

محمد فرخی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 20 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل سعید ستوده پارسا 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

سعید ستوده پارسا وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 10 سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل مرجانه فشنگچی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

عکس وکیل خانم مرجانه فشنگچی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ رتبه دو رقمی در آزمون سراسری کانون وکلای مرکز
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با رتبه دو رقمی

⚖️ بیش از15 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل حامد شاکری نیا

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل حامد شاکری نیا

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
⚖️ از موفق ترین وکلای تهران

⚖️ بیش از12 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل عادل فلاح زاده

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

عکس وکیل عادل فلاح زاده

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی

⚖️ بیش از20 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


دکتر مهرداد محمدی [بخش بین‌الملل]

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی و امور قراردادهای شرکت‌هایی چون هواپیمایی قطر و …
⚖️ داوری اختلافات قراردادی فدراسیون فوتبال ایران
⚖️ داور مرکز بین‌المللی مرکز داوری شانگهای (SHIAC)

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل امیر بهادر عامری

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 5 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل ملیحه سنگ سفیدی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق
⚖️ عضو مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل محمدرضا عطایی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ رتبه ۴۲ کانون وکلا
⚖️ مشاور حقوقي موسسه اشامهر
⚖️ مشاور حقوقي و امور قردادهاي شركت ساختماني تچرپل

⚖️کمتر از 2 سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل اصغر قنبری

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ کارآموز وکالت
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی اهر
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل فریبا رنجبر

امتیاز ⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی

⚖️ بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

تماس جهت مشاوره


وکالت تخصصی

به این مطلب امتیاز دهید!

5 / 4.99

اگر هنوز سوالی از درباره حکم بچه نامشروع زن شوهردار دارید، در کامنت ها بپرسید. کارشناسان در کمترین زمان پاسخ میدهند.

امتیاز کاربران: 4.6 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
error:
Call Now Buttonتماس جهت رزرو جلسه با وکیل