بهترین وکیل ملکی تهران

 1. خانه
 2. ملکی
 3. بهترین وکیل ملکی تهران
وکیل تغییر کاربری

بهترین وکیل ملکی تهران

برای اعطای وکالت به بهترین وکیل ملکی تهران تماس بگیرید: 44899341-021

در صورتی که تنها نیاز به مشاوره دارید، سوال خود را در کامنت های انتهای این صفحه بپرسید. مشاورین حقوقی ما در کوتاه‌ ترین زمان به سوالات شما پاسخ می‌دهند.


شاید در گذشته نه چندان دور ملک و املاک چندان ارزشی نداشتند ولی در روزگار کنونی با بالا رفتن جمعیت کشور و همچنین رشد سرسام آور قیمت­ها بخصوص در این دو، سه ساله اخیر در این حوزه میزان معامله در آن هم بالا رفته است. اما به دلیل پیچیدگی­هایی که در معاملات ملک و املاک وجود دارد و همچنین عدم آگاهی مردم نسبت به قوانین و مقررات آن مشکلات زیادی برای خریداران یا فروشندگان املاک بوجود می­آید. بنابراین بهره بردن از یک وکیل ملکی خوب در تهران می­تواند شمارا در رسیدگی به مشکلاتتان یاری کند. همچنین وکلا فقط در زمان بروز مشکلات نیس که می­توانند یاری کننده افراد باشند در بسیاری از موارد قبل از انجام هر کاری بخصوص در زمینه موضوع اصلی این مقاله یعنی املاک نیز صحبت و مشاوره گرفتن از یک وکیل ملکی بسیار سودمند خواهد بود.

به همین منظور ما بهترین وکیل ملکی تهران را برای ساکنین این استان پیشنهاد می­کنیم.

وکیل ملکی کیست؟

وکیل ملکی، فردی است که علاوه بر تحصیل در رشته حقوق یا رشته­های مرتبط دوره کارآموزی را گذرانده و دارای پرونده وکالت می­باشد. وکیل ملکی با اینکه توانایی و تخصص ورود در سایر حوزه­های قضایی را دارا می­باشد اما به صورت تخصصی در حوزه ملک و املاک فعالیت می­کند. و از آنجایی که تقریبا نیمی از دعاوی حقوقی ارجاع داده شده به دادگاه­های تهران این دعاوی هستند پس نیاز به بهترین وکیل ملکی تهران که هم مجرب باشد و هم به قوانین و مقررات این حوزه آشنایی کامل داشته باشد ضروری به نظر می­رسد. گروه وکلای دیوان سالار متشکل از بهترین وکلای پایه یک دادگستری میباشد، برای اعطای وکالت پرونده های خود به گروه وکلای دیوان سالار، با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

دعاوی ملکی به چه معناست؟

به آن دسته از دعاوی گویند که موضوع آن ملک و املاک باشد، در واقع اموال غیر منقول افراد که موضوع شکایت و مباحث قضایی شده است.

منظور از اموال غیر منقول یعنی دارایی­هایی که قابلیت جابه جایی ندارند مانند زمین، خانه ،ویلا

 بر عکس، اموال منقول قابلیت جا به جایی دارند مانند خودرو

انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی با توجه به ماهیت آنها به سه دسته مختلف حقوقی، کیفری و دعاوی ملکی ثبتی تقسیم می­شوند.

دعاوی ملکی حقوقی بیشترین پیگیری­ها و پرونده­ها را در مراجع قضایی دارا می­باشند که یک یا دو طرف معامله وظایف خود را یا به دلیل سهل انگاری یا عدم شناخت قوانین و مقررات انجام نداده­اند. در سوی دیگر ماجرا مواقعی هست که در معامله­ها جرمی صورت می­گیرد که در این مواقع پرونده کیفری می­شود، و در آخرین نوع، دعاوی ملکی زمانی پیش می­آید که پرونده­ها بابت قوانین ثبت املاک و مستغلات به دادگاه­ها ارجاع داده می­شوند که به آنها دعاوی ثبتی ملکی گویند. تا اینجا به صورت خلاصه راجع به این دعاوی صحبت کردیم در ادامه راجع به آنها و انواعشان به طور مفصل تری صحبت خواهیم کرد تا با دید روشن تری نسبت به مشکلات خود اقدام کنید و اگر تهران ساکن هستید بتوانید با بهترین وکیل ملکی تهران ارتباط بگیرید.

دعاوی حقوقی ملکی

همانطور که اشاره شد دعاوی ملکی تقریبا نیمی از دعاوی ارجاع داده شده به دادگاه­ها را تشکیل می­دهند که در این بین دعاوی حقوقی بیشترین سهم را دارا می­باشند و زمانی اتفاق می­افتد که طرفین بدون سوء نیت و صرفا به دلیل سهل انگاری یا آشنا نبودن به قوانین و مقررات به مشکل می­خورند. در این زمان است که ما به ساکنین شهر تهران که گرفتار دعوی حقوقی ملکی شده­ اند بهترین وکیل ملکی تهران را در گروه وکلای دیوان سالار به آنها معرفی می­کنیم.

در زیر به تعدادی از دعاوی حقوقی مهم ملکی اشاره می­کنیم.

الزام به تنظیم سند رسمی

زمانی که بین دو فرد معامله ملکی صورت می­گیرد قولنامه ­ای بین دو طرف تنظیم و خریدار بخشی از مبلغ خرید ملک را به فروشنده می­پردازد و تاریخی را برای رجوع به دفترخانه و تنظیم و انتقال سند مشخص میکنند، حال اگر در روز مشخص شده فروشنده به بهانه­ های مختلف از جمله در رهن بودن، گران­تر شدن و … از انتقال سند سرباز بزند خریدار این حق را دارد از طریق مراجع قضایی طرح دعوا کند.

دعوای خلع ید

وقتی مالی غیر منقول اعم از زمین، منزل، باغ و…. در تصرف فرد دیگری که مالک ملک نمی­باشد قرار بگیرد، مالک برای تخلیه آن می­تواند در مراجع قضایی طرح دعوا کند که به آن دعوای خلع ید گویند و در آن به دنبال این است که متصرف کننده را از ملک خود بیرون راند. مانند مستاجری که در خانه­ای ساکن است و آن را تخلیه نمی­کند. البته زمانی این امر ممکن است که مالک ثابت کند آن خانه متعلق به وی است. در غیر این صورت در ابتدا باید مالکیت خود بر آن ملک را ثابت نماید. بنابراین برای اعطای وکالت پرونده های خود به گروه وکلای دیوان سالار، با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

دعوای مزاحمت و ممانعت از حق

زمانی که یک ملک با اینکه در تصرف و اختیار مالک آن است اما امکان بهره برداری 100درصدی و کامل از آن را به واسطه مزاحمت­های شخصی دیگر را ندارد. به عنوان مثال فردی که با ریختن آجر در مقابل ورودی یک باغ مانع از بهره برداری مالک آن می­شود.

 • برخی از دیگر دعاوی حقوقی
 • دعوای الزام به اخذ تخلیه ید
 • دریافت مجوز پایان کار
 •  دعوای تصرف عدوانی

دعاوی کیفری ملکی

همانطور که اشاره شد دعاوی حقوقی بیشتر به دلیل سهل انگار یا عدم آشنایی با قوانین صورت می پذیرد در حالی که دعاوی کیفری زمانی پیش می ­آید که فرد یا افراد از قبل با قصد و نیت شوم سعی در کلاهبرداری و کسب سود و تصاحب ملک و املاک افراد یا اراضی ملی را دارند.

این نوع اعمال مجرمانه بوده و طبق قانون پرونده های آنها در امتداد پرونده­ های کیفری قرار خواهد گرفت. برای افرادی که در تهران گرفتار چنین مشکلاتی شده ­اند و نیاز به وکیل خوب کیفری دارند ما در گروه وکلای دیوان سالار از وجود بهترین وکیل ملکی تهران بهره می­بریم که می­تواند به آنها در جهت پیگیری و به نتیجه رساندن هر چه سریع­ تر پرونده­ هایشان یاری برساند. در زیر مختصرا راجع به تعدادی از این دعاوی کیفری صحبت خواهیم کرد.

 معامله­ ی معارض ملک

یکی از دعاوی کیفری که شاید خیلی به گوشتان آشنا باشد، فروش یک ملک به بیش از یک نفر است که به آن معامله­ معارض ملک گویند.

ورود به ملک و ایجاد مزاحمت

زمانی این تخلف صورت می پذیر که فردی با قهر و غلبه وارد ملکی که در اختیار فرد دیگری است می­شود و علارغم اخطار و هشدارهای مال ملک از آن خارج نمی­شود. در مواردی هم در ابتدا بدون قهر و غلبه وارد می­شود اما در ادامه مشکلاتی را برای صاحب ملک ایجاد می­کند.

جعل سند

گاهی افراد سود جو با جعل سند سعی در خرید و فروش ملک یا املاکی را دارند. اما در مواردی این افراد نیستند که به جعل سند می­پردازند گاهی دفاتر اسناد رسمی هم تخلفاتی را ممکن است صورت دهند. در صورت نیاز به وکیل فروش مال غیر با دفتر گروه وکلای دیوان سالار، به شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

از دیگر دعاوی کیفری که می­توان به آنها اشاره کرد:

 • فروش ملک غیر
 • خیانت در ملک به امانت گذاشته شده
 • تخریب عمدی املاک

دعوای ملکی ثبتی

در حالت کلی باید گفت این نوع دعاوی هم بخشی از دعاوی حقوقی هستند اما به دلیل کثرت پرونده­های آنها در دادسراها معمولا این دسته از دعاوی را به عنوان شاخه سوم دعاوی ملکی در نظر می­گیرند که عمده مشکلات در این زمینه مربوط به اسناد و مدارک املاک غیر منقول(زمین، خانه و ..) می­شود و اموال منقول را شامل نمی­شود. در زیر به چند مورد از دعاوی ملکی ثبتی اشاره می­کنیم که با بهره­گیری از بهترین وکیل ملکی تهران می­توانید در جهت حل و فصل چنین دعاوی اقدام کنید. برای اعطای وکالت پرونده های خود به گروه وکلای دیوان سالار، با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

ابطال سند رسمی

سند اجرایی، سند مالکیت، سندانتقال اجرایی و کلیه قراردادها جز اسناد رسمی به شمار می­روند و زمانی که از نظر قانونی مشکلی داشته باشند ذینفع در جهت ابطال و باطل کردن این اسناد می­تواند طرح دعوی کند. معمولا در این حوزه بیشترین مشکلات زمانی ایجاد می­شود که یه ملک به دو یا چند نفر فروخته شده باشد. ابطال سند رسمی فقط از طریق دادگاه قابل انجام است و دفاتر اسناد حق انجام چنین کاری را ندارند حتی اگر طرفین قضیه خودشان رضایت داده باشند.

 ابطال سند مالکیت معارض

گاهی پیش می­ آید دو سند که برای یک زمین صادر شده­ اند، دارای تناقضاتی هستند یا گاهی دو سند یک ملک برای دو فرد متفاوت ثبت می­شوند که در این مواقع در مورد اول به خاطر تناقض اطلاعات سند جدیدتر که به آن سند معارض گویند باطل می­گردد. در مورد دوم نیز فردی که سند به نام وی است و سند وی قدیمی­ تر می­باشد می­ تواند نسبت به فرد دوم که دارای سند معارض است طرح دعوی کند و از طریق دادگاه به حل مشکل خود بپردازد.

افراز ملک

افراز در لغت به معنی جدا کردن می باشد و در مورد املاک غیر منقول به کار می­رود. گاهی یک ملک دارای چندین مالک می­باشد و سهم هر یک مشخص نمی­باشد و برای اینکه سهم هر فرد را مشخص کنند دو راه وجود دارد یا اینکه طرفین به صورت توافقی این کار را انجام می­دهند یا در مواردی به دلیل همکاری نکردن همه شرکا از طریق مراجع قضایی این امر صورت می پذیرد. در موارد ملکی بهتر است از یک وکیل ملکی کمک بگیرید تا در پرونده خود موفق شوید. برای اعطای وکالت پرونده های خود به گروه وکلای دیوان سالار، با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

از دیگر دعاوی ثبتی می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توقیف مراحل اجرایی در مراحل مختلف
 • اجرای ثبت
 • ابطال شدن اجرائیه ثبتی برای املاک مربوطه و…. اشاره کرد.

بهترین وکیل ملکی تهران

مانند بسیاری از حوزه ­های قضایی، قوانین و تخلفات مربوط به حوزه ملک و املاک نیز به دو زمینه اصلی حقوقی و کیفری تقسیم می­شود، که استفاده از بهترین وکیل ملکی تهران برای ساکنین پر جمعیت ­ترین شهر کشور که دارای بیشترین دعاوی در این زمینه است ضروری به نظر می­رسد.

ویژگی ­های بهترین وکیل ملکی تهران

همانطور که در همه زمینه­ ها افراد به دنبال بهترین و مجرب­ ترین وکلا هستند. در زمینه ملکی نیز به دنبال وکیلی دارای تجربه، دانش هستند که دعاوی ملکی حوزه تخصصی وی باشد و با قوانین و مقررات آن اشنایی کامل داشته باشد. برای سپردن پرونده های خود در زمینه ملکی، به وکیل ملکی، با گروه وکلای دیوان سالار با شماره ی 44899341-021 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
phone برای‌تماس‌کلیک‌کنید021-44899341