وکیل مشارکت در ساخت

 1. خانه
 2. ملکی
 3. وکیل مشارکت در ساخت
وکیل تغییر کاربری

وکیل مشارکت در ساخت

برای اعطای وکالت به وکیل متخصص مشارکت در ساخت تماس بگیرید: 44899341-021

در صورتی که تنها نیاز به مشاوره دارید، سوال خود را در کامنت های انتهای این صفحه بپرسید. مشاورین حقوقی ما در کوتاه‌ترین زمان به سوالات شما پاسخ می‌دهند.


مشارکت در ساخت یکی از مواردی است که بسیاری از ما با آن سر و کار داریم و میترسیم که مبادا کلاه برداری باشد. ما در این مقاله به بررسی این موضوع و همچنین بهترین و امن ترین راه برای جلوگیری از کلاه برداری در مشارکت در ساخت میپردازیم.

با توجه به حساسیت موضوع مشارکت در ساخت و هزینه بسیار زیاد معامله میتوان گفت وجود یک وکیل ملکی خوب در تهران، کنار شما امری ضروری میباشد. یک وکیل مشارکت در ساخت متخصص از همان ابتدای کار شما را از هرگونه مشکل احتمالی و یا کلاهبرداری مصون میدارد چراکه وی آگاهی و دانش کافی در این زمینه را دارد.

مشارکت در ساخت یعنی چه و به چه صورت انجام میپذیرد؟

در قرارداد های مشارکت در ساخت در واقع فردی که مالک زمین است و سازنده به دلیل اینکه به تنهایی نمیتوانند پروسه ساخت و ساز را پیش ببرند (مسائل مالی یا عدم دانش و تبحر کاری در ساخت)  ترجیح را بر عقد قراردادی فی مابین میگذارند تا یک یا چند پروژه ساخت و ساز را با هم انجام دهند. در این حالت به طور کلی میتوان گفت که سه رکن اساسی در اینگونه قرارداد ها وجود دارد: مالک زمین، زمین و سازنده. بنابرین در دعاوی مشارکت در ساخت خواهان یا فرد شاکی مالک یا سازنده است.

گروه وکلای دیوان سالار در طول تجربه کاری خود بارها با پرونده هایی در خصوص دعاوی مشارکت در ساخت مواجه شده است که عموما دلیل اصلی آنها ناآگاهی افراد در تنظیم قرارداد یا اعتماد به افراد سودجو که به طمع کلاهبرداری وارد قراردادی شده اند میباشد؛ همچنین برای شکایت از فروشنده ملک نیز به یک وکیل با تجربه نیاز است. به همین دلیل است که ما به شما پیشنهاد میکنیم که قبل از هر کاری در پی ارتباط گرفتن با یک وکیل مشارکت در ساخت با تجربه باشید.

نکات مهم قرارداد مشارکت در ساخت

در این بخش به مواردی که در هر قرارداد مشارکتی نیازمند دقت و توجه میباشد میپردازیم؛ آن موارد به شرح ذیل میباشند:

 • صحت اسناد و مدارک مالک و سازنده
 • تعیین ضمانت اجرا
 • ارزیابی آورده طرفین و تقسیم سود و زیان
 • زمان انجام تعهدات قرارداد
 • ثبت قرارداد در مراکز معتبر

صحت اسناد و مدارک مالک و سازنده

اولین موردی که باید در قرارداد مشارکت در ساخت مورد توجه قرار گیرد کسب اطمینان از صحت اسناد و مدارک ارائه شده توسط طرفین قرارداد است.

تعیین ضمانت اجرا

مورد بعدی تعیین ضمانت اجراست که در پی آن سازنده باید این تضمین را به مالک بدهد که در مدت زمان معلومی پروژه را به صورت هدفمند، بر اساس آنچه که قبلا  طرفین توافق کرده اند به اتمام رسانده و تحویل دهد. این ضمانت برای این است که سازنده به تعهدات خود جامعه عمل پوشانده و با نیمه کاره رها کردن پروژه یا نا تمام گذاشتن آن خسارتی به مالک زمین وارد ننماید. از طرفدیگر مالک زمین نیز طبق توافقات اولیه که عموما تصمیم و توافق بر عدم فروش ملک یا بخشی از آن است، با تضمینی که در قرارداد میدهد این اطمینان را به سازنده باید بدهد که تا اتمام پروژه قصد فروش ندارد؛ مگر اینکه طرفین قرارداد هر به توافق پیش فروش رسیده باشند.

ارزیابی آورده طرفین و تقسیم سود و زیان

طرفین قرارداد پس از بررسی آورده های خود، باید ارزیابیی از سود و زیان احتمالی پایان کار داشته باشند و هر یک بپذیرد که به اندازه آورده خود در پروژه سهیم هستند. یعنی اگر زمین مالک ارزش مساویی با هزینه ای که سازنده برای ساخت ساختمان یا هر چیز دیگری میاورد باشد، هر دو به یک اندازه و به طور مساوی باید سود حاصله و یا ضرر احتمالی را تقبل کنند.

زمان انجام تعهدات قرارداد

تعیین زمان قرارداد یکی دیگر از فاکتورهای مهم است که بهتر است در همان ابتدای کار مشخص و در قرارداد ثبت شود. سازنده باید بازه زمانی مشخصی را برای شروع و اتمام کار اعلام نماید و به آن پایبند باشد.

ثبت قرارداد در مراکز معتبر

در پایان برای پیشگیری از هر گونه مشکلی خوب است که قرارداد در یکی از مراکز اسناد رسمی یا در دفاتر املاک معتبر و حتما با حضور یک وکیل مشارکت در ساخت انجام شود. در این حالت شما اطمینان خاطر از قرارداد خواهید داشت و در واقع از هر گونه کلاهبرداری یا عدم تعهد طرف مقابل خود پیشگیری کرده اید.

گروه وکلای دیوان سالار در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری با وکلای با تجربه کار کرده اند و قطعا میتوانند وکیل مشارکت در ساخت متخصص را به شما معرفی کنند.

تاکید گروه وکلای دیوان سالار بر انجام و انعقاد قرارداد های رسمی است زیرا اصولی و درست انجام دادن هر کاری موفقیت شما را تضمین میکند.

تعدیل قرارداد مشارکت در ساخت یعنی چه؟

در مواردی که نوسانات اقتصادی زیاد باشد یا قوانین تغییر کنند به صورتی که  آورده های طرفین در زمان انعقاد قرارداد در مقایسه با تغییر شرایط جدید دچار مشکل شود، هر یک از طرفین میتوانند تقاضای تعدیل نمایند؛ یعنی متعادل کردن شرایط قرارداد و تغییر شرایط قبلی متناسب با شرایط فعلی.

ضرورت حضور وکیل مشارکت در ساخت از ابتدای کار

با توجه به توضیحات فوق به این مهم پی بردیم که حضور وکیل مشارکت در ساخت ضروریست تا همه موارد از ابتدا رعایت شود تا قراردادی بی نقص و قابل اطمینان برای طرفین ارئه شود. همچنین در زمان تنظیم سند شما به یک وکیل الزام به تنظیم سند رسمی نیاز دارید.

نکته دیگر در اهمیت حضور وکیل مشارکت در ساخت مربوط میشود به بعد از امضای قرارداد مشارکت در ساخت، که مالک به سازنده وکالت می دهد تا مراحل اداری مورد نیاز، از قبیل: اخذ پروانه تخریب و نوسازی از شهرداری و امور ثبتی ملک را سازنده انجام دهد. انتقال وکالت از مالک به سازنده باید از طریق وکیل مشارکت در ساخت صورت بگیرد تا فرایند انتقال مالکیت به صورت قانونی و درست پیش رود. شما میتوانید با تماس با گروه وکلای دیوان سالار  به یک وکیل متخصص مشارکت در ساخت دسترسی پیدا کنید. شما میتوانید با استفاده از یک وکیل متخصص در کنار خود، مراحل مشارکت در ساخت را بدون هیچ گونه استرس طی کنید.

وکیل مشارکت در ساخت در چه مواردی میتواند ورود کند؟

وکیل مشارکت در ساخت فردی آگاه، دانش آموخته و با تجربه است که با تمامی اصول و قوانین مربوط به قراردادهای مشارکت در ساخت آشنایی دارد، بنابرین میتواند از ابتدای عقد قرارداد حضور داشته باشد و به طرفین اطمینان خاطر از صحت قرارداد بدهد.

وکیل مشارکت در ساخت میتواند قبل از تنظیم و انعقاد قرارداد به شما مشاوره دهد. وی نظارت کافی بر قرارداد مشارکت در ساخت دارد و این باعث آسودگی خاطر شما میشود.

وکیل مشارکت در ساخت میتواند در خصوص قراردادهای تنظیمی فی مابین مالک یا سازنده با پیمانکاران ، اسکلت سازی ، بتون ریزی ، گود برداری ، برق کاری و سیم کشی و… مشاوره دهد و نظارت داشته باشد.

ضمن اینکه تننظیم کلیه قراردادهای مشارکت در ساخت و سایر قراردادهای مرتبط بر عهده وکیل مشارکت در ساخت است؛ و از همه مهم تر پیگیری اختلافات و دعاوی ناشی از  قرارداد مشارکت در ساخت  و  قراردادهای پیمانکاری و…. بر عهده وکیل مشارکت در ساخت است.

در واقع وکیل مشارکت در ساخت سعی در تامین حقوق مالک و سازنده در صورت بروز اختلاف را دارد.

بنابرین استفاده از وکیل مشارکت در ساخت خصوصا برای اشخاصی که اولین بار اقدام به انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت  میکنند، اهمیت بیشتری دارد.

در نوشتن قرارداد مشارکت در ساخت چه نکاتی را رعایت کنیم؟

۱_لزوم تنظیم قرارداد در دفاتر اسناد رسمی یا وکالت.

۲_ تعهدات هر یک از طرفین باید در متن قرارداد مکتوب شود.

۳_آورده طرفین در قرارداد مشارکت در ساخت را تعیین کنید.

۴_ در متن قرارداد حتما به مدت زمان اجرای قرارداد اشاره کنید.

۵_ هزینه‌های لازم در طی انجام ساخت و ساز بر عهده کیست.

۶_ سهم طرفین در قرارداد باید مشخص شود.

ولی با تمام تفاسیر ما همچنان تاکید داریم بر حضور یک وکیل مشارکت در ساخت را از ابتدای تنظیم قرارداد تا پایان کار.

بهترین وکیل مشارکت در ساخت

ما در گروه وکلای دیوان سالار با در اختیار داشتن بهترین و با تجربه ترین وکلای متخصص در زمینه ملکی و مشارکت در ساخت میتوانیم به شما در حل پرونده های خود کمک کنیم. فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

سوالات متداولی که عموم مراجعین و بازدید کنندگان سایت گروه وکلای دیوان سالار از ما میپرسند بدین شرح میباشد:

آیا حضور وکیل مشارکت در ساخت واقعا ضروریست؟

باید عرض کنیم بله؛ حضور یک وکیل مشارکت در ساخت با تجربه در زمینه قرارداد علاوه بر اینکه مانع از بروز اشتباه یا کلاهبرداری میشود، سرعت روند قرارداد مشارکت در ساخت را نیز افزایش می‌دهد و کمک بسیاری به شخص مطالبه کننده می‌کند.

وکلای متخصص گروه وکلای دیوان سالار آماده‌ی ارائه خدمات هستند.

آیا ضروریست که مالکان یک ساختمان به صورت جداگانه با سازنده قرارداد ببندند؟

عموما یک قرارداد مشارکت واحد منعقد می شود که یک طرف آن سازنده یا سازندگان و طرف دیگر، مالک یا مالکان هستند. گروه وکلای دیوان سالار انعقاد قراردادهای جداگانه را توصیه نمیکند.

چگونه میتوان پس از عقد قرارداد مانع از فروش ملک توسط مالک شویم؟

با استناد به قرارداد منعقده فی مابین طرفین امکان پیگیری قضایی و ابطال معامله مالک وجود دارد.

چگونه کار خود را به بهترین وکیل قرارداد مشارکت در ساخت بسپاریم؟

بهترین وکلا برای شما کسانی هستند که تخصص در قرارداد مشارکت در ساخت دارند. گروه وکلای دیوان سالار با کادر متبحر و مجرب خود می تواند راهنمای بسیار خوبی برای شما در زمینه انعقاد قراردادهای مشارکت در ساخت و یا پیگیری دعاوی مشارکت در ساخت باشد.

هزینه ی اخذ وکیل برای قرارداد مشارکت در ساخت به چه صورت است؟

هزینه ی اخذ وکیل برای قرارداد مشارکت در ساخت معمولا درصدی از مبلغ مورد مطالبه و یا به صورت توافقی می باشد.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام مزاحم شدم در مورد قرارداد مشارکتی که سال ۹۲ با سه نفر بعنوان سازندع بسته ایم دچار مشکل شده ایم و جهت حال مشکل نیاز به مشاوره و راهنمایی داریم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
phone برای‌تماس‌کلیک‌کنید021-44899341