کیفری

مجازات رابطه نامشروع با زن شوهردار چیست؟ + ⚖️ وکیل متخصص

حکم قضایی رابطه نامشروع با زن شوهردار | حکم ارتباط با زن شوهردار

برای اعطای وکالت به وکیل متخصص رابطه نامشروع {وکالت تخصصی رابطه نامشروع با زن شوهردار} تماس بگیرید: 44899341-021

در صورتی که تنها نیاز به مشاوره دارید، سوال خود را در کامنت های انتهای این صفحه بپرسید. مشاورین حقوقی ما در کوتاه‌ ترین زمان به سوالات شما پاسخ می‌دهند.


رابطه نامشروع با زن شوهردار

از آنجایی که وفاداری به همسر و تحکیم خانواده در زندگی بسیار با اهمیت تلقی می شود، لذا هرگونه رابطه نامشروع خود دارای مجازات قانونی خواهد بود و حتی اگر در این میان شاکی خصوصی وجود نداشته باشد، مجازات متهم پابرجا خواهد بود. لازم به ذکر است که اهمیت این موضوع به اندازه ای است که اگر شاکی خصوصی رضایت خود را نیز اعلام کند، تنها تخفیفی در مجازات اعمال خواهد شد، اما اصل مجازات برقرار است و اجرا می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا مبحث مجازات رابطه نامشروع با زن شوهردار را مورد بررسی قرار دهیم.

ما در گروه وکلای دیوان سالار با تیمی متشکل از چندین وکیل متخصص رابطه نامشروع متخصص در پرونده های رابطه نامشروع با زن شوهردار، با کارنامه ای درخشان در کنار شما هستیم.

برای تماس جهت رزرو جلسه وکالت کلیک کنید:

☎️ 021-44899341

☎️ 0937-937-0-110 (منشی وکیل – 24 ساعته)

نمونه پرونده های شاخص رابطه نامشروع زن شوهردار دیوان سالار

⭐️ پرونده رابطه نامشروع و اتهام زنای محصنه در سعادت آباد تهران که منجر به رفع اتهام و تبرئه موکل گردید.

⭐️ پرونده رابطه نامشروع و خیانت همسر، که در این پرونده خانم که همسر موکل ما بود با مردی دیگر رابطه برقرار کرده بود. این پرونده با موفقیت موکل ما که شاکی بود به پایان رسید.

⭐️ پرونده رابطه نامشروع با زن شوهردار توسط مربی ورزش

⭐️ پرونده رابطه نامشروع با زن شوهردار بلاگر معروف اینستاگرامی که در نهایت شوهر خانم به قتل رسید

⭐️ پرونده رابطه نامشروع خانم ماساژور تهرانی که متاهل بود

و…

متاسفانه گاهی با نگاه به راهرو های دادگاه خانواده متوجه زندگی های از هم پاشیده بسیاری هستیم؛ زندگی هایی که بر پایه عشق و امید بنا شده اند و اما اکنون در آستانه متلاشی شدن هستند. دلیل بسیاری از این طلاق ها، خیانت و نداشتن تعهد به زندگی یکی از زوجین عنوان شده است که خود دلایل بسیاری را شامل می شود. یکی از مصداق های خیانت، رابطه نامشروع است که باعث از هم گسیختگی بنیان برخی از خانواده ها شده است.

مجازات رابطه نامشروع با زن شوهردار

رابطه نامشروع با زن شوهردار به چه معناست؟

همانطور که می دانید با صیغه ای قانونی که میان زن و شوهر خوانده می شود، زوجین با یکدیگر محرم شده و هرگونه رابطه ای در این میان، رابطه مشروع خوانده می شود. اما در مقابل رابطه ای که در چارچوب قانونی صورت نگیرد، رابطه نامشروع خوانده می شود. یعنی اگر صیغه ای میان مرد و زن خوانده نشده باشد و آن دو با یکدیگر رابطه جنسی و غیر جنسی برقرار کنند، آن رابطه نامشروع بوده و مجازات قانونی در پی خواهد داشت.

مشاهده
مجازات قتل فرزند توسط پدر چیست؟

حال اگر زنی شوهر داشته باشد و با مرد نامحرم دیگری رابطه برقرار کند، به آن رابطه نامشروع با زن شوهردار گفته می شود که شوهر قانونی زن نیز می تواند شاکی خصوصی پرونده باشد.

رابطه نامشروع زنا و رابطه نامشروع دون زنا از مواردی هستند که می توان برای رابطه نامشروع با زن شوهردار نام برد و هر کدام از این موارد بر حسب شرایط موجود، مجازات های خاص خود را به همراه دارد. همچنین زنای زن شوهر دار با پسر مجرد نیز احکام قضایی خاص خود را دارد.

انواع موارد رابطه نامشروع با زن شوهردار

  • رابطه نامشروع دون زنا
  • رابطه نامشروع زنا

رابطه نامشروع دون زنا

توجه داشته باشید که رابطه ای که بین زن و مرد برقرار می شود، گاهی رابطه ای به غیر از رابطه جنسی خواهد بود به این معنا که با اعمالی مانند بوسیدن، بغل کردن و یا قرار گرفتن در یک بستر با یکدیگر رابطه برقرار کرده اند‌. این نوع رابطه را رابطه دون زنا می نامند و با رابطه زنا تفاوت دارد که البته اثبات کردن چنین جرمی هم کار چندان راحتی نیست و به مدارک و شواهد کافی نیاز دارد.

رابطه نامشروع با زن شوهردار

در صورتی که ادعای رابطه نامشروع با زن شوهرداری اثبات شود، به ۳۱ تا ۹۹ ضربه شلاق محکوم می شود که در این خصوص حتی اگر شاکی خصوصی نیز نداشته باشد باز هم مجازات رابطه نامشروع با زن شوهردار پا برجا خواهد بود. از طرفی ادعایی که نسبت به رابطه دون زنا وجود دارد، در صورتیکه که اثبات نشود و یا خلاف آن به دادگاه اثبات شود خود دارای مجازات قانونی است پس در این موارد نیاز به داشتن شواهد و مدارک کافی می باشد.

رابطه نامشروع زنا

در مقابل رابطه نامشروع دون زنا، رابطه نامشروع زنا وجود دارد که دادگاه برخوردی کاملا متفاوت با یکدیگر را برای این دو در نظر می گیرد. در صورتی که زن شوهردار رابطه ای را در قالب رابطه جنسی با مرد دیگری غیر از شوهر خود داشته باشد، مصداق رابطه نامشروع زنا خواهد بود و در صورتیکه به اثبات برسد، مجازات اعدام را در پی دارد. توجه داشته باشید که اثبات چنین موردی نیز نیازمند داشتن مدارک و شواهد کافی است و هر گونه اتهام به شخص بی گناهی خود مجازات قانونی به همراه دارد.

قتل ناموسی در هنگام زنا

در صورتیکه که مردی زن خود را در هنگام رابطه نامشروع از نوع زنا مشاهده کند، بر اساس مدارک و شواهدی که ارائه می دهد می تواند زن خود و حتی مرد غریبه را به قتل برساند که به این مورد، قتل در فراش و یا به زبان عامیانه قتل ناموسی می گویند. البته موردی را که متذکر شدیم به معنای مجاز بودن مرد به این کار نیست بلکه به معنای رد شدن مجازات اعدام است. به این معنا که اگر مرد از روی عصبانیت و از دست دادن کنترل خود اقدام به قتل کرد و ادعای وی نیز در دادگاه اثبات شد، مجازات او از اعدام به حبس تغییر خواهد کرد. تمامی این موارد در مجازات رابطه نامشروع با زن شوهردار را می توانید از طریق گروه وکلای دیوان سالار پیگیری کنید.

مشاهده
بهترین وکیل کیست؟ + [شماره و آدرس]

رابطه نامشروع با زن شوهردار چگونه اثبات می شود؟

همانطور که پیش از این نیز توضیح دادیم، ادعای رابطه نامشروع نیازمند داشتن دلایل محکم و شهود کافی است چرا که اگر خلاف ادعا اثبات شود، متهم می تواند نسبت به اعاده حیثیت اقدام کند و در این صورت فرد مدعی محکوم به مجازات قانونی می شود. توجه داشته باشید که ادعای رابطه نامشروع نباید بر حسب شک و سو ظن مرد باشد چرا که تبعات قانونی را به همراه خواهد داشت.

یکی از راه های اثبات و اقدام به مجازات رابطه نامشروع با زن شوهردار این است که مرد یا زن بالغی که دارای سن قانونی بوده و همچنین از لحاظ عقلی نیز سالم است، به تعداد چهار بار در نزد قاضی مربوطه اقرار به زنا کند. تا حدودی ارائه مدارکی همچون عکس، فیلم، پیامک و .‌‌.. نیز می تواند در اثبات این موضوع به قاضی کمک کند. البته لازم به ذکر است که محتوای مدارک گفته شده نیز در تصمیم گیری قاضی مهم است و در مجموع علم قاضی نیز بسیار مهم و تعیین کننده خواهد بود.

قطعا در این موارد وجود یک وکیل رابطه نامشروع متخصص می تواند به شما در حل شدن پرونده به بهترین وجه ممکن کمک کند.

اثبات رابطه نامشروع با زن شوهردار چه تبعاتی را به دنبال دارد؟

در صورتیکه رابطه نامشروع با زن شوهردار در نزد قاضی اثبات شود، تبعاتی مختلفی را برای طرفین در پی خواهد داشت. یکی از این تبعات، دادن اختیار به شوهر برای طلاق زن است که البته این اختیار به معنای تعلق نگرفتن مهریه به زن نیست بلکه در هر صورتی دادن مهریه به زن الزامی و قانونی است.

تصویری از متهم رابطه نامشروع

از دیگر موارد مجازات رابطه نامشروع با زن شوهردار، سلب اختیار طلاق از زن است؛ بر این اساس در صورتیکه در زمان ازدواج حق طلاق به زن داده شده باشد، در صورتیکه رابطه نامشروع او اثبات شود حق طلاق از او گرفته شده و به مرد داده می شود که مرد نیز مجاز خواهد بود هر زمانی از این حق خود استفاده کند.

لیست وکیل رابطه نامشروع

سعید ستوده پارسا 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

سعید ستوده پارسا وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۱۰ سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت


مرجانه فشنگچی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

عکس وکیل خانم مرجانه فشنگچی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ رتبه دو رقمی در آزمون سراسری کانون وکلای مرکز
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با رتبه دو رقمی

⚖️ بیش از 15 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


منا محمدی سام 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

وکیل منا محمدی سام

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق دانشگاه تهران
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 11 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


محمد فرخی 

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

محمد فرخی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 20 سال سابقه وکالت قتل و جنایی

تماس جهت اعطای وکالت


دکتر مهرداد محمدی [بخش بین‌الملل]

امتیاز ⭐️⭐️⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی و امور قراردادهای شرکت‌هایی چون هواپیمایی قطر و …
⚖️ داوری اختلافات قراردادی فدراسیون فوتبال ایران
⚖️ داور مرکز بین‌المللی مرکز داوری شانگهای (SHIAC)

تماس جهت اعطای وکالت


امیر بهادر عامری

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

مشاهده
وکیل سرقت مسلحانه {⚖️وکالت تخصصی}

⚖️بیش از 5 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل ملیحه سنگ سفیدی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق
⚖️ عضو مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


محمدرضا عطایی

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ رتبه ۴۲ کانون وکلا
⚖️ مشاور حقوقي موسسه اشامهر
⚖️ مشاور حقوقي و امور قردادهاي شركت ساختماني تچرپل

⚖️کمتر از 2 سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت


اصغر قنبری

امتیاز ⭐️⭐️⭐️

⚖️ کارآموز وکالت
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی اهر
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


خانم فریبا رنجبر

امتیاز ⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی

⚖️ بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

تماس جهت مشاوره


خانم نسترن صادقی گندم آباد

امتیاز ⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق بین الملل
⚖️ پژوهشگر شرکت انتقال گاز ایران

⚖️بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

تماس جهت مشاوره


آقای مهدی مصفا

امتیاز ⭐️⭐️

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس حقوق

⚖️بیش از 2 سال سابقه مشاوره حقوقی

تماس جهت مشاوره

رابطه نامشروع چه تاثیری بر حضانت فرزند می گذارد؟

موضوعی که در اینجا بیشتر از هر چیزی اهمیت دارد، نظر قاضی و مصلحت بینی او است اما در مجموع می توان گفت که اگر زن به رابطه نامشروع شهرت داشته باشد و این موضوع برای فرزند مشکل آفرین باشد؛ چنین مواردی ممکن است باعث سلب حضانت فرزند از مادر شود و قاضی پرونده می تواند حق حضانت را از او بگیرد. گاهی رابطه نامشروع زن برای بار اول اتفاق افتاده و اهمیت آن به گونه ای نیست که فرزند در آینده دچار مشکل شود؛ در اینصورت ممکن است قاضی به گونه ای دیگر تصمیم بگیرد که همه این موارد نیز به علم او بستگی دارد. مسئله مهم دیگری که در اینجا حائز اهمیت خواهد بود این است که در صورت اثبات رابطه نامشروع زن، حق نفقه نیز از او گرفته می شود و مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار نیز لحاظ می شود، اما حق مهریه در هیچ صورتی ابطال نمی شود.

مشاوره با وکیل رابطه نامشروع با زن شوهردار

حرف آخر

رابطه نامشروع با زن شوهردار به معنای هرگونه رابطه از نوع زنا و دون زنا با زنی است که هیچ محرمیتی با او وجود ندارد که اثبات آن مجازاتی از نوع شلاق، حبس و یا اعدام را در پی خواهد داشت. توجه داشته باشید که اثبات این ادعا نیازمند وجود دلایل محکم و آگاهی از راهکار های قانونی است که طبیعتاً انتظار نمی رود شما از تمامی این راهکار ها و قوانین حقوقی آگاهی داشته باشید اما راهکار چیست؟

گروه وکلای دیوان سالار با بهره گیری از وکلای کار بلد و نابغه گرد هم آمده اند تا تمامی اقدامات قانونی شما را پیگیری نمایند و در این مسیر از بهترین و سریع ترین راه های قانونی استفاده نمایند. تنها کافیست که یک بار با گروه وکلای دیوان سالار ارتباط بگیرید و مشکل خود را با مشاورین گروه در ارتباط بگذارید تا وکلای کاربلد تمامی مراحل قانونی شما را در زمینه مجازات و تخفیف مجازات رابطه نامشروع با زن شوهردار یا عفو و یا هر مسئله دیگری پیگیری نمایند.

به این مطلب امتیاز دهید!

4.93 / 5

اگر هنوز سوالی از وکیل متخصص دارید در کامنت ها بپرسید.

امتیاز کاربران: 4.45 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس بگیرید (44899341-021)
error:

پرونده خود را به وکیل متخصص بسپارید!

گروه وکلای دیوان سالار | وکالت تخصصی

به وکیل متخصص

      نیاز دارید؟